Takip Edin

Haber

SAB Başkanı Çalık: Sallanmayın sigortalanın

Yayınlanma tarihi

-

“Sallanmayın sigortalanın” diyen SAB Başkanı Ayhan Çalık, depremi önleme şansımız olamayacağını ancak sağlam binalar ya da sigortalama sitemleri ile depreme karşı önlem alınabileceğini vurguladı.

SAB Sigorta Acenteleri Derneği 1987 yılında İstanbul’da kurulmuştur. “SAB olarak sigorta sektöründe Acentelerin ve tabi şirketlerin en çok dikkate aldığı yeni ürün tasarımından tutun acentelerin hak ve menfaatlerini koruyan, sigortalıların sektöre güven duyması için sigorta poliçelerinin hizmet kalitesinin artmasına çalışan bir mesleki sivil toplum örgütüyüz. SAB, gerçekleştirdiği etkinliklerle bir STK’dan daha fazlası olarak görev yapmaktadır. Sektörümüzün birlik ve beraberliği için çalışıyoruz. Sektörün sorunlarını sıraladığımız gibi, gerekli yerlere çözüme giden yolu da göstererek çözümün parçası olarak hizmet veriyoruz” diyen Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) Başkanı Ayhan Çalık sigortaya dair merak edilenleri yanıtladı.

Depreme karşı sigortalama süreci

Ülke olarak çok önemli iki deprem yaşadık ve 10 binlerce insanımızı kaybettik. Deprem 10 büyük ilimizde de yıkımlara neden oldu. Depremde sigortanın önemini bizlere anlatır mısınız? Depreme karşı sigorta denilince ne anlamalıyız?

Sigorta gelişmiş ülkelerde olmazsa olmaz bir tazmin yöntemi. Son yirmi yılda çok deprem yaşadık. Aklıma Bingöl, Van, Elazığ, İzmir depremleri geliyor. Ve tabi ki 6/02/2023 de devreye art arda gelen Kahramanmaraş depremleri. Her biri yüzlerce, binlerce can aldı. Neredeyse on binlerce ev oturulamaz duruma geldi. Hiçbirini engelleme şansımız yoktu. Ama önlem alma şansımız vardı. Önlemin iki aşaması var. Sağlam bina yapıp can ve mal kaybını azaltabilir, hatta sıfırlayabilirdik. Yapılmadı. Bir diğer önlem ise sonrasına yönelik. Mal kayıplarının önüne geçmek. İşte tam da burada devreye sigorta giriyor. Deprem sonrası gelen sonuçlara baktığımızda ne yazık ki bu önlemi de almamışız. Depremde zarar görenlerin ne yazık ki % 5 – 7 si sigortalıydı. Hem binlerce canımızı, hem de milyarlarca dolar birikimimizi kaybettik. Keşke hepsi sigortalı olsaydı.

Reklam

Karagöz Sigortalandı

SAB olarak deprem sigortaları konusunda bir bilgilendirme çalışmanız olacak mı?

SAB her yıl kabul eden okullarımızda kurgusu Milli Eğitimden onaylı “Karagöz Sigortalandı” oyunuyla Hacivat – Karagöz oyunu ile ilkokul öğrencilerine sigorta bilincini yerleştirmeye çalışıyor. Hem gölge oyunlarımızı unutturmayarak sanat tarihimizi hatırlatıyor hem de Karagöz’e DASK ve KONUT sigortasının önemini öğretiyoruz. Ama görünen tabloda halkımızın sigorta bilincini yükseltecek ve daha hızlı sonuç alabileceğimiz alternatifler de üretmemiz gerektiğini anlıyoruz. Bir konutun yıllık sigorta primi o konutun inşaat maliyet bedelinin (Satış değerine göre 1500-2000’de biri olur) değerinin neredeyse 1000’de biridir.

ÖZEL HABER

TKUMAGAZİN

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan