Takip Edin

1 Konu 1 Konuk

ALPER KALAYCI: ENERJİ, TÜM DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KONUSU HALİNE GELDİ

Yayınlanma tarihi

-

Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, ülkemiz ve dünyada enerjinin giderek daha önemli hale geldiğini ifade etti.

Tüm dünyada enerji gündemin en önemli maddesi haline gelmeye başladı. Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, “25 sene önce rüzgar sektöründe çalışarak sektöre giriş yaptım. Son 21,5 yıldır bir Alman firmasında görev yapıyorum. Son 11 yıldır da genel müdür olarak burada görev alıyorum. Kısa adı ENSİA olan Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin başkanlığını yapıyorum. Başka STK’larda da çeşitli görevleri yürütüyorum. Makine mühendisiyim” dedi.

ENSİA, BİR PROJE DERNEĞİDİR

Kalaycı açıklamalarına şöyle devam etti: “ENSİA, 2016 Temmuz ayında derneğimiz kuruldu. 7 senemizi doldurmuş durumdayız. 2021 mart ayı itibarıyla da derneğin başkanlığını yürütüyorum. 2016 yılı Temmuz ayında “Türkiye’yi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında ekipman, teknoloji ve proje üreten uluslararası bir merkeze dönüştürmek” vizyonu ile çıktığımız yolda, temiz enerji alanında ülkemizin en kapsamlı kümelenme adresi olma seviyesine ulaşmış durumdayız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru koşar adım ilerlerken, 100’e yaklaşan Kurumsal Üyelerimizle 50 bini aşkın insanımıza istihdam sağlıyoruz. Malatya’dan Mersin’e, Adana’dan Ankara’ya, Balıkesir’den İstanbul’a, Kocaeli’nden İzmir’e kadar; yurdumuzun pek çok kentinde faaliyet gösteren üyelerimiz; ülkemizin yenilenebilir ve temiz enerji yolculuğuna katkı koyuyor ve katma değeri yüksek üretimler gerçekleştiriyor. 105 kurumsal üyemiz var, 150’nin üzerinde toplam üyemiz bulunmaktadır.

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Reklam

Enerji, dünyanın en önemli konularından birini oluşturmaktadır. Rüzgar ve güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerjiyi kullanabiliriz. Bu yenilenebilir enerji sayesinde karbon emisyonları da azaltılabilir. Türkiye’nin artık enerjide buraya evrilmesi gerekiyor. Dünyada küresel bir ısınma var. Bizim bir an önce temiz enerjiye geçmemiz gerekiyor. Ülkemiz, enerji anlamında çok ciddi avantajlara sahip. Bunları sağlıklı ve verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Rüzgar enerjisi ülkemizin daha çok batı kısmında ciddi avantajlara sahiptir. Ulusal enerji planımız çerçevesinde ülkemizin artık temiz ve yenilenebilir enerjilere yatırım artmaktadır. Deniz üstü enerjilerimiz de 2030’lu yıllarda hayatımıza girecek. Marmara Denizi içerisinde 3 tane potansiyel enerji çalışması ve ihalesi olacak.”

Özel Haber-AHMET DOĞAN

TKU MAGAZİN

 

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Konu 1 Konuk

EYÜP LOJİSTİKTEN 40 ARAÇLIK AVRUPA FİLOSU

Yayınlanma tarihi

-

EYÜP LOJİSTİKTEN 40 ARAÇLIK AVRUPA FİLOSU

Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden Eyüp Lojistik, Avrupa ülkelerine 3 günde teslim sloganıyla başlattığı yeni hizmeti için 40 adet FIAT Ducato aracı filosuna kattı.

Küresel ekonomik durgunluğun konuşulduğu ve kriz beklentilerinin arttığı bir dönemde, lojistik sektörünün geleceğine inanan Eyüp Lojistik, bu inancını önemli bir yatırımla gösterdi. Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden biri olan Gaziantep merkezli Eyüp Lojistik,2024 yılına önemli bir yatırımla başladı. Avrupa ülkelerine 3 günde teslim sloganıyla yeni bir lojistik paketini müşterilerine duyuran şirket, bu operasyonlarda kullanmak üzere 40 adet FIAT Ducato aracı filosuna kattı.

“GURUR DUYUYORUZ”

Araç teslim töreninde konuşan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Lojistik sektörünün geleceğine inanıyor ve bu yenilikçi lojistik paketimizle Türk şirketlerinin Avrupa’daki rekabet yarışına katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Reklam
Devamını oku

1 Konu 1 Konuk

SERTİFİKALAR TESLİ EDİLİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını teslim ediyor.

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını teslim ediyor. Agoria; Flaman, Valon ve Brüksel bölgesinde teknoloji ve metal endüstrisinde 2000’den fazla şirket ve 320.000 çalışanını temsil ediyor. Belçika endüstrisinin gücünü artırmak için yenilikçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Harika bir örnek”

“DAF Trucks Vlaanderen, ‘Factory of the Future’ için harika bir örnek. Teknoloji sektörümüz, yalnızca güçlü şekilde yeniliği sürdürerek uluslararası alanda rekabet edebilir. Bunu teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Verimliliğimizi artırmanın ve Avrupa endüstrisinin içinde bulunduğu dijital ve çevre dostu yarışı önde götürmenin en iyi yolu bu! Bu aynı zamanda Flaman endüstri politikasının da mutlak odak noktası olmalıdır,” diyor Agoria Flaman Genel Direktörü Jolyce Demely.

GERÇEK BİR EKİP BAŞARISI

Reklam

DAF Trucks için bu başarı, tesisin yeni nesil araçların üretimine hazırlanmak için yaşadığı önemli geçişin gerçek bir kanıtı.”Öncelikle bu, gerçek bir ekip başarısıdır. Birlikte çevre dostu boya atölyesi, son derece robotize beyaz gövde tesisi ve iş arkadaşlarımız için olağanüstü ergonomi sunan yepyeni iç döşeme hattı gibi tamamen yeni bir kabin fabrikası geliştirip gerçekleştirdik,” diyor DAF Trucks Vlaanderen İdari Direktörü Stijn Van Eyken.

SERTİFİKALAR BAŞBAKAN TARAFINDAN VERİLDİ

Van Eyken sözlerine şöyle devam ediyor: “Ayrıca, dingil fabrikası en yüksek kalitenin yanı sıra optimum çalışma koşulları da sunacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların, Westerlo’da üretilen mükemmel kabinler ve dingiller sayesinde de 2022 ve 2023 yıllarının International Truck of the Year ödülünü kazandığından eminim. ‘Factory of the Future’ ödülünü almak, yüksek teknolojili üretim sektörünün Belçika’da ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gösteriyor.” Sertifika, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Stijn Van Eyken’e verildi.

ÖDÜL SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

DAF Trucks Vlaanderen Factory of the Future ödülünü aldı. Bu ödül, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Westerlo fabrikasının İdari Direktörü Stijn Van Eyken’e verildi.

Reklam
Devamını oku

1 Konu 1 Konuk

TÜRKİYEDE FOTKLİFT YASAKLANIYOR MU

Yayınlanma tarihi

-

Avrupa’da başlayan ve kapalı mekânlarda kullanılması yasaklanan dizel, lpg ve benzinli forkliftleri yerini yeni nesil elektirikli forkliftlere bırakmaya başladı.

Türkiye’de de yakın gelecekte tamamen yasaklanacak olan fosil yakıtlı araçların, insan sağlığı açısından oldukça zararlı bir çalışma prensibine sahip olduğu ilgili iş güvenliği maddeleri ile belirtilerek işletmelerin özellikle dikkat etmesi gereken önemli konulardan biri haline gelmiştir. Bu forkliftlerin özellikle gıda sektöründe kullanımı oldukça sakıncalıdır. Günümüz teknolojisi elektrikli forklift kullanımını desteklerken, işletmeler önemli ilk yatırım maliyetleri arasında yer alan forkliftlerini elektrikli forkliftler ile değiştirmeye başladı.

Bu kapsamda, sürdürülebilir uygulamaları ile dikkat çeken SANICA Türkiye’nin ilk elektrikli forkliftini Manisa Akhisar fabrikasında üreterek, piyasaya yakın zamanda sunduğu “TIGER” Elektrikli forklift modeli ile işletmelerin çevre dostu üretim yapmalarını sağlayarak birçok avantajı da beraberinde tüketicisi ile buluşturuyor. 6.5 METRE Asansör uzunluğu ile en yüksek rafları bile kolaylıkla düzenleyen, aynı zamanda, 3.5 Ton kaldırma kapasitesi ile en ağır yükleri rahatlıkla istifleyip depolama alanlarında üstün manevrası ile fark yaratan TIGER düşük elektrik tüketimi ile fabrika giderlerinde maksimum performans sergileyerek her geçen gün kullanıcı memnuniyetini üst sıralara çıkarıyor.

Temiz enerjiye dayalı, enerji verimliliği sağlayan ve teknolojik yenilikleri benimseyen bu modeller, sürdürülebilir üretim geleceğine de katkıda bulunarak, işletmelerin, karbon ayak izini minimuma indiren etkenlerden biri olacak

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan