Takip Edin

1 Konu 1 Konuk

Sarılar Group’un Genç Yöneticisi Hanifi Gürbüz: Yatırım Odaklıyız, Covid-19 Sürecinde Bile Çalışmalarımız Devam Ediyor…!

Yayınlanma tarihi

-

Sarılar Group

1 KONU 1 KONUK

Sarılar Uluslararası Nak. İth. İhr. A.Ş  Yönetim Kurulu’nun genç Başkan Yardımcısı Hanifi Gürbüz, yatırım odaklı bir firma olduklarını belirterek ülkemize katma değer oluşturmak için var güçleriyle çalıştıklarının altını çiziyor.

Sarılar Group’ta yaşanan son gelişmeleri firmanın genç başkan yardımcısı Hanifi Gürbüz ile değerlendirdik.

Sarılar Grup olarak, son dönemdeki projelerinizi değerlendirir misiniz?

Öncelikle yurtiçi genelinde çalışmalarımızın çoğunluğunu rüzgar enerji santralleri (RES) oluşturmaktadır. Sarılar; 2020 ve 2021 yıllarında geçmişte de olduğu gibi RES projelerinde önemli ve büyük bir şekilde yer almakta. Yurt dışına bakacak olursak hali hazırda Dubai’de bulunan firmamıza yapılan yeni yatırımlar mevcut. Aynı zamanda makine ihtiyacı duyan pazarları takip etmekte, yurt dışında yapılacak olan projelere teklif vermekteyiz. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda da yeni ülkelerde yeni şubeler açma yolunda ilerliyoruz. Son dönemde makine parkurumuza eklediğimiz makineleri sıralamak gerekirse; bahsettiğim gibi Dubai firmamıza Sunny marka 65 ve 75 tonluk vinçler, Türkiye için ilk olan Liebherr’in yeni 750 tonluk LR1750-SX2 model vinci, yine aynı şekilde Liebherr’in yeni üretimi olan arazi vinçlerinden LRT1100 model 100 tonluk 2 tane vinç diye sıralayabiliriz. Anlaşması bitmiş ve Çin’den gelmesi beklenen yine Türkiye’de ilk olan Zoomlion marka 800 tonluk vincimizinde bu makine parkuruna katılması çok uzun sürmeyecektir. Tabi bunlar yatırımlarımızın sadece önemli ve büyük kısımları olmakla beraber bahsetmediğim yeni çekicilerimiz, dorselerimiz, yine RES ler için almış olduğumuz kanat taşımak aparatımız (bladelifter) var. Bu yatırımların Türkiye içinde Sarılar Group içinde büyük bir ilerleme olduğunu düşünüyorum. Yeni Liebherr LR1750-SX2 vincimiz güçlendirilmiş boma sahip olması sebebiyle önceki model hali hazırda bizde de mevcut olan kardeşi 750 tonluk makinelerin üzerinde bir performans göstermektedir. Bu performansı hem güç hem de ulaşabildiği yükseklik olarak açabiliriz.

Reklam

Covid-19 ile ilgili değerlendirmenizi alabilir miyiz?

Bu pandemi dünyada büyük krizlere yol açtı ve bizleri de etkiledi. Önlem olarak çalışan personelimize maske dağıtıyoruz ve şirket içerisinde dezenfektan noktaları oluşturup bunları kullanmalarını sağlıyoruz. Sabah iş başı esnasında gerek servis kullanarak gelen gerek araçlarıyla gelen arkadaşlarımızın ateş ölçerlerle ateşini ölçüyoruz. Eğer şüphelendiğimiz bir durum var ise bunu da direkt bildirecek arkadaşları gerekli mercilere yönlendiriyoruz.

 

 

 

Reklam

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Konu 1 Konuk

EYÜP LOJİSTİKTEN 40 ARAÇLIK AVRUPA FİLOSU

Yayınlanma tarihi

-

EYÜP LOJİSTİKTEN 40 ARAÇLIK AVRUPA FİLOSU

Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden Eyüp Lojistik, Avrupa ülkelerine 3 günde teslim sloganıyla başlattığı yeni hizmeti için 40 adet FIAT Ducato aracı filosuna kattı.

Küresel ekonomik durgunluğun konuşulduğu ve kriz beklentilerinin arttığı bir dönemde, lojistik sektörünün geleceğine inanan Eyüp Lojistik, bu inancını önemli bir yatırımla gösterdi. Türkiye’nin köklü lojistik şirketlerinden biri olan Gaziantep merkezli Eyüp Lojistik,2024 yılına önemli bir yatırımla başladı. Avrupa ülkelerine 3 günde teslim sloganıyla yeni bir lojistik paketini müşterilerine duyuran şirket, bu operasyonlarda kullanmak üzere 40 adet FIAT Ducato aracı filosuna kattı.

“GURUR DUYUYORUZ”

Araç teslim töreninde konuşan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Lojistik sektörünün geleceğine inanıyor ve bu yenilikçi lojistik paketimizle Türk şirketlerinin Avrupa’daki rekabet yarışına katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Reklam
Devamını oku

1 Konu 1 Konuk

SERTİFİKALAR TESLİ EDİLİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını teslim ediyor.

Belçika teknoloji federasyonu Agoria, her yıl Belçika’daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını teslim ediyor. Agoria; Flaman, Valon ve Brüksel bölgesinde teknoloji ve metal endüstrisinde 2000’den fazla şirket ve 320.000 çalışanını temsil ediyor. Belçika endüstrisinin gücünü artırmak için yenilikçiliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

“Harika bir örnek”

“DAF Trucks Vlaanderen, ‘Factory of the Future’ için harika bir örnek. Teknoloji sektörümüz, yalnızca güçlü şekilde yeniliği sürdürerek uluslararası alanda rekabet edebilir. Bunu teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Verimliliğimizi artırmanın ve Avrupa endüstrisinin içinde bulunduğu dijital ve çevre dostu yarışı önde götürmenin en iyi yolu bu! Bu aynı zamanda Flaman endüstri politikasının da mutlak odak noktası olmalıdır,” diyor Agoria Flaman Genel Direktörü Jolyce Demely.

GERÇEK BİR EKİP BAŞARISI

Reklam

DAF Trucks için bu başarı, tesisin yeni nesil araçların üretimine hazırlanmak için yaşadığı önemli geçişin gerçek bir kanıtı.”Öncelikle bu, gerçek bir ekip başarısıdır. Birlikte çevre dostu boya atölyesi, son derece robotize beyaz gövde tesisi ve iş arkadaşlarımız için olağanüstü ergonomi sunan yepyeni iç döşeme hattı gibi tamamen yeni bir kabin fabrikası geliştirip gerçekleştirdik,” diyor DAF Trucks Vlaanderen İdari Direktörü Stijn Van Eyken.

SERTİFİKALAR BAŞBAKAN TARAFINDAN VERİLDİ

Van Eyken sözlerine şöyle devam ediyor: “Ayrıca, dingil fabrikası en yüksek kalitenin yanı sıra optimum çalışma koşulları da sunacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların, Westerlo’da üretilen mükemmel kabinler ve dingiller sayesinde de 2022 ve 2023 yıllarının International Truck of the Year ödülünü kazandığından eminim. ‘Factory of the Future’ ödülünü almak, yüksek teknolojili üretim sektörünün Belçika’da ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gösteriyor.” Sertifika, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Stijn Van Eyken’e verildi.

ÖDÜL SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

DAF Trucks Vlaanderen Factory of the Future ödülünü aldı. Bu ödül, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Westerlo fabrikasının İdari Direktörü Stijn Van Eyken’e verildi.

Reklam
Devamını oku

1 Konu 1 Konuk

TÜRKİYEDE FOTKLİFT YASAKLANIYOR MU

Yayınlanma tarihi

-

Avrupa’da başlayan ve kapalı mekânlarda kullanılması yasaklanan dizel, lpg ve benzinli forkliftleri yerini yeni nesil elektirikli forkliftlere bırakmaya başladı.

Türkiye’de de yakın gelecekte tamamen yasaklanacak olan fosil yakıtlı araçların, insan sağlığı açısından oldukça zararlı bir çalışma prensibine sahip olduğu ilgili iş güvenliği maddeleri ile belirtilerek işletmelerin özellikle dikkat etmesi gereken önemli konulardan biri haline gelmiştir. Bu forkliftlerin özellikle gıda sektöründe kullanımı oldukça sakıncalıdır. Günümüz teknolojisi elektrikli forklift kullanımını desteklerken, işletmeler önemli ilk yatırım maliyetleri arasında yer alan forkliftlerini elektrikli forkliftler ile değiştirmeye başladı.

Bu kapsamda, sürdürülebilir uygulamaları ile dikkat çeken SANICA Türkiye’nin ilk elektrikli forkliftini Manisa Akhisar fabrikasında üreterek, piyasaya yakın zamanda sunduğu “TIGER” Elektrikli forklift modeli ile işletmelerin çevre dostu üretim yapmalarını sağlayarak birçok avantajı da beraberinde tüketicisi ile buluşturuyor. 6.5 METRE Asansör uzunluğu ile en yüksek rafları bile kolaylıkla düzenleyen, aynı zamanda, 3.5 Ton kaldırma kapasitesi ile en ağır yükleri rahatlıkla istifleyip depolama alanlarında üstün manevrası ile fark yaratan TIGER düşük elektrik tüketimi ile fabrika giderlerinde maksimum performans sergileyerek her geçen gün kullanıcı memnuniyetini üst sıralara çıkarıyor.

Temiz enerjiye dayalı, enerji verimliliği sağlayan ve teknolojik yenilikleri benimseyen bu modeller, sürdürülebilir üretim geleceğine de katkıda bulunarak, işletmelerin, karbon ayak izini minimuma indiren etkenlerden biri olacak

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan