Takip Edin

Sektörel Gündem

Petrol Ofisi madeni yağ üretim kapasitesini artırıyor

Türkiye akaryakıt pazarının lideri olan Petrol Ofisi, madeni yağ üretimi kapasitesini üç yıl içinde yüzde 53 artıracak olan lojistik merkezini devreye aldı. Tesisin yıllık madeni yağ üretim kapasitesi 150 bin tondan 170 bin tona yükselirken, üç yıl içinde fazlar halinde 230 bin tona çıkacak.

Yayınlanma tarihi

-

İnşaatına iki yıl önce başlanan tesis için önümüzdeki üç yılda 200 milyon dolar yatırım yapılacak. Yatırım, madeni yağ üretim tesisindeki kapasite artışının yanı sıra yeni akaryakıt depolama tanklarının kurulumu ve diğer iyileştirmeleri içeriyor.

Bugün düzenlenen tesisin açılış töreninde konuşan Petrol Ofisi CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Merkezimiz Türkiye pazarındaki talebin yarısını karşılayacak kapasiteye sahip olacak… Ülke ekonomisine ve lojistik kuvvetine destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

Tesisin yıllık madeni yağ üretim kapasitesi 150 bin tondan 170 bin tona yükselirken, üç yıl içinde fazlar halinde 230 bin tona çıkacak. Uzmanlar Türkiye madeni yağ pazarının yaklaşık 500 bin ton büyüklükte olduğunu belirtiyorlar.

Akaryakıt depolama tankı devreye alındı

Petrol Ofisi üretim tesisiyle birlikte kuracağı üç büyük akaryakıt depolama tankından birini de devreye aldı. Abbasoğlu, tankın şirket faaliyetlerine getireceği kazanımlardan ziyade olası bir deprem anında ulusal altyapıya getireceği dayanıklılığa vurgu yaparak şöyle dedi:

Reklam

“Bu tank ile pazarın dağıtım riskini hafifletiyoruz. En büyük sınavımızı deprem afetinde verdik. Akaryakıt ikmal ve dağıtım altyapımızla deprem bölgesine sürekli akaryakıt sağlayabildik. (Bu tank da) altyapının kritik bir parçası.”

Bölgenin yer altı yapısı göz önüne alınarak depreme dayanıklı şekilde inşa edilen motorin tankı, şirket yetkililerinin verdiği bilgiye olası bir deprem halinde İstanbul’un bir haftalık tüketimini karşılayacak kapasitede olacak. Petrol Ofisi de yeni tank ile ulusal stok yükümlülüklerinin üzerinde akaryakıt depolamış olacak.

Akaryakıt tüketimindeki artış

Törenin ardından Reuters’ın sorularını yanıtlayan Abbasoğlu, akaryakıt tüketimindeki güçlü seyirin ise devam etmesini beklediğini ifade etti.

Akaryakıt satışları, Temmuz ayında vergi artışı kaynaklı sert fiyat artışlarına rağmen güçlü büyümeyi sürdürdü. PETDER verilerine göre pazarın en büyük bölümünü oluşturan motorin satışları %9, benzin satışları %29 arttı.

Reklam

Abbasoğlu, şu anda satışların canlı olduğunu belirterek, ekonomide öngörülen ivme kaybına rağmen bu gidişatın devam etmesini beklediğini söyledi.

Toptan dahil olmak üzere satışlar akaryakıt ve emtia fiyatlarındaki artışa rağmen iyi gittiğini vurgulayan Abbasoğlu, madeni yağlar dahil olmak üzere her ürün grubunda bu yıl çift basamak büyüme hedeflediklerini ve hedefi yakalayacaklarını düşündüğünü belirtti.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan