Takip Edin

Enerji Projeleri

ÜRETİM YAPAN ŞİRKETLER ENİSA ÇATISI ALTINDA TOPLANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

ÜRETİM YAPAN ŞİRKETLER ENİSA ÇATISI ALTINDA TOPLANIYOR

Yenilebilir enerji sektöründe ana sanayici şirketlerin yanında, yan sanayi olarak ekipman üretimi yapan şirketler de ENSİA çatısı altında toplanıyor

Temiz Enerji yatırımlarında son on beş yılda tüm dünyanın dikkatini çeken bir ivme kaydeden Türkiye, enerji sektörü istihdamında da yükselişini sürdürüyor.Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) sektörel bazda çalışan sayısına yönelik yayımlanan istihdam raporuna göre; elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörlerinde kayıtlı çalışan sayısı 2022 yılına kıyasla yüzde 5 oranında artarak 137 Bin 76 kişi oldu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enerji Projeleri

AZKarbon, rüzgâr türbinleriyle temiz enerjiyi evlere taşıyor

Yayınlanma tarihi

-

Rüzgâr türbinlerinde geniş bir ürün yelpazesi sunan AZKarbon, “Ev Tipi Rüzgâr Türbini” kurulum hizmetiyle evlerde temiz enerji kullanımına öncülük ediyor.  Evlere “Akıllı Ev Sistemleri” de kuran platform, ev sahiplerinin konforunu en üst düzeye çıkarıyor.

Rüzgâr türbinlerinin teknolojik ilerlemesi ve sektördeki yatırımlar sayesinde, Türkiye’nin rüzgâr enerjisi kapasitesi sürekli artıyor. Türkiye’nin rüzgâr enerjisi payı, toplam elektrik üretiminde 11 seviyesine ulaşmış durumda. Bu potansiyel, Türkiye’nin rüzgâr enerjisi üretiminin artarak devam edeceğini gösteriyor.

Türkiye’nin ilk dijital sürdürülebilirlik platformu AZKarbon, rüzgâr türbinleri ile ilgili geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. “Ev Tipi Rüzgâr Türbini” kurulum hizmetiyle de evlerde temiz enerji kullanımını teşvik ediyor.

AZKarbon Şirket Direktörü Orçun Ersayın, rüzgâr türbinlerinin rüzgâr enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren güçlü ve verimli cihazlar olduğunu belirterek, “Müşterilerimize farklı kapasite ve performanslarda rüzgâr türbini modelleri sunuyoruz.  Ürün yelpazemizde hem küçük ölçekli, bireysel kullanım için uygun rüzgâr türbinleri hem de büyük ölçekli, endüstriyel uygulamalar için ideal olan modeller bulunuyor. Uzman iş ortaklarımız, müşterilerimizin evlerinin konumuna ve enerji tüketim alışkanlıklarına göre en uygun rüzgâr türbini çözümünü belirlemek ve kurulum sürecinde onlara rehberlik etmek için hazır. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli olarak kendimizi geliştiriyor ve yenilikçi çözümler sunuyoruz. Temiz enerjiye geçişlerini desteklemek ve çevre dostu bir yaşam tarzına katkıda için vatandaşlarımızı yeşil dönüşüme katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

AZKarbon, rüzgâr türbini fiyatları konusunda da rekabetçi ve cazip seçenekler sunuyor. Müşterilerinin enerji projelerine maliyet etkin çözümler sağlıyor. Yüksek kalite ve dayanıklı rüzgâr türbinleri ile enerji üretimini sürdürülebilir ve verimli hale getiriy

Reklam
Devamını oku

Enerji Projeleri

Makineleşme atılımıyla üretime hız verdi, rotayı Çin’e çevirdi

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de alçak gerilim trafo ve reaktör sektörünün lideri konumunda olan Elektra Elektronik, 2024 yılının ilk yarısını hedeflerine ulaşarak tamamladı. Ar-Ge’den güç alan köklü bir üretici olmanın getirdiği hakimiyet ile birçok farklı sektöre çözüm ortaklığı yapan şirket, yeni yatırımları sonucunda 1500 kW olan üretim kapasitesini 3300 kW’a kadar çıkardı. İhracatta da ciddi atılımlar yapan Elektra Elektronik, marin sektörüne özel çözümleri doğrultusunda odağına aldığı Çin’de önemli ticari iş birliği adımları attı. İlk yarı sonuçlarında elde ettikleri başarıda yatırım ve ihracat planlarının çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Elektra Elektronik Genel Müdürü İlker Çınar, yılın başında uygulamaya başladıkları yalın üretim (Kaizen) stratejilerinin de bu tabloda kritik rol oynadığını belirtti.

 

Ülkemizdeki alçak gerilim trafo ve reaktör pazarındaki büyüme hızı, küresel trendlerle uyumlu olarak pozitif bir seyir izliyor. Yenilenebilir enerji entegrasyonu ve elektrik altyapısının modernizasyonu, büyümenin itici güçleri arasında yer alıyor. Bu büyümede önemli bir rol üstlenen Elektra Elektronik, yılın ilk yarısında önemli atılımlar gerçekleştirdi. 2024 yılının ilk yarı sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulunan Elektra Elektronik Genel Müdürü İlker Çınar; “Yeni makine yatırımlarımız sayesinde 1500 kW olan üretim kapasitemizi 3300 kW’a yükselterek üretimimizi hızlandırdık ve hedeflerimiz doğrultusunda büyük ilerleme kaydettik. Yatırımlarımızla ivme kazanan bu başarının arkasında otomasyon çalışmalarımız, stratejik adımlarımız ve planlama gücümüz gibi bizi sektörümüzde bir adım öne taşıyan pek çok unsur var. Otomasyon hedeflerimiz doğrultusunda önemli adımlar attık ve bu da bize büyük trafoların üretiminde üç gün süren işleri yeni makineler sayesinde bir günde tamamlama imkânı sundu. Yurt içi pazarı domine ederken 6 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat yapan bir şirket olarak global pazarlarda da büyümeye devam ettik ve ticari hacmimizi yüzde 50 iç pazar, yüzde 50 dış pazar dengesinde sürdürdük. Yalın üretim (Kaizen) anlayışını uygulamaya aldık ve bu stratejinin başarılı sonuçlarını izledikçe uygulama alanını genişlettik. Bizim için yılın son yarısına girerken en önemli gelişmelerden biri de marin sektörüne özel çözümlerimizle yeni ticari iş birlikleri için başta Çin olmak üzere küresel arenada önemli temaslar gerçekleştirmemiz oldu” diye konuştu.

 

Artan enerji talebi ve modernizasyon çalışmaları sektörün büyümesini destekleyecek

Reklam

Son yıllarda alçak gerilim trafo ve reaktör sektöründeki büyüme ve dönüşüm hızının arttığını belirten İlker Çınar; “Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de artan enerji talebi, elektrik altyapısının modernizasyonu ve yenilenebilir enerji kaynaklarının entegrasyonu gibi faktörler bu büyümeyi destekledi. Sürdürülebilir enerji projeleri ve teknolojik yenilikler de sektördeki ilerleyişin temel dinamikleri arasında yer alıyor. Aslında bu büyüme ekseni geçen yıldan beri sürüyor. Verileri incelediğimizde; küresel pazarın 2023 yılında 58,8 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştığını gözlemliyor ve 2024-2032 döneminde yüzde 7 bileşik yıllık büyüme oranı (CAGR) öngörüyoruz. Bu noktada 2032 yılında sektörün büyüklüğünün 109,5 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Biz de Elektra Elektronik olarak sektörün büyüme hızı ile paralel büyümek için gerekli yatırım ve planlamalarımızı hayata geçirmeye artan bir ivmeyle devam edeceğiz” dedi

Devamını oku

Enerji Projeleri

TOPLANTI İZMİRDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

TOPLANTI İZMİRDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Derneğimizin de üyeleri arasında yer aldığı Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (BASİFED) Olağan Genel Kurul Toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi.

Üç yıllık görev süresini tamamlayan Mehmet Ali Kasalı’dan görevi devralan Semiha Güneş, oybirliği ile BASİFED’in yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilirken; Yönetim Kurulu Başkanımız Alper Kalayci BASİFED Başkan Yardımcılığı görevine, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Tibet Arbak ise BASİFED Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Pek çok ortak projede buluştuğumuz BASİFED’in yeni dönem Yönetim Kurulu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan