Takip Edin

Proje Taşıma Lojistiği

Yeniliklerin adresi; Gemlik Aktaş-1 Lojistik

Yayınlanma tarihi

-

Yurt içi taşımacılık sektörüne getirdiği yenilikler ve müşterilerine sundukları K1 ve R1 belgeli hizmet standartlarıyla lojistik sektörünün en iyi çıkış yapan firmaları arasında bulunan Gemlik Aktaş-1 Lojistik giderek ağırlaşan rekabet koşullarında dürüst ve profesyonel yaklaşım ilkesiyle müşterilerine hızlı ve sorunsuz hizmet vermeyi garanti etmeye devam ediyor. Gemlik Aktaş-1 Lojistik’ten  Nuray Eryiğit’le firması ve sektörün sorunları hakkında konuştuk.

Firma olarak kendi araçlarıyla gabari yükler, konteynır taşımacılığı, liman ve vinç hizmetleri, depolama gibi alanlarda yurt içi müşterilerine önemli çözümler sunduklarını kaydeden Eryiğit, “Sektörümüzün çok büyük sorunları var maalesef. Akaryakıt, yedek parça gibi ana masraf kalemlerimiz gerçekten de çok yüksek. Devletimiz, lojistik veya nakliyeci gruplarını destekleyip daha uygun akaryakıt satışları sunabilirse birçok sorunumuz ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra yetki belgesi, izni olmayan firmaların taşıma yapması, bununla ortaya çıkan haksız rekabet de engellenmeli” ifadelerini kullandı.

“Sektörümüzün Popülaritesini Arttırması Lazım”

Sektörümüzün ara eleman sorununu çözmek adına biraz popülaritesini arttırması lazım. Genelde yorucu, çok sıkıntılı ve zor bir meslek imajı var kafalarda. Sektörümüzün özellikle meslek ve teknik lise mezunlarını cezp etmesi gerekiyor. Bunun için de yine devletin ilgili kurumlarından destek bekliyoruz.

Açıklamalarında makine parkları hakkında da bilgi veren Eryiğit “Sürekli çalışan ekipmanlarımız olduğu gibi boşta beklettiğimiz ekipmanlarımız da bulunmakta. Özellikle dorselerimizin bazılarını yedek olsun diye dinlendiriyoruz. Personel sayımız şu an 100’ü bulmakta” dedi.

Son olarak, ihracat faaliyetleri yapmayı düşündüklerini dile getiren Eryiğit konu hakkında şunları söyledi: “Yurt dışına açılmayı düşünüyoruz. İhracat firmalarımız son dönemde oldukça arttı. Gemlik limanda olmamız bu konuda da bize bir avantaj sağlıyor.”

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Proje Taşıma Lojistiği

Depremin ardından büyük yangın çıkmıştı: İskenderun Limanı’ndan kötü haber

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yangının başladığı İskenderun Limanı’nda durum kötü. Dün başlayan yangın gece boyu sürdü, halen devam ediyor. Limanda yapısal hasar olduğu bildirildi.

Yayınlanma tarihi

-

İskenderun Limanı’nda dün depremin ardından devrilen konteynerlerde çıkan yangın sürüyor. Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sırasında dün henüz belirlenemeyen nedenle konteynerlerde çıkan yangın gece boyunca devam etti.

Çevreye yayılması nedeniyle büyüyen yangından yükselen dumanlar, İskenderun ilçesinin birçok noktasından görülüyor.

TCSG Yaşam gemisinin de destek verdiği ekiplerin alevleri kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

“Yapısal hasar söz konusu”

Dünyanın en büyük konteyner operatörlerinden Maersk’ten, İskenderun Limanı’ndaki son duruma ilişkin bir açıklama geldi.

Bloomberg’in haberine göre şirket depremlerin İskenderun Limanı’nda operasyonel etki yarattığını belirtti. Habere göre şirket konteynerleri diğer merkezlere yönlendirecek.

Limak Şirketler Grubu’ndan yapılan ilk açıklamada, Limakport İskenderun Limanı’nda kısmi hasar olduğunu belirtmişti.

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

Denizcilik Genel Müdürlüğü açıkladı: Boğazlar için yeni düzenleme

Denizcilik Genel Müdürlüğü, boğazlardan geçecek petrol ürünü taşıyan gemilerden 6 Şubat’tan itibaren sigorta teyit mektubu talep edecek.

Yayınlanma tarihi

-

Denizcilik Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada Türk boğazlarından yüklü olarak geçecek petrol ürünleri taşıyan gemilerin sigorta kuruluşlarından, gemi detayı, yükü ve seferinin yer aldığı ve P&I sigortasının bu gemi, sefer ve yük için geçerli ve kapsayıcı olacağını belirtir bir mektup almaları ve bu belgeyi Seyir Planı’na eklemeleri gerektiği belirtildi.

Kurum Aralık başında boğazlardan geçen ham petrol tankerlerinden, sahip oldukları sigorta poliçelerinin taşınan her cins petrol ve her boğaz geçişi için geçerli olduğunu gösteren ek bir teyit mektubu istemeye başlamıştı. Böylece bugünkü adımla petrol taşıyan tankerlerdeki uygulama petrol ürünü taşıyan gemiler için genişletilmiş oldu.

Devamını oku

Proje Taşıma Lojistiği

Boeing yüzde 100 sürdürülebilir yakıtlı uçağı 2030’da teslim edecek

Boeing yüzde 100 sürdürülebilir yakıtla çalışan ticari uçakların teslimatının 2030 yılına kadar gerçekleştirileceğini duyurdu.

Yayınlanma tarihi

-

Şirket ticari havacılık sektörünün 2050 yılına kadar küresel sivil havacılık operasyonlarında net sıfır karbon emisyon hedefine ulaşmaya yönelik taahhüdünü de destekliyor. Boeing’ten son çeyrek mali sonuçlarıyla ilgili yapılan açıklamada uçak teslimatlarına ilişkin veriler de paylaşıldı. Boeing 2022 yılında havayolu şirketlerine toplam 480 ticari uçak teslim ederken, havayollarından 808 adet sipariş aldı. 4 bin 500’ün üzerinde ticari uçakla birlikte toplam şirket rezervi 404 milyar dolara yükseldi

376 yeni sipariş aldı

Açıklanan verilere 737 programındaki üretim oranı ayda 31 uçak olarak istikrarlı hale gelirken, bu oranın 2025-2026 yıllarında ayda yaklaşık 50 uçak seviyesine çıkması planlanıyor. Ayrıca, 787 programındaki üretim oranı düşük seyretmekle beraber, bu oranın 2023 yılı sonlarında ayda 5 uçak, 2025-2026 yıllarında ise ayda 10 uçak seviyesine ulaşması hedefleniyor. Şirket, bu çeyrekte, aralarında United Airlines’ın verdiği 100’er adet 737 MAX ve 787 siparişlerinin bulunduğu toplam 376 net uçak siparişi aldı. Ticari Uçaklar rezervinde toplam değeri 330 milyar dolar olan 4 bin 500’ün üzerinde uçak bulunuyor. Boeing Başkan ve CEO’su Dave Calhoun, “Sağlam bir dördüncü çeyrek performansı gösterdik ve 2022, toparlanma sürecimizde önemli bir yıl oldu. Tüm portföyümüze yönelik güçlü bir talep var. 2023 yılı ve sonrasındaki taahhütlerimizi gerçekleştirmek üzere, faaliyetlerimizde ve tedarik zincirinde istikrarı sağlamaya odaklanıyoruz” dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish