Takip Edin
#

Proje Taşıma Lojistiği

Türkiye, Ağır Vasıtanın Merkezi Oluyor

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

TREDER, TAİD ve ARÜSDER işbirliği ile gerçekleştiren Ağır Vasıta Zirvesi’nde, Türkiye’yi ağır vasıta merkezi yapacak yol haritası çizildi. İlk adımın atıldığı zirvede, Treyler, üst yapı ve ağır vasıta üreticileri ve paydaşları bu hedefe tam destek vererek; ülkemizin, coğrafi konumu, teknolojisi, yetişmiş insan gücü ve kapasitesi ile bunu gerçekleştirebilecek altyapıya sahip olduğunu söylediler. TREDER Başkanı Yalçın Şentürk,  yeteneklerini ve kapasitelerini kullanarak Avrupa, Orta  Doğu ve Afrika’nın en büyük treyler üreticisi olmak istediklerini söyledi. TAİD Başkanı İlhami Eksin, sektörün Afrika’dan Avrupa’ya gurur verici hikayeler yazdığını söyledi ve “Hayalimiz olan tam bir otomotiv zirvesine gidecek bu zirve herkese ışık tutacak” dedi. ARÜSDER Başkanı Burhan Fırat, sektörün her yıl ihracat rakamları kırdığını söyledi ve mevzuattaki engeller, teşvik ve kredilerdeki yetersizliklerin çözülmesini istedi.

 

 

TREDER, TAİD ve ARÜSDER’in işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Ağır Vasıta, Treyler ve Üstyapı Zirvesi, 11 Şubat’ta Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Hotel’de gerçekleştirildi. Zirvenin altın sponsorluğunu, Pirelli Prometeon ve BPW üstelendi. Shell, Vegatrans ve İntermobil gümüş sponsor;  Asco – Carrier, Aspöck, Atiz Lojistik, BASF, Çıvgın Boya, DYO, Gümaş, Kadesan, Knorr Bremse, Kozmaksan, Mobilite, Ak-Set, Turkish Machinery ise Co-soporsor olarak zirveye destek verdi. Zirvede; “Türkiye Avrupa’nın Treyler Üretim Merkezi Olacak”, “Üst Yapı Sektörünü Bekleyen Fırsat ve Tehditler”, “Ağır Vasıta Sektörünün Mevcut Durumu ve Geleceği” konulu 3 panel düzenlendi.

 

 

Şentürk: Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük treyler üreticisi olmak istiyoruz

Zirvenin açılış konuşmasını yapan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Türkiye’nin 100 bin adetlik treyler üretim kapasitesine sahip olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’de üretilen treylerlerin 7 kıtada 65’ten fazla ülkeye ihracat edildiğini belirten Şentürk, mevcut kapasitenin yalnızca 5’te birinin kullanılabildiğini açıkladı.

 

 

Eksin: Sektör Afrika’dan Avrupa’ya gurur verici hikayeler yazıyor

 

Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) Başkanı İlhami Eksin,  20 yılda 16 ton üzeri çekici pazarı ortalamasının 25 bin adet olduğunu, geçtiğimiz son 4 yılda pazarın sürekli küçüldüğünü ve 2019 yılında toplam 7 bin 300 araç satıldığını söyledi. Otomotivdeki bu küçülmenin binlerce bayiyi, çalışanları, satış sonrası hizmetleri ciddi ciddi şekilde etkilediğini aktaran Eksin, zirvede çıkacak sonuçların sektörün önünün açılması için önemli olduğunu belirtti.

Fırat: Her yıl ihracat rekorları kırıyoruz

 

Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) Başkanı Burhan Fırat ise araç üstü ekipman sektörünün yıllık 3 milyar dolarlık bir pazara sahip olduğunu söyledi. Sektörün dünyanın 145 ülkesine üst yapı-ekipman ürettiğini belirten Fırat, her yıl ihracat rekorları kırdıklarını vurguladı.

 

 

Tüzmen: Sektörün altyapısı sağlam, biraz destek gerekiyor

 

Devlet eski Bakanı Kürşad Tüzmen, 3 yıl önce yapılan zirvede sektöre 4 milyar dolarlık ihracat hedefi koyduğunu hatırlatarak, bu hedefi yenileyerek “Katma değeri yüksek bir sektöre sahipsiniz ve yaptığınız iş çok stratejik. Doğru kanallar açıldığında sektör çok iyi yerlere gelebilecek kapasiteye sahip. 4 milyar dolarlık hedefi gerçekleştireceğinize inanıyorum” dedi. Tüzmen sektörün altyapısının sağlam olduğunu, biraz destek verildiğinde Türkiye’nin üretim merkezi olabileceğini söyledi.

 

 

Zirve Kapsamında 3 Farklı Panel Yapıldı

 

Açılış konuşmalarının ardından panellere geçildi. “Türkiye Avrupa’nın Treyler Üretim Merkezi Olacak”, “Üstyapı Sektörünü Bekleyen Fırsatlar”, “Ağır Vasıta Sektörünün Mevcut Durumu ve Geleceği” başlıklarında düzenlenen 3 farklı panelde, panelistler; sektörle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundular.

 

 

Kütükçü: Araç üstü ekipmanda üstyapının da altyapı gbi tescil edilmesi gerek…!

 

Hidrokon Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü sektördeki gelişmeleri şu şekilde değerlendirdi: “Araç üstü ekipman sektörü ???sor??? bir sektör. Burada kısıtlamalar var, kamunun belirlediği kısıtlar, kendi sektörünüzün kısıtlamaları var. Bunlara uyup dünya ile rekabet etmeniz gerek. Araç üreticilerin dünyada etkisi çok fazla. Ama üstyapıcıların etkisi zayıf. Burada standart dışı üretim en büyük handikaplardan biri. Sanayi Bakanlığı’nın burada yeterli piyasa denetim gözetim etkinliği yapamadığını görüyoruz. Yeterince denetlememesi sektörün, sektörü sürekli aşağı çekiyor. Dünyadaki gibi bir standart olsa bizler de çok farklı bir rekabet içerisinde oluruz. Üstyapının şu anda herhangi bir şekilde tescil edilememesinden dolayı altyapının tescil edilmesinden dolayı izlenebilirliği mümkün değil. Burada tescil şart. Üstyapı tescil olursa birçok sorunu aşabiliriz. Bunlar yapılırsa hırsızlık gibi olumsuzlukların da önüne geçmiş oluruz. Sektörde kayıtdışılık da çok önemli bir sorun. Finans konusu çok önemli bir konu. Araç üstü ekipmanları biz leasing yoluyla almamız lazım. Çünkü bunlar yatırım malı. Hiçbir yatırımcı bu kadar yüksek meblağları da kendi öz sermayesinden yatırmamalı. Leasing şirketleri burada isteksiz davranıyor. Çünkü araç üstü ekipmanların izlenememesi leasing’çilerin isteksizliğini artırıyor. Üstyapı ayrı bir kimliğe kavuşursa aynı otomobildeki gibi ayrı bir krediye kavuşmuş olur. Takas teşviği bir başka konudur. Belirli bir yaşın üstündeki araçların takas teşviğine girmesi gerekir. Hurda teşviği şart. Bunlar ana başlıklarımızdır. Bu 4 sorun sektörümüzün ana sorunlarıdır. 2018 ve 2019’da çok zorlu süreçler geçirdik. 2020 yılında dha güzel işlerin olacağını umut ediyorum. Sigorta konusu da burada izlenebilirlikten dolayı aracı altının aracı olarak sigortalıyor ve isteksiz davranıyor. Üstyapının kimliğe kavuşması birçok sorunu ortadan kaldıracaktır. Kamunun uygulama yönetmeliği oluşturup bu uygulamanın hangi şekilde yapılacağını tanımlaması gerekiyor. İstanbul Sanayi Ticaret Müdürlüğümüz bu konuda bir yazı yazmış ve çalışma başlatmıştırç Operatörlük belgesi, mesleki yeterlilik gibi konu başlıkları da bakanlıklarımız tarafından çalışmaya alınmış biz bu durumu çok takdir ettik.”

 

 

 

Faruk Aksoy: Yatırım Yaparken Danışmanlık Firmalarından Yararlanmak Şart…!

 

Sfs Global Trade Danışmanlık firması ve Siftamec Global Machinery Ceo’su Faruk Aksoy Zirveyle alakalı şunları söyledi: “İlk defa 3 dernek bir araya gelerek bir organizasyon gerçekleitirdi. 440’den fazla bir katılımcı varç Herkes buraya katılmaktan dolayı çok memnun. ARÜSDER, TAİD ve TREDER bir araya gelerek çok önemli bir zirve gerçekleştirdileri. Zirvede konuşmacılar çok özenle seçilmişti. Önemli bilgiler edindik.

 

2009’da Türkiye bir krizin eşiğindeydi, 2010’dan itibaren Türkiye bir ivme yakaladı ama bazı sektörlerde 2001 yılına gerilediğini gördük. 2020’de bir önceki seneye göre yüzde 20-30’lar seviyesinde iyileşme olduğunu gördük. Türk ihracatçısının ne kadar geride ve geç kaldığı konuşuldu. 2021-2022 ve 2023 yıllarında bir ielerleme olacağı öngörülüyor. 2020 yılında yüzde 15 ve üzeri bir iyileşme olacağını öngörüyorum. Şu an herkes ihracat yapma peşimde. Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa pazarları önemlii Ortadoğu’ya uzanan bir Pazar açılımı yapmamız lazım. Kuzey Afrika’da Türk ürünleri tercih ediliyor. Batı Afrika, Orta Afrika ve Doğu Afrika’yı ihmal etmememiz lazım.

 

ABD’yi İhmal Etmemek Lazım

 

Geçen ABD’de bir fuardaydım. ABD’ye yatırım yapmak lazım. ABD, 52 ülkeden oluşuyor. 350 milyon nüfusu var. Bu ve bundan önceki hükümetin yaptığı ‘Made In American’ mottosuyla ABD sanayisi gelişiyor. ABD’de fonksiyonel ürünlerde rekabet edilebilir ürün açığı var. Dolayısıyla bu Pazar bizim için çok önemli. Burada iyi yatırım yapılabilirse kar marjı çok yüksek olan bir Pazar. Montaj hattı ve satış sonrası hizmetler oluşturmak lazım. Bunlar oluştururlursa çok verimli işler ortaya çıkar.

 

Siftamec Global Machinery, bizim şemsiye firmamız

 

Sfs Global Trade Danışmanlık firmasını kurduk. Özbekisatan başta olmak üzere Orta Asya’ya ticaretlerde bulunduk. Batı Afrika ve Orta Afrikaya’da danışmanlık veriyoruz. İkili iş grüşmeleri, kamu kurum ve kuruluşları, resmi kuruluşları, o bölgenin devlet taleplerini içeren danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Aralık ayında Alman yatırımcı bir firma ile ortaklık yaparak Siftamec Global Machinery firmasını kurduk. Hedefimiz Ortadoğu ve Afrika bölgesi. Türk makine ve ürünlerini 17’ye yakın sektörde biz yatırım çalışmaları yapıyoruzç Ortağımız da dünya çapında tecrübeye sahip bir firma. Hindistan, Abudabi, Almnaya ve Senegal merkezli şirketlerimiz var. Bu bölgelerde hem Türk makinelerini satmak istiyoruz hem de yatırım yapmak istiyoruz. Montaj hattından imalat sanayine kadar yapılanmalarımız oldu.  Senegal ve Afrika’da Türk sanayisine ve makinelerine yönelik doğru ulaşılabilirlik firmalarımızı oluşturduk. Siftamec Global Machinery, bizim şemsiye firmamız oluyor.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Proje Taşıma Lojistiği

YILIN LOJİSTİK ŞİRKETİ ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ “ALIŞAN LOJİSTİK” OLDU

Yayınlanma tarihi

-

7. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nde “Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri” sahiplerini buldu. Ekonomi dünyası, kamu ve lojistik sektöründen oldukça yoğun bir katılımın sağlandığı törende yılın lojistik şirketi ödülünün kazanan ismi “Alışan Lojistik” oldu.

7. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, sektörde 28 yıldır aylık olarak yayınlanmakta olan UTA Lojistik Dergisi tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sektörel birlik, dernek ve sektör paydaşlarının katılımıyla 15–16 Haziran 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti. Son 7 yıldır Fortune 500 Türkiye listesindeki çıkışıyla dikkat çeken lojistik sektörünün önde gelen firmalarından Alışan Lojistik, yılın lojistik şirketi ödülünün sahibi oldu.

Uluslararası taşımacılıkla başlayan yolculuğuna, bünyesine farklı alanlarda çözümler üretebilen şirketleri ve hizmetleri katarak devam eden ve 37 yıldır Türkiye pazarının en önde gelen lojistik hizmet sağlayıcılarından biri olan Alışan’a son ödül de 7. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nden geldi. Yılın Lojistik Şirketi ödülünü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Sn. Murat Korçak’ın elinden alan Alışan Lojistik İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin, törende yaptığı konuşmada “Sektöre deneyim ve yatırımları ile imza atan 37 yıllık bir markayız. Bu ödülü sayısı 1500’ü aşan çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Onların emekleri ve başarıları sayesinde bugün burada sizlerle beraberiz, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Alışan Lojistik olarak, yatırımlarımızda bilgi, deneyim ve uzmanlık alanlarımızın gerektirdiği noktalara yoğunlaşarak ve dijital dönüşüme uyum sağlayarak devam ediyoruz. Alışan olarak kendimizi her geçen gün inovatif, esnek ve entegre teknolojik çözümler ile geliştirmeyi vizyon edindik. Öte yandan, iyi bir kurumsal vatandaşlıktan da ödün vermemeye büyük özen gösteriyor; yarattığımız sürdürülebilirlik projeleri ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile bizden sonraki gelecek nesillere de iyi bir dünya bırakmayı çok önemsiyoruz. Çalışmalarımızın ve emeklerimizin taçlandırılıyor olması ise bize her zaman güç veriyor ve daha fazla motive ediyor. Yılın Lojistik Şirketi ödülünün sahibi olmak mutluluk ve gurur verici. Alışan ailesi olarak bu ödül için herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Devamını oku

Enerji Projeleri

RESMEN YÜRÜLÜĞE GİRDİ! ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİ İLGİLENDİREN PROJELERE 20 MİLYON TL’LİK DEVLET DESTEĞİ

Yayınlanma tarihi

-

Son satış verilerinde de göze çarpan elektrikli otomobillerdeki artış talebinin TOGG ile ilerleyen süreçte zirveye çıkması bekleniyor. 3 bin 500 elektrikli araç şarj istasyonuna sahip olan ülkemiz, artan bu talebi karşılamada yeterli sayıya ulaşabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Resmi gazetede yayımlanan yönetmelik ile dolum istasyonlarına yönelik projelerdeki harcamaların yüzde 75’ine geri ödemesiz destek sağlanacağı ifade ediliyor. Dolum noktalarını yeterli seviyeye çıkarmada satış ve servis hizmet verecek olan Üçay Grup ise bir yeniliğe daha imza attı. Mart ayında 1 milyon doları aşan bir yatırımla araç filolarını %100 elektrikli araçlara dönüştürmeye başladığını duyuran Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “Bu yatırımı devam ettirerek araç filomuzun tamamını elektrikli şarj istasyonlarından oluşacak şekilde değiştirmeyi ve karbon izimizi sıfırlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Dünya genelinde elektrikli araç satışları her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. Ülkemizde de kur hareketleri ve uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi nedeniyle akaryakıt fiyatlarında oluşan yukarı yönlü seyrediş tüketicilerin satın alma tercihlerinin elektrikli araçlara yöneltmesine neden oluyor. Dünyaca ünlü çok sayıda otomotiv markası tarafından yapılan açıklamalarda da 2030 yılına kadar tamamen elektrikli otomobil üretimine geçileceği ifade edildi. Bu ihtiyaç ve gelecek vizyonuyla yola çıkılarak, Türkiye’nin Otomotiv Girişimi Grubu (TOGG) tarafından tasarlanan ve 2023 yılında yerli ve milli olarak yollarda olması hedeflenen elektrikli araçlar ise tüketiciler tarafından merakla bekleniyor. Ülkemizde milli elektrikli araç projesi kadar önem arz eden bir diğer önemli konu olan elektrikli şarj istasyonlarının kurulumu hususunda da çalışmalarını sürdüren ve alanında lider olma hedefinde olan Üçay Grup’tan ise dikkat çeken bir inovasyon hamlesi geldi.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN SİSTEMLERİ TÜRKİYE’YE GETİRECEKLER

Ülkemizde elektrikli araçlara rağbetin hızla artmasına rağmen şarj istasyonlarının yeterliliği konusu kullanıcıların en merak ettiği soruların arasında yer alıyor. Bu soruna çözüm amaçlı olarak harekete geçen Üçay Grup, geçtiğimiz Ekim ayında güç yönetim firması EATON ile partnerlik anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya göre elektrikli araçlar için hayati değer taşıyan AC ve DC şarj istasyonları, yük dengeleme üniteleri, network şarj yönetim yazılımı (CNM) ve RFID ödeme sistemleri gibi çözümleri Türkiye’ye getirerek, satış ve satış sonrası temsilciliğini de üstlenecek olan Üçay Grup, araç filolarının tamamını elektrikli araç şarj istasyonu oluşacak şekilde yenilemeyi amaçladıklarını duyurdu.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARINDA DESTEK VE TEŞVİKLER BAŞLIYOR

Benzinli ve dizel otomobillerden kaçışın sürdüğü Türkiye’de, yatırımların odağında elektrikli araçların gerek duyduğu altyapı sistemleri yer aldı. Resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle, birden çok sektörde gelişimi hızlandırma potansiyeline sahip mobilite alanında hızlı şarj istasyonlarına yönelik yatırımların desteklenmesi kararlaştırıldı.

Projelerdeki harcamaların yüzde 75’ine geri ödemesiz destek sağlanacağı belirtilirken, söz konusu yardımların tutarının ise 20 milyon TL ile sınırlandırılacağı açıklandı. Hali hazırda 3 bin 500 dolum istasyonun bulunduğu ülkemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bu programıyla geleceğe yönelik adımlarını hızlandırdı.

“TOGG’UN ÇIKIŞIYLA PAZARDAKİ TALEP DAHA DA ARTACAK”

Türkiye ve dünyada elektrikli araç pazarı ile ilgili çok önemli gelişmelerin yaşandığını aktaran Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, yaptığı değerlendirmede, elektrikli araçların önümüzdeki süreçte tüketicilerin tercihlerinde önemli bir yer alacağını vurguladı. Şakacı, yerli ve milli araç projesi TOGG’un da yollara çıkışıyla birlikte elektrikli araç pazarındaki talebin daha da artacağına inandığını belirtti.

YAKLAŞIK 15 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Yenilenebilir enerji kaynaklarına verdikleri önemin bu süreçte daha da önem kazandığını belirten ve araç filolarını tamamen elektrikli araçlardan oluşacak şekilde güncelleyeceklerini açıklayan Şakacı, “Üçay Mühendislik olarak karbon izimizi sıfırlamanın yanı sıra sürekli artan yakıt maliyetleri karşısında da yenilenebilir enerji kaynaklarına verdiğimiz önem daha da artıyor. Bu kapsamda araç filomuzun tamamını elektrikli otomobillerden oluşacak şekilde yenileyeceğiz. Aldığımız karar doğrultusunda, 1 milyon doları aşan bir yatırımla, 25 adet yüzde 100 elektrikli otomobili araç filomuza kattık. Kısa ve orta vadede bu yatırımı devam ettirerek ve önce filomuzun yüzde 50’sini, daha sonra ise tamamını elektrikli otomobillerden oluşacak şekilde değiştirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SATIŞLARI KATLANDI

Ülkemizdeki elektrikli araçlara olan ilgi satış rakamlarındaki artışla da dikkat çekiyor. Türkiye’de Ocak ayı verilerine göre elektrikli otomobil satışları geçen yıla oranla 237,2 artışla 2 bin 846’ya yükselirken, hibrid otomobil satışları ise yüzde 105,1 artışla 49 bin 493’e ulaştı. Elektrikli otomobillerin toplam satıştaki payı bir önceki yıla göre yüzde 0,1’den yüzde 0,5’e; hibrid otomobillerin payı ise yüzde 4’ten yüzde 8,8’e çıktı. Dünya genelinde artık üretimi yavaş yavaş azaltılan dizel motorlu araç satışlarında ise geçen yıl yüzde 39,5 olan oran yüzde 19,7’ye kadar geriledi. Veriler elektrikli araç satışlarındaki artış trendinin ve pazardan alınan payın ilerleyen dönemlerde otomotiv sektöründeki gelecek planlaması doğrultusunda daha da artacağı tahmin ediliyor.

2030 YILINA KADAR ÇOK SAYIDA MARKA TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİNE GEÇECEK

Küresel ısınma ile mücadele kapsamında sektörün önde gelen çok sayıda otomotiv markası gelecek planlamalarının temelini elektrikli modellere geçiş doğrultusunda oluşturuyor. Dünyaca ünlü çok sayıda marka 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araç üretimine geçeceklerini duyururken bu plan çerçevesinde milyarlarca dolarlık yatırımlar gerçekleştiriyor.

TKUMAGAZİN

Devamını oku

Haber

ÜÇAY MÜHENDİSLİK UYARIYOR: DOĞALGAZDA İLK KURULUMUN UZMAN MÜHENDİS KADROLARLA YAPILMASI GEREKİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizdeki bireysel doğalgaz dönüşümü artarak devam ediyor. Doğalgazın güvenilir, temiz ve çevreci olması bu dönüşümdeki belirleyici etkenlerin başında geliyor. Türkiye’nin öncü firması Üçay Mühendislik, doğalgaz konusunda kesintisiz hizmet sunarak farkını ortaya koyuyor.

İLK KURULUM UZMAN PERSONEL VE MÜHENDİS KADROLARCA YAPILMALI

 Türkiye çapındaki 65 şube ile yaygın hizmet ağına sahip olduklarını ve bu şubelerin tamamının mühendislik hizmeti veren yapılar olduğunu söyleyen Üçay Mühendislik Genel Koordinatörü Özgür Şahin, “Doğalgaz kullanımı kolay ve aynı zamanda kurallara uygun kurgulanıp işletildiğine oldukça güvenlidir. Bu sebep ile ilk kurulumun uzman personel ve mühendis kadroları ile yapılması gerekmektedir. Türkiye geneli şubelerimizde doğalgazı olmayan konutlarda ana kolon doğalgaz tesisatı, daire içi gaz tesisatı, kombi montajı, radyatör montajı ve kalorifer tesisatı uygulamalarını gerçekleştirmekteyiz” dedi.

TASARRUF VE VERİMLİLİĞİN MAKSİMUM OLMASI İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ

 Üçay Mühendislik olarak tüketicilere bireysel doğalgaz dönüşümü konusunda önemli avantaj sağladıklarını belirten Şahin, “Yaptığımız işin ve kullandığımız her ekipmanın kalitesine güveniyoruz bu güveni müşterilerimize verdiğimiz 6 yıl tesisat ve işçilik garantisi ile de sunuyoruz. Aynı zamanda müşterilerimize 1 günde iş teslimi ve 7/24 çağrı merkezi desteği ile avantaj sunmaktayız. Tabii ki asıl bilinmesi gereken kısa vadede ölçülmesi güç olan faydalardır. Doğru mühendislik yaklaşımı ile kurgulanmış olan bir sistem yıllar içerisinde sağladığı tasarruf ve verimlilik ile müşterilerimize asıl faydayı sağlamaktadır. Biz Üçay mühendislik ile yaptığımız en ufak sistemde bile tasarruf ve verimliliğin maksimum olması için çalışmaktayız” ifadesini kullandı.

HEDEFİMİZ TÜRKİYE’DE DOĞALGAZIN ULAŞTIĞI HER NOKTADA HİZMET VEREBİLMEK

Doğalgaz sistemlerinin katı yakıtlı (kömür, odun vb) veya sıvı yakıtlı (fuel-oil,mazot vb) sistemlerine göre oldukça düşük karbon emisyonuna sahip sistemler olduğunu bu sebeple daha çevreci bir yakıt türü olarak ortaya çıktığını ifade eden Şahin son olarak şu bilgileri verdi:

“Şubelerimiz ile müşterilerimize yaptığımız sözlü veya yazılı tanıtımlarda bunu detaylı olarak anlatmaktayız. Doğalgazın ulaştığı her noktada hızlı dönüşümü hedefliyor, yaptığımız dijital reklam çalışmalarında bu konuları anlatmaya çalışıyoruz.

Üçay Mühendislik olarak hedefimiz Türkiye’de doğalgazın ulaştığı her noktada hizmet verebilmektir. Tabi bunun yapılabilmesi işinde uzman mühendis kadrolara sahip olmayı gerektirmektedir. Üçay Mühendislik her şubesi bir okul gibi teknik personel yetiştirmekte ve bu personeller hem şubelere hem de sektöre deneyimleri ile hizmet vermektedirler. Aynı zamanda tüm platformlarda müşterilerimize dönüşüm noktasında bilgilendirmeler yaparak çevreci bir yapı oluşturma hedefindeyiz.”

TKUMAGAZİN

Devamını oku
Advertisement hba.com.tr
Advertisement hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish