Takip Edin

Haber

İmbat İklimlendirme yenilikçi ürünler geliştiriyor

Yaşanabilir bir dünya ve sektörel gelişimin sürdürülebilirliği için İmbat İklimlendirme, bakanlık onaylı Ar-GE Merkezi ile yüksek verimli ve doğa dostu gazlar ile çalışan cihazlar tasarlayıp üretmek amacıyla çalışıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Özlem SARSIN

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri Genel Müdürü Nuriye Gümrükçüler, iklimlendirme ve soğutma alanındaki özgün tasarımları ve yenilikçi ürünleri ile dünyada Türkiye’yi temsil eden yüzde 100 yerli mühendislik gücüne sahip ve markasını sektörde global oyuncuların yanında konumlandırmayı başarmış bir yerli üretici olduklarını söyledi.

“Uçak iklimlendirme cihazını ekledik”

TÜBİTAK destekli birden fazla Ar-Ge projesini sonuçlandırdıkları bir dönem yaşadıklarını, iklimlendirme sektöründeki 12 Ar-Ge merkezinden biri olan İmbat Ar-Ge Merkezi’nde uzun çalışmalar sonrasında ortaya çıkan ve ürün gamına eklenen ürünler hakkında da bilgi veren Gümrükçüler, şöyle devam etti: “Havacılık sektörüne yönelik İmbat marka yolcu yürüme köprüsü kliması birçok uluslararası havalimanında yaklaşık 4 senedir kullanılıyor.

Buna eklenen yeni ürünümüz olan park halindeki uçakların klimatize edilmesini sağlayan, uçak iklimlendirme cihazımızın testlerini 2022 yılı başında başarıyla tamamladık ve ürün gamımıza ekledik.

Reklam

Bu cihazımız 2022 yılında ilk olarak Nahçıvan Havalimanında kullanıldı. İkinci referansımız ise Kayseri Havalimanı için üretildi. Yine veri merkezi soğutmasına yönelik hassas klimalarımıza yenilerini ekledik, yüksek verimli Inrow ve Inrack klimaları geliştirerek küçük ve mikro veri merkezleri için klima çözümleri de ürün gamımıza eklenmiş oldu.

Son dönemde veri merkezi soğutma sistemlerine yönelik geliştirdiğimiz bir önemli ürün de yüksek ısı yoğunluğu olan serverlar için geliştirdiğimiz arka kapak soğutucularımızdır. İmbat kapak tipi ısı değiştiriciler ise veri merkezi iç ısı yükünü düşürmekte, böylece ısı geri kazanımı sağlanmakta ve sistemin verimliliği artırılmaktadır.”

İmbat İklimlendirme’nin 1991 yılından bu yana iklimlendirme sektörünün ihtiyaçlarına ve geleceğine yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza atan bir firma olduğuna dikkat çeken Gümrükçüler, İmbat Çatı Tipi Klima ile Eurovent sertifikasını alan dünyada yedinci, Türkiye’de ise tamamen yerli tasarım ile bu sertifikayı alan ilk firma, global çapta bu belgeye sahip olan 13 firmadan biri olduğunu kaydetti.

“Yüzde 85 ihracat oranına ulaştık”

İmbat’ın 50 ülkeye ihracat yaptığını söyleyen Gümrükçüler, sözlerine şöyle devam etti: “2022 yılında yüzde 85 ihracat oranına ulaştık. 2023 yılında da bu oran doğrultusunda ilerlemekteyiz. İhracatımızın büyük kısmını Avrupa ülkelerine yapmaktayız ve ürünlerimiz ilgili Avrupa regülasyonlara uygun durumda.

Reklam

Gelecek odaklı ürünler tasarlayan ve teknoloji geliştirme kabiliyeti olan bir firma olarak Avrupa’ya ERP 2021 standartlarına uygun yüksek verimli cihazlar üretiyoruz. Ayrıca Avrupa’da 2021’den beri uygulanan, ülkemizde ise 2025’te uygulamaya geçecek olan F-gaz regülasyonuna uygun yeni gazları Avrupa’ya ihraç ettiğimiz ürünlerimizde kullanıyoruz.”

“2024’te sektörde büyüme bekliyoruz”

Klima pazarının Türkiye’de ve dünyada 2022 yılında büyüme kaydettiğini de belirten Gümrükçüler, “Ülkemizde 2023’te pazarda büyümenin ya küçük olması ya da stabil kalmasını, ancak 2024′ te büyümenin artmasını bekliyoruz. Klima sektöründe enerji verimli ürünleri artması hem sektörümüzün gelişmesine hem de ülke ekonomisine faydalı.

Yatırım, tasarım ve imalat alanlarında enerji ekonomisine dönük olarak yapılan çalışmaların da daha çok artmasını bekliyoruz. Enerji ekonomisi yapan cihazlar yeni yatırımların yanında mevcut binaların renevasyonunu da içine alacağından pazarın büyümesine sebep olacaktır. Yaşanabilir bir dünya ve sektörel gelişimin sürdürülebilirliği ve rekabet gücünün artırılması için İmbat olarak hep olduğu gibi yüksek verimli ve doğa dostu gazlar ile cihazlar tasarlayıp üretmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan