Takip Edin

Sektörel Gündem

Bursalı marketçilerden Beyoğlu Çikolata’yla işbirliği

Kilis’te Beyoğlu Çikolata’nın üretim tesisine inceleme gezisi gerçekleştiren Bursalı marketçiler, Gaziantep ve Şanlıurfa’da da işbirliği için ilk adımları attı.

Yayınlanma tarihi

-

Kilis Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Beyoğlu Çikolata’nın üretim tesisini inceleyen Bursa Perakendeciler Derneği (Bursa PERDER) üyeleri, Gaziantep ve Şanlıurfa’da da gıda sektörü temsilcileriyle işbirliği odaklı görüşmeler yaptı.

‘İşbirliği protokolü imzaladık’

Bursa PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Kılıç, tedarikçilerin üretim tesislerine belli dönemlerde gezi düzenlediklerini ifade ederek şöyle konuştu:

“Beyoğlu Çikolata’nın uluslararası bir şirket haline geldiğini gözlemlemiş olduk. Ürünlerin daha fazla kitleye ulaşması adına işbirliği protokolü imzaladık. Bursa’daki yerel marketler için Beyoğlu Çikolata’nın önceliği daha da artacak. Gaziantep ve Şanlıurfa’da da sektör temsilcilerimizle istişarelerde bulunduk, işbirliği imkânlarını ele aldık. 13-14 Eylül’de İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonunda da tedarikçilerimiz ile yeni iş birliklerinin temelini atacağız.”

Üç dönemdir görevde olduğunu hatırlatan Kılıç, “Göreve geldiğimizde 18 olan üye sayısını 45’e çıkardık. 50’nin de üzerine çıkarak gücümüze güç katacağız” dedi.

Reklam

‘Üretimin yarısı ihracata’

Beyoğlu Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ölçücüer, yaklaşık 70 ürün imal ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Kilis OSB’de 52 bin metrekare alanda bin kişi istihdam ediyoruz. 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Üretimimizin yarısı ihracata gidiyor. Yatırımlarımızın yüzde 100’ü Türk menşelidir. Çatımızı da güneş enerjisi sistemleriyle donattık ve enerjimizin yarısını bu sistemden sağlıyoruz. Yeni üretim hatlarıyla yıllık 36 bin tonluk üretimimizi 45 bin tona çıkarmayı hedefliyoruz. Birçok kentte olduğu gibi Bursa’da çok ciddi bir müşteri profilimiz ve potansiyelimiz var. Bu toplantıdan sonra Bursa’daki yerel marketlerle işbirliğimiz çok daha iyi noktalara gelecek. Ürünlerimize daha fazla yer vermelerini ve markalaşma yolunda kıymetli destekleriyle önümüzü açmalarını bekliyoruz.”

‘İşbirliğimiz daha da yoğunlaşacak’

Beyoğlu Çikolata Yurt İçi Satış Direktörü Aykan Şimşek, “Bursalı market işletmecilerimizin yerli ve milli üretimimizle gurur duyduklarını söylemeleri bizi çok mutlu etti. İşbirliğimiz daha da yoğunlaşacak.” dedi.

Reklam

Kese Gross Market Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Türkoğlu, “Bursa’daki yerel marketler olarak üretici-tedarikçi firmalarla istişareye çok önem veriyoruz. Böylece işbirliğini ileriye taşıyabiliyoruz. Beyoğlu’yla da aynı şekilde ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

Hakkıoğulları Market Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karalı ise “Kilis’teki üretim tesisi, bizi adeta büyüledi. Başarılı bir sistem geliştirilmiş. Beyoğlu Çikolatanın tüm ürünlerine, en iyi şekilde raflarımızda yer vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Gross Toptan İnsan Kaynakları Müdürü Yusuf Kılıç, “Harika bir tesis kurmuşlar. Beklentimizin çok üzerindeydi. Ürünlerin çok hijyenik bir ortamda üretildiğini gördük.” diye konuştu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

STILL,ilk seri üretim otonom aracıyla IFOY (International Forklift of The Year) Ödülünü 12’nci kez kazandı

Yayınlanma tarihi

-

 • İÇ LOJİSTİK UZMANI STILL’E ON İKİNCİ IFOY ÖDÜLÜ
  Türkiye’de Arkas Holding ortaklığı olan STILL ARSER markasıyla faaliyetlerini yürüten Almanya Hamburg merkezli iç lojistik şirketi STILL GmbH, prestijli IFOY ödülünü 12’nci kez kazandı. STILL’in ilk seri üretim otonom aracı olan EXV iGo otomatik palet taşıyıcı “mobil robot” kategorisinde yarışarak on ikinci kez ödüle layık görüldü.
  Bu yıl, Hamburg/Baden’de 6 ülkeden finale kalan, toplam 15 iç lojistik firmasının, 16 yenilikçi ürününün sunumuyla IFOY Odülleri gerçekleştirildi. STILL seri üretilen ilk otonom aracı olan EXV iGo ile mobil robot kategorisinde birinci olarak 12’nci kez ödül kazandı.
  “EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır.”
  STILL Satış&Servis İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Müller konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “IFOY ödülü ile onurlandırılmak, müşteri odaklı yeniliklere verdiğimiz önemi teyit ediyor. EXV iGo, STILL’in yalnızca teknik gelişim anlamında değil, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, gelişimlerini ileri taşımanın mükemmel bir örneği. EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır. iGo easy, devreye alma yazılımı sayesinde, küçük filo sahibi şirketler bile otomasyona kolayca başlayabilir. EXV iGo,sanayi ölçeğinde seri üretilen ilk otonom araçtır ve tamamen modüler bir konsepte dayanmaktadır. Süreç otomasyonu, küçük filoya sahip şirketler içinde giderek önemli hale geldi. Bu nedenle kolay erişilebilirliğe, kullanım kolaylığına, güvenilir ve esnek hizmete büyük önem veriyoruz. EXV iGo ile, sektörler arası ihtiyaca, yüksek maliyet verimliliği, hızlı uygulama ve esnek ölçeklenebilirlikle akıllı bir yanıt verebiliriz.”
Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Erhan Küçük: LGMG Telehander Tasarım Yenilikler Bakımından Önemli Bir Marka

Yayınlanma tarihi

-

Quaodro Makine LGMG marka personel yükseltici ürünlerinin Türkiye’deki önemli yüzü.Tüm operasyon yönetimini yürütüyor. Müşterilerine, satılan makinalarını uzman ekipleri tarafından oluşan kadrosu ile teslimat süreci içinde eğitim, yedek parça, bakım, servis hizmeti konularında müşteri odaklı bir iş modeli geliştiren dinamik ekibi ile katma değerli hizmetler sunuyor.

Quaodro Makine Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Küçük, Quaodro makine olarak LGMG’nin Türkiye’deki bütün operasyonlarını firma olarak yürüttüklerini belirterek,Tuzla   Orhanlı’da  bulunan sohwroom alanında   LGMG Telehander  ürün  lansmanında TKU Magazin Dijital Yayın grubu Genel Yayın Yönetmeni Metin Şendil’e LGMG yeni telehanderları hakkında şu bilgileri verdi.

 

MERMER FİRMALARI BUNU ÇOK KULLANIYOR

Küçük “LGMG’nin ürettiği 18 metre büyüklüğünde ve 4 ton ağırlığını kaldırabilen makinaları getirdik. Makinanın üzerinde perkins motor var. 75 kilowat, 100 beygir güç üretebiliyor. Şanzıman grubu İtalyan Farrero marka. Gaz vermeden makine, tek düğme ile sağa sola yatabiliyor. Yine gaz vermeden bomları kaldırabiliyor. Radyant lastik kullanılıyor. Özellikle inşaat firmaları, tarım sektöründe uzun mesafe yürütmek istediğiniz zaman bizim makine uzun yürüyüş yapabiliyor. Mermer firmaları bunu çok kullanıyor. İnşaat firmaları bunu kullanabiliyor. Telehander, çok fazla aparatı olan makine ekipmanlarından biridir. LGMG nin özellikleri içinde Kabini geniş, soğutma, radyo yeri var. Kabinin perdeleri olduğunu” söyledi.

Reklam

Operatör rahatlığı düşünülmüş olan LGMG telehander seri, hızlı makine olduğunu belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti “ Telehander sektördeki  firmaların en çok tercihi ettiği markalardan biridir. LGMG Telehander markası, Tasarım ve yenilik anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Seneye 22 metre rotasyonlu versiyonunu getirmeyi düşünüyoruz. O, daha da efektif bir makinedir. Durduğu yerde kulesi dönmektedir.  Kocaeli’nde en çok kullanılan markadır. Kocaeli’nden gelenlerden tam not aldık.” dedi.

Devamını oku

Trend olan