Takip Edin

Endüstriyel İş Makinaları

Ceylift, Pandemiden Güçlenerek Çıktı

Yayınlanma tarihi

-

‘Minimum maliyet maksimum verimlilik’ parolasıyla tüm çalışma koşullarına uygun üstün nitelikli araçlar üreten yanı sıra satış süreci, satış sonrası hizmetler noktasında müşterilerimize en hızlı ve en sağlıklı şekilde çözüm üreten CEYTECH Makina ürettiği Ceylift markası ve verdiği hizmetle sektörünün vazgeçilmezlerinden biri. Firma, doğru stratejiyle krizleri ön görerek profesyonelce yönetim ve yeni yatırımlarıyla zorlu karantina sürecinden üretim kapasitesini arttırarak çıktı. CEYTECH Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dilruba Donma ile firması hakkında konuştuk.

Ceylift’in ‘’Bu ülkenin gücü her şeye yeter’’ sloganının doğuş hikâyesini okuyucularımızla paylaşabilir misiniz?

Neredeyse tamamen ithal ürünlerden oluşan bir sektörde, motoru dahi yerli üretim olan bir marka ile yola çıkmanın cesaret ve kararlılığını pekiştirmek için doğan bir slogan

Firma olarak vermiş olduğunuz hizmetler ve marka haline gelmiş ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

3 tondan 10 tona kadar farklı tonajlarda ürettiğimiz dizel ürün grubumuz, dizel ürün pazarında lider oldu.  1.6 tondan 5 tona kadar ürettiğimiz elektrikli ürün grubumuzda da aynı başarıyı yakalamayı hedefliyoruz.  Ayrıca Ceylift, Türkiye’nin ilk elektrikli forkliftini yapan markadır.

Satış sonrası verdiğiniz hizmetler nelerdir?

Bu hizmetlerimiz servis ve yedek parça olmak üzere 2 sürece ayrılıyor. Servis kısmında, müşteride oluşabilecek üretim veya parça kaynaklı sorunlar ve kullanıcı kaynaklı sorunların doğru tespiti ve servis süreçlerinde hızlı bir şekilde sorunun her iki şekilde de çözülmesini ve forkliftin faal hale getirilmesini sağlamayı, bu sürece bağlı olarak yedek parça tarafında garanti kapsam durumuna göre servise parçanın gönderilmesini kapsar. Yedek parça tarafı ise, garanti kapsamında veya garanti süresi bitmiş forkliftler için yedek parça stoklarının tutulması, servis ihtiyacı gerektiğinde hızlıca parçanın temin edilmesi ile garanti kapsam dışındaki parça taleplerine karşılık olarak yedek parça satışlarını kapsar.

Yeni yatırımlarınız ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Yeni yatırımımız ‘Tam Otomatik Kumlama Makinesi’ ile bölgedeki en büyük kumlama tesisine sahibiz.CNC Yatay İşleme Tezgahları (Borverk) ile şu anda kullandığımız CNC Boverk tezgahımızdan daha büyük ölçülere sahip olan yeni yatırımımızla işleme kapasitemizi arttırıyoruz, aynı zamanda daha uzun parçaları işleyebiliyoruz. Dik İşleme Merkezi ile artan işleme ihtiyacımızı karşılamak için mevcut dik işleme tezgâhlarımızın arasına yeni tezgahlar daha ekledik.Tam Otomatik Kumlama Makinesi kendi içindeki tavan vinci ile kendi beslemesini otomatik olarak yapıyor. İşlem sırasında 360 derecelik dönme açısıyla içindeki parçaların ter tarafını eşit olarak kumlarken zaman zamandan ve enerjiden %80 oranında tasarruf ediyoruz. Konveyör Boya Sistemi ile tüm ürünler havada astarlanıp boyanacak ve konveyör sistemi, ürünü direkt olarak final montaj bölümüne ulaştırılıyor ve tekrar besleme için başa dönüyor. Konveyör sistem üzerinde her biri birbirinden bağısız hareket edebilen, kapasiteleri uzaktan kumandalı vinçler bulunuyor. Büyük tonajda 7 – 10 tonluk araçları ekleyerek ürün portföyümüzü genişlettik. Buna bağlı olarak hizmet ağımızı da arttırmış olduk. Yüksek verim ve üstün performansıyla ICON markamızı ekonomik segmentte piyasaya sürdük.Her yıl yeni yatırımlarla gerek ürün portföyü, gerekse yeni ürün kategorilerinde yeni yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Sektörün 2021 yılı son çeyreği ve 2022 yılı ile ilgili olarak beklentileriniz ve görüşleriniz nelerdir?

2021 yılı bizim için çok güzel başladı. Yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizi arttırmanın yanı sıra Ceylift kendi rekorunu kırarak satış rakamlarını katladı. Özveriyle çalışmanın karşılığını aldığımız bir yıl oldu. 2022 yılından beklentimiz yine rekorlarla dolu bir yıl olması.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriyel İş Makinaları

PLATFORM GÜNLERİ 25-26 KASIMDA

Yayınlanma tarihi

-

Personel yükseltici platform sektörünün büyük buluşması için geri sayım başladı. Platform  sektörün Türkiye’deki çatı kuruluşu Platformder, tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Platform Günleri etkinliği, 25-26 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Tuzla’daki Autodrom İstanbul tesislerinde gerçekleştirilecek. İstanbul’un prestijli organizasyonlara ev sahipliği yapan adresi Autodrom İstanbul’da, Hybrid İletişim tarafından organize edilecek olan etkinlik; üretici firmalar, distribütörler, kiralama firmaları, finans kuruluşları, destek ürün ve hizmet sağlayıcıları ve nihai kullanıcıları bir araya getirecek. Autodrom İstanbul, merkezi konumunun yanı sıra geniş açık ve kapalı alanlarıyla organizasyona güçlü bir altyapı sağlayacak.

PLATFORMDER Yönetim Kurulu Başkanı Saruhan Günaydın, Platform günleri ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında konu ile ilgili şöyle konuştu, Günaydın “Ürün bilinirliğine paralel olarak pazar hacmi de her geçen artan personel yükseltici platform sektörünün tüm paydaşlarını bu etkinlikte bir araya getiriyoruz. Platform Günleri 2022, platform ürün teknolojisi ve kullanımıyla ilgili tüm önemli konular hakkında bilgi alışverişinin yapılacağı bir etkinlik olacaktır. Teknik bilgi alışverişine ek olarak, kiralama şirketleri ve kullanıcılar da dahil olmak üzere sektörün tüm katılımcıları, ekipmanları çalışır durumda görme fırsatını bulacaklardır.  Ziyaretçilerin ürünleri demo alanlarında kullanma fırsatı bulacakları sürdürebilir  etkinliğin  olmasını  istiyoruz” dedi.

Konuşmasına devam eden, Günaydın “Sektöre hizmet veren tüm tedarikçiler, hizmet sağlayıcılar, bu etkinlikte olmalıdır. Üretici ve distribütör firmalarının ’da bir araya gelmesini sağlayacaklarını” dile getirdi.

Yeşil teknoloji ve güvenli kullanım vurgusu

Personel yükseltici platformların, seviye farkı gerektiren tüm çalışma ortamlarında geçici olarak güvenli çalışma ortamı sağlayan güvenlik ekipmanları olduğunu vurgulayan Saruhan Günaydın,

Etkinliğimizde, platform sektöründe son dönemde önemli bir yer teşkil eden, yeşil teknoloji, güvenli kullanım konuları ön planda olmasını sağlayacağız. Etkinliğe katılan ziyaretçilerimize; yeni ürünleri kullanma, deneyimleme, yeni ürün lansmanları, özel kampanyalar, yarışmalar, seminerler, eğitimler, keyif veren aktiviteleri sunacağımız gibi sosyal medya üzerinden canlı yayınlarımız olacaktı,” dedi.

Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

Yuntes Makine Dolphin’le Çok Güçlü

Yayınlanma tarihi

-

1996 yılında Konya’da sektörel yolculuğuna çıkan takım tezgâhı konusunda uzman Yuntes Makine gelinen süreçte birçok ülkeye ihraç ettiği Dolphin markası ve Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Mersin gibi piyasanın önemli bölgelerinde açtığı şubelerle kurumsal bir firma olmanın gerekliliğini yerine getirirken aynı zamanda da uluslararası bir marka olmayı da başarmış durumda. Yuntes Makina Genel Müdürü Yunus Derebağ’la firması ve sektör hakkında konuştuk.

Endüstriyel takım tezgâhı dendiği zaman akla ilk gelen firmanın Yuntes Makine olduğunu kaydeden Derebağ, “Sanayiciyle hep iç içe olduk. Üreticilerin üretimlerinin daha kaliteli ve hızlı olabilmesi için 1996 yılından itibaren yoğun bir faaliyet içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

 

Yerli Dolphin

Endüstriyel ürünlerin ülkemizde genellikle ithal ürünler olduğunu belirten Derebağ, “Biz ise Türkiye’nin geleceği bakımından tabii ki kendi imalat sürecimizi planladık. Bu yüzden forklift ithalatı yaparken, yerli ve milli duygularımızın rehberliğinde imalat yapmak istedik. Bunun için Spartek Firması’nı kurduk. Hemen akabinde de Dolphin Forkliftleri’nin üretimine başladık. 2015 yılında başladığımız bu imalata her yıl pazar payını artırarak devam ediyoruz” dedi.

 

Lityum Pilli Elektrikli Forkliftler Yolda!

Açıklamalarında forklift sektörünün Pazar hareketliliğine de değinen Derebağ, “İSDER’in raporuna göre ülkemiz pazarına giren yıllık ithal forklift sayısı yaklaşık 15 bin adeti bulmakta. Bu çok yüklü bir paranın dış piyasaya akması demek. Tecimsel olmayan, tamamen ülkemiz için bir şeyler yapmak adına çok zorlu bir sürece girip yerli imalata imza atmayı başardık ve Dolphin’i piyasalarla tanıştırdık. Demin de belirttiğim gibi pazar payımızı her yıl yüksek oranlarda artırıyoruz. AR-GE departmanımız bizim için çok önemli. Bu birimdeki arkadaşlarımız çok yoğun bir çalışma içerisinde. Çok kısa bir zamanda lityum pilli elektrikli forkliftlerimizi piyasaya süreceğiz. Bu forkliftlerimizi artık istediğimiz zaman hızlı şarj edebileceğiz ve bu şarjla ürünler çok daha uzun süre çalışabilecek. Ürünlerimiz şu an test aşamasında ve yaklaşık 3 ay sonra da seri üretime başlayacağız” şeklinde konuştu.

Avrupa ve Japon menşeli forkliftlerin şu an dünya piyasalarını ele geçirmiş olduğunu söyleyen Derebağ, “Bu markaların çok yüksek adetlerde üretimleri söz konusu. Çok büyük teşvikleri bulunmakta. Bu konuda biz devlerle yarışıyoruz diyebilirim. Çin menşeli ürünlere gelince, bunlarla da fiyat konusunda rekabet zorluğu yaşıyoruz. Yani yerli piyasada bir yandan pahalı ama kaliteli Avrupalı markalarla yarışırken bir yandan da altyapılarından dolayı ucuz Çinli markalarla amansız bir rekabet içerisindeyiz. Türkiye’nin her bölgesinde forkliftlerimiz çalışmakta. 30 tane bayimiz bulunmakta. Markamıza olan yoğun talep bayi ağımızı da her geçen gün büyütmekte. Bu konuda yoğun bir talep alıyoruz. Ama bu konuda çok hassasız. Detaylı bir inceleme yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

Tecrübenin Sektördeki Adı; ARICI Vinç İşletmeciliği

Yayınlanma tarihi

-

Dinamik kadrosu ve yeniliklere kolay uyum sağlayan teknolojik altyapısı ile vinç sektörünün öncü şirketlerinden biri olan ARICI Vinç makine parkuruna yaptığı yatırımlarla da birçok sektöre üstün hizmetler sunmakta. ARICI Vinç İşletmeciliği Ltd. Şti Genel Müdürü Hidayet Arıcı firması hakkında konuştu.

Sektörün en eski isimlerinden biri olduğunun bilgisini veren Arıcı, “1971 yılında Konya Sanayisi’nde çocuk yaşlarda çalışmaya başladım. Tabii o dönem Konya, kendi yağında kavrulan, kısıtlı imkânlara sahip mütevazı bir karakter profiline sahipti. 1989 yılında kendi firmam olan Arıcı Vinç İşletmeciliğini kurdum. O dönem sektörden bir abimizin tornasında kendi hiyaplarımı yapmak için mücadele ettim. Bunu da başardım. 10 tonluk bir hiyap ürettik. Ürettiğimiz bu hiyap o dönem Konya’daki en büyük hiyaptı. Bu üretim sürecimiz HİDROKON kurulana kadar devam etti. Konya’da sanayinin çok hızlı büyümesi, iş potansiyelinin çok olması ve müşteri portföyümüzün zenginliğiyle ARICI Vinç İşletmeciliği kurumsal kimliğini kazandı” ifadelerini kullandı.

2004 yılında yeni yerimize taşındıklarını belirten Arıcı “Yine bu süreçte bir mobil vinç alma fikrimiz gelişti. Bu yüzden Almanya’ya gittik ve ürünümüzü aldık. Bu ürün 90 tonluktu ve Konya’ya ilk gelen mobil vinçti. 2008 yılında da 200tonluk vincimizin siparişini verdik. Aldığımız hiyaplarla, mobil vinçlerle ve forkliftlerle makine parkurumuzu ve müşteri portföyümüzü oldukça zenginleştirdik” şeklinde konuştu.

Zengin Makine Parkı

Son olarak firmasının ürün parkı hakkında bilgi veren Arıcı şunları dile getirdi: “Makine parkımızda 250, 200, 160, 80, 75, 35,20, 10 tonluk mobil vinç ve hiyaplarımız, 36mt sepetli platform, 3-16ton arası çeşitli tipte forkliftlerimiz, tırlarımız, dorselerimiz, kayar kasalarımız bulunmakta.  Eski ürünleri pek tercih etmiyoruz. Bu yüzden ürünlerimizi sürekli yenilemekteyiz.”

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish