Takip Edin
#

Endüstriyel İş Makinaları

Ceylift, Pandemiden Güçlenerek Çıktı

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

‘Minimum maliyet maksimum verimlilik’ parolasıyla tüm çalışma koşullarına uygun üstün nitelikli araçlar üreten yanı sıra satış süreci, satış sonrası hizmetler noktasında müşterilerimize en hızlı ve en sağlıklı şekilde çözüm üreten CEYTECH Makina ürettiği Ceylift markası ve verdiği hizmetle sektörünün vazgeçilmezlerinden biri. Firma, doğru stratejiyle krizleri ön görerek profesyonelce yönetim ve yeni yatırımlarıyla zorlu karantina sürecinden üretim kapasitesini arttırarak çıktı. CEYTECH Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Dilruba Donma ile firması hakkında konuştuk.

Ceylift’in ‘’Bu ülkenin gücü her şeye yeter’’ sloganının doğuş hikâyesini okuyucularımızla paylaşabilir misiniz?

Neredeyse tamamen ithal ürünlerden oluşan bir sektörde, motoru dahi yerli üretim olan bir marka ile yola çıkmanın cesaret ve kararlılığını pekiştirmek için doğan bir slogan

Firma olarak vermiş olduğunuz hizmetler ve marka haline gelmiş ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

3 tondan 10 tona kadar farklı tonajlarda ürettiğimiz dizel ürün grubumuz, dizel ürün pazarında lider oldu.  1.6 tondan 5 tona kadar ürettiğimiz elektrikli ürün grubumuzda da aynı başarıyı yakalamayı hedefliyoruz.  Ayrıca Ceylift, Türkiye’nin ilk elektrikli forkliftini yapan markadır.

Satış sonrası verdiğiniz hizmetler nelerdir?

Bu hizmetlerimiz servis ve yedek parça olmak üzere 2 sürece ayrılıyor. Servis kısmında, müşteride oluşabilecek üretim veya parça kaynaklı sorunlar ve kullanıcı kaynaklı sorunların doğru tespiti ve servis süreçlerinde hızlı bir şekilde sorunun her iki şekilde de çözülmesini ve forkliftin faal hale getirilmesini sağlamayı, bu sürece bağlı olarak yedek parça tarafında garanti kapsam durumuna göre servise parçanın gönderilmesini kapsar. Yedek parça tarafı ise, garanti kapsamında veya garanti süresi bitmiş forkliftler için yedek parça stoklarının tutulması, servis ihtiyacı gerektiğinde hızlıca parçanın temin edilmesi ile garanti kapsam dışındaki parça taleplerine karşılık olarak yedek parça satışlarını kapsar.

Yeni yatırımlarınız ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Yeni yatırımımız ‘Tam Otomatik Kumlama Makinesi’ ile bölgedeki en büyük kumlama tesisine sahibiz.CNC Yatay İşleme Tezgahları (Borverk) ile şu anda kullandığımız CNC Boverk tezgahımızdan daha büyük ölçülere sahip olan yeni yatırımımızla işleme kapasitemizi arttırıyoruz, aynı zamanda daha uzun parçaları işleyebiliyoruz. Dik İşleme Merkezi ile artan işleme ihtiyacımızı karşılamak için mevcut dik işleme tezgâhlarımızın arasına yeni tezgahlar daha ekledik.Tam Otomatik Kumlama Makinesi kendi içindeki tavan vinci ile kendi beslemesini otomatik olarak yapıyor. İşlem sırasında 360 derecelik dönme açısıyla içindeki parçaların ter tarafını eşit olarak kumlarken zaman zamandan ve enerjiden %80 oranında tasarruf ediyoruz. Konveyör Boya Sistemi ile tüm ürünler havada astarlanıp boyanacak ve konveyör sistemi, ürünü direkt olarak final montaj bölümüne ulaştırılıyor ve tekrar besleme için başa dönüyor. Konveyör sistem üzerinde her biri birbirinden bağısız hareket edebilen, kapasiteleri uzaktan kumandalı vinçler bulunuyor. Büyük tonajda 7 – 10 tonluk araçları ekleyerek ürün portföyümüzü genişlettik. Buna bağlı olarak hizmet ağımızı da arttırmış olduk. Yüksek verim ve üstün performansıyla ICON markamızı ekonomik segmentte piyasaya sürdük.Her yıl yeni yatırımlarla gerek ürün portföyü, gerekse yeni ürün kategorilerinde yeni yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

Sektörün 2021 yılı son çeyreği ve 2022 yılı ile ilgili olarak beklentileriniz ve görüşleriniz nelerdir?

2021 yılı bizim için çok güzel başladı. Yeni yatırımlarımızla üretim kapasitemizi arttırmanın yanı sıra Ceylift kendi rekorunu kırarak satış rakamlarını katladı. Özveriyle çalışmanın karşılığını aldığımız bir yıl oldu. 2022 yılından beklentimiz yine rekorlarla dolu bir yıl olması.

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Endüstriyel İş Makinaları

Akü Sektörünün İhracat Şampiyonu; Yiğit Akü

Yayınlanma tarihi

-

yiğit akü

100’den fazla ülkeye olan ihracatı ve Avrupa, Afrika, Asya, Amerika ve Orta Doğu ülkelerine, seçkin markaları ve geniş ürün yelpazesi ile üstün hizmetler sunan Yiğit Akü, bir dünya markası olmanın gerekliliğiyle başarılarına devam ediyor. Alanında Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan firma 2022 yılında da bu alandaki yatırımlarına devam edecek. Yiğit Akü Endüstriyel Aküler Satış Müdürü Mustafa Avcı’yla firmasının projeleri hakkında konuştuk.

2021 yılı satış rakamları bütçelerini yaklaşık %40 oranında aştıklarını dile getiren Avcı, “Bizim açımızdan gayet başarılı bir yıl oldu. Yaptığımız yeni makine yatırımları 2021 yılı sonunda devreye alındı ve 2022 yılı satış rakamlarına olumlu etki yaratacağına inanıyoruz. Dünyada sayılı akü üreticilerinin kullandığı ve en teknolojik tubüler plaka üretim makinalarımız gücümüze güç katacaktır. 2022 yılında asıl büyümeyi ihracattan elde edeceğimize inanıyoruz ve insan kaynaklarımıza bu konuda yatırım yaptık, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Endüstriyel akü satışında 2021 yılı başına kadar ağırlıklı olarak iç pazarda aktif olduklarını ve hatları doldurduklarını hatırlatan Avcı “Ancak yeni yatırımlar devreye alınınca pazar çeşitliliği açısından ihracata yönelmemiz zaruri hale geldi. 2021 yılında en fazla ciro elde ettiğimiz akü tipleri şöyledir;

–                  Savunma sanayi aküleri (Tamamen yerli üretim olan aküleri sadece Türk ordumuza değil, yurt dışındaki 7 ülke ordusuna da satmaktayız. Pazar lideriyiz.)

–                  Traksiyoner aküler (Tamamen yerli üretim olan aküleri, başta ülkemizin en büyük forklift üretici ve ithalatçı firmalarına vermekteyiz. Özellikle kiralama projelerinde ürün kalitesi öne çıktığı için, kiralama projelerinde akülerimiz daha fazla tercih edilmektedir. Kiralama projelerinde pazar lideriyiz.)

–                  Motive power serisi aküler ( İthal olarak temin ettiğimiz bu aküler ile özellikle temizlik makinası grubunda, engelli araçlarında, AGV araçlarında kullanılmaktadır.)

–                  Front Terminalli aküler (Tamamen yerli üretim olan bu aküleri, ülkemizin en büyük Telekom firmalarında baz istasyonu aküleri olarak kullanılmaktadır. Bu grupta pazar lideriyiz. Yurt dışında ise 2 ülkeye ihracatımız mevcuttur.)

–                  FFP aküler (Tamamen yerli üretim olan aküleri, golf araçları ve kaldırma platformları pazarlarına vermekteyiz. Ayrıca yurt dışında sektörün en bilinen üretici firmaları pandemi şartlarından etkilendikleri için ihracat imkanlarımız açısından öne çıkan ürünümüz olmuştur. Pazar lideriyiz)

–                  Motorsiklet ve E-bike aküler (İthal olarak temin ettiğimiz bu aküler ile özellikle pandemi şartlarında evlere servis hizmeti veren araç sayısı arttığından, akü talebi de artmıştır. Bu pazarda ilk 3 te olan firmayız.)

–                  AGM aküler (İthal olarak temin ettiğimiz bu aküler, özellikle UPS kesintisiz güç kaynaklarında, alarm sistemlerinde, tıbbi cihazlarda kullanılmaktadır.)” şeklinde konuştu.

Son 5 Yıl Üst Üste Akü İhracat Şampiyonu!

Yiğit Akü’nün dünyada 100’ün üzerinde ülkeye akü ihracatı yaptığını kaydeden Avcı, “Toplam ciromuzun  %60 dan fazlasını ihracattan elde etmekteyiz. TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) verilerine göre son 5 yıl üst üste akü ihracat şampiyonuyuz. Ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları içinde 240. sıradayız (ISO 500 2020 yılı verilerine göre)” ifadelerini kullandı.

Son olarak imza atacakları yeni projeler hakkında okuyucularımızı bilgilendiren Avcı, “2022 yılı ve sonrası için 4.akü fabrikamızın inşaatı sürmektedir (Starter – Endüstriyel – Lityum akü fabrikalarımız halen üretim yapmaktadırlar). Amacımız yakın gelecekte dünya klasmanında en iyi akü fabrikası olmaktır. Şu anda ülkemizin %100 yerli ve milli olan en büyük akü fabrikasıyız. Bunu tüm paydaşlarımızla birlikte başaracağız” dedi.

 

 

Devamını oku

Haber

HBA Akü’den Yeni Ürünler

Yayınlanma tarihi

-

hba

Ham madde girdilerimiz tamamen Avrupa menşeili olup stoklu çalışan HBA Akü, 2022 yılı hedeflerine daha ilk çeyrekte ulaştı. Pandemi süresince kendi yönetim sistemi ve yazılımının geliştirilmesi çalışmalarına yoğunlaşan firma, bu çabalarının meyvesini toplamaya başladı. HBA Akü Genel Müdürü Ali Baykal’la firması ve sektörün genel durumu hakkında konuştuk.

2021 yılının pandemiye rağmen HBA Akü adına güzel geçtiğinin bilgisini veren Baykal, “Satış adetlerinde ve ciromuzda ciddi artış sağladık. Tedarik zincirinde yaşanan sorunlara rağmen, doğru stok yönetimi ile teslimatlarımızı zamanında yaptık” ifadelerini kullandı.

2022 yılı başlangıcında satış adetlerinde ve cirolarında bir önceki yılın üzerinde artış planladıklarını belirten Baykal “Bunu, yaptığımız yeni anlaşmaları öngörerek hesapladık. Yılın ilk çeyreğinde hedeflerimize ulaştık. Fakat Rusya – Ukrayna arasındaki savaş durumu, buna bağlı olarak artan hammadde fiyatları, artışlardan kaynaklanan hammadde tedarik sıkıntılarından dolayı öncelikle ikinci çeyreği ve kalan iki çeyreği tam olarak ön göremiyoruz. Umarız bu yüzyıla yakışmayan durum, kısa süre içerisinde çözülür” dedi.

Lityum Akü Paketleri

HBA Akü’nün yaklaşık 5 yıldır lityum akü paketleri üzerinde çalışma yaptığını kaydeden Baykal “Pandemi süresince, kendi yönetim sistemimizin ve yazılımımızın geliştirilmesini sağladık. Kurşun asit akülerde olduğu gibi önceliğimiz kalite olduğu için süreç bir miktar uzadı. Bundan sonra piyasada bolca görülecektir” şeklinde konuştu.

Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

Gökçel Vinç’de Durmak Yok

Yayınlanma tarihi

-

Kiralık vinç, hiyap,  platform alanlarında hizmet veren Gökçel Vinç, Avrupa standartlarında yüksek teknolojide üretilmiş vinç ve platform araçlarını parkına katarak, yenilikçi şirket anlayışıyla adım adım büyümesini devam ettiriyor. Gökçel Vinç Genel Müdürü İsa Gökçel okuyucularımız için firmasını anlattı.

Gökçel Vinç’in Mart 2008 yılında sektörel yolculuğuna çıktığını belirten Gökçel, “2015 yılına geldiğimizde sepetli segmentinde makine sayımız 5’e yükseldi. Aynı yıl Fransa’da gerçekleşen İntermatt Fuarı’na katıldık.  Bu fuarda şu dikkatimi çekti; ülkemizde deyim yerindeyse 2.sınıf iş kolu olarak görülen vinç sektörü, burada oldukça önemsenen ve değer verilen bir sektördü. Bundan dolayı işimi daha çok sevmem ve önemsemem gerektiğine daha da profesyonel olmaya karar verdim.  Bu fuar, iş alanında daha cesur olmamı ve bende yeni ufukların doğmasını sağladı diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Gökçel Vinç’in ana iş kolunun insan kaldıran platformlar oluşturduğunu dile getiren Gökçel, makine parklarında, araç üstü, örümcek, eklemli platformlar, manliftler bulunduğunun bilgisini verdi.

İstanbul piyasasının kendileri için çok önemli olduğuna işaret eden Gökçel, “Bu piyasaya oldukça yoğunlaşmış durumdayız. Meşhur Çamlıca Camii’nin vinç işlerini yürüttük. Bu projede en iyi taşeron firma ödülünü aldık. Bunun yanı sıra diğer şehirlerde de projeler gerçekleştirdik. Şu an Ankara’da bir işimiz bulunmakta” dedi.

Özel ve Az Bulunur Makinalar!

Açıklamalarında Gökçel Vinç’in makine parkuru hakkında bilgiler vermeye devam eden Gökçel, “Makine parkurumuzda şu an 23 adet makinamız bulunmakta. Bunların içinde çok özel ve Türkiye’de tek olan ürünler mevcut. Örneğin 31mt örümcek platformumuz; yatay erişimi 17mt, kırmalı bomlu blue lift Rutmann markalı ürün sadece bizde var. Bunun yanı sıra 36mt,5 7mt 75mt’lik örümcek platformlarımız da sadece birkaç firmada mevcut.  En son parkurumuza kattığımız Palfinger 75mt’lik aracımız da çok özel ve az bulunur bir makine. Yeni siparişlerimiz var. Yatırımlarımıza durmadan devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Devamını oku
Advertisement hba.com.tr
Advertisement hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish