Takip Edin

Sektörel Gündem

90’lar kurabiyesi artık glutensiz üretilecek

Eksun Gıda bünyesin­de yer alan ve gluten­siz ürün gamıyla dikkat çe­ken Sinangil ve glutensiz unlu mamüllerin yanı sıra atıştırmalıklar üreten Glu­ten Yok’un ev sahipliğinde “Çölyak ve Glutensiz Yaşam Zirvesi” düzenlendi. Zirve­de, Gluten Yok markasının iki yeni ürünü “Glutensiz Pizza” ve “Glutensiz Leble­bi Kurabiyesi” de tanıtıldı.

Yayınlanma tarihi

-

Başak Nur GÖKÇAM

Eksun Gıda bünyesin­de yer alan ve gluten­siz ürün gamıyla dikkat çe­ken Sinangil ve glutensiz unlu mamüllerin yanı sıra atıştırmalıklar üreten Glu­ten Yok’un ev sahipliğinde “Çölyak ve Glutensiz Yaşam Zirvesi” düzenlendi. Zirve­de, Gluten Yok markasının iki yeni ürünü “Glutensiz Pizza” ve “Glutensiz Leble­bi Kurabiyesi” de tanıtıldı.

Karabuğdaylı glutensiz un­dan yapılan hamurun üzeri­ni süsleyen bol malzeme ile hazırlanan karışık pizza, çok yakında marketlerin dondu­rulmuş gıda dolaplarında ye­rini alacak. Diğer yandan pa­ketli atıştırmalık seçenek­lerini de artıran Gluten Yok, 90’lar neslinin yakından ha­tırlayacağı bir lezzeti “Leble­bi Kurabiyesi”ni de ürün yel­pazesine ekledi.

Ayrıca, çöl­yak hastalığı konusundaki farkındalığı artırmak ama­cıyla düzenlenen Çölyak ve Glutensiz Yaşam Zirvesi’n­de çölyak hastalığının doğ­ru bilinen yanlışları masa­ya yatırıldı. Eksim Holding Gıda Grubu Başkanı Ahmet Demir, “Çölyak hastalarını yakından tanımak ve onların hayat şartlarını daha kolay hale getirmek için bir araya geldik. Sinangil markamızla Türkiye’de ilk defa ‘gluten­siz un’ üretmiştik. Süreci, eş zamanlı olarak hat kurulum çalışmalarımızla tamamla­dık.

Nihai ürünlerde belirli bir aşamaya ulaştığımızda ise çölyak dernekleri ile ile­tişime geçtik ve buralara nu­muneler gönderdik. Gelen yorumlar neticesinde ürün­lerimizi daha da geliştirdik ve sosyal sorumluluk anla­yışımızı bir adım daha öte­ye taşıyarak glutensiz ekmek ve atıştırmalık ürettik. 2022 yılının ilk çeyreğine ulaştı­ğımızda, glutensiz ekmek ve atıştırmalıkları ürün gamın­da barındıran ‘Gluten Yok’ markamız ile sevinçle karşı­nıza çıktık” dedi.

Reklam

Gıda güvenliği çok kritik

Gluten Yok markasının birincil önceliğinin gıda gü­venliğinin sürekliliğini sağ­lamak olduğunun altını çizen Demir, “Alerjik hastalıklara sahip bireyler için üretilen ürünlerde en kritik noktanın ürün güvenliği olduğunun farkındayız. Yani glutensiz ürün üretim sürecinde, çoğu ürüne kıyasla çok daha has­sas gerekliliklere ve yeterli­liklere sahip bir üretim hat­tına ihtiyaç var.

Tam da bu nedenle, glutensiz tüm ürün gruplarımızı, sadece gluten­siz ürünleri geliştirip üretti­ğimiz kontrollü ve hijyenik bir alanda, yalnızca bu tesi­se özel çalışan uzmanlar ile üretiyor ve özenle paketli­yoruz. Ayrıca, her aşamada hammadde ve ürünlerimizin analizlerini gerçekleştiriyor, tüketicilerimize güvenilir ürünler sunuyoruz.

Teknolo­jinin gücüyle ürün gamımızı artırmaya devame edeceğiz” diye konuştu. Etkinlikte ko­nuşan Çölyak Vakfı Kurucu­su Bihter Uydu, çölyakla ya­şamayı hayatın her alanında daha konforlu hale getirmeyi amaçladıklarını belirtti. Oğ­luna 4 yaşındayken çölyak teşhisi konulmasını ve sü­reci anlatan Uydu, “Bu has­talık aslında sadece gluten­siz beslenme değil, glutensiz yaşam demek. Ürünlere ise ulaşım zor, fiyatlar çok paha­lı. Biz vakıf olarak çölyakla yaşamayı daha konforlu hale getirmek için var gücümüzle

çalışıyoruz” dedi.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

STILL,ilk seri üretim otonom aracıyla IFOY (International Forklift of The Year) Ödülünü 12’nci kez kazandı

Yayınlanma tarihi

-

 • İÇ LOJİSTİK UZMANI STILL’E ON İKİNCİ IFOY ÖDÜLÜ
  Türkiye’de Arkas Holding ortaklığı olan STILL ARSER markasıyla faaliyetlerini yürüten Almanya Hamburg merkezli iç lojistik şirketi STILL GmbH, prestijli IFOY ödülünü 12’nci kez kazandı. STILL’in ilk seri üretim otonom aracı olan EXV iGo otomatik palet taşıyıcı “mobil robot” kategorisinde yarışarak on ikinci kez ödüle layık görüldü.
  Bu yıl, Hamburg/Baden’de 6 ülkeden finale kalan, toplam 15 iç lojistik firmasının, 16 yenilikçi ürününün sunumuyla IFOY Odülleri gerçekleştirildi. STILL seri üretilen ilk otonom aracı olan EXV iGo ile mobil robot kategorisinde birinci olarak 12’nci kez ödül kazandı.
  “EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır.”
  STILL Satış&Servis İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Müller konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “IFOY ödülü ile onurlandırılmak, müşteri odaklı yeniliklere verdiğimiz önemi teyit ediyor. EXV iGo, STILL’in yalnızca teknik gelişim anlamında değil, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, gelişimlerini ileri taşımanın mükemmel bir örneği. EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır. iGo easy, devreye alma yazılımı sayesinde, küçük filo sahibi şirketler bile otomasyona kolayca başlayabilir. EXV iGo,sanayi ölçeğinde seri üretilen ilk otonom araçtır ve tamamen modüler bir konsepte dayanmaktadır. Süreç otomasyonu, küçük filoya sahip şirketler içinde giderek önemli hale geldi. Bu nedenle kolay erişilebilirliğe, kullanım kolaylığına, güvenilir ve esnek hizmete büyük önem veriyoruz. EXV iGo ile, sektörler arası ihtiyaca, yüksek maliyet verimliliği, hızlı uygulama ve esnek ölçeklenebilirlikle akıllı bir yanıt verebiliriz.”
Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Erhan Küçük: LGMG Telehander Tasarım Yenilikler Bakımından Önemli Bir Marka

Yayınlanma tarihi

-

Quaodro Makine LGMG marka personel yükseltici ürünlerinin Türkiye’deki önemli yüzü.Tüm operasyon yönetimini yürütüyor. Müşterilerine, satılan makinalarını uzman ekipleri tarafından oluşan kadrosu ile teslimat süreci içinde eğitim, yedek parça, bakım, servis hizmeti konularında müşteri odaklı bir iş modeli geliştiren dinamik ekibi ile katma değerli hizmetler sunuyor.

Quaodro Makine Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Küçük, Quaodro makine olarak LGMG’nin Türkiye’deki bütün operasyonlarını firma olarak yürüttüklerini belirterek,Tuzla   Orhanlı’da  bulunan sohwroom alanında   LGMG Telehander  ürün  lansmanında TKU Magazin Dijital Yayın grubu Genel Yayın Yönetmeni Metin Şendil’e LGMG yeni telehanderları hakkında şu bilgileri verdi.

 

MERMER FİRMALARI BUNU ÇOK KULLANIYOR

Küçük “LGMG’nin ürettiği 18 metre büyüklüğünde ve 4 ton ağırlığını kaldırabilen makinaları getirdik. Makinanın üzerinde perkins motor var. 75 kilowat, 100 beygir güç üretebiliyor. Şanzıman grubu İtalyan Farrero marka. Gaz vermeden makine, tek düğme ile sağa sola yatabiliyor. Yine gaz vermeden bomları kaldırabiliyor. Radyant lastik kullanılıyor. Özellikle inşaat firmaları, tarım sektöründe uzun mesafe yürütmek istediğiniz zaman bizim makine uzun yürüyüş yapabiliyor. Mermer firmaları bunu çok kullanıyor. İnşaat firmaları bunu kullanabiliyor. Telehander, çok fazla aparatı olan makine ekipmanlarından biridir. LGMG nin özellikleri içinde Kabini geniş, soğutma, radyo yeri var. Kabinin perdeleri olduğunu” söyledi.

Reklam

Operatör rahatlığı düşünülmüş olan LGMG telehander seri, hızlı makine olduğunu belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti “ Telehander sektördeki  firmaların en çok tercihi ettiği markalardan biridir. LGMG Telehander markası, Tasarım ve yenilik anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Seneye 22 metre rotasyonlu versiyonunu getirmeyi düşünüyoruz. O, daha da efektif bir makinedir. Durduğu yerde kulesi dönmektedir.  Kocaeli’nde en çok kullanılan markadır. Kocaeli’nden gelenlerden tam not aldık.” dedi.

Devamını oku

Trend olan