Takip Edin

Haber

Yeni E Serisi Türkiye’ye özel motorla eylülde geliyor

Yıldızlı markanın orta üst sınıf temsilcisi, tarihi, her şeyi olan E Serisi’nin en yeni hali eylül ayında Türkiye’de. Sürüş detaylarını ve hislerimi ambargo süresinin bitmesiyle birlikte 25 Temmuz’dan sonra aktaracağım ama size temel bilgileri vereyim.

Yayınlanma tarihi

-

Öncelikle tuhaf vergilendirme sistemimiz yüzünden bir üreten Almanların bir de biz Türklerin bildiği 1.5 litrelik motorla ülkemize ithal edilecek olan E Serisi’nin dizel sevenlere uygun modeli E 220 d 4MATIC de satış listesinde olacak. Şarj edilebilir hibrit, estate karoser tipi ve diğer alternatif motorlar Mercedes-Benz Türkiye’nin insiyatifinde. Ama net olarak şunu baştan söyleyeyim ki Estate versiyon çok şık. 4949 mm uzunlukla 5 metreye kafa tutan, dingil mesafesi 22 mm uzayan, 2 cm yükselen E Serisi’nde hem önde hem de arka koltuklarda konfor ön planda.

21 hoparlörlü müzik sistemi, ses duyarlı ambiyans aydınlatmaları, Angry Bird bile oynanabilen multimedya ekranları, bağlanabilirlik çözümleri, otonom 2 üstü sürüş becerisi, müthiş aydınlatma sistemi ilk aklımda kalanlar. Ortadaki devasa multimedya ekranına gözüm alıştı mı emin değilim. Türkiye’deki vergilendirme sistemine uygun olarak korunan 1.5 litrelik benzinli motor, selefindeki 15 kW yerine 17 kW ek güç üretebilen elektrikli motorla toplamda 205 Nm tork üretebiliyor.

Turbo besleme dışında entegre bir şarj motoruyla beslenen motor E 180’in 167 HP güç üretmesini sağlıyor. 9 kademeli G-TRONIC şanzımanla kombine edilmiş E180 tartışmasız Türkiye’nin en çok satılan Mercedes modellerinin başında olacak. Daha sürdürülebilir malzeme kullanımı, artırılmış güvenlik donanımları 1946 yılından bu yana caddelerde olan bu özel otomobili yine istenen kılacaktır. Detaylar birkaç hafta sonra.

Aklı Karavan turunda kaldı

Yeni E Serisi’nin dünya lansmanı için Avusturya’dayken otomotiv sektörü açısından kıymetli bir yönetici olan ve 2015 yılında Mercedes-Benz Türkiye Başkanı göreviyle tanışma fırsatı bulduğumuz şimdinin Mercedes-Benz Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Britta Seeger ile de biraz sohbet etme imkanımız oldu.

Reklam

Öncelikle Türkiye’de geçirdiği bir yılın ardından “aklım ve kalbim Türkiye’de” diyen Seeger, yapamadığı karavan macerasına da atıfta bulundu “tüm planlar hazırdı, rotalar da belliydi, Türkiye 3 haftalık karavan turu yapamadığıma üzülüyorum” diyerek başladı sohbete. Dönemin koşullarına hızlı bir geri dönüş yapıldığında Türkiye’de terör ve sorunlu günler vardı ve Seeger’in bir önceki durağı Güney Kore’ydi. Seeger 2015’te Türkiye otomotiv sektöründeki en üst düzey kadın yöneticiydi. Aradan geçen 8 senenin ardından Seeger’in açtığı yolda Türkiye’deki kadın yöneticilerin de yolu hızlı kat ettiği ortada.

Türkiye’ye özel kullanılan 1.5 litrelik motoru sordum Seeger’e “o motor için çok savaştık, zor oldu ama devam ediyoruz, mutluyuz” derken, Seeger’in sorumluluğundaki bir diğer konu olan müşteri beklentilerini de değerlendirmesini istedim. “Herşey çok değişti, bağlanabilirlik, otomobillerin kullanıcılarını tanıması, dijitalleşme artık çok daha önemli. Otonoma geçişte iyi durumdayız, özellikle Amerika’da ciddi gelişim kat ettik” dedi.

Türkiye’ye daha çok elektrikli tedarik edeceğiz

Türkiye’deki pazarın gelişimini çok olumlu olarak değerlendiren Seeger, Elektrikliye alternatifler geliştiriyor musunuz sorumaysa “ biz 1980’lerden bu yana hidrojenli yakıtla üzerine çalışıyoruz ama binek otomobillerde BEV’in en yenilikçi ve verimli olduğuna karar verdik. Türkiye’de kamyon sektörünün de başındayken de bunu görmüştüm hatta Volvo ile birlikte kamyon tarafında bir joint venture işbirliğimiz var ama binek tarafında gelecek elektriklilerde” dedi. Son olarak daha sürdürülebilir bir şirket olmaya devam edeceğiz derken “Türkiye’deki online satış konularını takip edebiliyor musunuz” soruma “evet çok güçlü bir talep var olumlu karşılıyoruz, özellikle de Türkiye pazarına daha çok elektrikli otomobil tedarik edebilmek için uğraşıyoruz” dedi.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan