Takip Edin

Haber

Küresel PC pazarındaki daralma devam ediyor

Küresel PC pazarındaki daralma yılın ikinci çeyreğinde de devam etti. Yılın ikinci çeyreğinde satılan PC adedi 61.6 milyona gerilerken, Apple en büyük PC satıcıları arasında satışlarını artırmayı başaran tek şirket oldu.

Yayınlanma tarihi

-

Yılın ikinci çeyreğinde satılan PC sayısı 61.6 milyon adede geriledi. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 71 milyonun biraz üzerinde gerçekleşen satış adedi bu yıl yüzde 13.4 geriledi. 2022 yılının son çeyreğinde yüzde 28,1, yılın ilk çeyreğinde yüzde 29 düşüş gösteren PC satışlarında düşüşün bir nebze gerilediği görülüyor ancak düşüş eğilimi devam ediyor.

Uluslararası pazar araştırma kuruluşu International Data Corporation (IDC) tarafından yayımlanan ikinci çeyrek küresel PC pazarı raporuna göre Lenovo pazarda hala liderliğini korurken, ikinci sıradaki HP’nin bu çeyrek düşüşten pek etkilenmediği görülüyor.

Dell ise bu çeyrek satışları en fazla düşen şirket oldu. Apple, pazardaki en büyük beş şirket arasında satışlarını artırma becerisi gösteren tek şirket olarak dikkat çekti. Apple’ın satışları yılın ikinci çeyreğinde yüzde 10.3 artış göstererek 5 milyon adedin üstüne çıktı.

Dalgalanma devam ediyor

PC satışlarındaki en büyük sorun olarak dünyada ekonomik durum görünse de son beş yıl içerisinde PC satışlarında çip darboğazı, kovid kaynaklı talep artışı, ekonomik beklentiler ve enflasyona bağlı talep düşüşü gibi satışları etkileyen, talebi aşağı ve yukarı yönlü etkileyen pek çok faktör ortaya çıktı. Üreticiler, talep artışına karşılık vermek isterken, talebin aniden düşüşe geçmesi endişesi ile temkinli davranmaya çalışıyor.

Reklam

IDC’nin PC araştırmaları grup başkan yardımcısı Ryan Reith, PC endüstrisinin son beş yılda karşı karşıya kaldığı arz ve talep dalgalanmalarını değerlendirerek durumu şöyle özetliyor: “Şirketler 2020 ve 2021’de olduğu gibi kısa süreli arz sıkıntısıyla yakalanmak istemiyorlar, ancak aynı zamanda bir piyasa toparlanmasına büyük bahis yapmaktan da çekiniyorlar. Tüketicilerde, bilgi işlem ihtiyaçlarının birden fazla cihazla paylaşıldığı pandemi öncesi alışkanlıkların geri döndüğünü görüyoruz ve tüketici cüzdanının akıllı telefonları, PC’lerin önüne koymasına kesin gözüyle bakıyoruz.

Kurumsal tarafta, büyük şirketlerdeki işgücü azalmaları ve üretilen yapay zekâ gibi unsurlar, zaten azalmış bir bütçeyi nereye yönlendirecekleri konusunda daha fazla karmaşıklık ekliyor.”

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan