Takip Edin

Haber

Türkiye’nin ilk askeri veri tabanı yurt dışına açılıyor

Türkiye’nin ilk ve tek askeri veri tabanı “Military Big Data”, İngilizce dilinde ve artırılmış analiz kabiliyeti sunan yeni versiyonuyla yurt dışına açılıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’nin ilk ve tek askeri veri tabanı “Military Big Data”, İngilizce dilinde ve artırılmış analiz kabiliyeti sunan yeni versiyonuyla yurt dışına açılıyor.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Military Big Data’nın uluslararası yeni versiyonu ilk kez 16’ncı Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’23) tanıtıldı.

Milli Savunma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesindeki projelerde hem abonelik hem de platform entegrasyonu lisans modelleriyle kullanılan Military Big Data, Mildata markalı yeni versiyonunda dünyada kullanımda olan insansız sistemlerin yer aldığı “Robotikler” modülü ile son 40 yılın ülkeler arası savunma ticaretinin incelendiği “Savunma Ticareti” modülünü kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Dünyada kullanımda olan ya da siparişi verilen bütün silah sistemlerini kara, deniz, hava, robotikler ve mühimmatlar başlıkları altında stratejik planlama, istihbarat, iş geliştirme, tedarik, eğitim ve akademik çalışmalar gibi amaçlara hizmet etmesi için inceleyen Mildata, kullanıcının bakış açısına ya da ilgi alanına göre değişen derinlikte analizler sunuyor. Kullanıcı dostu ara yüzüyle bireysel/kurumsal kullanımda değer yaratan Mildata, aynı zamanda deniz, hava, kara, elektronik harp, komuta-kontrol projelerinden veri kütüphanesi olarak tercih ediliyor. Veri tabanı halihazırda silah/sistem, harp tahlili, harita bilgi sistemi ve savunma ticareti olmak üzere 4 ana modülden oluşuyor.

“NATO’da etkili bir güç olan Türkiye’nin bilgi alanındaki ürünü olarak dünyaya açıyoruz”

Reklam

Türk savunma sanayisinin halihazırda platform ihracatı yaptığı ülkeler başta olmak üzere, Mildata’nın küresel bir müşteri kitlesi bulunuyor.

Mildata Genel Müdürü Mahmut Bölükbaş, IDEF’23’ün kendileri için Mildata’yı uluslararası yapan bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Dünyanın sıcak bir çatışma döneminden geçtiğini ve bilginin hiç olmadığı kadar değerli olduğunu ifade eden Bölükbaşı, “Kendine has metodolojisiyle Mildata’yı öncelikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin karar destek mekanizmalarına dahil etmek ilk hedefimizdi. Artık bu kabiliyeti, savunma sanayisiyle bir marka, NATO’da etkili bir güç olan Türkiye’nin bilgi alanındaki ürünü olarak dünyaya açıyoruz. Mildata yakın gelecekte yapay zeka ve görüntü işleme kabiliyetlerini de barındıracak. Önümüzdeki dönemde Mildata’nın adını Türk savunma projelerinde ve ihracat haberleriyle daha çok duyacağız.”

Öte yandan, Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) ile Mildata arasında Military Big Data’nın yurt içinde ve dışında sektöre yönelik temsilciliğinin SASAD tarafından yürütülmesini içeren bir sözleşme imzalandı.

Bu işbirliğiyle Türk savunma ve havacılık sektörünün altyapı, ihracat ve kurumsal açıdan gelişmesi için projeler üreten SASAD’a bir yandan kaynak yaratılırken öte yandan Mildata’nın analiz altyapısı üyelere kazandırılacak.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan