Takip Edin

Haber

MAN’dan Sonbahar Teslimat Fırtınası:  9 firma ve bireysel yatırımcıya 19 adet MAN Lion’s Coach teslimatı yapıldı

Yayınlanma tarihi

-

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., peş peşe gerçekleştirdiği Lion’s Coach teslimatlarıyla seyahat sektöründeki güçlü konumunu pekiştirmeye devam ediyor. MAN, 2023 yatırımları kapsamında, ‘Sustainable Bus Award (Sby Award)- 2022 Sürdürülebilir Otobüs Ödüllü’ Lion’s Coach’u tercih eden 9 firma ve bireysel yatırımcıya toplamda 19 adet otobüs teslimatı yaptı. Sonbahar teslimat fırtınası kapsamında; Çalıkıran Turizm 4, Doğu Kral Lojistik 4, Modelsan 2, Mesut Güler 3, Serkan Şahin 2, Seyit Kahraman 1, Yılmaz Kara 1, Osman Özaydın 1 ve Caner Üstüner de 1 adet MAN Lion’s Coach ile filolarını güçlendirdi.


MAN’ın seyahat sektöründeki sonbahar teslimat fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Yeni geliştirmelerle yolculuğu çok daha keyifli hale getiren MAN Lion’s Coach; ekonomik işletme maliyeti ile firmalara avantajlar sağlamasının yanında, ileri teknolojisiyle şoförlere sürüş keyfi; konfor ve güvenlik özellikleriyle de yolculara eşsiz bir seyahat deneyimi sunuyor. Tüm bu özelliklerini geçen yıl aldığı ‘Sustainable Bus Award (Sby Award) 2022- Sürdürülebilir Otobüs Ödülü’nü ile tescilleyen MAN Lion’s Coach, Türkiye’de lider firmaların yanı sıra sektörde hizmet veren bireysel yatırımcıların da gözdesi olmayı sürdürüyor.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., peş peşe gerçekleştirdiği törenlerle sektörün önemli firma ve bireysel yatırımcılarına toplamda 19 adet Lion’s Coach teslimatı yaparak, yollardaki ‘Aslan’ların sayısını daha da artırdı. MAN Lion’s Coach’larla filolarını güçlendiren firma ve bireysel yatırımcılar şöyle:

Çalıkıran Turizm filosuna 4 adet 12 metre MAN Lion’s Coach kattı

60 yıllık tecrübesi ile Ankara’da hizmet vermenin gururunu yaşayan Çalıkıran Turizm, yeni otobüs yatırımlarında MAN Lion’s Coach’u tercih etti. Turizm taşımacılığı, VİP, personel ve öğrenci taşımacılığı alanlarında Ankara’nın en modern filosuyla hizmet veren firma, 4 adet MAN Lion’s Coach 2+2 koltuklu renkli otobüsü törenle teslim aldı. Teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Ufuk Demirer’in yanı sıra firma adına da Çalıkıran Turizm’in sahibi Durali Çalıkıran, eşi ve oğulları Abdullah ile İhsan Çalıkıran katıldı. 

Doğu Kral Lojistik, 4 yeni MAN Lion’s Coach aldı

Reklam

Bireysel yatırımcı olarak seyahat sektöründe faaliyet gösteren Doğu Kral Lojistik, Türkiye’nin önemli turizm firmalarından Pamukkale ve Nilüfer Turizm şirketlerinde kullanmak üzeri araç filosunu yeni MAN Lion’s Coach’larla güçlendirdi. Firma, 2023 yatırımları kapsamında, Pamukkale Turizm bünyesinde kullanılmak üzere 3 adet 13 metre, MAN Lion’s Coach 2+1 ve Nilüfer Turizm’de çalıştırmak üzere de 1 adet 13 metre MAN Lion’s Coach 2+1 satın aldı. Araçlar, MAN Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Ufuk Demirer tarafından firma sahibi Selçuk Yük ve ekibine teslim edildi.

Modelsan, 2 adet MAN Lion’s Coach ile filosunu güçlendirdi

1966 yılında modelcilik, döküm ve talaşlı imalat sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulan Modelsan Savunma Havacılık Ahşap Metal Makine İmalat San. ve Tic. Ltd. Şti., 2023 yılı otobüs yatırımlarında seyahat sektörünün gözdesi MAN Lion’s Coach’u tercih etti. Firma, filosuna katmak üzere satın aldığı 2 adet renkli MAN Lion’s Coach’u, MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde düzenlenen törenle teslim aldı. Teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Ufuk Demirer ile birlikte firma sahipleri Murat Öncüden, Levent Öncüden ile oğlu Erkal Çağatay Öncüden katıldı. Törende, sembolik MAN anahtarını firma sahiplerine teslim eden MAN Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, araçların firmaya ve sektöre hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kâmil Koç’un Bartın İşletmecisi Mesut Güler’in de tercihi Lion’s Coach oldu

Türkiye seyahat sektörünün ilk firması Kâmil Koç’un Bartın İşletmecisi Mesut Güler de yeni otobüs yatırımında yolların aslanını tercih etti. “Yolcularımızın memnuniyeti için rahat, güvenli yolculuk imkanı ve Kamil Koç A.Ş.’nin yolcularına sunmak istediği eşsiz seyahat deneyimi ve yenilikçi seyahat hedefleri doğrultusunda MAN Lion’s Coach’u tercih ettik” diyen Mesut Güler, MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde düzenlenen tören ile sembolik MAN anahtarını MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Ufuk Demirer’den aldı. 

Reklam

Kâmil Koç’un acentesi Şahin Kardeşler de ‘MAN Lion’s Coach’ dedi

İç Anadolu Bölgesi’nde, Kâmil Koç’un bünyesinde başarıyla hizmet veren Şahin Kardeşler de filolarını güçlendirmek adına siparişleri olan 2 adet, 13 metre 2+1 koltuk düzenli MAN Lion’s Coach’u törenle teslim aldı. MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde düzenlenen teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, Otobüs Satış Bölge Yöneticisi Ufuk Demirer ve firma sahibi Serkan Şahin katıldı. Can Cansu, törende sembolik MAN anahtarına Serkan Şahin’e verdi.

4 bireysel yatırımcıya 4 adet yeni MAN Lion’s Coach teslimatı yapıldı

MAN Lion’s Coach, eşsiz seyahat konforu ve sunduğu ayrıcalıklarla sadece firmaların değil, aynı zamanda bireysel yatırımcıların da tercihi oluyor. MAN’ın Ankara Akyurt’taki tesislerinde düzenlediği ayrı ayrı törenlerle bireysel yatırımcılar Yılmaz Kara, Seyit Kahraman, Osman Özaydın ve Caner Üstüner’e siparişleri olan 4 adet Lion’s Coah’u teslim etti. 

Teslimatlar kapsamında, Kâmil Koç firmasının Bartın’daki bireysel yatırımcısı Yılmaz Kara 1 adet 13 metre, 2+1 koltuk düzenli MAN Lion’su filosuna kattı.

Reklam

Turizm ve personel servis taşımacılığı yapan Ankara merkezli çalışan bireysel yatırımcı Seyit Kahraman da 2023 yılı yatırımı kapsamında tercih ettiği 51 koltuklu MAN Lion’s Coach’u, törenle teslim aldı.

Bireysel yatırımlarla seyahat sektöründe hizmet veren Osman Özaydın da yeni otobüs alımı kapsamında satın aldığı 1 adet 13 metre, 2+1 koltuk düzenli MAN Lion’s Coach’u ağabeyi Ekrem Özaydın ile birlikte teslim aldı.

Bireysel yatırımcı Caner Üstüner ise, 2023 yılı yatırım için tercih ettiği yeni MAN Lion’s Coach’u ağabeyi ile birlikte teslim aldı.

Can Cansu: “Lion’s Coach firma, kaptan ve yolcuların tüm taleplerine cevap veriyor”

MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A. Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, yeni araç yatırımlarında ödüllü Lion’s Coach’u tercih eden tüm firma ve bireysel yatırımcılara, markalarına duydukları güvenden dolayı teşekkür etti. MAN Lion’s Coach’un üstün teknolojiden güvenliğe, konfordan yüksek tasarrufa sunduğu pek çok ayrıcalıkla Türkiye’nin lider firmaların ve sektöre katkı sunan bireysel yatırımcıların tercihi olmaya devam ettiğini vurgulayan Cansu; şunları söyledi: 

Reklam

“Türkiye’de seyahat sektöründe hizmet veren firma ve yatırımcılar, yolcu talepleri doğrultusunda her geçen gün kendilerini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyorlar. Bunu yaparken de elbette kendilerine maksimum fayda sağlayacak, aynı zamanda yolcularına da aynı düzeyde konfor ve güvenlik sunacak araçları tercih ediyorlar. MAN Lion’s Coach da sahip olduğu üstün özelikleri ile firmaların yanı sıra şoför ve yolcuların da tüm ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap veriyor.

Bununla birlikte MAN olarak, müşterilerimize sağladığımız cazip alım imkanları ve yine satış sonrası sunduğumuz kesintisiz hizmet anlayışı da bizleri sektörde rakiplerimizden ayrıştırıyor. Biz, temel yaklaşımımız doğrultusunda tüm müşterilerimizi ‘Yaşam Boyu iş Ortağı’ olarak görüyor ve satış sonrası hizmetlerimizi de bu şekilde sürdürüyoruz. Sonbahar döneminde peş peşe yaptığımız bu teslimatlar da müşterilerimizin markamıza ve bizlere olan güveninin bir göstergesini oluşturuyor. MAN olarak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üstün nitelikli araçlarımız ve kesintisiz kaliteli hizmet anlayışımızla müşterilerimizin yanında olmaya, güvenlerini daha da pekiştirmeye devam edeceğiz.”

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Borusan’ın insana değer veren ve geleceğe odaklanan kurum kültürüne üç büyük ödül

Yayınlanma tarihi

-

Borusan Holding, insana ve yeteneğe değer veren yaklaşımıyla aldığı ödüllerle başarısını bir kez daha kanıtladı. Genç yeteneklere yönelik insan kaynakları ve iletişim alanlarındaki başarılı çalışmalarıyla Borusan, haziran ayında düzenlenen En Gözde Şirketler 2024, Top100 Talent Program, Brandverse Awards ödül programlarında büyük ödüllerin sahibi oldu.

Bu yıl 80. yaşını kutlayan ve kendine 200 yıl ve ötesinde bir Grup olma vizyonu çizen Borusan Grubu, insan kaynağı ve iletişim alanlarındaki öncü uygulamalarıyla elde ettiği başarılara yenilerini eklemeye devam ediyor. Borusan, En Gözde Şirketler 2024, Top100 Talent Program, Brandverse Awards gibi prestijli ödül programlarında kazandığı ödüllerle, bu alandaki istikrarlı başarısını bir kez daha kanıtlıyor. Şirket aynı zamanda yetkinlik geliştirmeye, genç yeteneklerle iletişimini güçlendirmeye ve insana değer veren bir çalışma ortamı oluşturmaya dair bağlılığını vurgularken, bu değerleri doğrultusunda gelecek nesiller için sürdürülebilir bir dünya yaratmada insan odaklı yatırımlarını sürdüreceğinin de mesajını veriyor.

Top100 Talent Program’da yine birinci

Borusan, Toptalent.co tarafından düzenlenen Top100 Talent Program kapsamında “Topluluk” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Borusan ödülü, gençlere ilk adımını cesurca atabilmesi, inisiyatif alarak, projeler geliştirerek öğrenebilmeleri ve fark yaratmaları için sunduğu Alpha Genç Yetenek Programı ile aldı. Bu ödül, Borusan’ın 7 yıldır aralıksız katıldığı ve her yıl birincilik elde ettiği programdaki istikrarlı başarısını da tescillendiriyor.

Genç Yetenek iletişimine bronz ödül

Reklam

Borusan Brandverse Awards’da bu yıl ilk defa katıldığı “İşveren Markası İletişimi: Genç Yetenek İletişimi” kategorisinde Bronz ödülün sahibi oldu. Gençler tarafından tercih edilen marka olmak amacıyla genç yeteneği etkilemek üzere hayata geçirilen yaratıcı ve etkili iletişim çalışmalarına verilen bu ödülü Borusan, Alpha Genç Yetenek Programı kapsamındaki iletişim çalışmaları ile kazandı. Yeni genç yeteneklerin Borusan’a katılması için sosyal medya hesaplarında yürütülen yoğun iletişim ile tam 13 bin 600 başvuru elde edildi. Bu yüksek oran oluşturulan iletişim stratejisinin ne kadar etkili olduğunu da açıkça gösteriyor.

En Gözde Şirketler 2024’te ikinci

Realta Danışmanlık’ın 2023 araştırması kapsamında Holding’ler kategorisindeki en gözde şirket sıralamasında ise ikinci olan Borusan’ın bu başarısı genç yetenekler için cazip bir işveren olduğunun başka bir göstergesi. 300 şirketin yer aldığı araştırmaya bu yıl 91 bin 342 öğrenci ile 39 bin 533 genç profesyonel katıldı. Ödüller, şirket hakkında bilgi sahibi olunması, uzun yıllar çalışma trendi, kişi/örgüt uyumu, kültür/kişilik uyumu gibi puanlamayı etkileyen kritik faktörlerin değerlendirilmesi sonucu veriliyor.

Borusan Holding İnsan, İletişim ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş, Borusan’ın kazandığı bu üç önemli ödülle ilgili şunları söyledi: “80 yıllık köklü kurum kültürümüz, geçmişten, bugünden aldığımız ilhamla 200 yıl ve ötesinde bir Grup olma vizyonumuzla hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Kazandığımız bu ödüller Borusan’ın insana ve yeteneğe verdiği önemin en güzel yansımaları. Bu ödüller aynı zamanda yürüttüğümüz etkili iletişim çalışmalarımızın da ne kadar değerli olduğunu gösteriyor. Gençlerin gözünde en değerli şirketlerden biri olmak, bize büyük gurur veriyor. Alpha programımızla genç yetenekleri Grubumuza kazandırmak ve onlarla birlikte yolculuk etmek ön plana çıkıyor. 2018 yılından günümüze 100’ü aşkın Alpha genç yeteneği kurumumuza kazandırdık. Çok değer verdiğimiz kültür dönüşümü programımız BorusanX ile kendimizi geleceğin dünyasına uyumlandırırken, genç yeteneklerin kazanımına verdiğimiz önemi ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Başarılı insan kaynağı uygulamalarımız sayesinde, şirketimize en uygun yetenekleri çekmeyi ve onları geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Reklam
Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Kızıldeniz’de güzergâh değişti, dünya ticaretinin dengesi bozuldu

Yayınlanma tarihi

-

Kızıldeniz’den geçen ticari gemilere yapılan saldırılar nedeni ile Süveyş Kanalı üzerinden taşımacılık yapan armatörler güzergâhı değiştirmek zorunda kaldı. Gemiler artık Ümit Burnu’nu dolaşarak Avrupa’ya ve oradan da Türkiye’ye gelebiliyor. Çin ile Türkiye arasındaki mesafe yeni güzergâh ile birlikte 3 aya kadar uzarken, navlun ve nakliye maliyetleri de 2 katına çıktı. Hattın kapanması dünya ticaretinin dengesini bozdu. Vega Makine A.Ş. Genel Müdürü S.Selim Zengin, “Mallar elimize ulaşamıyor. Kriz çok büyük” dedi.

 

İran destekli Husilerin Kızıldeniz’den geçen ticari gemilere saldırıları nedeniyle Süveyş Kanalı üzerinden taşımacılık yapan armatörlerin tamamı güzergâhı değiştirdi. Artık gemiler Güney Afrika’dan Ümit Burnu’nu dolaşarak Avrupa’ya ve oradan Türkiye’ye gelebiliyor. Yeni rota Çin ile Türkiye arasındaki mesafeyi 3 aya kadar uzatırken, güzergâh değişikliği navlun ve nakliye maliyetlerinin 2 katına çıkmasına sebep oldu. 2023 yılında 25 trilyon dolara ulaşan dünya ticaretinin yüzde 12’sinin, deniz taşımacılığının ise yüzde 30’unun Kızıldeniz’den yapıldığına dikkat çeken Vega Makine A.Ş. Genel Müdürü S.Selim Zengin, “Hattın kapanması dünya ticaretinin dengesini bozdu. ABD ve Çin her ne kadar bölgeye müdahale etmek için askeri güç gönderse de, henüz bir sonuç alınabilmiş değil. Mallarımız elimize ulaşamıyor. Kriz çok büyük” dedi.

 

“Kızıldeniz krizini öngöremedik”

Reklam

Pandemi döneminde sonrası için iç piyasada bir talep patlaması olacağını öngördüklerini ve stokları da ona göre planladıklarını açıklayan S. Selim Zengin, “Ancak Kızıldeniz’de yaşanan süreci öngörme şansımız yoktu. Bu çok konjonktürel ve hızlı gelişen bir durumdu.” dedi. Kızıldeniz’in Avrupa, Asya ve Orta Doğu’yu birbirine bağlayan bir köprü konumunda olduğunu kaydeden S. Selim Zengin, yeni dönemde tren ve uçak taşımacılığının tartışıldığını vurguladı. S. Selim Zengin, sorunun çözümü için Avrupa’ya ulaşan tren yolları ön plana çıkmaya başladı. Ancak onda da teslimat süresi kısalmıyor. Ayrıca maliyet anlamında da oldukça yüksek bir durum ortaya çıkıyor. Acil olan ürünler uçakla getirilmeye çalışılıyor. Fakat uçak navlun fiyatları da çok yüksek. Ayrıca her ürünü uçağa almıyorlar. Mesela kaynak ürünleri içerisinde pil ya da içerisinde sıvı olan bazı ürünler var. Güvenlik nedeniyle uçaklar bu tür ürünleri taşımak istemiyor” dedi.

 

Sadece kaynak ürünleri ticaretinin dünyada 25 milyar dolara ulaştığını, 2030 yılında bu rakamın 35 milyar dolara çıkacağını açıklayan S. Selem Zengin, geçen yıl 4 – 11 Ocak haftası Kızıldeniz’den 200 gemi geçerken, 2024 yılının aynı dönem ve haftasında bu rakamın yüzde 66 düşüş ile 122’ye gerilediğini anımsatarak, bu durumun devam ettiğini belirtti.

 

 

Reklam

 

Devamını oku

Trend olan