Takip Edin

Sektörel Gündem

MÜSİAD’ın 2023-2025 yönetim kurulu belli oldu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 27. Olağan Genel Kurulu sonrası yeni yönetim kurulu belli oldu. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı liderliğinde yeni yönetim kurulu belirlenirken, MÜSİAD Genel Sekreterliği’nde de bayrak değişimi yaşandı.

Yayınlanma tarihi

-

Dernek açıklamasına göre, MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından MÜSİAD üyeleri, iş dünyası ve siyaset dünyasını bir araya getirdi. Genel kurulun ardından MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı liderliğinde yeni yönetim kurulu belirlenirken, MÜSİAD Genel Sekreterliği’nde de bayrak değişimi yaşandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mahmut Asmalı, MÜSİAD’ın 2021-2023 dönemi içerisinde düzenlenen etkinlikler ve hayata geçirilen projeler ile sosyal ve ekonomik hayata dokunduğunu ifade etti.

Ulusal ve uluslararası çalışmalar ile üreten ve güçlü Türkiye için çalışmaya devam edeceklerini aktaran Asmalı, deprem felaketine ilişkin, “Allah’a hamdolsun, devletimizle ve milletimizle bir ve beraberce çalışarak yaralarımızı sarıyoruz. Allah’ın izniyle, deprem bölgesine yönelik çalışmalarımız, netice alıncaya kadar kararlılıkla devam edecek. Bu büyük felaketten, daha da büyüyerek, iyileşerek ve güçlenerek çıkacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Asmalı, Türkiye’nin salgın dönemi başta olmak üzere, Milli Teknoloji Hamlesi ve birçok alanda uyguladığı politikalar ile öne çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“TOGG, TCG Anadolu, İMECE, Kızılelma, Hürjet, Atak 2, MMU, Altay gibi projeler büyük bir gurur kaynağı. Allah’a hamdolsun, mega projelerle taçlanarak girilen Türkiye Yüzyılı’nda artık kendi savaş gemisini, savaş uçağını ve tankını imal eden, rüzgârdan ve güneşten elektrik üreten, kendi elektrikli otomobilini, kendi uydusunu ve nükleer enerjisini üreten bir Türkiye var. Türkiye’nin yeni yüzyılında ‘istiklal ve istikbalimizin’, ‘köklerimize ve göklerimize’, ‘aslımıza ve neslimize’ sahip çıkmaktan geçtiği bilinciyle hareket edeceğiz. İnanıyoruz ki yeni yüzyılın kodlarını Türkiye’nin girişimci ve cesur gençleri yazacak.

Reklam

Türkiye, yeni bir şahlanış döneminin eşiğinde. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bir ve beraber olarak, kenetlenerek yeni bir şahlanış dönemini başlatma ve Türkiye Yüzyılı’nda rüyalarımızı gerçekleştirmeye devam etme vaktidir. Bu noktada en ufak bir tereddüdümüz yoktur. Bir ve beraber olarak, milletçe kenetlenerek, Türkiye Yüzyılı’na güçlü, kararlı ve ihtişamlı bir başlangıç yapacağımıza inanıyoruz. MÜSİAD ailesi olarak 33 yıldır bu inançla daima hakkın, hakikatin, istikrarın ve milli iradenin yanında olduk. Şimdi de aynı noktadayız, duruşumuz nettir.”

MÜSİAD yönetiminde bayrak değişimi

Açıklamaya göre, MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu çerçevesinde Soner Meşe, Gökhan Yetkin, Mehmet Develioğlu, Tevfik Dönmez, Mustafa Çalışkan, Hıfsi Soydemir, Halit Kerim, Osman Özdemir, Faruk İbrahim Özbek, Mehmet Şahin, Ali Gökhan Er, Halil Köklü, Mazlum Engin Akdağ, Dr. Faruk Sarı, Yunus Furkan Akbal, Ahmet Yüksel, Yasin Emre Ertemel, Bekir Sami Nalbantoğlu, Süleyman Tarakçı ve Abdülkadir Sıcakyüz görevini devretti.

Genel Kurul kapsamında görevini devreden Mehmet Develioğlu ve Bekir Sami Nalbantoğlu, MÜSİAD Disiplin Kurulu Üyeliği, MÜSİAD Genel Sekreteri Dr. Cihad Terzioğlu ise MÜSİAD Yurtiçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komisyonu Başkanlığı görevine seçildi.

Genel Kurul neticesinde Derneğin MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı liderliğinde şekillenen yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulları asil üyeleri ise şu şekilde:

Reklam

“Genel Başkan Vekili Ahmet Doğan Alperen, Genel Başkan Yardımcısı Abdülsamet Temel, Genel Başkan Yardımcısı Davut Altunbaş, Genel Başkan Yardımcısı Burhan Özdemir, Genel Başkan Yardımcısı Osman Çalışkan, Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Uzun, Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkanı Erkan Gül, Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkan Yardımcısı Faruk Güzeldere, Sektör Kurulları ve Fuar Forum Komisyonu Başkan Yardımcısı Murat Altuğ Karataş, Yurtiçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı Dr. Cihad Terzioğlu, Yurtiçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komisyonu Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş, Yurtiçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komisyonu Başkan Yardımcısı Yunus Kartal, Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Selim Sar, Diplomatik İlişkiler Komisyon Başkanı Osman Nuri Önügören, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Fahrettin Oylum, Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonu Başkanı Tahir Tuluk, İdari İşler, İnsan Kıymetleri, Bütçe ve Mali İşler Komisyonu Başkanı Selim Başdemir, Strateji ve Ar-Ge Komisyonu Başkanı Ünsal Sözbir, Eğitim, Kültür, Yayınlar Komisyonu Başkanı Dr. Savaş Yılmaz, Sanayi Üretimi ve Politikaları Komisyonu Başkanı Abdullah Eriş, MÜSİAD Ticaret Ofisi (MTO) Başkanı Abdullah Bozatlı, İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Ahmet Cihaner, Gençlik Kurulu (Genç MÜSİAD) Başkanı Cahit İslam Ertemel, MÜSİAD Kadın Başkanı Meryem İlbahar.

Denetleme Kurulu Üyeleri: Yusuf Cevahir, Mehmet Zeki Kaldırım, Ergün Kont.

Disiplin Kurulu Üyeleri: Mehmet Develioğlu, Mehmet Şahin, Bekir Sami Nalbantoğlu.”

MÜSİAD Genel Sekreterliği’nde değişim

MÜSİAD 27. Olağan Genel Kurulu sonrası MÜSİAD Yurtiçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komisyonu Başkanlığı görevine seçilen Dr. Cihad Terzioğlu’nun yerine MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Akif Altan atandı.

Reklam

MÜSİAD Özel Kalem Müdürü Olcay Karahan, MÜSİAD Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanırken, MÜSİAD Özel Kalem Müdürlüğü görevine Selçuk Şenel getirildi.

Yapılan değişiklikler ile yeni dönemde görev yapacak profesyonel yönetim şu şekilde:

“Genel Sekreter Mehmet Akif Altan, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Abalı, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakmak, Genel Sekreter Yardımcısı Olcay Karahan, Özel Kalem Müdürü Selçuk Şenel.”

Öte yandan MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı 4. Olağan Genel Kurulu kapsamında MÜSİAD Karz-ı Hasen Sandığı Başkanı Ömer Faruk Akbal görevini MÜSİAD Invest’in önceki dönem başkanı Muhammet Ali Özeken’e devretti.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

STILL,ilk seri üretim otonom aracıyla IFOY (International Forklift of The Year) Ödülünü 12’nci kez kazandı

Yayınlanma tarihi

-

 • İÇ LOJİSTİK UZMANI STILL’E ON İKİNCİ IFOY ÖDÜLÜ
  Türkiye’de Arkas Holding ortaklığı olan STILL ARSER markasıyla faaliyetlerini yürüten Almanya Hamburg merkezli iç lojistik şirketi STILL GmbH, prestijli IFOY ödülünü 12’nci kez kazandı. STILL’in ilk seri üretim otonom aracı olan EXV iGo otomatik palet taşıyıcı “mobil robot” kategorisinde yarışarak on ikinci kez ödüle layık görüldü.
  Bu yıl, Hamburg/Baden’de 6 ülkeden finale kalan, toplam 15 iç lojistik firmasının, 16 yenilikçi ürününün sunumuyla IFOY Odülleri gerçekleştirildi. STILL seri üretilen ilk otonom aracı olan EXV iGo ile mobil robot kategorisinde birinci olarak 12’nci kez ödül kazandı.
  “EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır.”
  STILL Satış&Servis İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Müller konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  “IFOY ödülü ile onurlandırılmak, müşteri odaklı yeniliklere verdiğimiz önemi teyit ediyor. EXV iGo, STILL’in yalnızca teknik gelişim anlamında değil, her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklanarak, gelişimlerini ileri taşımanın mükemmel bir örneği. EXV iGo, STILL’in otomasyon portföyünde bir kilometre taşıdır. iGo easy, devreye alma yazılımı sayesinde, küçük filo sahibi şirketler bile otomasyona kolayca başlayabilir. EXV iGo,sanayi ölçeğinde seri üretilen ilk otonom araçtır ve tamamen modüler bir konsepte dayanmaktadır. Süreç otomasyonu, küçük filoya sahip şirketler içinde giderek önemli hale geldi. Bu nedenle kolay erişilebilirliğe, kullanım kolaylığına, güvenilir ve esnek hizmete büyük önem veriyoruz. EXV iGo ile, sektörler arası ihtiyaca, yüksek maliyet verimliliği, hızlı uygulama ve esnek ölçeklenebilirlikle akıllı bir yanıt verebiliriz.”
Devamını oku

Haber

SALİH YALÇIN: IMOW FORKLİFLERİ AVRUPA YAKASI BÖLGE BAYİSİ OLDUK, MÜŞTERİLERİMİZE KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yayınlanma tarihi

-

IMOW marka Forklift markası Avrupa Yakası Bölge Bayisi olarak hizmet veren FTMH Firma Sahibi Salih Yalçın konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu: “IMOW, lityum akülü markalarda son derece önemli bir marka. Biz de IMOW Avrupa Yakası Bölge Bayisi’ni aldık ve hizmete başladık. Türkiye pazarına ilk giren lityum akülü forklift markası IMOW’dur. Lityum akü, bu konuda bir devrimdir. Özellikle 5 saat üzeri çalışanlar için IMOW, çok önemli avantajlar sağlamaktadır sağlık açısından. Yakıt maliyetini çok ciddi düşürmektedir. 5 senede makinenin maliyetini çıkarabiliyor. Uzman Forklift, Avrupa yakasında bir boşluk olduğunu ve bunu benimle değerlendirmek istediklerini söylediler. Ben de kabul ettim. IMOW, Avrupa yakasında tek yetkili bayi olarak hizmet veriyorum. Bu yaşımda onların arasında olmak beni çok mutlu etti. İstanbul Avrupa Yakası’nda Salih Yalçın olarak IMOW’un 1.8 ton 3 teker, 2 ton 4 teker olarak başlıyor. Hemen teslim yapabiliyoruz.

IMOW, YAKITTAKİ TASARRUFTAN 5 YILDA KENDİ PARASINI ÇIKARIYOR

Uzman Forklift, tamamen teknik kökenli bir firma. Burada satış sonrası hizmet veriyorlar. IMOW’un Avrupa Yakası’nda kendi servisleri var. Makine açık olması halinde parametre ayarlarına girilerek birçok servis hizmeti uydu sistemi ile verilebiliyor. Servise gitmeden birçok sorun çözülebiliyor. Çevre dostudur. Sessiz bir çalışma ortamı sunar. Bu makineler 5 saat günlük kullanıyorsa verdikleri parayı 5 yılda yakıttan geri alabilirler. Ekonomiktir. Alan kişiye kazandırır. IMOW markalı makinanızın çalışması halinde çalan kişi bunu çalıştıramaz. Avrupa Yakası bayisi olarak IMOW ile çok önemli işlere imza atacağız.”

 

Reklam
Devamını oku

Haber

Erhan Küçük: LGMG Telehander Tasarım Yenilikler Bakımından Önemli Bir Marka

Yayınlanma tarihi

-

Quaodro Makine LGMG marka personel yükseltici ürünlerinin Türkiye’deki önemli yüzü.Tüm operasyon yönetimini yürütüyor. Müşterilerine, satılan makinalarını uzman ekipleri tarafından oluşan kadrosu ile teslimat süreci içinde eğitim, yedek parça, bakım, servis hizmeti konularında müşteri odaklı bir iş modeli geliştiren dinamik ekibi ile katma değerli hizmetler sunuyor.

Quaodro Makine Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Küçük, Quaodro makine olarak LGMG’nin Türkiye’deki bütün operasyonlarını firma olarak yürüttüklerini belirterek,Tuzla   Orhanlı’da  bulunan sohwroom alanında   LGMG Telehander  ürün  lansmanında TKU Magazin Dijital Yayın grubu Genel Yayın Yönetmeni Metin Şendil’e LGMG yeni telehanderları hakkında şu bilgileri verdi.

 

MERMER FİRMALARI BUNU ÇOK KULLANIYOR

Küçük “LGMG’nin ürettiği 18 metre büyüklüğünde ve 4 ton ağırlığını kaldırabilen makinaları getirdik. Makinanın üzerinde perkins motor var. 75 kilowat, 100 beygir güç üretebiliyor. Şanzıman grubu İtalyan Farrero marka. Gaz vermeden makine, tek düğme ile sağa sola yatabiliyor. Yine gaz vermeden bomları kaldırabiliyor. Radyant lastik kullanılıyor. Özellikle inşaat firmaları, tarım sektöründe uzun mesafe yürütmek istediğiniz zaman bizim makine uzun yürüyüş yapabiliyor. Mermer firmaları bunu çok kullanıyor. İnşaat firmaları bunu kullanabiliyor. Telehander, çok fazla aparatı olan makine ekipmanlarından biridir. LGMG nin özellikleri içinde Kabini geniş, soğutma, radyo yeri var. Kabinin perdeleri olduğunu” söyledi.

Reklam

Operatör rahatlığı düşünülmüş olan LGMG telehander seri, hızlı makine olduğunu belirten Küçük, konuşmasına şöyle devam etti “ Telehander sektördeki  firmaların en çok tercihi ettiği markalardan biridir. LGMG Telehander markası, Tasarım ve yenilik anlamında çok önemli bir yerde bulunuyor. Seneye 22 metre rotasyonlu versiyonunu getirmeyi düşünüyoruz. O, daha da efektif bir makinedir. Durduğu yerde kulesi dönmektedir.  Kocaeli’nde en çok kullanılan markadır. Kocaeli’nden gelenlerden tam not aldık.” dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr

Trend olan