Takip Edin

Hedef Sektör

Mars’tan yeşil lojistik için 10 milyon euro değerinde vagon yatırımı

Geçtiğimiz aylarda Halkalı – Kolin demiryolu hattını kullanıma açan Mars Logistics, çevre dostu olan intermodal ve demiryolu taşımacılığına …

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz aylarda Halkalı – Kolin demiryolu hattını kullanıma açan Mars Logistics, çevre dostu olan intermodal ve demiryolu taşımacılığına yatırım yaparak doğaya saygılı iş yapma anlayışı ile hareket etmeye devam ediyor. 10 milyon Euro değerinde vagon yatırımı yapan Mars Logistics, bu yatırım ile 90 adet vagonu bünyesine katarak demiryolu hizmetini bir üst seviyeye taşıdı.

Türkiyede üretilmiş ve tescillenmiş sahibine ait vagonlar ile Avrupaya ihracat yapan ilk firma

Mars Logistics Demiryolu Genel Müdür Yardımcısı Erdin Erengül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin tescillenmiş sahibine ait vagonlar ile Avrupa’ya ihracat yapan ilk firması olduklarını belirterek şunları söyledi: “Intermodal ve demiryolu taşımacılığı, sürdürülebilir, çevreci, güvenilir ve tek seferde taşınabilen yük miktarının fazla olması nedeniyle tercih ettiğimiz ve yatırımlarımızı yoğunlaştırdığımız bir alan. Intermodal hatlarımız ile optimum sürede çevreci çözümler sunuyoruz. Yeni yatırımımız ile aldığımız 90 adet vagonu işletmecisi olduğumuz Almanya, Çek tren hatlarının yanı sıra diğer Avrupa güzergahlarında da kullanacağız.”

Yeni yatırımlar ve yeni hatlar yolda

Trieste – Bettembourg, Halkalı – Duisburg ve Halkalı – Kolin hatları ile intermodal taşımacılık hizmeti verdiklerini belirten Erengül, yeni yatırımların yolda olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: “Önümüzdeki 5 yıl için intermodal ve demiryolu taşımacılığı için yatırımlarımızı ve stratejilerimizi planladık. Çok yakın zamanda duyuracağımız yeni yatırımlarımız ve yeni hatlarımız ile intermodal ve demiryolu taşımacılığının iş hacmimizdeki payını arttıracağız.  Ek olarak; halihazırda çalışmalar yaptığımız yeşil lojistik konusuna daha fazla odaklanacağız.”

Reklam

“Sürdürülebilirlik, Mars Logistics olarak önem verdiğimiz, üzerinde durduğumuz ve şirketimizin her alanın yaydığımız bir anlayış. Taşımacılık yöntemlerimiz başta olmak üzere, şirketimizin her alanında, genel işleyişimizde sürdürülebilir yöntemler kullanmaya özen gösteriyoruz. Hadımköy Lojistik Merkezi Çatı Üstü Güneş Enerji Santrali projemiz ile tesisimizin enerji ihtiyacını, yağmur suyu hasadı projemiz ile tesisimizin peyzaj ve yangın suyu ihtiyacını karşılıyoruz. 2.700 adet özmal araçtan oluşan filomuzdaki bütün araçlar Euro 6 seviyesinde. Evraksız ofis portalımız ile tüm finansal süreçlerimizi dijitalde yürütüyoruz. Depolarımızda enerji tasarrufu sağlayacak ekipmanlar ve yöntemler tercih ediyoruz, tahta paletler yerine geri kazanılmış kağıttan üretilmiş kağıt paletler kullanıyoruz.”  diyen Erengül, yeni projelerde doğaya saygılı iş yapma anlayışını ön plana çıkararak planlama yaptıklarını, önceden başlayan ve devam eden projelerde ise sürdürülebilir alternatiflere odaklandıklarını belirtti.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hedef Sektör

NET MEDYA YİNE SAHALARDA

Yayınlanma tarihi

-

 

Konya’da yerli Vinç üretim merkezi İnnomek Genel Müdürü ve ortağı Serhat Yıldız ile İnovasyonu konuştuk.

Net Medya Yayıncılık olarak her zamanki yerinde sahadayız. Sektöre dair her şey toplantılarımız devam ediyor. Konya’da faaliyetlerine 2023 sonu başlayan İnnomek Vinç İmalat Sektörüne önemli bir ivme yaratmaya devam ediyor. İnnomek Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Serhat Yıldız ile İnnomek’in Vinç Üretimlerini imalatını konuştuk. Yıldızın sektöre bakışını tecrübesini dinledik. Fabrikasını söyleşimize farklı bir röportaj özel proje çekimlerini gerçekleştirdik. Yıların eskitmediği dostluk olması sebebiyle iftar davetini kabul ettik.

TARİHİ ALANLARI ZİYARETTE BULUNDU

Ramazan Ayı münasebetiyle Selçuklu İmparatorluğuna başkentlik yapan Konya’da 5 bin yıllık Rum köyü olan Sille’de Tarihin en önemli mistik bölgesini gezdik. 1 879 yılında yapılmış tahtadan Selçuklu mimarisinin şaheser olan bir ibadethanesini olan  “Çay Cami” girmek nasip oldu. Tamamen ağaç kütükten yapılmış kolanlar kütükler ile oturtulmuş bir yapıyı gördük. İnanılmaz güzel ve sizi çok eskilere götürüyor. Bu köyde Serhat Yıldız’ın daveti üzerine  tarih kokan köyde ekip arkadaşım Ömer Faruk Elmacı ile birlikte oruç açtık. Serhat Yıldız ve Kurucu ortaklardan Kamil Dönmezer’e İnnomek ailesine ve çalışanlarına Net Medya olarak göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

Reklam
Devamını oku

Hedef Sektör

Yayınlanma tarihi

-

Mecprom Müşterilerinin Çözüm Ortağı Olmaya Devam Ediyor

Net Medya Yayıncılık olarak her zamanki yerinde sahadayız. Sektöre dair her şey toplantılarımız devam ediyor.

Konya’da faaliyetlerine 2020 yılında başlayan Mecprom Türkiye’nin Vinç Üretimine katma değer yaratıyor. Sektörde önemli bir bilgi birikimi olan Mecprom Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öznalçacı ile TKU Magazin Youtube kanalı ve TKU Magazin Dijital Yayımız için özel röportaj ve söyleşimizi çekimlerini gerçekleştirdik. Yeni fabrika çekimleri, üretim merkezini gezdik gördük proje haberimizi yaptık, Başta Bülent ve Mehmet Karakaya beylere, tüm mecprom ailesine Net Medya olarak tarafıma ve ekip arkadaşlarıma göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz.

ESNEK VE EKONOMİK ÇÖZÜMLER

Mecprom Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öznalçacı ile, “Mecpromın kara ve deniz sektöründe sivil ve askeri alanlarda hizmet vermek adına, mühendislik proje yönetimi ve üretim firmaları arasında inovatif, rekabetçi, müşterilerine esnek ve ekonomik çözüm sunan bir marka olmak amaca ile kurulduğunu belirtti. Üretim merkezinin devamlı geliştirdiklerini söyledi. 3.000m2 kapalı alana sahip imalat alanıyla birlikte toplam 5000 m2 alandan oluştuğunun bilgisini verdi.

Reklam

HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Bizi takip etmeyi unutmayın, dolu dolu Proje haber çekimleri, röportaj, söyleşi tanıtım, fabrika tanıtımcılarınız biz buradayız. Her Türlü Bilgi İçin Hatice Özbay -Canlı yayın Kontrol -Toprak Er Canlı Yayın Yönetmeni Moderatör: Metin Şendil. Watsap Hatti:0532 263 01 34 her türlü sorularınızı gönderebilirsini.

Devamını oku

Hedef Sektör

TÜRKİYENİN HER NOKTASINA ULAŞMA İMKANI

Yayınlanma tarihi

-

 

Türkiye’nin hemen her noktasına ulaşabilme imkanı sağlayan ve örümcek vinç filosu ile kiralama hizmeti sunan Ertek Cam son teknolojisi olan personel yükseltici platformları olarak zamanda üretim ve   maliyeti yüksek araçlardır.

Özellikle belirli projeler için kullanacak veya geçici kullanım açısından ihtiyacı olan firmalar satın alma konusuna sıcak bakmıyorlar. Bu durumda örümcek platform kiralamak  daha mantıklı bir yatırım olacaktır. Özellikle kısa vadeli projelerde örümcek platform kiraladığınız da bakım ve onarım masrafları size ait olmaz. Aynı zamanda çok daha düşük bedellerle istediğiniz özelliklere sahip bir örümcek platform kullanımı elde edebilirsiniz.

FİRMALARDAN DESTEK ALINABİLİR

Örümcek platformlar çok minimal tasarıma sahip olduğu için taşıması, nakliyesi, kurulumu ve kullanımı kolay iş makineleridir. Örümcek platform ve kullanım Alanını dikkate alındığında müşterilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kiralamak mı yoksa satın almak mı daha doğru bir yaklaşım olacağını anlaması ve bu süreçte firmamızdan örümcek platform kiralama ya da satın alma seçenekleri konusunda destek alabileceklerini belirtiyor.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan