Takip Edin

Hedef Sektör

HİDROKON YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Hidrokon Satış Müdürü Gökhan Özdemir, şirketin yatırım odaklı yapısını koruyarak ülke ekonomisine katma değer sunmaya devam edeceğini vurguladı.

Hidrokon, 5 Ocak 1993 tarihinde Memiş Kütükçü önderliğinde kuruldu. Artan talepler doğrultusunda 2007 yılında daha büyük bir yere taşındı ve şu anda 46 bin metrekare alanda, 26 bin metrekare kapalı alanda hizmet veriyor. Hidrokon’un 5 çeşit ürünü bulunuyor: Katlanır bomlu hidrolik vinçler, tam katlanır vinçler, teleskopik vinçler, marin vinçler ve insan kaldırma platformları. Hidrokon, katlanır bomlu vinçlerde pazar lideri konumunda olup, ağır tonajlı makinelerde pazarın %70’ini karşılıyor.

Dünyanın önde gelen vinç markası Hidrokon kurulduğu günden günümüze kadar üstün mühendisliği ile kendini kanıtlamıştır. Üstün mühendisliği kalite ile birleştiren Hidrokon, geniş ürün yelpazesi ile yurt içi ve yurt dışında tercih edilen bir marka olmuştur. Hidrokon dünyada ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmektedir.

 

Satış Müdürü Gökhan Özdemir’in Kariyer Yolculuğu

Reklam

Hidrokon Satış Müdürü Gökhan Özdemir, şirketle olan kariyer yolculuğunu şöyle anlatıyor:

“1990 yılında Konya’da doğdum. 2012 yılında Selçuk Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun oldum ve aynı yıl Hidrokon’da çalışmaya başladım. Boyahane şefliği, montaj şefliği ve teslimat şefliği görevlerinde bulunduktan sonra, 2019’da satış sorumlusu oldum. 2020 yılında satış şefi, 2021 yılında ise satış müdürü pozisyonuna geçtim. Son 2 yıldır şirketin satış müdürlüğü görevindeyim. Makineleri bilmek, satışta müşterinin her sorusuna cevap verebilmek ve isteklerini anlayabilmek açısından büyük avantaj sağlıyor.”

Dev Bir Aile

Hidrokon, 900’den fazla tedarikçisi, 9 adet yerleşik servis ve 250 kişilik üretim personeli ile yaklaşık 10.000 kişilik bir aileden oluşuyor. Personel eğitiminin yanı sıra profesyonel insan kaynakları yönetimi ile de çalışanları ile yakından ilgileniyor.

Depremin Etkileri ve Yeni Yatırımlar

Reklam

Özdemir, depremle beraber sektörlerinde bazı değişiklikler yaşandığını ve ciddi vinç talepleri aldıklarını belirtti. Deprem bölgesinden gelen talepler yeni yatırımlar yapmalarına neden olmuş. “HSC adı altında Hidrokon’da bir tesis kurduk ve robotik yatırımlar gerçekleştirdik. 2023 yılı vinç sektörü açısından çok iyi geçti. Kentsel dönüşümle beraber sektör ivme kazandı. İkinci el vinçlerdeki arıza giderlerinden dolayı insanlar sıfır makinelere yöneldi. Sektör genelinde makine talebi 2023 yılında rekor kırdı,” diye ekledi.

Üstün Mühendislik Yerli Yazılım

 

            Teknolojik anlamda her geçen gün kendilerini geliştirdiklerini ifade eden Özdemir ayrıca “araçlarımızda güvenliği temel alarak üretim gerçekleştiriyoruz, uzaktan kumanda sistemleri gibi teknolojik donanımlarda kendi geliştirmekte olduğumuz yerli yazılımları kullanıyoruz. Vinçlerin sahada güvenli ve pratik kullanılması adına tasarım ve teknolojik donanımlar geliştiren firmamız, uzaktan kullanım alanında da hatrı sayılır bir noktaya gelmiş durumda.”

İnsan Kaynağına Yatırım

Reklam

Özdemir, kalifiye personel bulmanın özellikle Konya’da zorlaştığını ve insan kaynağına yatırım yapmaya çalıştıklarını belirtti. Müşterilerinin de operatör bulmakta zorlandığını ifade etti.

 

Güçlü Servis Ağı

Hidrokon’un Türkiye’de 10 yerleşik servis ağı bulunuyor. Bunlardan ikisi İstanbul-Gebze ve Konya’da olmak üzere, Hidrokon’a ait. Bursa, İzmir, Antalya, Diyarbakır ve Karadeniz’de anlaşmalı servisleri bulunan Hidrokon, tüm Türkiye’de güçlü bir servis ağına sahip. Özdemir, “Servis anlamında güçlü olmamız marka değerimizi artırıyor,” diyerek sözlerini tamamladı.

Birlikte, Güvenle En Yükseklere

Reklam

            Bugün Hidrokon, mühendislik ve teknoloji anlamında her geçen gün kendini ileriye taşıyor. Ülkemizde öncü konumunda yer alan firma, Dünyada ki gelişimleri yakından takip ederek ve yarının Dünyasına uygun üretimi günümüzden gerçekleştirmeye odaklanmış durumda. Geleceğe odaklanan ve buna uygun üretim planlayan firma, Dünya genelinde adını kalıcı izlerle yazmak istiyor.

 

 

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

ELÇİN RASİM: CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILINDA DAHA FAZLA KADIN GİRİŞİMCİNİN SEKTÖRLERDE YER ALMASI GEREKİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Araç üzeri hidrolik vinç sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren Rasim Makine A.Ş., 1.5 yıl önce taşındığı yeni fabrikasında sektörde ezber bozmaya devam ediyor. İhracat odaklı çalışmaları ve yatırımları ile markalarını duyurmaya odaklandıklarını ifade eden Rasim Makina Yönetim Kurulu Başkanı Elçin Rasim, “Babamız Mehmet Rasim’in önderliğinde iki kız kardeş Elçin Rasim ve Halide Rasim olarak Türkiye ekonomisine katma değer yaratma gayretimiz temel amacımız olmuştur. Kadın emeği, zekâsı ve bilgisi sektörler açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında daha fazla kadın girişimcinin tüm sektörlerde yer almasını diliyorum” dedi.

Ankara’da 1993 yılında OSTİM’de Mehmet Rasim 100 metrekare alanda kurulan Rasim Makina, yüksek müşteri memnuniyeti ilkesi ile Avrupa menşeili ürünleri müşterilerinin hizmetine sunmaya başlıyor. 2006 yılından itibaren, dünyanın en büyük imalatçılarından FASSI ile yollarını birleştirerek Türkiye genel distribütörü olarak faaliyetlerine devam ediyor.

SEKTÖR LİDERİ RASİM MAKİNA ÇOK SAYIDA PROJEDE YER ALIYOR

2015 yılında, özel amaçlı vinç üretimine başlayan Rasim Makina, SCORP markası ile özellikle atık yönetimi başta olmak üzere farklı endüstriler için özel tasarım vinçler imal ediyor ve hurda toplama, ormancılık, inşaat ve geri dönüşüm gibi endüstriler için çeşitli vinç ataşmanlarının da üretimini sürdürüyor. Sektöründe lider Rasim Makina, bu süreçte yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda projede yer alıyor. Güçlü dış ticaret bağlantıları ile ihracatını çok sayıda ülkeye ve yurt dışı belediyeleri kapsayacak şekilde genişletiyor. Uzun yıllara dayanan üst yapı tecrübesiyle, çöp kamyonu, su tankeri, yakıt tankeri, vakum ve kanal açma makinesi gibi çok sayıda özel amaçlı kamyon ihracatıda gerçekleştiriyor.

SEKTÖRDE SAĞLAM ADIMLARLA İLERLEDİK

Reklam

Rasim Makina Yönetim Kurulu Başkanı Elçin Rasim Başarı hikayesini şöyle değerlendirdi, “Uzun yıllardır iş makineleri sektöründeyiz.  Babamızın önderliğinde sektör bilgi ve birikimimiz ile ilerledik. Mehmet Bey, ilk günden itibaren şirket yönetimine bizi dahil etti ve yetkiyi verdi. 2008 yılında, ANKOMAK İstanbul Fuarı ile kendimizi duyurduk. Fuarda 2 kadın ve kız kardeş olarak firmanın görünen ve temsil yüzü olduk, sektör bizi tanımaya başladı. Daha sonra aramıza Osman Rasim Bey de katıldı. Şirketimizin imalat ve satış sonrası hizmetleri tamamen Osman Bey’in yönetiminde. Üç kardeş olarak bizler, hem çalışanız hem de şirket ortaklarıyız. Sorumlu olduğumuz departmanlarımız var. 17-18 yıllık süreç içerisinde sektörde de çok değişim oldu. Sektöre yeni giren ve ayrılan markalar oldu. Biz, sağlam adımlarla ilerleyen bir marka olarak buralara geldik.

ANKARA’DA FABRİKAMIZI TAMAMLADIK VE KENDİ MARKAMIZLA İHRACATÇI KİMLİĞİMİZİ ÖNE ÇIKARIYORUZ

2020’ sonunda başlayan fabrika inşaatımız yaklaşık 20 ay gibi sürede tamamlandı. 2022 haziran ayında fabrikaya taşındık. 1.5 yıldır fabrikada hizmet veriyoruz. FASSI’nin grup şirketleri ve kendi markamız olan Scorp’u Rasim Makine çatısı altında toplamış durumdayız. Ana çatımız Rasim Makina’dır. FASSI ile distribütör olarak başlamıştık. 2015 yılından bu yana çöp toplama vinçlerinin imalatını yapmaya başladık. 2 yıl evvel kendi ürünümüzü Scorp Crane adıyla tescilledik ve 2 yıl önce ’de Dünya lansmanını yaptık. Hedefimiz kendi markamızla ihracat odaklı olabilmek. Doğu Avrupa (Romanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Sırbistan), Kazakistan, Gürcistan, Rusya, İspanya, Portekiz, Güney Amerika hem çalıştığımız hem de görüşmelere başladığımız hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. İlk makinelerimizi gönderdik. Türkiye’de başarısı tescillenmiş bir markayız. Sektörün gidişatı, katıldığımız fuarlar da başarılı olacağımızı gösteriyor. Mayıs başı itibarıyla uluslararası bir fuara katılacağız. Gelecek dönemde üretimlerimize yeni modelleri ekleyebiliriz.

7 /24 ULAŞILABİLİR KONUMDAYIZ!

Şu an fabrikamız Kahramankazan ilçesine bağlı Saray Mahallesi’nde yol üzerinde bulunuyor. Toplam alanımız 14 bin metrekare. Bunun 8.800 metrekaresi üzerine binamızı inşa ettik. Diğer alanımız şimdilik açık park olarak kullanıyoruz. Kapalı alanımızı 9 bin metrekare ve 2 kat olarak kurguladık. Şu an kullanımında bulunan kısmın 4.500 metrekare kapalı alanı imalata ayrılmış durumdadır. Yaklaşık 42 personelimiz var. 12 beyaz yaka, 30’a yakın mavi yakamız mevcuttur. İnsan gücüne dayalı bir iş modelimiz olmadığı için personel sayısının çok artmasından yana değiliz. İmalatla ilgili kendi markamızı büyütmek üzerine iş modelimizi geliştiriyoruz. Dinamik bir şirket olmamızdan dolayı, ihtiyaç durumunda müşterilerimiz 7/24 bize ulaşabiliyor. Müşteri memnuniyeti temel prensibimizdir ve en önemli ilkemizdir. Bizim başarımızın en büyük temeli müşterilerimizin birbirine tavsiyesi ile geldiğine inanıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti sayesinde tavsiye ediliyoruz. Satış sonrası hizmet, güven, sözünde durmak, vadedilen tarihte ürünün teslimatını yapabilmek gibi değerlere karşı hassasiyetimizi koruyoruz. Her ne kadar profesyonelleşsek de amatör ruhumuzu hiç kaybetmiyoruz.

Reklam

AİLE ANAYASASI

Biz, 3 kardeş ikinci kuşak olarak, şirketimizde eşit hissedarlarız. 17-18 yıllık birlikte çalışmaktan dolayı kardeşler olarak birbirimize çok alıştık. Ama ileriki yıllarda 3. kuşak işin içine girince nasıl olacağının bugünden belirlenmesi adına danışman bir firmadan destek alarak geçen yıl aile anayasamızı yazdık. Görev, yetki, sorumluluklar, dahil olmalar ve ayrılmalar konularında tüm süreçleri yazılı hale getirdik. Büyük şirketlerin aile anayasası süreçleri ile tecrübelerini inceledik. 3. kuşakların nasıl ve ne şekilde şirkete dahil olacakları madde madde yazıldı. Her şeyin yazılı olması olası anlaşmazlık ve farklı yorumlamaların önüne geçeceği için, yapımızı daha da güçlendirecektir.  Aile anayasasını herkese tavsiye diyorum.”

Devamını oku

Haber

Meriç Lojistik Başkanı Muhammet Meriç: MÜŞTERİLERİMİZİN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ, YATIRIMLARIMIZLA KESİNTİSİZ HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ!

Yayınlanma tarihi

-

‘Taşımacılığın Gücüyle Geleceğe Yolculuk!’ mottosuyla dürüst, şeffaf, çözüm odaklı ve güvene dayalı hizmet veren Meriç Lojistik, ezber bozmaya devam ediyor. Meriç İnşaat Elektrik Nakliyat ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Meriç, “Gelişmiş depolama, uzman insan kaynağımız, deneyimimiz ve özmal araçlarımız ile hizmet kalitemizi ortaya koyuyoruz. Yatırım odaklıyız, 2024 yılında hem filomuza hem de teknolojiye yatırım yapacağız. Müşterilerimiz ile uzun yıllardır çalışıyoruz. Müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati olmazsa olmazlarımız arasında geliyor. Sorunun değil çözümün parçasıyız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır!” dedi.

Rizvan Meriç liderliğinde 1990 yılında İstanbul’da kurulan Meriç Lojistik; müşterilerine taşımacılık, depolama, dağıtım ve tedarik zinciri yönetimi gibi birçok alanda geniş bir hizmet sunuyor. Karayolu taşımacılığında Türkiye genelinde parsiyel ve komple araç taşımacılığı hizmetleri sunan Meriç Lojistik, müşterilerinin her türlü sorununa “çözüm ortağı” mantalitesi ile tam destek sağlıyor.

ÖZEL ASKILI TEKSTİL TAŞIMACILIĞI MÜŞTERİLERİNDEN TAM NOT ALIYOR

Meriç Lojistik, tekstil sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için özel askılı tekstil taşımacılığı çözümleri sunuyor. Meriç İnşaat Elektrik Nakliyat ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Meriç, “Müşterilerimizin özellikle askılı ve kolili tekstil ürünlerini güvenle taşıma ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiğimiz çözümlerimizle, ürünlerinizin güvenliği ve kalitesini koruyarak zamanında teslimat sağlıyoruz” dedi. Gelişmiş depolama altyapısı ve uzman personeliyle kaliteli depolama hizmetleri sunan Meriç Lojistik, askılı tekstil depolamadan koli yükleme ve boşaltmaya kadar birçok alanda müşterilerinin çözüm ortağı oluyor.

GELİŞMİŞ DEPOLAMA ALTYAPISIYLA VE ÖZMAL ARAÇLARI İLE FARKINI ORTAYA KOYUYOR

Reklam

Müşterilerine kesintisiz hizmet sunan ve sorunun değil çözümün bir parçası olmayı ilke edinen Meriç Lojistik, gelişmiş depolama altyapısı ve uzman personeliyle kaliteli depolama hizmetleri sunuyor. Meriç Lojistik’in tepe yöneticisi Muhammet Meriç, “Filomuzda bulunan tüm araçlar Mercedes Benz marka araçlardan oluşmaktadır. Toplamda 35 aracımız bulunuyor ve bu araçlarımızın hepsi özmalımızdır. Treylerlerimizin tümü Talson TIRSAN markalardır” dedi.

YATIRIM ODAKLIYIZ, 2024’TE FİLOMUZU ELEKTRİKLİ ÇEKİCİLERLE BÜYÜTECEĞİZ!

Firma olarak yatırım odaklı olduklarının altını özenle çizen Meriç, “2024 yılı içerisinde filomuzu daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Yatırımımız treyler ve çekici yönünde olacaktır. Özellikle elektrikli çekici deneyimimiz olacak. Treyler yatırımında tenteli dorse yatırımı öncülük olacak ve o yönde filomuzu büyüteceğiz” dedi. Meriç Lojistik’in Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen yetki belgesine sahip olduğunu söyleyen Meriç, şehir içi ve şehirler arası lojistik faaliyetlerini uzman ve deneyimli kadroları ile başarıyla yürüttüklerini söyledi.

ODAĞIMIZDA MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BULUNUYOR

Müşterileri ile uzun soluklu çalıştıklarını ve karşılıklı güvene dayalı iş yaptıklarını söyleyen Meriç, son olarak şu bilgileri verdi: “Müşterileri ilişkilerimizi stratejik yaklaşımlarla ele alıyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru çözümler sunuyoruz. Müşteri memnuniyetini odak noktamızda tutarak müşterilerimizi anlamayı ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutmayı taahhüt ediyoruz. Müşteri şikayetlerini büyük bir disiplin ile takip ediyoruz. Şikayetleri sunduğumuz çözümlerle etkili ve verimli bir şekilde neticelendiriyoruz. Teknoloji, olmazsa olmazlarımız arasında geliyor. Teknolojiden yararlanıyoruz ve teknolojik hizmetlerle başarımızı sürdürülebilir kılıyoruz. Meriç Lojistik’in değerleri, iş yapma ve ilişkilerimizde temel prensiplerimizi belirliyor. Dürüstlük ve şeffaflık, güvenilir ilişkilerin temelini oluşturmaktadır. Taahhütlerimize her aşamada sadık kalarak üzerimize düşen sorumluluklarımızı birfiil yerine getiriyoruz. Hesap verebilmek de bizim en önemli ilkelerimizden biridir. Sonuçlarından sorumlu olduğumuz tüm süreçlerde; başarı veya başarısızlık durumlarında sorumluluk üstlenmeyi kendimize ilke edindik. Dürüst rekabet ilkelerine bağlı kalıp adil bir rekabet ortamı sağlamayı hedefliyoruz. Sürekli olarak gelişimi ve yeniliği hedefliyor ve mükemmelliyeti arıyoruz. Tüm paydaşlar arasında eşitlik ve güven ortamını koruyup güvenilir bir iş ortamı sağlıyoruz. Çalışanların ve müşterilerin memnuniyeti, en önemli önceliğimizdir. Bu ilkelerimize dayanarak uzun yıllar çalıştığımız müşterilerimiz bulunmaktadır ve aramızda sadakat söz konusudur. Müşterilerimizin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Hız ve son adımda da fiyat önceliklerimiz arasında gelmektedir. Bütün bunları toplayınca ‘müşteri memnuniyeti ve sadakati’ ortaya çıkmaktadır. Bunları başarabilen ender firmalardan olmaktan gurur duyuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz.”

Reklam

Devamını oku

Haber

Komatek Fuarında LGMG Standında Telehander 18^40 Modeli Satışı

Yayınlanma tarihi

-

29 Mayıs- 1 Haziran arası İstanbul Fuar Merkezinde yapılan, Komatek 2024 fuarında açık alanda Katılımcı olarak bulunan makaslı, eklemli, telehander ürünlerini sergileyen LGM nin standında Güler hafriyat Antalya-Alanya firmasına satış gerçekleşti. Açık alanda bulunan Net Medya TKU magazin Dijital Dergi ve TKU Magazin YouTube kanalı ekibi satışı   görüntüledi. Antalya’nın Alanya ilçesinden Komatek fuar ziyaretine ailesi gelen Komatek Alanya firması Güler Hafriyat Firma yetkilisi Habib Güler LGMG standında 18^40 modelini makine parkına kattı.

Habib Güler’e LGMG Telahander 18^40 modeli hakkında, LGMG markasının neden tercih ettiklerini sorduk, Habib Güler “İşin gerçeği şu diğer markalarla potansiyel hemen hemen aynı. Fiyat farkı çok önemli zaten bu da sağ olsunlar yaptılar bizim için. Hem o önemli hemde makinenin işlevi önemli. Ona inanıyorum zaten görselinden belli ben bunu yaparım yapabilirim kapasitesinde bir makina birde en önemlisi ekip hakikaten ikna edici malının arkasında herkes. Diyecekleri her şeyi söylediler. Önemli olan bir diğer konuda teknik servis ve satış sonrası hizmetler. Ekip dediğim şey bu. Ekip sadece pazarlama ekibi değil “ben aracımı satarım sen ne yaparsan yap değil adam diyor ki ben malı satarım arkasında dururum.  Bizim için esas önemli olan da bu zaten, hani maddiyatı da geçtim bana bu makine arıza verip 1 ay çalışmazsa işlerimiz aksar. Zaten bu ekibe güvenmesem bu makinayı almam”dedi.

ALANYAYA GİDEN İLK MAKİNA

LGMG Türkiye Satış Müdürü Sibel Aygül 18^40 model Lgmg telehander modelini Antalya’nın şirin ilçesi olan Alanya firması Güler Hafriyata satışını gerçekleştirdiklerini iletti. Satış sırasında şöyle konuştu; Habib Bey önce bir kabini inceledi, teknik özelliklerini inceledi. Teknik servisini Selami Bey detaylı bir şekilde makine hakkında detaylı bir bilgi sundu. Zaten birkaç saattir bir aradayız. Öncesinde görüşmeler olmuştu standımıza    epey konuştuk vakit geçirdik. Makinayı detaylı olarak incelediler en sonunda takdirlerini LGMG markası olarak olumlu yönde kullandılar. Alanya’ya ilk giden makinamız oldu” dedi.

 

Reklam
Devamını oku

Trend olan