Takip Edin

Ağır Yük Taşıma Araçları

Yatırım odaklı büyüyen Makinsan Treyler, ihracata ağırlık verdi

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Makinsan

Makinsan Treyler San. Tic. ve Ltd. Şti Genel Müdürü Ali İhsan Çulha, sürekli yatırım yapan bir firma olduklarının özenle altını çizdi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) treyler üretimi yapan Makinsan, Türkiye’de hızla artan römork ve yarı römork ihtiyacını karşılamak için stratejisini bu yönde yeniledi. AOSB’de 15 bin metrekaresi kapalı, toplam 24 bin metrekare alanda faaliyet gösteren Makinsan Treyler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Genel Müdürü Ali İhsan Çulha, kuruluş aşamasında kamyon üstü kasa ve damper imalatı yaptıklarını ancak Türkiye’de  römork ve yarı römork ihtiyacının artması üzerine, stratejilerini bu yöne çevirdiklerini söyledi. Firm; damperli yarı römork, flatbed yarı römork, lowbed yarı römork ve özel imalatlar üretimine hızla adapte oldu.

 

 

Türkiye’nin her yerine aynı kalitede hizmet sağlıyoruz

Makinsan treyler olarak yerli imalatı olarak faaliyetlerinizden ve tarihçenizden bahseder misiniz?

Fabrikamızın kampüsü içerisindeki servisimiz müşterilerimize en hızlı, en kaliteli, kalıcı ekstra garantili hizmet sunuyor. SSH’mizi Paşalar firmamız tarafından sağlıyoruz. Fabrikamızın kampüsü içerisinde bulunan servisimiz müşterilerimize en hızlı, en kaliteli, kalıcı ekstra garantili hizmet sunuyor. Yurt içinde özellikle fren, aks, hidrolik, elektrikle ilgili sorun ve çözümlerini Türkiye’nin her bölgesinde her an hızlı şekilde hizmet vermektedirler. Yurt dışında ise bayi oluşturduğumuz ülkelerde hizmet vermektedir.                    Bilinmelidir ki karayollarında yolcu ve yük taşınması yapılmaktadır. Ayrıca binek araçlarımızla da bir yere ulaşmak için seyahat ekmekteyiz. Yük ve yolcu güvenliği hepimiz için tartışmasız en önemli biri olmayı önemli kılıyor, özellikle ağır yük taşımacılığı. Damperli kamyonların damperlerin açık kalmasından dolayı köprü üst geçit gibi yerlere çarpmasından dolayı risk oluşturması hepimizi yakından ilgilendirmektedir. Bizler ekstra güvenliğini taşıyan damperli araçlar hidrolik sistemini CE standardında ve güvenlik tertibatlı tadilatı yaparak oluşturulabilecek kazaları önlüyoruz. Ayrıca farklı yüklerin taşınması için tüm emniyet halkaları bağlama mekanizmalarını ve halatları öngörüyoruz, 2007/46/EC uluslararası yönetmelik kapsamında, ürünler bir dizi statik ve dinamik testlere tabi tutulup, testten geçen araçlara tip onay belgesi veriliyor. Makinsan onay kuruluşunun direktifleri doğrultusunda üretim gerçekleştiriyor.

 İhracat oranımızın artması bizi memnun ediyor

2002 yılından bu yana sürekli inişler çıkışlar olsa da ihracatımız devam etmektedir. Zaman zaman  %90’lara ulaşan ihracatın  %15’lere düştüğü olmuştur. İhracat hem firmamız hem ülkemiz adına olmazsa olmazlarımızdan olup, 30 farklı ülkeye ihracatımız olmuştur. Sürekli değişen pazarlarda ihracat oranı artırmamız bizi mutlu etmektedir. 2002 yılında başladığımız ihracat serüveninde 30 farklı ülke içerisinde Almanya, Rusya, Irak, Özbekistan, Suudi Arabistan başta olmak üzere bir çok Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu ülkesi vardır. Hatta Güney Amerika kıtasının bile Makinsan aracı gönderdik. Son yıllarda İsrail’in ülkemize yakınlaşmasından dolayı hızlı bir pazar oluştu bizde bu pazarda payımızı almaya çalışıyoruz. Bu günlerde Avrupa’da güzel bir firma ile iş ortaklığı yapmak için girişimlerde bulunuyoruz. Özellikle Avrupa pazarını artırma çabasında olduğumuzu yinelemek isterim.

Kalite ve müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımızdır

Bizim için öncelikli olarak kalite, müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımızdır. Sürekli kendini yenileyen hafızası güçlü, bilgi birikimini ürüne yansıtan, müşterilerin isteklerini ön plana çıkartan, sağlamlık, kalite inovatif ürün üretmemiz, bizleri mutlu etmektedir. Kazan kazan yöntemi bizler için prensiptir. Mutlu olmayan müşteri, ürünün arkasında durmayan firma olmaktan çok rahatsız oluruz. Müşterilerimizin, tedarikçilerimizin, çalışanlarımızın, İşverenlerin, Devletimizin hatta rakiplerimizin bile mutlu olacağı yöntemler tercih nedenimizdir. Makinsan olarak ürünlerimizin tasarımında aks başına düşen yüklerin homojen dağılımı için mühendislik bilgimizi yansıtmakta olup, çekici treyler yük dağılımı optimum çözüme erişmektedir. Yük dağılımının optimal çözümü sonucun daha az enerji harcanmış olup öncelikle ürün sahibine, çevreye az salınan zararlı gazlar sayesinde çevre bilinci oluşmasında katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Ağırlığı az, yenilikçi , dayanıklılığı fazla ürünler yapmamız nakliyecinin yüzünü güldürmektedir.

Yıllık 750 ile 1000 adet civarında üretim yapmaktayız

Yıllık 750 ile 1000 adet civarında üretim yapmaktayız. Tam sayı vermemizin sebebi ürünlerin değişiklik göstermesi, sipariş üzerine çalışmış olmamız, arzı oluşturup talep yetersizliği durumlarında kendimizin strateji geliştirmesi açısından önemlidir. Müşteri odaklı çalışmamız seri üretim açısından adet olarak artırma sorunu biz ve bizim gibi firmalarda sıklıkla yaşanan durumdur.

 

Makinsan

Sürekli yatırım yapıyoruz

Türkiye’deki treyler sektörü büyük ve küçük üretici  olmak üzere  300’e yakın firma vardır. Firmamız Türkiye’de ilk ve tek olan Trailer derneğinin bir üyesidir. Adet olarak ilk 10’da görünen firmamız aynı çizgisini sürekli korumak için, sürekli yatırımlar yapmaktadır. Yeni model, yeni tasarımlar yapan firmamız 2018 yılında tasarım merkezi olmamızda çok önemli payı olduğu düşüncesindeyim.

 

 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sektörel Gündem

Lokman Koçaslan Otomotiv’in Kia Yetkili Satış ve Servis Merkezi, Eskişehir’de Açıldı

Yayınlanma tarihi

-

Maksimum müşteri memnuniyeti anlayışıyla 2016 yılından itibaren taşıma ve lojistik sektöründe 4 lokasyonda hizmet veren Lokman Koçaslan Otomotiv, Eskişehir’de Kia yetkili satış ve servis merkezini hizmete sundu.

21 Eylül 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen açılışa yaklaşık 500 kişilik yoğun bir katılım sağlandı. Açılış töreninde Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, Kia Türkiye Satış Direktörü Bülent Güler, Kia Türkiye Pazarlama Müdürü Berna Erol, Kia Türkiye Bayi Geliştirme Müdürü Emre İmamoğlu, Kia Türkiye Satış Bölge Müdürü Ulaş Çağlı, Kia Türkiye SSH Bölge Müdürü Erdi Sevim, Kia Türkiye Pazarlama Sorumlusu Anıl Erensoy, Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan, Lokman Koçaslan, Yakup Koçaslan ile Lokman Koçaslan Otomotiv Genel Müdürü Ersel İşcan hazır bulundu.

 

Önümüzdeki on yıla tüm dünya otomotiv sektöründe damga vuracak, imza atacak bir markanın açılışını yapıyoruz

Yaratıcı, yenilikçi ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olma misyonuyla yola çıkan, Kia markasının satış, servis, yedek parça ve 2. el hizmetlerini sunan Lokman Koçaslan Otomotiv; Bursa, Balıkesir, Eskişehir ve İzmir olmak üzere 4 ilde, 5 lokasyonda hizmet vermektedir.
Kia Türkiye’nin iki yıldır pazar payını arttırarak büyüdüğünün altını çizen Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, “Markamız son yıllarda bildiğiniz üzere tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir atılım göstermekte. Kia’nın geçmişle ilgili Türkiye’deki algısının çok farklı konuma geldi. Lokman Koçaslan Otomotiv’in yeni lokasyonu da Kia’nın iki yıldır başlatmış olduğu değişimin aslında bir parçası. Önümüzdeki on yıla tüm dünya otomotiv sektöründe damga vuracak, imza atacak bir markanın açılışını yapıyoruz. Bu bağlamda markamıza, Anadolu Grubu’na ve Çelik Motor’a güvenerek Kia’yı Eskişehir’de temsil eden Lokman Koçaslan Otomotiv ailesine aramıza katıldıkları için çok teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

“PAZAR PAYINI ARTIRACAĞIZ”
Lokman Koçaslan Otomotiv’i sektörün lider firmalarından biri yapmak, bu bayrağı daha ileriye taşımak ve mevcut iş modellerine yenilerini ekleyerek büyüyebilmeyi hedeflediklerinin altını çizen Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, “Koçaslanlar Holding olarak, kuruluş yılımız olan 1974 yılından beri hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde en çok istenilen ve bekleneni keşfederek, ihtiyacı görüp tespit ederek ve bu ihtiyacı daha ekonomik koşullarda sunarak fark yarattığımızı düşünüyoruz. Bu tespitler ve beklentileri analizlerimiz sonucunda, otomotiv sektöründe özellikle son yıllarda büyük bir atağa kalkarak sektörünün öncülerinden biri haline gelen Kia markasını Eskişehir’liler ile buluşturma kararı aldık. Tüm dünyada ve Türkiye’de oldukça başarılı satışlara ve yüksek müşteri memnuniyetine sahip olan Kia’yı Eskişehir ve çevre illere daha fazla tanıtmak ve pazar payını arttırmayı hedefliyoruz. Kia markasının yenilikçi, zamanının ötesinde tasarım ve yüksek kalite anlayışını maksimum müşteri memnuniyeti ilkemiz ile birleştirerek bunu müşterilerimize sunuyoruz,” dedi.

“KİA, ELEKTRİKLİ OTOMOBİL SEKTÖRÜNDE FARK YARATIYOR”
Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmet kalitelerini arttırarak bayi ağı ile birlikte büyümeye devam etmeyi planladıklarının belirten Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Lokman Koçaslan, “Lokman Koçaslan Otomotiv olarak genel bakış açımız, ‘En iyi diye bir şey yoktur, hep daha iyisi vardır’ noktasından hareket etmek. Temsil ettiğimiz markaların doğrularıyla kendi doğrularımızı birleştirmeye devam ederek, sektörün ihtiyaçlarına en uygun ve geçerli çözümleri bulan, kalite ve müşteri odaklı bir şirketiz. Bu misyon ve değerlerimizle, Eskişehir’imize sunmuş olduğumuz Kia bayimizi açmış olmaktan büyük bir sevinç ve gurur duyuyoruz. Geçmişten bugüne korumuş olduğumuz maksimum müşteri memnuniyeti ve kalite anlayışımızı daha da ileriye taşıyacağız,” dedi. Geleceğin teknolojisi olan elektrikli otomobiller hakkında konuşan Koçaslan, “Kia, otomobil sektörünün geleceği olan ve her geçen gün trafikte daha çok görmeye başladığımız elektrikli araç sektöründe fark yaratan bir marka. Elektrik-Küresel Modüler Platformu’nu(E-GMP) kullanan EV6 ve akıllı sürüş için gelişmiş teknolojiler ile donatılan Niro EV ile sektörünün öncü markalarından biri konumunda. Lokman Koçaslan Otomotiv olarak bizler sıfır karbon emisyonlu elektrikli araç modellerini destekliyoruz. Bu bağlamda elektrikli araçların tüm bakım ve onarımlarını yapabilecek donanıma ve bilgiye sahip olan servisimiz ile elektrikli otomobillere, dolayısıyla doğaya katkı sağlayabilecek yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek,” diye konuştu.

“TOPLAM FAYDA YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Türkiye’de satış ve satış sonrası hizmet kalitelerini arttırarak bayi ağı ile birlikte büyümeye devam etmeyi planladıklarının altını çizen Lokman Koçaslan Otomotiv Genel Müdürü Ersel İşcan, “Lokman Koçaslan Otomotiv olarak en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı hedefliyoruz. Kia modelleri hali hazırda kaliteleri, sağlamlıkları ve zamanının ilerisinde teknolojileri ile tüm dünyada tercih ediliyor. Biz de Lokman Koçaslan Otomotiv olarak Kia’ya yakışır bir şekilde güçlü bir hizmet ağına sahip olmayı, müşterilerimizin yaşamlarını kolaylaştırabilecekleri hizmetler sunmayı ve benzersiz bir sürüş deneyimi yaşamalarını temel amaç edindik. Bizim için en önemli hedeflerden biri müşterilerimizin eksiksiz bir hizmet almalarını sağlamak. Bu nedenle satış ve satış sonrası hizmetlerimizin kalitesine büyük bir önem vermekteyiz. Yüksek hizmet kapasitemizi maksimum müşteri memnuniyeti ilkemizle birleştirerek ülkemiz ve müşterilerimize sağladığımız katma değer ile Toplam Fayda yaratmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Devamını oku

Özel Haber

Bursa Ağır Vasıta’nın DAF Yetkili Satış ve Servis Merkezi, Bursa Gemlik’te Açıldı

Yayınlanma tarihi

-

Taşıma ve lojistik sektörünün dinamik firması Bursa Ağır Vasıta’nın Gemlik’teki yeni DAF Yetkili Satış ve Servis Merkezi, düzenlenen törenle hizmete girdi. Satış, servis, yedek parça ve 2. el hizmetleri verecek olan merkez 11.200 metrekarelik alanda hizmet verecek. Yoğun ilginin görüldüğü açılış töreninde, Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, DAF Türkiye Genel Müdürü Gregor Van Der Mark ve üst yönetimi, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur ile şirket yöneticileri hazır bulundu. Törenin ardından Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan ve Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur TKU MAGAZİN DERGİSİ  için özel açıklamalarda bulundu.

 

“Muhsin Koçaslan, “DAF ile 2006 Yılında Başlayan Birlikteliğimizin 16. Yılının Heyecan ve Gururunu Yaşıyoruz”

Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, yaptığı açılış konuşmasında Bursa Ağır Vasıta ile DAF grubunun yıllardır süregelen dostane ticari ilişkilerine değinerek şunları dile getirdi: “DAF ile 2006 yılında başlayan birlikteliğimizin 16. yılının heyecanını ve gururunu sizlerle birlikte yaşıyoruz. Bursa Gemlik’te bulunan tesisimiz 4.200 metrekare kapalı, 7000 m2 açık alanıyla aynı anda 30 araca hizmet verebilme kapasitesindedir. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinin tam ortasında bulunan, Gemlik Serbest Bölge’ye, Gemlik Limanı’na ve önemli yol güzergahlarına yakın konumda olan tesisimizin iç dizaynı; yedek parça bölümünden, ofislerinden, atölye bölümlerine kadar, tamamen DAF kurumsal kimlik kuralları baz alınarak, özenle yapılmıştır. Kalitesi, ürün çeşitliliği, ülkemizdeki yatırımları, satış ve satış sonrası hizmetlerindeki başarısı, ikinci el organizasyonlarıyla ticari araç segmentinin en önemli oyuncularından olan DAF ile birlikte başladığımız bu ticaret yolculuğumuzun, uzun yıllar devam edeceğine olan inancım tamdır. DAF Gemlik tesisimizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

“Şirketimizin bir çeşit anayasası gibi yazılı bir aile yasası mevzuatı bulunmakta”

Açılışı töreni sonrası okurlarımız için özel açıklamalarda bulunan Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan şunları dile getirdi: “1999 yılında Koçaslanlar Otomotiv Ltd. Şti. hem kurucu ortağı hem de yönetim kurulu üyesi olarak sektöre adım attım. Türkiye’de aile şirketlerinin ömrü maalesef uzun sürmüyor. Çünkü ülkemizde bir yapıyı kurmak ve büyütmek değil onun kurumsal olmasını sağlayıp uzun ömürlü bir karakter sahiplenmesi, şirketin 3. hatta 4. nesillere aktarılması oldukça zor. Bu zorlukları yakından bildiğimiz için şirketimizin bir çeşit anayasası gibi yazılı bir aile yasası mevzuatı bulunmakta. Burada görev tanımları ve kurallar çok açık bir şekilde yazılmıştır. İçindeki tanımlar ve çerçeve net olunca aile firmamızın sürekliliği konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz.

Pandemiyle birlikte insanların ticarete bakışları ve ticari anlayışları da değişti.  Bu değişiklik beraberinde doğal olarak ticaretin şeklini de değiştirdi. Firmalar eski, geleneksel ticari şekilden uzaklaşıp yeni dönem ticarete uyum sağlamak zorunda. Çünkü şunu bir kez daha gördük ki, piyasalarda her zaman çok güçlüler ayakta kalmaz. Her koşula, zamana, mekâna ve ortama ayak uyduranlar ayakta kalır.”

 

“Lojistiğin Yaşamsal Derecedeki Önemini Anladık”

Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan ise okurlarımız için verdiği demeçte; “Bugün hizmete açtığımız tesisle DAF ve TIRSAN markalarının satış ve satış sonrası servis faaliyetlerinde müşterilerimizin hizmetinde olacağız.  Çok yakın bir gelecekte Bolu bölgesinde de Bursa Ağır Vasıta’nın bir şubesini açacağız. Pandemiden sonra ülke olarak lojistiğin ne kadar önemli olduğunun farkına vardık. Lojistiğin yaşamsal derecedeki önemini de önümüzdeki yakın süreçlerden öğreneceğiz. Bazı dünya ülkelerinin ihracatının büyük bir kısmını lojistik sektörü oluşturmakta. Örneğin Polonya; bizden oldukça küçük bir ülke. Uluslararası taşımacılıkla lojistik sektörünün bu ülkeye kazandırdığı katma değer çok ama çok yüksek.”

 

Bursa Ağır Vasıta A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Uğur da açıklamasında; “17 yıldır Koçaslanlar bünyesinde çalışmaktayım. Yapmış olduğumuz tüm işler tamamen müşteri odaklı. Holdingimizin yarattığı istihdam, yaptığı yatırımlar ülke ekonomisine önemli bir katma değer sağlamakta. Türkiye’nin özellikle batı yakasında öncü bir kuruluşuz. Bu tesis DAF için Türkiye’de yapılmış olan en büyük tesis. Bu tesis için yaklaşık 40 trilyon liralık bir yatırım gerçekleştirdik.” dedi.

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

CAG Logistics, Minsk Ofisinin Kapasitesini Arttıracak

Yayınlanma tarihi

-

Lojistik, otomotiv ve uluslararası ticaret alanlarında 7 ülkede 14 şirketiyle faaliyet gösteren Soycan Şirketler Grubu’nun iştiraki CAG Logistics, Belarus’taki yatırım hamleleriyle yılın son çeyreğine güçlü bir giriş yapmayı hedefliyor. Minsk ofisinin kapasitesini artırarak yeni departmanlarla büyümeye gidecek olan şirket, açmayı planladığı yeni LTL hattı için de hazırlıklarını sürdürüyor. 

Türkiye’nin en büyük lojistik servis sağlayıcılarından CAG Logistics, 2022 yılının başından bu yana ağırlık verdiği Belarus yatırımlarını yılın son çeyreğinde de sürdürecek. Uzun süredir devam eden Rusya-Ukrayna savaşının dünya ticaretinde yol açtığı olumsuzluklara karşın kararlı büyümesini devam ettiren şirket, Minsk’teki ofisinin hizmet alanını genişletiyor. 1,1 milyar dolar ile son 10 yılın en yüksek seviyesine ulaşan Türkiye ile Belarus arasındaki ticaret hacmini 2022 yılı sonunda artırmak için desteğini sürdüren şirket, bu amaçla yeni departmanlar açarak çalışan sayısını artırmayı hedefliyor. Şirket bunun yanı sıra yeni LTL hattının açılması için de hazırlıklarında sona yaklaştı.

 

“Önemli Yatırımlarda Bulunuyoruz”

Dünyadaki mevcut ekonomik düzlemde en doğru hamlelerle yatırım yaptıklarını ifade eden Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, “Belarus, çok farklı alanlarda iş birliği yapmaya uygun ve potansiyeli yüksek bir ülke. Büyük sanayi kuruluşlarını geçmişten günümüze korumuş bir ülke olduğu için de otomotivden mobilyaya çok önemli yatırımları var. Aynı zamanda Dünya Bankası’nın iş yapma kolaylığı endeksinde 190 ülke arasında 49’uncu sırada bulunuyor ve yeni yatırımcılara karşı da önemli fırsatlar sunuyorlar. Biz de CAG Logistcis olarak buna karşılık önemli yatırımlarda bulunuyoruz. Halihazırda Minsk’te yer alan ofisimizle Belarus’ta faaliyet gösteren firmalar için depolama, transit işlemleri, trans gümrüğü, iç nakliye ve yurt dışı nakliye konusunda kesintisiz ve kaliteli hizmet veriyoruz. Bunu daha da geliştirip yakın zamanda LTL hattımızı açarak hizmet yelpazemizi genişleteceğiz. Açacağımız yeni parsiyel departmanı için de yeni ekip arkadaşlarına ihtiyacımız olacak. Savaş krizinden dolayı lojistik koridorları ve lojistik trendlerinin değiştiği bu dönemde güçlü bir ekiple yolumuza devam etmek için süreci titizlikle yönetiyoruz” dedi.

Devamını oku

Trend olan

EnglishTurkish