Takip Edin

Ağır Yük Taşıma Araçları

YALÇIN DORSE DAMPER KALİTESİYLE TAM NOT ALIYOR

Yayınlanma tarihi

-

Yalçın Dorse Genel Müdürü Yalçın Şentürk, firma olarak kaliteli ve müşteri isteklerine uygun üretimlerle fark yarattıklarını söyledi.

 

Yalçın Dorse Genel Müdürü Yalçın Şentürk ile firmanın gelişimini değerlendirdik.

 

Yalçın Dorse olarak faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Reklam

Yalçın Dorse’nin ticari kapsamı: Römork ve yarı römorkların, şasi üstü damperli kasaların ve tankerlerin tasarımı, üretimi ve satışı,motorlu ve motorsuz araçların kumlama ve boya işlemleridir. Bu kapsamda müşteri talepleri doğrultusunda: İki dingilden 10 dingile kadar mekanik, hava, hidrolik, tandem ve tam tandem süspansiyonlu Low- bed yarı römork, Merkezi akslı römork, kuru yük taşımacılığında kapaklı yarı römork, tenteli pilot tipi ve tenteli, Jumbo tiplerinde araçlar. 60 m.’ye kadar uzayabilen tip alçak yarı römorklar ile Tomruk ve benzeri yük taşımacılığı için Dolli (parçalı) yarı römorkların üretimini yapmaktadır.

 

Kendi tesislerimizde üretime devam ediyoruz

Nerede ve ne zaman kuruldunuz?

Yalçın Dorse, 1979 yılında Nevşehir’de kurularak yarı römork üretimine başlamış ve 1990 yılına

Reklam

kadar kalite ve kapasitesini arttırarak gelişmesini devam ettirmiştir. Firma 2010 yılında Silivri / Değirmenköy Organize Sanayi Bölgesi’nde yaptırdığı 25.000 m2’lik alana sahip kendi tesislerinde üretime devam etmektedir.

 

YALÇIN DORSE’NİN SENELERE GÖRE GELİŞİMİ

Firmanızın senelere göre gelişmeleri anlatır mısınız?

Özellikle yurtdışında pazar payını artırmak amacı ile 1990 yılında tesisini İstanbul’a taşıyan Yalçın Dorse 1994 yılında limited şirkete dönüşüp sermayesini arttırmış ve faaliyetlerine daha da güçlenerek devam etmiştir. İhracat yaparak ülke ekonomisine yaptığı katkı sebebiyle 1995 yılında Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan  ödül almıştır. Sektöründe iddialı bir kuruluş olan YALÇIN DORSE Damper San. ve Tic. Ltd. Şti. 2002 yılında 13 ayrı tipte araç üretimi için “AT Ulusal Tip Onay Belgesi” almıştır. Uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırmak amacıyla 2014 yılında 9 ayrı tip araç için uluslararası geçerliliğe sahip “NSAI Certification”  belgesi almıştır. Dünyadaki gelişmelere paralel olarak 2019 yılında yarı römork üretim alanında son kuralları da içeren uluslararası geçerliliği olan “SNCH Tip Onay” ( SOCIÉTÉ NATIONALE DE CERTIFICATION ET D’HOMOLOGATION) belgesi almıştır. Üretiminde kalite ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı ilke edinen YALÇIN Dorse, pazar olarak büyük  ve tanınan yabancı üreticilerin olduğu Avrupa’yı hedeflemiş ve her yıl ihracatını artırarak devam etmiştir.

Reklam

 

Müşterinin özel ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlıyoruz

Kaç yıldır sektöre hizmet vermektesiniz, ürünleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Sektöre 1979 yılından beri hizmet vermekteyiz. Ürünlerimizi, gelişen teknolojiye paralel olarak ebadı ve ağırlıkları değişen yüklerin taşınmasını sağlayacak şekilde ve her müşterinin özel ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlamaktayız. Adeta terzi gibi çalışıyoruz.

 

Reklam

YALÇIN DORSE, ÜRETİMİNİN YÜZDE 90’ININ İHRACATA AYIRIYOR

Yurt içi ve yurt dışı pazar payınız nedir?

Bilindiği gibi ülkemiz, AB’nin toplam ihracatından aldığı %3,4 pay ile 6. sırada yerini almıştır. AB, 2020 yılında 69 milyar dolar ile ihracatımızdan %41,3 oranında pay almakta olup toplam ihracatımızda ilk sırada yer almaktadır. Yalçın Dorse, üretiminin yüzde 90’ının ihracata ayırmaktadır. Yurtdışında aranan markaların başında şer almaktadır.

 

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ağır Yük Taşıma Araçları

ALIŞAN LOJİSTİK’İN %75’İNİ PSA INTERNATIONAL SATIN ALDI

Yayınlanma tarihi

-

Sektöründe lider küresel lojistik şirketler grubu ve global kargo pazarının güvenilir ortağı olan PSA International Pte Ltd. (“PSA”), Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan uluslararası lojistik hizmet servis sağlayıcısı ALIŞAN Lojistik A.Ş. (“ALIŞAN”) ile ortaklık anlaşması imzalayarak ALIŞAN’ın %75 hissesini satın aldı. Sürecin sonunda ALIŞAN, PSA’nın kargo çözümleri grubu olan PSA BDP’nin bünyesinde yer alacak.

TÜRKİYE’NİN UZUN VADE BÜYÜME POTANSİYELİNE İNANCIMIZ TAM

ALIŞAN’a çok benzeyen yapısı, müşteri odaklılığı, modern teknolojiyi benimsemesi ve küresel bazdaki iş gücü çeşitliliğine yönelik iddialı taahhütleriyle dikkat çeken PSA’nın söz konusu operasyonu ile ilgili açıklama yapan PSA Grup CEO’su Tan Chong Meng açıklamasında: “PSA Grup, ortaklarıyla yakın çalışarak liman sonrası lojistik ve tedarik zinciri çözümleri sunmaktadır. Türkiye’nin uzun vade büyüme potansiyeline inancımız tam ve bu yatırım, PSA ağını genişletme ve müşterilerimize sunduğumuz kapasiteyi arttırma bakımından stratejik duruşumuzu teyit ediyor. PSA BDP ile ALIŞAN birleşmesinin birbirini tamamlayan güçlerini kaldıraç olarak kullanarak, Türkiye ve diğer coğrafyalarda ortaklarımıza ve müşterilerimize son derece kapsamlı, uçtan uca, sözleşmeli lojistik ve taşıma hizmetleri sunacağız. Bununla da daha akıcı, daha güçlü ve daha sürdürülebilir ticareti sağlama misyonumuza bir adım daha yaklaşmış olacağız.” dedi.

38 YILLIK AİLE ŞİRKETİMİZ TARİHİNİN EN ÖNEMLİ VE BÜYÜK ADIMINI ATIYOR

1985 yılında Ertuğrul Alışan tarafından merkezi İstanbul’da kurulan ve 2. nesil tarafından yönetilen bir aile şirketi özelliğini taşıyan ALIŞAN, 1.600’den fazla çalışanı ile başta tehlikeli kimyasallar dahil olmak üzere, kimya sanayisi ile hızlı tüketim ürünleri, gıda, tarım ve daha birçok sektördeki müşterilerine sunduğu uluslararası nakliye, depo / antrepo, dökme kuru yük, dökme likit ve enerji taşımacılığı gibi hizmetleriyle dikkat çekiyor.

Reklam

Sektörde “kontrat lojistiği” diye de ifade edilen entegre lojistik hizmetleri ile müşterilerinin taleplerini A’dan Z’ye kurgulayıp ihtiyaca özel katma değeri yüksek çözümler geliştiren ALIŞAN’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, söz konusu satışın tamamlanması için Rekabet Kurulu’ndan onay beklendiklerini ve satın alma işleminin 2023 yılı ortasına kadar tamamlanmasının planlandığını belirtti. Damla Alışan ayrıca, “Bugün 38 yıllık aile şirketimiz, tarihinin en önemli ve büyük adımını atıyor. Bu uyumlu birleşme, bir yandan gelecek büyüme stratejimizin başarıya ulaşmasının temelini oluştururken, diğer yandan hizmet ve faaliyetlerimizi dünya çapında çok daha geniş bir ölçeğe ve güce taşıyarak müşterilerimize sağladığımız servislerimizi ilerletme ve geliştirme olanağı sağlayacak. Dünya çapında, Türkiye’nin önde gelen bir markası olarak bilinirken artık PSA’nın varlığı, bilgi birikimi ve tecrübesiyle global bir oyuncu olma yolunda adım atıyoruz. Buradan ayrıca, 1985’ten beri ALIŞAN’ın başarısı için kendini adamış çalışanlarımıza ve gelişimimiz için bize yardım etmiş ve desteklemiş tüm değerli müşterimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Alışan Lojistik’e Uluslararası İş Güvenliği Ödülü

TKUMAGAZİN

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

Hareket Proje Taşımacılığı ESTA Awards of Ödülü’nü Aldı

Yayınlanma tarihi

-

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği Taşımacılık Sektörünün Oscar Töreni Olarak Anılan ESTA Awards of Excellence Ödülünü Aldı! Dünya çapında 65 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren sektör lideri Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği; ağır yük ve proje taşımacılığı sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Avrupa Karayolu Taşımacılığı ve Mobil Vinçler Birliği’nin ESTA Awards of Excellence Ödülleri’nde, Telescopic Cranes Lifting Capacity ≤ 120 Ton kategorisinde mükemmellik ödülüne layık görüldü. Hareket bu özel ödülü ikinci kez alarak ülkemize getiren tek Türk şirketi oldu.

 

Hareket’in tüm mühendislik, yük kaldırma, taşıma ve yerine koyma işlemlerini gerçekleştirdiği bu sıra dışı proje her gün binlerce İstanbullunun kullandığı Boğaziçi Üniversitesi/ Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı Projesine ait. Hareket ile, 2017 yılında inşaatı başlayan İstanbul Füniküler Hattı projesiyle Boğaziçi Üniversitesi/ Hisarüstü-Aşiyan Hattı’na ait her biri 23 ton ağırlığındaki 22 metre uzunluğundaki 2 adet vagonları dar bir şaft ile yer altına yerleştirildi. Hareket’in dar bir alana füniküler indirme işlemi için yaptığı mühendislik çalışmaları, detaylara verdiği önem ve 65 yılı aşkın operasyon tecrübesi projeyi başarıya ulaştırdı.

 

Telescopic Cranes Lifting Capacity ≤ 120 Ton kategorisinde ödül alan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük MühendisliğiCEO’suAbdullahAltunkum; “65 yıldır çeşitli alanlarda hizmet sunan ve sınır tanımayan bir şirket olarak; geçtiğimiz yıl Heavy Lift Awards ödülüne layık görülürken, bu yıl da bir Türk firması olarak Boğaziçi Üniversitesi/ Hisarüstü-Aşiyan Hattı projesiyle sektörün Oscar Töreni olarak bilinen ESTA Ödülleri’nde finale kalmanın ve bu kıymetli ödüle layık görülmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Faaliyetlerimize başladığımız ilk andan bugüne müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak ve müşterilerimize çözümler sunmak Hareket için vazgeçilmez bir esastır. Bu ihtiyaçları karşılarken; günümüz teknolojilerini kullanarak ihtiyaçlara doğru mühendislik çözümleri üretebilmenin önem taşıdığının farkındayız. Ürettiğimiz çözümlerde üst düzey güvenlik anlayışımız, yüksek hizmet standardı ve inovatif yaklaşımlarımızla Türkiye’nin lider bir kurumu olarak; dünya çapında uzun yıllardır faaliyet gösterdiğimiz mühendislik çözümleriyle ağır kaldırma ve taşımacılık hizmetleri sunarak proje planlama, güzergâh etütleri, yük kaldırma mühendisliği, proje yönetimi ve kurulumu alanlarında sektörümüze değer katmaya, yönlendirmeye ve hizmetlerimizi genişleterek müşterilerimize güvenilir çözümler sunmaya devam edeceğiz.” diyerek projede emeği geçen başta satış, proje, vinç ve operasyon ekipleri olmak üzere Hareket ailesine ve ESTA Awards of Excellence’ın kıymetli jürisine teşekkürleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Reklam

TKÜMAGAZİN

Devamını oku

Ağır Yük Taşıma Araçları

LOKMAN KOÇASLAN OTOMOTİV’DE ATAMA

Yayınlanma tarihi

-

2016 yılından itibaren kamyon, otobüs ve hafif ticari araçlarda dünyanın önde gelen firmalarından
olan MAN ve konusunda sektör öncüsü treyler üreticisi TIRSAN markalarının bayiliğini yapan
Lokman Koçaslan Otomotiv’in İzmir Servis Müdürü pozisyonuna, uzun süredir sektörde ve
profesyonel iş hayatında olan Ozan Kocamaz atandı. Yaratıcı, yenilikçi ve müşteri odaklı hizmet
anlayışına sahip olma misyonuyla yola çıkan, MAN TIRSAN markalarının satış, servis, yedek parça
ve 2 el hizmetlerini sunan Lokman Koçaslan Otomotiv; Bursa, Balıkesir, Eskişehir ve İzmir olmak
üzere 4 lokasyonda, toplam 30 metrekare alanda hizmet vermektedir.

Otomotiv İzmir Servis Müdürü Ozan Kocamaz, “Üniversite eğitimimi Otomotiv Bölümü, bölüm

birinciliği derecesi ile tamamlamamış

Almış olduğu eğitimden, sektördeki geçmişinden ve çalışma ilkelerinden bahseden Lokman Koçaslan
Otomotiv İzmir Servis Müdürü Ozan Kocamaz, “Üniversite eğitimimi Otomotiv Bölümü, bölüm
birinciliği derecesi ile tamamlamamın ardından 20 yılı aşkın süredir sadece ticari araç sektörünün satış
sonrası hizmetler organizasyonunda görev yaptım. Çalışma hayatım son 10 yılında yetkili servis
müdürlüğü pozisyonunda görev alıyorum. Benim için olmazsa olmaz, çalışma düzeni işinin severek ve
disiplin içersinde yapılıyor olmasıdır. Bilgiye sınırsız şekilde ulaşabildiğimiz bu çağda bilgi, sadece onu
merak eden ve isteyen kişiler için başarıya dönebilecektir. Serviste görev yapan her bir çalışma
arkadaşımın takımın bir parçası olduğu bilincini vermeye çalışarak ve sorumluklarımızı eksiksiz yerine
getirerek bütünün başarıya ulaşmasını sağlamayı temel görev olarak edindim. Lokman Koçaslan
Otomotiv olarak bu doğrultuda her bir çalışanımız için, sunmuş olduğu hizmette kendi hayatlarında
almış oldukları hizmetleri göz önünde bulundurup müşteri hissi ile ne beklenildiği konusunda empati
kurarak tüm müşterilere bu özen ile yaklaşan personel kültürü oluşturabilmeyi temel aldık. Hizmet
sektörünün rekabet ettiği günümüzde müşteri beklentilerini okuyabilen, sürekli kaliteyi benimsemiş
ve kendisini geliştirebilen çalışanlar ile bir bütünün parçalarına oluşturabilmek en önemli unsur
olacaktır.” dedi.

Onarım Hizmetlerin’de ,kalite önemli

Müşteri memnuniyeti ve değer yaratma üzerine kurulu bir şirket kültürünün altını çizen Kocamaz,
“Günümüz şartlarında ekonomik olarak zor işletilen ticari araçlar için bakım onarım maliyetleri çok
önemli durumda. Kullanıcılar her zaman sorunun tek seferde çözüldüğü, her seferinde aynı kalitede
hizmet alabildiği sonuç olarak memnun ayrıldığı servisleri tercih etmekte. Bu bakımdan görev
yapmakta olduğum Lokman Koçaslan Otomotiv, işinde profesyonel personeller ile çalışan müşteri
memnuniyetini ilk sıraya koymuş bir sektör lokomotifi. Sağlanmış olan bu başarıyı korumak ve
İzmir’de bulunan ticari vasıta servis hizmetleri veren tüm firmalar arasında her zaman kalitesinden
emin olunan, her müşteri ziyaretinin aynı memnuniyet ile tamamlandığı bir servis hizmeti vermeyi ve
işini seven, doğru ve akılcı bir sinerji yaratıp şirket içi eğitimler ile süreci destekleyerek hem bireysel
hem de görev yaptığımız organizasyonun değerlerinin yükseltilmesini hedefliyoruz.” diye konuştu.
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan