Takip Edin

Haber

Threads, 1 milyar kullanıcıdan sonra ilanlı olacak

Mark Zuckerberg’in Threads’i 1 haftada 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu, Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter’ın kullanıcı sayısının neredeyse üçte biri. Peki Threads’te reklam olacak mı? Cevap: “Şimdilik hayır ancak…”

Yayınlanma tarihi

-

Emre ERGÜL

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk ile en zengin 10’uncu kişisi Mark Zuckerberg, kafes dövüşü yapmak için karşılıklı restler çekerken; iki teknoloji patronu arasındaki savaş çoktan başladı.

Zuckerberg’in, Musk’un 44 milyar dolara satın aldığı Twitter’a karşı çıkardığı sosyal medya platformu Threads 1 hafta içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı. 2006’da kurulan Twitter’ın mevcut kullanıcı sayısı 354 milyon. Peki ilanda yakalayabilecek mi? Zuckerberg; Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın çatı şirketi Meta’nın sahibi.

Şirketin sosyal medyalarını şu an 3 milyar kişi faal olarak kullanıyor. İngiliz BBC Televizyonu’na göre, Meta geçen yıl reklamverenlere tam 117 milyar dolar fatura kesti! İşte bu noktada herkesin dilinde aynı soru var: “Threads’te ilan olacak mı?” Zuckerberg bu soruya “Şimdilik hayır” diyerek yanıtladı ve çalışanlarına attığı şu mesajla “1 milyar kullanıcı”ya işaret etti: “Yaklaşımımız diğer tüm ürünlerimizle aynı olacak: Önce ürünün iyi çalışmasını sağlayın.

Sonra onu 1 milyar kişiye net bir yoldan getirip getiremeyeceğimize bakın ve ancak o zaman para kazanmayı bu noktada düşünün.” Keybanc Capital Markets’tan analist Justin Patterson’a göre, Threads reklamlarının Meta’nın toplam gelirine katkısı yüzde 1 ile yüzde 5 arasında olacak.

Reklam

Bu da yaklaşık 6 milyar dolar gibi bir rakam ediyor. Toplam gelir düşüldüğünde bu çok büyük bir rakam değil. Ancak Twitter’in 2021’de (Musk tarafından satın alınmasından önce) 4.5 milyar dolarlık ilan geliri elde ettiği düşünüldüğünde ise büyük bir rakam! Bu noktada Zuckerberg de Musk da dikkatli olmalı. Çünkü AJL Danışmanlık’ın CEO’su Lou Paskalis’in de dediği gibi “reklamverenler, içeriğin üzerinde anlaşmaya varılan hüküm ve koşullara göre tutarlı bir şekilde denetlenen temiz ve iyi bir sosyal medya ortamı istiyor.”

“Twitter çalışanları bileThreads kullanıyor”

Amerikan haber sitesi Daily Beast, Twitter-Threads kavgasında ilginç bir habere imza attı. DB muhabirleri, LinkedIn hesaplarından 131 Twitter çalışana ulaşıp, Threads’te hesapları olup olmadığını inceledi. 31’inin, neredeyse 4’te birinin, Threads’te hesap açtıkları tespit edildi. Bir tanesi “Kovulacağım ama Threads daha iyi” diye yazarken, bir diğer çalışan da Threads’te şu mesajı yayınladı: “Kayıt akışı gerçekten güzeldi.”

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan