Takip Edin

Endüstriyel İş Makinaları

Simer Lift, 250 milyon dolarlık pazarda yerlilikle payını artıracak

Yayınlanma tarihi

-

Simer Lift, bir yıllık çalışmanın ardından piyasaya sunduğu elektrikli forkliftlerle pazar payım artırmayı hedefliyor.

Elektrikli forklift piyasasında ithal ürünlerin ağırlıkta olduğunu kaydeden Yönetim Kurulu Başkam Yusuf Temurtaş yaptığı açıklamada, geçen yıl Türkiye’nin ithal ettiği yaklaşık 10 bin elektrikli forkliftin 250 milyon dolarlık pazar oluşturduğunu kaydetti. Temurtaş, “Türkiye elektrikli forklift pazarında yerli üreticilerin payı yüzde 2 civarında Firma olarak yılsonuna kadar 60, önümüzdeki yıl içinse 400 adet üretim hedefliyoruz. Şu an 2 ve 3 tonluk 4 tekerli forkliftleri pazara sunduk. Önümüzdeki yıl  istifleme makineleri,2023’te ise elektrikli transpaleti ürün yelpazemize ekleyeceğiz. Yurt içi pazardaki payımızı artırırken, ihracatı da hedefliyoruz” diye konuştu.

Piyasaya sundukları araçların Ar-Ge çalışmaları ve tasarımlarını kendi bünyelerinde yaptıklarına dikkat çeken Temurtaş, yerli girdi oranının yüzde 60-65 olduğunu kaydetti. îthal ettikleri parçaların, İtalya ve Almanya’dan geldiğini söyleyen Temurtaş; “Boya, lastik, joystick, asansör yüksekliği gibi komponentlerde müşteriye özel üretim yapabiliyoruz. Forklift üretimi için bu yılsonuna kadar yaptığımız yatırım 100 milyon lirayı bulacak. Önümüzdeki 2 yıl içindeyse 150 milyon liralık yatırım hedefliyoruz” dedi.

ilk ürünlerini geçen ay Metal Expo Fuar’ında sergilediklerini ve yoğun ilgi gördüklerini kaydeden Temurtaş. “Fuardaki yabana talebi bizi şaşırttı. Fas’tan bayilik talebi aldık. ABD’de ofis açma planınız var” diye konuştu.

Mazotlu forklifti alıp elektrikliyi vereceğiz

Reklam

Elektrikli forklift kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla, mazotlu forkliftteri, elektrikli ile takas imkanı sunduklarına dikkat çeken Temurtaş şöyle dedi: “Mazotlu forklifti verip elektrikliyi almak isteyen çok sayıda işletme var. Ekspertiz raporuyla fiyat belirleyip, aradaki farkla birlikte mazotlu forklifti alıp elektrikliyi veriyoruz.”

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Endüstriyel İş Makinaları

İŞ MAKİNALARI ÖPERATÖR İKİ GÜN EĞİTİM EĞİTİM

Yayınlanma tarihi

-

 

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görevli İş Makineleri operatörlerine, Makine ve İkmal Şube Müdürlüğü ile Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından koordilneli olarak iki gün sûreyle eğitim verildi.

Orman Böige Müdürü Kemal Kayıran başkanlığında düzenlenen eğitime. Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Metin. Makine ve İkmal Şube Müdürü Hakan Çakır, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Osman Onat üe her iki Şube Müdürlüğü Mühendisleri eğitici olarak katıldı. Bölge Müdürü Kemal Kayıran, işe başlanılmadan önce iş güvenliğinin alınmasını. İş makinalarımn gerekli kontrollerinin yapılmasını ve tekniğine uygun yüksek verimle ve sıfır iş kazası hedefi ile çalışılmasını vurgularken. 2023 yılında merkez Macarlar Mahallesi sınırlarında çıkan ve Çinge Mahallesi ile yakınındaki blok ormanı tehdit eden, kırsal yangının kontrol altına alınmasında büyük katkı sağlayan. Gönen Orman İşletme Müdürlüğü Dozer Operatörü İsmail Sılay ı tebrik etti.

SUNUM EŞLİĞİNDE EĞİTİM VERİLDİ

Eğitimde, Makine ve İkmal Şube Müdürü Hakan Çakır ve Şube Mühendisi İhsan Erol. Makine İşletme Talimatı. Makine Kontrol Kartı. İş Makinesi Bakımı ve Onarımı, Akaryakıt İkmali ve Olası kazalarda yapılması gereken işlemler konularında sunum eşliğinde bilgi verdi. Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Osman Onat ve Şube Mühendisi İsmail Şahin. İş Makineleriyle orman yangınlarına müdahale etme teknikleri ve telsizle haberleşme usulleri hakkında bilgiler verdiler.

Reklam
Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

8 ADET İŞ MAKİNASINA İHALE DÜZENLENDİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Encümen toplantısın Büyükşehir Belediyesine ait 8 adet muhtelif iş makinesinin satışı için ihale gerçekleştirdi.

Büyükşehir’in encümen salonunda gerçekleştirilen ihaleye 10 firma teklif verdi. TEKLİF VEREN FİRMALAR Büyükşehir Belediyesi’ne ait ekonomik ömrünü tamamlamış 8 adet muhtelif iş makinesinin satış ihalesine Çetin Çelik, Oraklar Geri Dönüşüm Metal adına Atila Geçili, Mehmet Murat Berişpek, Öcallar Turizm adına Cemal Öcal, Güven Grup Otomotiv adına Onur Öcal, Özsönmez İş Makineleri adına Serhat Sönmez, Aydınlar Grup Entegre adına Güven Aydın, Esser Yıkım İnşaat adına Muhlis Ateş, Arslan Can Serdar Gemi Tic. Ltd. Şti. adına Arslan Can Serdar ve İbrahim Kaan adına Ayhan Kaan katıldı.

İHALE İLK OLARAK KAPALI USUL OLARAK BAŞLADI

İhale kapalı teklif usulü başladı. Firmalar arasında en yüksek teklifi veren Öcallar Turizm adına Cemal Öcal, Güven Grup Otomotiv adına Onur Öcal ve Aydınlar Grup Entegre adına Güven Aydın ihalenin ikinci etabına kaldı. İkinci etap ihale 5 tur açık teklif usulü gerçekleşti.

Reklam
Devamını oku

Endüstriyel İş Makinaları

GÜVENİLİR DANIŞMANI

Yayınlanma tarihi

-

Borusan Makina ve Güç Sistemleri yeni ünite ve makine satış, kiralama ve ikinci el opsiyonlarını sunduğu iş modeliyle, müşterilerinin çözüm ortağı ve güvenilir danışmanıdır.

Satış ve satış sonrası destek hizmetleri, müşterilere verimli ve tasarruflu kullanım olanağı sağlanması için Cat iş makinası kiralama hizmeti, sertifikalı ikinci el iş makinası konseptiyle Türkiye’de benzeri olmayan garantili ikinci el hizmeti sunmasının yanı sıra, katma değerli mühendislik hizmetleriyle tek noktadan anahtar teslimi enerji çözümleri ve denizcilik, petrol işlerinde anahtar teslim çözümleri de sağlıyor.

STANDIMIZA HERKEZİ BEKLİYORUZ

Çiftçilerimizin verimliliğini artıran kazıcı yükleyicilerimiz Cat® 434 ile Kazıcı Yükleyici, zorlu zemin şartlarına karşı eşit teker, 28 inçlik lastikleri avantajıyla birlikte 1.3 metreküplük kovası ve tarıma yönelik hidrolik ataçmanları çalıştırabilme kabiliyetiyle verimliliğinizi artırır. Açık alanda yer alan standımıza sizleri de bekliyoruz!​ Detaylı bilgi için https://bit.ly/tariminkalbindeyiz linkine tıklayabilirsiniz.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan