Takip Edin

Haber

Mini şehirli Elektrikli Dacia Spring temmuzda geliyor

Dacia, elektrikli rüzgarından da geri kalmıyor. Markanın ilk elektriklisi olma unvanını kazanan Spring, iyi bir şehir alternatifi olarak öne çıkıyor. Avrupa’da yaklaşık 20 bin euroya satılan otomobilin Türkiye’deki fiyatı ise merakla bekleniyor.

Yayınlanma tarihi

-

Renalution felsefesi bünyesinde kendini geliştiren Dacia, yük­selişini sürdürürken bir yan­dan da elektrikli rüzgarından da geri kalmıyor. 2021 yılında tanıtılan ve markanın ilk elekt­riklisi olma unvanını kazanan Spring, 2022 yılında markanın çıkışında önemli katkılar sun­muştu. 2023 yılında da mar­kanın önemli oyuncuların­dan biri olan Spring, yılın ilk 3 ayında 171.789 adet satarak Romen markanın yüzünü gül­dürdü. Çinli ortaklık Dongfeng ile birlikte üretilen ve bu ne­denle maalesef ülkemize Çin vergisiyle adım atmak zorun­da kalacak olan elektrikli, yine de Türkiye’nin en ucuz elekt­riklisi olma hedefiyle geliyor .Temmuz ayının sonlarına doğ­ru satışı öngörülen ve ilk yıl 2500 adet satması planlanan Spring’in elektrikliye başlan­gıç anlamında önemli bir rol üstleneceği ortada. Yeni güç­lendirilmiş elektrikli motorla birlikte 65 HP güç üreten, 3.7 metre uzunluğundaki 4 kişi­lik mini şehirlinin güzel de is­tatistikleri var. Mesela Spring kullanıcıları günde 31 km yol yapıp ortalama 26 km hızla şe­hirde dolanıyorlarmış. Yüzde 93’ünün ilk elektrikli otomobi­li Spring’miş. Yani sıkı bir baş­langıç modeli geliyor. Spring’i iyi bir şehir alternatifi olarak düşünmek şart, sade, basit 125 km/s’ye kadar hızlanabilen 14 inçlik jantlarıyla bana geçmi­şi hatırlatan bir şehirli. Yalnız EuroNCAP skorunun tek yıl­dız olduğunu hatırlatayım. Se­çilen malzemeler de otomobi­lin iç mekanındaki donanım­lar da hep sadelik öncelikli ki üretim maliyetleri de o den­li azalsın. Avrupa’da ortalama 20.000 euro bantlarında bir fi­yatla satılıyor, ülkemizdeki fa­hiş vergilerle bakalım bu mini şehirli nasıl bir fiyata gelecek?

Extreme donanımla daha çok doğa

Dacia sanki daha çok do­ğa markası olacak gibi. Tür­kiye’de zaten Duster’In açtığı bir kapı var üstüne şimdi bir de yepyeni Extreme donanımı ge­liyor. Spring Türkiye’ye sade­ce bu donanımla gelecek. Öte yandan Sandero Stepway, Jog­ger’da Extender grip özelliği de gelecek. Uyku paketiyle daki­kalar içerisinde otomobili bir açık hava yatak odasına dönüş­türebilirsiniz. Merak etme­yin bagaj kapağıyla kapatabili­yorsunuz. 50 kg’lik basit, pra­tik set 1.90 metrelik bir yatak oluyor, outdoor sevenler bu­na bayılacak. Ayrıca bolca gü­zel outdoor ekipmanı da var. Bu arada camlar için ışık geçirme­yen güneşlikler de unutulma­mış. Extreme donanımın dış detaylarında bolca göze çar­pan bronz dokunuşları beğen­dim. Yine otomobilin bazı yer­lerinde Extreme çıkartmaları da var.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YENİLİKLERE  DAİMA AÇIK

Yayınlanma tarihi

-

 

Çetinler Sürücü, Src ve İş Makineleri kursumuz hep yeniliklere açık olmuştur.Sadece sürücü belgesi (Ehliyeti) değil, güvenli sürücülük eğitimi vermekteyiz. Kursumuz yine ilklere öncülük ederek ış makinaları Operatörlük belgesi üzerine çalışma yaparak G sınıfı sürücü belgesi vermeye başladı.

Kursumuzda hep yeniliklere açık olduk. Araç ve gereçlerimizi hep yeni teknoloji cihazları ile donattık. Şu anda sıfır km. Hundai otomobillerle, sıfır Isuzu ve Iveco otobüslerle eğitim vermekteyiz.  Aynı Forklift- Elektrikli transpalet-Mobil Vinç- Dozer- Greyder – Finişer – iş Kamyonu – Zemin Süpürme-Fore Kazık-Zemin Delik Delgi, firmalara Tavan vinci, Limanlara Liman makinaları ve Serdümen, Terminal Traktörü belgesi, bireysel olarak Eskavatör, Beko Loder, Loder makinaları ile ilgili Operatörlük belgeleri vermeye başlamıştır.

Devamını oku

Haber

HIZLI TEKNİK VE SERVİS HİZMETİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Türkiye’de “personel yükseltici platform sektöründe” bir ilke imza atan Acarlar Makine, Avrupa’nın CE ve EN 280 standartlarına uygun üretilen platformlarını iç pazarla buluşturmaktadır.

Acr Grup bünyesinde kurulan Acarlar Makine, 2003 yılından bu yana, Her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesi, Dinamik ve çözümcü yaklaşıma sahip kadrosu, Hızlı teknik servis hizmeti, Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile fark yaratmaktadır. Müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek, öğrenen, sürekli yenilenen ve ilkleri gerçekleştiren bir kurum olmak.

GELİŞİME AÇIK VE GENÇ DİNAMİK ÇALIŞAN KADROSUYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gelişime açık yönetimimiz, genç, dinamik çalışan kadromuzla pazardaki ürünleri ve rakiplerimizi yakından takip ederek, bilgileri en iyi şekilde toplamak, kurum içi koordinasyonu ve iletişimi geliştirerek toplanan bilgi üzerinde kararlar almak ve bu doğrultuda hizmet verdiğimiz müşterilerimizle etkin iletişimi ve bilgiyi paylaşarak en yüksek faydayı sağlamak. İç ve dış müşteri odaklı bir kurum olma hedefi doğrultusunda ve bu hedefe paralel olarak kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini, iş süreçlerini ve bunları uygulayan insan kaynaklarımızı geliştirerek, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmak

Reklam
Devamını oku

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan