Takip Edin

Haber

Yeni Nesil DAF XF 450 “Green Truck 2023” ödülünü kazandı

Yayınlanma tarihi

-

Yeni Nesil DAF XF 450, önde gelen Alman ticaret dergileri VerkehrsRundschau ve Trucker tarafından “Green Truck 2023” ödülüne layık görüldü. Prestijli ödül, sektörde lider taşıma verimliliği ve yakıt performansını takdir ediyor.

Her yıl VerkehrsRundschau ve Trucker, önde gelen tüm markaların çekici üniteleriyle kapsamlı bir karşılaştırma testi gerçekleştirmektedir. Ölçümde temel olarak yakıt tüketimine odaklanılır ve bu da doğrudan CO2 emisyonları anlamına gelir. Ayrıca “Green Truck 2023” ödülü verilirken test sırasında elde edilen AdBlue tüketimi ve ortalama hız da dikkate alındı.

Ultra düşük dizel tüketimi  

                                                                                     330 kW/450 hp PACCAR MX-11 motorlu Yeni Nesil DAF XF, 21,26 l/100 km’lik ultra düşük dizel tüketimi (kilometre başına 675 gram CO2 değerine eş değer) ve sadece 1,32 l/100 km AdBlue tüketimiyle Almanya’nın kapsamlı test rotasında rakiplerinden daha iyi performans gösterdi. Ortalama hız saatte 80.06 kilometre gibi mükemmel bir hızdı.

Optimum aerodinamik             

Reklam

                                                                                  VerkehrsRundschau ve TRUCKER dergilerinin Test ve Teknoloji departmanı başkanı Jan Burgdorf, “DAF, Avrupa’daki kamyonlara yönelik yeni boyut düzenlemelerini uygulamada şu ana kadar tek üretici olması nedeniyle rekabet avantajı elde etti” diye açıklıyor. “Yeni kurallar, optimum aerodinamik için uzatılmış bir ön kısma olanak tanıyarak DAF’ın yakıt tüketimini konusunda sınıfının lideri konumunu destekliyor.”

 

DAF Yönetim Kurulu Üyesi ve Baş Mühendis Patrick Dean: “Yeni Nesil XF 450’nin ‘Green Truck 2023’ ödülüne layık görülmesi, DAF’taki tüm ekip tarafından yürütülen sıkı çalışmanın ve harika bir başarının ve takdiridir. Yeni Nesil kamyonlarımız sadece yakıt verimliliği konusunda yeni bir standart belirlemekle kalmadı, aynı zamanda pazarda lider güvenlik ve sürücü konforu sunarak kamyonları hem sürücü hem de araç sahipleri için en üst düzey kamyonlar haline getirdi. ‘Green Truck Award’ ile seri, DAF’ın çevreyi koruma alanında gerçek bir lider olduğunu kanıtladı.”

TKUMAGAZİN

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YENİLİKLERE  DAİMA AÇIK

Yayınlanma tarihi

-

 

Çetinler Sürücü, Src ve İş Makineleri kursumuz hep yeniliklere açık olmuştur.Sadece sürücü belgesi (Ehliyeti) değil, güvenli sürücülük eğitimi vermekteyiz. Kursumuz yine ilklere öncülük ederek ış makinaları Operatörlük belgesi üzerine çalışma yaparak G sınıfı sürücü belgesi vermeye başladı.

Kursumuzda hep yeniliklere açık olduk. Araç ve gereçlerimizi hep yeni teknoloji cihazları ile donattık. Şu anda sıfır km. Hundai otomobillerle, sıfır Isuzu ve Iveco otobüslerle eğitim vermekteyiz.  Aynı Forklift- Elektrikli transpalet-Mobil Vinç- Dozer- Greyder – Finişer – iş Kamyonu – Zemin Süpürme-Fore Kazık-Zemin Delik Delgi, firmalara Tavan vinci, Limanlara Liman makinaları ve Serdümen, Terminal Traktörü belgesi, bireysel olarak Eskavatör, Beko Loder, Loder makinaları ile ilgili Operatörlük belgeleri vermeye başlamıştır.

Devamını oku

Haber

HIZLI TEKNİK VE SERVİS HİZMETİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Türkiye’de “personel yükseltici platform sektöründe” bir ilke imza atan Acarlar Makine, Avrupa’nın CE ve EN 280 standartlarına uygun üretilen platformlarını iç pazarla buluşturmaktadır.

Acr Grup bünyesinde kurulan Acarlar Makine, 2003 yılından bu yana, Her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesi, Dinamik ve çözümcü yaklaşıma sahip kadrosu, Hızlı teknik servis hizmeti, Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile fark yaratmaktadır. Müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek, öğrenen, sürekli yenilenen ve ilkleri gerçekleştiren bir kurum olmak.

GELİŞİME AÇIK VE GENÇ DİNAMİK ÇALIŞAN KADROSUYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gelişime açık yönetimimiz, genç, dinamik çalışan kadromuzla pazardaki ürünleri ve rakiplerimizi yakından takip ederek, bilgileri en iyi şekilde toplamak, kurum içi koordinasyonu ve iletişimi geliştirerek toplanan bilgi üzerinde kararlar almak ve bu doğrultuda hizmet verdiğimiz müşterilerimizle etkin iletişimi ve bilgiyi paylaşarak en yüksek faydayı sağlamak. İç ve dış müşteri odaklı bir kurum olma hedefi doğrultusunda ve bu hedefe paralel olarak kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini, iş süreçlerini ve bunları uygulayan insan kaynaklarımızı geliştirerek, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmak

Reklam
Devamını oku

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan