Takip Edin

Sektörel Gündem

“Devlete ödediğimiz işçi ve işveren payını personelimize ödeyelim”

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “6 Şubat’ta yaşadığımız büyük deprem felaketinin üzerinden tam 5 ay geçti.

Yayınlanma tarihi

-

11 ilimizin ekonomisinin içinde bulunduğu ağır tablo her geçen gün artıyor. Şehrimizin ticari hayatının merkezi konumundaki çarşımız yerle bir oldu. Yıkımlar çok ağır ilerliyor.

OSB’mizdeki fabrikalar ciddi hasar almasa da üretimde çalıştırılacak personel sıkıntısı hala devam ediyor. Bugüne kadar verilen destekler için teşekkür ediyoruz ama yeterli değil. Daha kapsayıcı ve iş dünyasının hızlıca ayağa kalkmasını sağlayacak ek desteklerin acil olarak hayata geçirilmesini bekliyoruz” dedi.

Özel teşvik paketi ivedilikle hayata geçirilmeli

Depremden en ağır hasarı alan Malatya, Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş için özel teşvik paketinin ivedilikle uygulanması gerektiğine vurgu yapan Başkan Sadıkoğlu, “Deprem 11 ilimizde hissedildi ama Malatya’nın da aralarında yer aldığı dört ilde daha ağır hasar bıraktı.

Şu an şehrimizde her dört konuttan üçü, işyerlerinin de neredeyse tamamı ağır hasarlı. Bu durumdaki bir şehrin mevcut desteklerle toparlanması çok zor. Depremden en ağır hasarı alan Malatya, Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş için özel teşvik paketinin ivedilikle uygulanması gerekiyor” dedi.

Reklam

Bu konuda hazırlanan kapsamlı dosyanın tüm bakanlıklara gönderildiğini belirten Sadıkoğlu, ticari hayatın yeniden canlanması için kontrollü olarak devam eden enkaz çalışmalarının hızlandırılması gerektiğinin bir kez daha altını çizdi.

Sadıkoğlu, esnafın işyerlerinin hızlıca tamamlanarak hak kaybına uğramadan teslim edilmesi gerektiğini söyledi. Sadıkoğlu ayrıca şu önerilerde bulundu: “Değişken faiz uygulaması deprem bölgesi için sabitlenmeli.

Enerji desteği hayata geçirilmeli. Vergi ve sigorta primi teşvikleri hızlandırılmalı. Özellikle işletme sermayesi kalmamış, işyeri yıkılmış, işi için kritik öneme sahip makine, bilgisayar, tıbbi cihaz gibi demirbaşlarını yitirmiş olan firmalara kalkınma ve göçü durdurma amaçlı maddi hibe desteği sağlanmalı. KOSGEB deprem kredisinden şartsız koşulsuz tüm şirketler faydalanmalı.

AFAD, Kızılay ve TOKİ başta olmak üzere birçok kamu kuruluşu mal veya hizmet alımlarını yerel firmalardan yapmalı. KGF kredilerinin üst limitleri artırılmalı. Bankalardaki evrak prosedürleri minimum seviyeye çekilmeli. Deprem öncesi kullanılan ticari kredi ödemeleri en az 1 yıl ötelenmeli.

Şehrimizden giden personellerin geri gelmesini sağlamak ve deprem illerini cazip hale getirmek için, asgari ücretten alınan SGK işçi ve işveren payı alınmamalı ve bu tutarın işveren tarafından direkt olarak işçiye verilmesi sağlanmalı.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan