Takip Edin

Sektörel Gündem

Daikin İtalya, Landi S.p.A’yı satın aldı

Daikin Europe N.V.’nin yan kuruluşu olan Daikin Air Conditioning Italy S.p.A., İtalyan teknik servis şirketi Landi S.p.A’yı satın aldı. Milano’da imzalanan anlaşma, Daikin’in ticari ve endüstriyel müşterilerine yönelik toplam çözümlerde elini güçlendirecek stratejik bir hamle olarak kabul görüyor.

Yayınlanma tarihi

-

İnovatif yaklaşımı ve buluşlarıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin, dünyanın çeşitli bölgelerindeki büyümesini sürdürüyor. Yatırımlarının yanı sıra stratejik satın almalarla da hinterlandını her geçen gün genişleten Daikin, bütüncül çözümler üretme planına uygun aksiyonlar alıyor. Bu amaç doğrultusunda hareket eden Daikin Europe N.V.’nin yan kuruluşu Daikin Air Conditioning Italy S.p.A., İtalyan teknik servis şirketi Landi S.p.A’yı satın aldı. Milano’da imzalanan anlaşma, Daikin’in ticari ve endüstriyel müşterilerine yönelik toplam çözümler üretebilmesinin adımlarından biri olması nedeniyle önem taşıyor. Büyük sistemlerin mühendislik ve proje yönetiminde uzmanlığı ile bilinen Landi S.p.A.,’nın satın alınması, Daikin Europe’un bütünsel çözüm sağlayıcı olma planlarının bir uzantısı olarak dikkat çekiyor.

Landi S.p.A.’nın satın alınmasının Daikin Europe’un HVAC pazarındaki hizmet ve çözüm önerisini geliştirme planının bir adımı olduğunu belirten yetkililer, Daikin Europe’un artan ekipman satışları ve iş ortağı ağı için servis kapasitesini güçlendirmeyi amaçladığını ifade ediyor. Uzmanlığını ve teknolojisini bakım ve anahtar teslim çözümler sunan iş tekliflerine yönlendirmeyi amaçlayan Daikin Europe, bunu başarmak için hem organik hem de harici büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyor.

“Toplam bina çözümleri sunmamızı sağladı”

Bu satın almadan dolayı hoşnutluğunu dile getiren Daikin Air Conditioning Italy S.p.A. Genel Müdürü Geert Vos, “Satın alma, Daikin İtalya’nın sistem mühendisliği ve proje yönetimindeki yeteneklerini, özellikle büyük ticari ve endüstriyel projeleri genişletmede etkili oldu. Böylece toplam bina çözümleri sunmamızı sağladı. Tüm Landi ekibine büyük Daikin İtalya ekibi olarak sıcak bir şekilde hoş geldin diyoruz” dedi.

Daikin İtalya’nın bu satın alma ile daha da güçlendiğinin altını çizen Landi S.p.A.’nın CEO’su Stefano Valtellina ise memnuniyetini şu sözlerle ifade etti: “Daikin’in itibarına sahip bir şirketin Landi’nin faaliyetlerine bu kadar değer vermesinden ve burada çalışan 50’den fazla profesyonelin teknik becerilerini takdir etmesinden son derece memnunuz. Daikin İtalya ile olan sinerji, şirketimizin görünürlüğünü güçlendirecek ve yarattığımız değeri en üst düzeye çıkarmamızı sağlayacak.”

Reklam

Landi S.p.A. 1976 yılında Ciserano, Lombardiya’da kuruldu. Büyük boyutlu elektrik, mekanik ve HVAC (ısıtma, havalandırma ve klima) sistemlerinin mühendisliği ve yönetimi konusunda uzmanlaşan şirket, son yıllarda faaliyetlerini bina otomasyonu alanında genişleterek büyümesini sürdürüyordu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

UZUNYOL TAŞACILIĞIN YENİ ADRESİ MERCEDES-BENZ AİLESİNİ TERCİH EDİYOR
Dünyanın en uzak noktasına lojistik hizmeti verme hedefi ile hareket eden Transaktaş Global Lojistik, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren Mercedes-Benz Actros çekici ailesini tercih etmeye devam ediyor.

Transaktaş Global Lojistik, filosuna 208 adet Mercedes-Benz Actros L 1851 LS, Actros L 1853 LS ve Actros L 1863 LS Edition 3 çekiciyi ekledi. Şirket, araçlarını düzenlenen törenle Mercedes-Benz Türk’ün Koluman Motorlu Araçlar bayisinden teslim aldı. 1996 yılında kurulan ve Avrupa, Asya ve Balkan ülkeleri ile karşılıklı olarak düzenli servis hizmeti veren Mersin merkezli Transaktaş Global Lojistik, araç filosunu genişletmek için Mercedes-Benz kalitesini tercih etti.

 

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt; “Mercedes-Benz Türk olarak, uzun yol taşımacılığının geleceğini şekillendiren araçlarımızla, şirketlerin ulusal ve uluslararası lojistik alanında güvenilir ve verimli bir hizmet sunmalarına katkı sağlıyoruz. Yenilikçi teknolojiler ve yüksek performanslı donanımlara sahip araçlarımız, yakıt verimliliği ve sürüş konforunu bir araya getirerek, taşımacılık sektöründe yeni standartlar belirliyor. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak çözümlerimizle, her zaman en üst düzeyde performans, güvenlik ve verimlilik sunmaya devam edeceğiz. Araçlarımıza güvenip, uzun yıllardır bu kıymetli iş ortaklığında bizler ve markamızla beraber olan değerli Transaktaş Global Lojistik ailesine teşekkür ediyorum. ” dedi.

Reklam

Transaktaş Global Lojistik Firma Sahibi Ahmet Aktaş; “Transaktaş Global Lojistik olarak özellikle taze – donmuş balık, sebze, tropikal meyve & ilaç taşımacılığında uzman olup geniş araç filomuz, özel teknik donanım ve modern teknik ekipmanları ile düzenlenmiş araçlarımızla yüksek kalitede nakliye ve servis hizmeti sunuyoruz. Bugün, Mercedes-Benz Actros çekicileri büyük ve modern filomuza katarak, hizmet kalitemizi en üst düzeye taşıyoruz. Verimlilik, konfor, emniyet, kalite gibi başlıklarda standartlarımızı her zaman en yükseğe konumlandırıyoruz. 250 adetlik araç parkımızın 210 adedinin Mercedes-Benz marka kamyonlardan oluşmasının en büyük nedenlerinden biri de müşterilerimize üst düzeyde hizmet vermeyi hedeflememizdir. Bu satın alma ile iş birliğimizin gelecekte daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Koluman Motorlu Araçlar Genel Müdürü Ali Saltık ise; ” Transaktaş Global Lojistik’in araç filosunu genişletmek için Koluman Motorlu Araçlar ve Mercedes-Benz kamyonlarını tercih etmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği, sektördeki gücümüzü ve kalitemizi bir kez daha ortaya koyuyor. Müşterilerimize sunduğumuz yüksek performanslı ve güvenilir araçlarımızla, onların operasyonel verimliliğine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Transaktaş Global Lojistik ile iş birliğimizin uzun soluklu olmasını diliyor, yeni araçların hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

ABD’nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı

Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’de petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 2 arttı. Petrol sahası hizmetleri şirketi Baker Hughes’un yayımladığı haftalık verilere göre, ülkedeki petrol sondaj kulesi sayısı 9-15 Eylül haftasında önceki haftaya göre 2 artarak 515’e yükseldi. ABD’deki petrol sondaj kulesi sayısı son bir yılda ise 84 azaldı.

Perşembe gününü 93,70 dolardan kapatan Brent petrolün varil fiyatı, cuma gününü 94,26 dolar seviyesinde tamamladı. Batı Teksas (WTI) tipi ham petrolün varil fiyatı cuma günü 90,77 dolar düzeyinde kapandı. WTI tipi ham petrolün varili perşembe gününü 90,16 dolar seviyesinde tamamlamıştı.

Devamını oku

Sektörel Gündem

ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ‘güdüm kiti’ anlaşması

ASELSAN, ürettiği güdüm kitlerinin satışına ilişkin Savunma Sanayii Başkanlığı’yla sözleşme imzaladı.

Yayınlanma tarihi

-

ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında “Güdüm Kitleri” alımı maksadıyla sözleşme imzalandı.

Anlaşma, ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na açıklama gönderdi.

Açıklamada şöyle dendi: “ASELSAN ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Güdüm Kitleri alımı maksadıyla 14 Eylül 2023’te, toplam bedeli 40 milyon 801 bin 680 dolar ve 352 milyon 221 bin 840 TL tutarında bir sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.”

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan