Takip Edin

Son Dakika

Otokar, İtalya’daki Yeni Şirketiyle  Avrupa’daki Büyümesine Devam Edecek 

Yayınlanma tarihi

-

Otokar İtalya Bayisini Bünyesine Kattı. Türkiye otobüs pazarının lideri Otokar, Avrupa’daki büyüme hedefi doğrultusunda İtalya bayisi Mauri Bus System’ı satın aldı. Otokar, yeni iştirak şirketi ile İtalya pazarındaki iddiasını arttıracak.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, ticari araçlarda hedef pazarı olan Avrupa’da başarılı çıkışını sürdürürken aynı zamanda büyüme için stratejik adımlar atmaya devam ediyor. Avrupa başta olmak 60’tan fazla ülke yollarında on binlerce otobüsüyle milyonlarca yolcu taşıyan Otokar, 2010 yılından beri İtalya’daki bayisi olan Mauri Bus System’ı satın aldı. Otokar bundan böyle İtalya’daki müşterilerine daha yakın olarak beklenti ve ihtiyaçlarını yakından takip edecek, ülkedeki etkinliğini daha da arttıracak.

Otokar’ın İtalya otobüs pazarındaki başarısına önemli katkılar sağlayan Mauri Bus System, bugüne kadar 700’den fazla Otokar markalı otobüs teslimatına imza attı. Geçtiğimiz sene 101. kuruluş yılını kutlayan şirket, ülkedeki Otokar marka araçların satışının yanı sıra satış sonrası hizmetlerini de sunuyordu.

101 yıllık tarihi ile geçmişte İtalya otobüs pazarında pek çok ilke imza atmış, İtalya’nın en köklü şirketlerinden biri olan Mauri Bus System’ın Otokar’ın iştirak şirketleri arasına katılmasından büyük mutluluk ve heyecan duyduklarını belirten Otokar Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erman “Yaklaşık 13 yıldır başarıyla devam eden iş birliğimizi bu satın alma ile yepyeni bir noktaya taşıdık. Otokar’ın başarısının ardında yatan en büyük etken her zaman müşteri odaklı yaklaşımı olmuştur. Artık İtalya’daki müşterilerimize her zamankinden daha yakın olacağız, ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayacağız. Yeni oluşumun hayırlı olmasını diliyorum.”

Otokar’ın otobüs alanında Avrupa’da büyüme hedeflerinde önemli bir adım attığının altını çizen Erman; “İtalya, Avrupa’daki hedef ülkelerimiz arasında en önemli pazarlarımızdan bir tanesi. 2010 yılından bu yana Otokar otobüsleri İtalya yollarında yolcu taşımacılığında hizmet veriyor. İtalya   Avrupa’daki ikinci en büyük pazarımız olma özelliğine sahip. Otokar’ın ülkede halihazırdaki başarısının bundan sonra katlanarak artacağına inanıyoruz.” dedi.

Reklam

Cirosunun yüzde 70’inden fazlasını yurt dışı satışlarından elde eden Otokar’ın dünyada dört iştirak şirketi bulunuyor. Otokar, bu satın almayla birlikte Avrupa’da faaliyet gösteren Fransa ve Romanya şirketlerine İtalya’yı ekliyor.

Avrupa’da otobüs alanında özellikle Fransa, İtalya ve İspanya’da öncelikli tercihlerden olan Otokar, son dönemdeki başarılı satışları ile de dikkat çekiyor. Otokar geçtiğimiz yıllarda İtalya pazarında önemli çerçeve anlaşmaları imzaladı. Sözleşmeler kapsamında, 2022 yılında Doruk ve Kent otobüsleri için siparişler alındı. Alternatifli yakıtlı otobüsleri de kapsayan bu siparişlerden Toskana ve Puglia bölgelerinde hizmet verecek olan Otokar otobüslerinin büyük kısmı doğalgazlı olacak. Otokar ayrıca son dönemde İtalya’nın farklı şehirlerinde hizmet vermek üzere elektrikli otobüs siparişleri de aldı.

MAURI BUS SYSTEM SRL

1921 yılında karoseri onarım atölyesi olarak kurulan Mauri Bus System SrL, 100 yılı aşkın tarihi boyunca otobüs alanında pek çok ilke imza attı. İtalya’nın ilk aluminyum gövdeli körüklü otobüsünü, Avrupa’nın ilk acil durum dizel motorlu troleybüsünü, İtalya pazarının ilk 12 metre tam alçak tabanlı otobüsünü geliştirip üreten şirket olma özelliğine sahip Mauri, aynı zamanda İtalya’nın en bilinen otobüs markalarından biri. Geniş ve yetkin servis ağının yanı sıra İtalya’da kendi yedek parça organizasyonuna da sahip şirket, 2010 yılından bu yana Otokar’ın İtalya’daki otobüs bayisi olarak faaliyet gösteriyordu. Mauri Bus System, Otokar’ın İtalya’daki başarısında büyük bir rol oynadı.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Ford Trucks ve Allianz, Ağır Ticari Araç Sahiplerine  Özel Kasko Hizmeti İçin Güçlerini Birleştirdi

Yayınlanma tarihi

-

Ford Trucks, ağır ticari araç sahiplerine sunduğu kasko hizmeti için Allianz Türkiye ile yeni bir iş birliğine imza attı. ‘F Trucks Kasko’ ile Ford Trucks araç sahipleri, Allianz güvencesine ek olarak özel teminatlardan yararlanabiliyor.  

 

Ford Otosan’ın global ağır ticari araç markası Ford Trucks, müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye ile yeni bir iş birliğine imza attı. Ford Trucks müşterileri için ‘F Trucks Kasko’ ürününü hizmete sundu. F Trucks Kasko ile kamyon, çekici ve tanker kullanım tarzındaki ağır ticari araç sahipleri, Allianz güvencesinin yanı sıra pek çok özel avantajdan yararlanabiliyor.

 

‘F Trucks Kasko’ ağır ticari araç sahipleri için çarpmadan hırsızlığa, sel ve su baskınından ferdi kazaya, anahtar kaybından yanmaya kadar birçok alanda olası risklere karşı teminatlar sağlıyor. Ford Trucks kullanıcılarının kendilerini her zaman güvende hissedeceği ‘F Trucks Kasko ile müşterilerin yurt dışında yaşayabilecekleri hasarlar da sigorta kapsamında değerlendiriliyor. Yurt dışı teminatıyla birlikte sunulan yurt dışı asistans hizmetleri sayesinde, sigortalıların araçlarında hasar meydana gelmesi halinde yurt dışında gerçekleştirilecek çekme ve kurtarma masrafları poliçede belirtilen limitler ile teminat kapsamında bulunuyor.

 

Reklam

Yüzde 65’e varan oranlarda hasarsızlık indirimi

Ek teminatlarla kapsamı genişletilebilen ürüne sahip olan sigortalılar, poliçe süresince kaza yapmamaları halinde yüzde 30’dan yüzde 65’e varan oranlarda hasarsızlık indiriminden faydalanabiliyor. Hasarsızlık indirimi, bir kaza sonucunda sigortalının yüzde 100 kusursuz olması durumunda da bozulmuyor. Bir defaya mahsus cam kırılması hasarıyla sınırlı kalan hasarlarda da sigorta kapsamındaki hasarsızlık indirimi devam ediyor. ‘F Trucks Kasko’ sahipleri, en son teknolojik ekipman donanımına sahip yetkili Ford Trucks servislerinden garantili onarım hizmeti de alabiliyor.

 

Fabrika standartlarında ve çevre dostu ortamda hizmet

Ford Trucks lideri Emrah Duman yeni sunulan hizmetle ilgili şunları söyledi: “ ‘F Trucks Kasko’ ile Ford Trucks marka ağır ticari araç sahiplerine sunulan güvenilir ve kaliteli hizmeti, Allianz Türkiye’nin sigortacılık alanındaki uzmanlığı ile birleştirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. F Trucks Kasko ile müşterilerimize, araçlarının Ford Trucks bayilerinde son teknoloji ekipmanlarla, fabrika standartlarında ve çevre dostu bir ortamda onarılmasını sağlayan bir deneyim sunuyoruz. Allianz gibi güçlü bir iş ortağıyla iş birliği yapmamız, müşterilerimizin F Trucks Kasko tercihlerini daha da değerli hale getirecek.”

Reklam

 

Evrakla uğraşmadan, orijinal parçalarla onarım fırsatı

Allianz Türkiye Elementer Bireysel Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Dr. Suat Didari ise “Ford Trucks marka araçlara özel olarak sunduğumuz yeni kasko ürünü, araç sahiplerine önemli avantajlar sağlıyor. F Trucks Kasko sahibi olan müşterilerimiz olası bir hasar durumunda herhangi bir evrakla uğraşmadan, Ford Trucks yetkili servislerinde tamamen orijinal parçalar kullanılarak onarım hizmeti alabiliyor. Ayrıca olası cam hasarlarında orijinal cam ile değişim imkânı sunuluyor. Uzmanlar tarafından yapılan onarımlarda hasarlar eksiksiz şekilde sigortalıya ödeniyor. Ford Trucks kullanıcıları, F Trucks Kasko’ya sahip olmak için Allianz acenteleri ve tüm Yapı Kredi Bankası şubelerini ziyaret edebilir, detaylı bilgi ve yönlendirme için ise Allianz web sitesini inceleyebilir” diye konuştu.

Devamını oku

Haber

Ken Block’a saygıyla: son drift videosu Electrikhana 2 yayınlandı

Yayınlanma tarihi

-

Geçtiğimiz Ocak ayının başlarında hayata veda edişiyle tüm motor sporları dünyasını üzen drift efsanesi Ken Block’un Audi S1 Hoonitron ile gerçekleştirdiği ‘Electrikhana’ videolarının ikincisi yayınlandı. 

Electrikhana 2, Audi S1 Hoonitron, Ken Block

Amerikalı efsaneye saygı duruşu niteliğindeki videoda Block’un Kasım ayında Meksika’da gerçekleştirdiği performans yer alıyor.

 

‘Electrikhana 2’ isimli video, Audi S1 Hoonitron ile Kasım 2022’de çekildi – Ken Block’un 55 yaşında hayatını kaybettiği kar motosikleti kazasından sadece birkaç hafta önce.

 

Amerikalı efsane pilotun ailesinin de izniyle tamamlanan ve anısına saygı olarak yayınlanan ‘Electrikhana 2’de, Ken Block’un hayranları, Audi S1 Hoonitron ile nefes kesen sürüş sahnelerini seyrederken, idollerini bir kez daha anıyor.

Reklam

Electrikhana 2, Audi S1 Hoonitron, Ken Block

Tamamen elektrikli prototip, Audi Sport tarafından Ken Block için özel olarak tek seferlik olarak geliştirildi. İki elektrikli motora, dört tekerlekten çekişe, toplam 500 kW güce, karbon fiber şasiye sahip Audi S1 Hoonitron, motor sporları otoritesi FIA’nın güvenlik standartlarına da uygun. Ağustos 2022’de ilk Electrikhana bölümünün çekilmesinin ardından, S1 Hoonitron Ken Block ile yakın işbirliği içinde daha da geliştirildi. Buna ağırlığın azaltılması, sürülebilirliği artırılması ve vites değişimlerinin simüle edilmesi gibi çalışmalar da dahildi.

 

İlk bölümde Ken Block, Audi S1 Hoonitron ile Las Vegas’ta drift yapmıştı. Video çeşitli kanallar aracılığıyla dünya çapında 100 milyondan fazla kişiye ulaştı. Electrikhana 2’nin çekimleri ise Mexico City’de yapıldı. Metropol bölgesinde yaşayan 22 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Meksika’nın başkenti, Ken Block’un şirketi Hoonigan’a ve ekibine modern havaalanından spiral şeklindeki bir otoparka kadar büyüleyici mekanlar sundu.

Electrikhana 2, Audi S1 Hoonitron, Ken Block

Devamını oku

Haber

MAN VE LOKMAN KOÇASLAN OTOMOTİV 2023 YILINI YENİ TESLİMATLARLA UĞURLUYOR

Yayınlanma tarihi

-

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. yetkili satıcısı Lokman Koçaslan Otomotiv, 2023 yılını
yeni teslimatlarla uğurluyor. Türkiye’nin ağır ticari araç sektörünün öncülerinden biri olan
Lokman Koçaslan Otomotiv, madencilik ve hazır beton sektörünün liderlerinden Teknik
Beton'a 12 adet MAN TGS mikser ve 2 adet MAN TGX’ten oluşan toplam 14 araçlık bir
teslimat gerçekleştirdi.


MAN kamyon ve çekicileri sahip oldukları; ileri teknoloji, performans, dayanıklılık ve düşük işletme
maliyeti ile farklı sektörlerden lider firmaların tercihi olmaya devam ediyor. Farklı niteliklere sahip,
geniş araç portföyü ile her iş koluna en ideal çözümleri sunan MAN’ı tercih eden son firma ise, Teknik
Beton oldu.

1998 yılından beri kararlılık ve uzmanlığıyla sektördeki saygın konumunu koruyan Teknik Beton, yılın
son araç yatırımında ‘MAN’ dedi. Filosunu güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak adına tercihini
MAN ve Lokman Koçaslan Otomotiv'den yana kullanan firma, bu kapsamda 12 adet MAN TGS mikser
ve 2 adet MAN TGX’ten oluşan toplam 14 araçlık bir alım gerçekleştirdi.

Teslimat törenine Teknik Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abit Danışman, Makine İkmal Müdürü Hakan
Kurt ile birlikte MAN Kamyon ve Otobüs Tic. A.Ş Bölge Satış Koordinatörü Ataç Şeran, Lokman
Koçaslan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Genel Müdür Ersel İşcan, Satış
Direktörü Ümit Kilit ve Lokman Koçaslan Otomotiv’in satış ekibi katıldı.

“Profesyonel hizmet ve çözümlerden memnunuz”

Törende konuşan Teknik Beton Yönetim Kurulu Başkanı Abit Danışman, şunları söyledi:
“MAN ve Lokman Koçaslan Otomotiv ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliği, şirketimizin
operasyonel gücüne önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. MAN araçları; güçlü motorları, yüksek
yakıt verimlilikleri ve dayanıklı şasileriyle iş süreçlerimizi daha da verimli hale getiriyor. Ayrıca MAN
araçlarının bakım aralıklarının uzun olması, bakım maliyetlerinin daha düşük olması ve sektördeki
yüksek bilinirliliği de tercih sebeplerimiz arasında yer alıyor. Bunun yanında Lokman Koçaslan
Otomotiv'in müşteri memnuniyeti odağıyla sunduğu profesyonel hizmet ve çözümlerden de çok
memnunuz. Lokman Koçaslan Otomotiv, sadece araç tedariki yapmakla kalmıyor, aynı zamanda
müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyor. İş birliğimiz süresince gösterdikleri titizlik ve kaliteli
hizmet anlayışı, şirketimize önemli bir değer katıyor.

Reklam

“Yüksek kalite hizmet sunmaya devam edeceğiz”
Lokman Koçaslan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan da Teknik Beton ile olan iş
birliklerinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Teknik Beton gibi sektörde lider konumda olan
bir müşterimize başarılı bir şekilde 12 adet MAN TGS ve 2 adet MAN TGX aracı teslim etmekten çok
mutluyuz. Gerçekleştirdiğimiz bu başarılı iş birliği, sadece araç tedariki değil, aynı zamanda
müşterilerimize özel çözümler sunma ve onların ihtiyaçlarına uygun araçlar sağlama konusundaki
yeteneklerimizi ortaya koyuyor. Lokman Koçaslan Otomotiv olarak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan
sonra da müşterilerimize yüksek kalitede ürün ve hizmeti sunmaya devam edeceğiz” şeklinde
konuştu.

“MAN araçları mükemmel bir çözüm sunuyor”
Müşteri memnuniyetine odaklı hizmet anlayışına vurgu yapan Lokman Koçaslan Otomotiv Satış
Direktörü Ümit Kilit ise, “MAN araçları, özellikle madencilik ve hazır beton gibi zorlu şartlarda çalışan
sektörler için tasarlandı. Bu araçlar; güçlü motorları, dayanıklı şasileri ve modern teknolojik
özellikleriyle müşterilerimize mükemmel bir çözüm sunuyor. Teknik Beton'un bu araçlardan
memnuniyet duyması, bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır. Lokman Koçaslan Otomotiv olarak, tüm
çabamız, müşterilerimizin iş süreçlerini çok daha verimli hale getirmelerine yardımcı olabilmek. Bu
çabamızın da Teknik Beton gibi değerli müşterilerimizden takdir görmesi bizleri de mutlu ediyor.
Kendileriyle çalışmaktan

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan