Takip Edin

Sektörel Gündem

KÖMÜRDER Başkanı: OVP’de madencilik sektörü için çizilen rota ekonomik büyüme hedefleriyle uyumlu

Türkiye Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) Başkanı Muzaffer Polat, maden kaynaklarının uluslararası standartlarda ekonomiye kazandırılması hedefi kapsamında yerli kömür üretimine katkı sağlamaya devam edeceklerini bildirdi.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye Kömür Üreticileri Derneği (KÖMÜRDER) Başkanı Muzaffer Polat, maden kaynaklarının uluslararası standartlarda ekonomiye kazandırılması hedefi kapsamında yerli kömür üretimine katkı sağlamaya devam edeceklerini bildirdi.

Polat, 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program’da (OVP) yer alan madencilik sektörü hedeflerine ilişkin açıklamasında, yıllık yaklaşık 88,7 milyon ton kömür üretimi ve 30 bin istihdamla yerli ve milli kaynakların değerlendirmesine destek olduklarını ifade etti.

Yerli kömürün enerjide dışa bağımlılığı azaltmada en istikrarlı ve uygun fiyatlı enerji kaynağı olduğunu aktaran Polat, yerli kömür üretiminin artırılması, nitelikli kömür üretimi için iyileştirmelerin yapılması, çevre dostu yatırımlarla temiz kömür teknolojilerinin kullanılması yönünde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

“Öz kaynaklarımızı ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz”

Polat, sektörde faaliyet gösteren üreticilerin ve paydaşların en önemli hedefinin Türkiye’deki yaklaşık 21 milyar ton kömür rezervini yüksek teknolojiyle buluşturmak olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

Reklam

“Çevreyle uyumlu bir şekilde üretim yaparak sürdürülebilirlik kriterleri çerçevesinde bu öz kaynaklarımızı ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz. Bu hedefin gerçekleştirilebilmesi için, doğası gereği riskli bir yatırım aracı olan kömür sektöründeki yerli üreticilerin sorunlarının çözülmesi ve iç piyasada ithal kömür karşısında desteklenmesi gerekmektedir. Ekonomi yönetimimizin OVP’de madencilik sektörü için çizdiği rotanın, sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik büyüme hedefleri ile uyumlu olduğuna inanıyoruz. Programın başarıya ulaşması için sektör olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazır olduğumuzu bu vesileyle belirtmek isteriz.”

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan