Takip Edin

Sektörel Gündem

AKOB’dan depremzedelere sanat ve müzik bursu

Akdeniz Opera ve Bale Kulübü Derneği (AKOB) Yönetim Kurulu Başkanı Demet Şaman Tarlakazan, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli yaşanan depremler sonrasında finansal desteğe ihtiyacı olan depremzede sanat ve müzik ile ilgilenen öğrencilere çeşitli kategorilerde burs sağlandığını söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Burcu KAYA

AKOB Yönetim Kurulu Başkanı Demet Şaman Tarlakazan Türkiye’yi derin acı ve kedere boğan, kelimelerin yetersiz kaldığı deprem felaketinin yaşandığını ifade ederek, AKOB olarak depremzedelere her bir koldan yaraları sarmaya maddi manevi şifa olmaya çalıştıklarını, insanlık tarihinin büyük yıkımlarda, acılarda sanatın iyileştirici yönünden güç aldığını kaydetti.

Deprem özelinde faaliyet alanına yönelik yapılan çalışmalara ilişkin konuşan Tarlakazan, AKOB olarak 2018 yılından bu yana gönüllü üyelerinden oluşan Komiteyle AKOB Burs Fonu projesini yürüttüklerini, finansal desteğe ihtiyacı olan sanat ve müzik ile ilgilenen öğrencilere çeşitli kategorilerde burs verdiklerini ve bu proje kapsamında depremden etkilenen konservatuvar öğrencisi bir kız çocuğuna destek bursu ve aylık eğitim bursu sağladıklarını ifade etti.

Tarlakazan, “Önümüzdeki süreçte ‘Yardım Konseri’ projemizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Elde edilecek tüm gelir depremzedelere teslim edilecektir. Konser için dünya yıldızı keman sanatçımız Veriko Tchumburidze gönüllü olarak teklifte bulundu. Şartların uygunluğu sağlandıktan sonra konser tarihini netleştireceğiz. Ayrıca ilerleyen süreçte bölgede, yerinde organize edeceğimiz sanat etkinlikleri konusunda çalışmalar içinde olacağız.

Mersin Kent Konseyi (MKK) Başkanı Ayferi Tuğcu nezdinde, MKK’in etkin ilişki ağı ve her zaman güven duyduğumuz koordinasyonunda kentimizde bulunan depremzedeler için, üyelerimizde destek oldu. Tespit edilen ihtiyaçlar MKK’nın koordinasyonunda karşılandı. Bunun dışında etkin, hızlı ve güvenilir olarak yardımların ulaşabilmesi için organize kurumlara üyelerimizi yönlendirdik ve yönlendiriyoruz” açıklamalarında bulundu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

KARDEMİR işçisine 6 ay için yüzde 50 zam

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023- 2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı.

İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır” ifadelerine yer verildi. Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını ve başarılı olduklarını kaydetti.

Devamını oku

Sektörel Gündem

Metro Türkiye’den sürdürülebilir Ramazan desteği

Metro Türkiye, depremden etkilenen bölge restoranlarının tekrar ayağa kalkması için desteklerine devam ediyor.

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizin mutfak kültürünü yaşatmak için “Benim İşim, Benim Mutfağım” diyerek Gastronometro ile Ramazan ayı boyunca Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki 4 restoranın destekçisi olacak.

Gastronometro platformunu restoranların kullanımına açmanın yanı sıra iftar davetlerinde kullanılacak ürünlerin tamamı karşılanacak. Ayrıca Metro Türkiye, şef ekibi ve servis elemanları ile de bu restoranlara destek olacak.

Proje kapsamında Antakya Sultan Sofrası, Maraş Paça Kebap Restaurant, Malatya Hacı Baba Restaurant ve Antakya Pöç Kasabı ve Kebap Salonu’nun yöresel lezzetleri ile iftar organizasyonları düzenlemesi için fırsat sunan Metro Türkiye, restoranların elde edeceği gelir ile tekrar ayağa kalkmalarını ve bölgenin mutfak kültürünün yaşamaya devam etmesini hedefliyor ve iftar daveti verecek şirket ve dernekleri bu değerli restoranların müşterileri olmaya davet ediyor.

Projeye ilişin konuşan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Amacımız, restoranların iftar yemeklerinden elde edecekleri maddi destekle tekrar ayağa kalkmasını ve yörelerine özgü lezzetleri sunmaya devam etmesini sağlayabilmek.

Kişi başı ücretin 1.000 TL olacağı iftar yemeğinde tam kapasiteye ulaştığımız takdirde her bir restorana yaklaşık 500 bin TL gelir yaratabilme, toplamda da 2 milyon TL katkıya ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Metro Türkiye olarak afetten etkilenen tüm üreticilerimizin ve bu ürünlerle mutfağımızı geleceğe taşıyan restoranlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi

Devamını oku

Sektörel Gündem

KARDEMİR’de toplu iş sözleşmesi imzalandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) ile Özçelik-İş Sendikası arasında 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’ne imza atıldı.

Yayınlanma tarihi

-

KARDEMİR’den yapılan yazılı açıklamada, “KARDEMİR ile Özçelik İş Sendikası arasında bir süredir devam eden ve 2023-2024 yıllarını kapsayan 16. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmesi anlaşmayla sonuçlandı. İmzalanan sözleşmeyle çalışanların saat işçilik ücretlerine ilk 6 ay için yüzde 50 oranında artış yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Özçelik İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada ise toplu iş sözleşme görüşmelerinin, çalışanlarının mutluluğu ve zaferiyle sonuçlandığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özçelik İş Sendikası Başkanı Yunus Değirmenci, enflasyonu, hayat pahalılığını ve üyelerinin beklentilerini dikkate alarak toplu iş sözleşme masasına oturduklarını kaydetti.

Değirmenci, KARDEMİR’deki üyelerin memnuniyetini önceleyen bir toplu iş sözleşmesini imzalamış olmanın iç huzurunu yaşadıklarını ifade etti.

Devamını oku

Trend olan