Takip Edin

Sektörel Gündem

Abdullah Tancan: Yenilenebilir enerjide Avrupa’da 5’inci, dünyada ise 12’nci ülkeyiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, “Yaklaşık 10-15 yıldır yatırımcılarımızın yenilenebilir enerji santrali kurmasını teşvik ediyoruz, bunun çabası içindeyiz. Toplam hidroelektrik, rüzgar, güneş, jeotermal, biokütle, bunların hepsini topladığımızda kurulu güç itibarıyla Avrupa’da 5’inci, dünyada ise 12’nci ülkeyiz” dedi.

Yayınlanma tarihi

-

Tancan, Gaziantep Sanayi Odası’nda düzenlenen “Yeşil Enerjide Güncel GES Mevzuatları ve Enerji Depolamaları” başlıklı toplantıda, Türkiye’nin 2021’de 50,7 milyar dolar olan enerji ithalatı tutarının geçen yıl 97 milyar dolara çıktığını, birincil enerjide dışa bağımlılık oranının yüzde 71 olduğunu belirtti.

Türkiye’nin şu anda doğal gazın yaklaşık yüzde 99’unu, petrolün de yaklaşık yüzde 92’sini ithal ettiğine dikkati çeken Tancan, Karadeniz’deki doğal gazın mart ayında şebekeye bağlanmasıyla ithalatta düşüş olacağını dile getirdi.

“Konut ve küçük boyutlu esnaf tüketimlerini büyük oranda destekliyoruz”

Doğal gaz fiyatlarında bir düşüş trendi yaşandığını, bu durumu sanayicilere yansıtmaya başladıklarını belirten Tancan, şöyle devam etti:

“Aralık ayında faturalarda doğal gaz fiyatları yaklaşık yüzde 11 düştü. Ocak ayında yine düştü ve muhtemelen şubat ayında da tekrar düşecek gibi gözüküyor. Konut tüketiminde 2021 yılında yaklaşık 165 milyar liralık maliyeti devlet karşıladı, vatandaşlara yansıtmadı. 2022 yılında bu 307 milyar liraya çıktı, 2023’te yine devam edecek. Özellikle konut ve küçük boyutlu esnaf tüketimlerini büyük oranda destekliyoruz. Doğal gazı 100 liraya alıyorsak konutlara 25 liraya satıyoruz, 75 lirasını devlet karşılıyor.”

Reklam

Tancan, ülkede yenilenebilir enerji kaynaklarına bağlı elektriksel kurulu gücün arttığına işaret ederek, “Biz yaklaşık 10-15 yıldır yatırımcılarımızın yenilenebilir enerji santrali kurmasını teşvik ediyoruz, bunun çabası içindeyiz. Toplam hidroelektrik, rüzgar, güneş, jeotermal, biokütle, bunların hepsini topladığımızda kurulu güç itibarıyla Avrupa’da 5’inci, dünyada ise 12’nci ülkeyiz.” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan