Takip Edin

Sektörel Gündem

RHG EnerTürk Enerji 2023’te hedef büyüttü

RHG EnerTürk Enerji Genel Müdürü Alpay Beyla, “Son 4 sene içerisinde 270 MW’ın üzerinde kapasite artışı, yaklaşık 300 milyon dolar yatırım tutarı, toplamda ulaşılan 534 MW’lik kurulu gücümüz ve orta vadede 1200 MW kurulu güce ulaşma hedefimizle grubumuzun ve faaliyet gösterdiğimiz sektörün en değerli markası olmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Yayınlanma tarihi

-

Yenilenebilir enerji dünyasında yatırımları ile adından söz ettiren RHG EnerTürk Enerji 2023 strateji toplantısını tüm çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

RHG EnerTürk açıklamasına göre, Türkiye çapında kurduğu 13 farklı RES, HES ve GES santralleriyle toplam kurulu gücü 534MW olan ve önümüzdeki dönemde 1200 MW güce ulaşmayı hedefleyen RHG EnerTürk Enerji, 2022 yılının değerlendirmesi ve 2023 stratejileri için tüm çalışanlarıyla bir araya geldi.

Açıklamada toplantının açılışındaki RHG EnerTürk Enerji’nin 2022’de gerçekleştirdiği yatırım ve projelere ilişkin değerlendirmesine yer verilen RHG EnerTürk Enerji Genel Müdürü Alpay Beyla, “Son 4 sene içerisinde 270 MW’ın üzerinde kapasite artışı, yaklaşık 300 milyon dolar yatırım tutarı, toplamda ulaşılan 534 MW’lik kurulu gücümüz ve orta vadede 1200 MW kurulu güce ulaşma hedefimizle grubumuzun ve faaliyet gösterdiğimiz sektörün en değerli markası olmak için gece gündüz çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

2022 yılında gerçekleştirilen elektrikli araç şarj istasyonları yatırımına da değinen Beyla, “Yenilenebilir enerji alanındaki üretimimizin her aşamasında çevre dostu ve yüksek verimli projelere imza atarak, petrol türevlerine ve fosil yakıtlara bağımlılığı minimuma indirerek, yılda yaklaşık 700 bin ton emisyon azaltımı hedefliyoruz.

Dünya pazarında senede 10 milyon adeti bulan ve hızla da artmaya devam eden elektrikli araç sektörünün de ihtiyaçları için şarj çözümü üreten şirketimiz, elektrikli araç şarj istasyonu işletme lisansı alan ilk firmalar arasında yer alarak, kullanıcılarına rahat, hızlı ve güvenilir şarj imkanı sunuyor” açıklamasında bulundu.

Reklam

Beyla, mevcut grup şirketlerinde de enerji maliyetlerini minimuma indirmek için çalışmalar yapıldığını belirterek, bu alanda öz tüketimi karşılamaya yönelik fabrika çatı panel çalışmalarıyla Erciyes Anadolu Holding bünyesinde yer alan şirketlerin enerji ihtiyacının önemli ölçüde karşılanmasını hedeflediklerini bildirdi.

Türkiye çapında on farklı ilde yer alan hidroelektrik, rüzgar ve güneş santralleri yetkililerinin de katıldığı RHG EnerTürk Enerji 2023 Strateji Toplantısı, katılımcıların sunumları ve değerlendirmelerle devam etti.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan