Takip Edin

Sektörel Gündem

İsrail’den Atina-Ankara-Kahire üçgeninde doğalgaz diplomasisi

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail doğalgazının Akdeniz’den Avrupa’ya taşınmasını görüşmek için Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Kıbrıs Rum Kesimi lideri Hristodulidis’le biraraya gelirken; Netanyahu’nun ertelenen Türkiye ziyaretinin “yakında” gerçekleşeceği açıklandı.

Yayınlanma tarihi

-

Emre ERGÜL

ANKARA

Bayraktar: İsrail ziyaretimizi yakında gerçekleştireceğiz… Katz: Bizi izlemeye devam edin

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun iki günlük ziyareti sırasında Türkiye-İsrail arasında önemli bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Hattın bir ucunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, diğer ucunda ise İsrailli mevkidaşı Israel Katz vardı.

Bayraktar, görüşme ile ilgili sosyal medya platformu X’te şu mesajı yayınladı: “Görüşmede, doğalgaz başta olmak üzere enerji alanındaki ikili ve bölgesel işbirliği imkânlarını değerlendirdik. Sayın Katz’ın yaptığı davet kapsamında en kısa sürede İsrail ziyaretimizi de gerçekleştirmeyi planlıyoruz.”

Reklam

İsrailli Bakan Katz da X’ten yaptığı açıklamada Netanyahu’nun Türkiye’ye geleceğini duyurdu: “Türkiye Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar ile verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Enerji işbirliğimizi yenilemenin olanaklarını tartıştık. Başbakan Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme amaçlı (Türkiye’ye) bir ziyaret planlarken, bölgesel işbirliği açısından umut verici bir dönemden geçiyoruz.

Bizi izlemeye devam edin.” Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 28 Temmuz’da Netanyahu’yu Türkiye’de misafir edeceğini duyurmuştu. Ziyaretine yakın bir zamanda Netanyahu’nun kalbine pil takılmıştı. Ziyaret, Netanyahu’nun sağlık durumunda yaşanan bu gelişmenin ardından ertelenmişti. Erdoğan, “Buradaki en sağlıklı proje doğalgazın Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşmasıdır” demişti.

ATİNA

Rum tarafıyla ‘Avrupa’ya gaz’ ve ‘Akdeniz’in dibine fiber optik ağ’ı görüştü

Akdeniz’de doğalgaz diplomasisi: İsrail, doğalgazının Avrupa’ya taşınması için bölgede görüşmelere başladı. Ülkesinde yargı reformuna karşı 35’inci haftasına giren protestolarla uğraşan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, pazar öğleden sonra Kıbrıs Rum Kesimi’ne gitti.

Reklam

Netanyahu, iki günlük ziyaretinde Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Hristodulidis ve Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’le biraraya geldi. Görüşmelerde iki seçenek değerlendirildi. Seçeneklerden biri olan Doğu Akdeniz boru hattı, İsrail’in açık deniz üretiminden elde edilen doğalgazı, Kıbrıs Rum tarafı üzerinden Yunanistan’a aktaracak. İkinci önemli seçenek ise boru hattının İsrail’den Güney Kıbrıs’taki bir sıvılaştırma terminaline kadar kısaltılması ve buradan Avrupa’ya nakledilmesi…

Hristodulidis, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşı ışığında Avrupa’nın enerji çeşitlendirmesi ihtiyacı göz önüne alındığında, Kıbrıs ve İsrail’in gaz boru hatları ve sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) işleme tesisleri de dahil olmak üzere projeler aracılığıyla Doğu Akdeniz havzasını Avrupa’ya bağlayan “güvenilir bir enerji koridoru” geliştirmek istediklerini söyledi. İsrail Enerji Bakanı Israel Katz da Netanyahu’nun ziyaretinin kendisinin Rum tarafı ve Atina ile daha önce yaptığı görüşmelerin devamı niteliğinde olduğunu açıkladı: “Gazımız, teknolojilerimiz ve yenilenebilir enerjilerimiz bölgesel ilginin merkezinde yer alıyor. Gaz ihracat politikaları güçlü yönlerimizi yansıtıyor ve güçlendiriyor.”

The Times of Israel gazetesine göre, Netanyahu-Hristodulidis görüşmesinde “Akdeniz altyapı projesi” de tartışıldı. Görüşmede, Netanyahu, Asya ve Arap Yarımadası’ndaki ülkeleri İsrail ve Rum Kesimi üzerinden Avrupa’ya bağlayan fiber optik kablo gibi altyapı projeleri inşa etme fikrini ortaya attı. Projenin ismi EurAsia Interconnector (Avrasya Ara Bağlantısı). Hedef, 2 bin megavatlık denizaltı elektrik kablosu planını hayata geçirmek…

İsrail basınına göre, Netanyahu böylesi bir altyapı “koridorunun” mümkün olabileceğinden “oldukça emin.” İsrail ayrıca Yunanistan’la ortaklaşa bir yangın söndürme uçağı satın almayı gündeme getirirken; Netanyahu, Yahudi nüfusuna yönelik bir terör saldırısını engelledikleri için Rum tarafına teşekkür etti.

KAHİRE

Reklam

İsrailli bakan, Mısırlı mevkidaşı ve ABD elçisi ile telefonda görüştü

İ srail Enerji Bakanı Israel Katz’ın telefon mesaisi Ankara ile bitmedi; Katz, Mısır Petrol Bakanı Tarık el-Molla ve ABD’nin Bölgesel İlişkilerden Sorumlu Büyükelçisi Dan Shapiro’yla da görüştü. The Times of Israel’e göre, konu aynıydı: İsrail doğalgazının Akdeniz’den Avrupa’ya taşınması… Gazete, Ankara ve Kahire ile yapılan görüşmeler için “İki rakip, Rum Kesimi ve Türkiye arasındaki dalgalı sularda yol almayı amaçlayan iki yönlü bir stratejinin parçası gibi görünüyor” yorumunu yaptı.

Enerji görüşmeleri dışında İsrail bir diplomasi hamlesini de Bahreyn’e yaptı. İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen de Bahreyn Uluslararası Havalimanı’na inerek Abraham Anlaşması ülkesine ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. (Abraham Anlaşmaları, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında 15 Eylül 2020’den beri geçerli olan bir dizi ortak normalleşme anlaşmasıdır.)

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

KOÇASLANLAR MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Yayınlanma tarihi

-

KOÇASLANLAR MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

HDI Sigorta A.Ş.’nin Crowne Plaza Hotel Bursa’da belirli dallarda en iyi olan acentelerin belirlendiği ödül töreninde Koçaslanlar Sigorta, Plaza Acenteleri Marmara Bölge Üretim 1.‘liği ödülüne layık görüldü.

HDI Sigorta A.Ş. CEO’su Firuzan İşcan, Satıştan Sorumlu GMY. Halil Bay, Plaza Direktörü Adem Kırca, Marmara Bölge Müdürü Zekeriya Kahraman; Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, Satış Müdürü Oğuzhan Oruç; Marmara Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bursa, Yalova, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Çanakkale illerinden sigorta acentelerinin katılım sağladığı etkinliğe ilgi büyüktü.

Almış oldukları ödül ve başarılarının sebepleri hakkında konuşan Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, “Bu ödülü büyük gururla ekibimiz adına aldık. Ekibimizin verimli, sürdürülebilir ve özverili çalışmaları ile HDI Sigorta A.Ş. tarafında şirket olarak ilk ödülü almak ve bu ödülün de 1.’lik olması bizi çok mutlu etmiştir. Koçaslanlar Sigorta olarak başarımız aslında birçok etkenin bir araya gelmesiyle mümkün olmaktadır. Öncelikle çeyrek asırdır bu işi icra eden sürdürülebilir, öncü ve piyasa belirleyici bir acenteyiz. Maksimum müşteri odaklı anlayışımız, alanında uzman ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekip, etkili iş süreçleri takibi, iyi bir takım çalışması ve yüksek risk yönetim becerimiz ile sektöre yön veren ve takip edilen bir acente olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Reklam

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ

Yeni müşterilere ulaşmak, hizmet ağlarını genişletmek ve müşteri memnuniyetini artırmak adına sürekli olarak kendilerini geliştirdiklerini vurgulayan Güngör, kısa ve orta vade gelecek planlarından bahsederek, “Kısa vadeli planlarımız arasında müşteri memnuniyetini daha üst noktalara taşımak için müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ile özelleştirilmiş çözümler sunarak sektörde öne çıkmak ve müşterilere daha etkili şekilde ulaşmak bilinirliği ve çevrim içi varlığımızı güçlendirmek. Orta vadeli planlarımızda ise lojistik ve taşımacılık alanındaki uzmanlığımızı daha da geliştirerek müşterilerimize daha da özelleşmiş ürünler sunmak, eğitim ve gelişim programları hazırlayıp planlı şekilde uygulamak; ekibimizin güncel sigorta trendleri, müşteri ilişkileri , iletişim becerilerini geliştirecek eğitim programları düzenlemek, yenilikçi teknoloji ve yazılımları sistemlerimize entegre etmek, grup şirketlerimiz ile daha fazla işbirliği yaparak ortak pazarlama stratejileri oluşturmak ,çevresel ve sosyal sorumluluk  ile topluma duyarlılık projelerine katılmak ve çevresel sorumlulukları üstlenerek acentenin toplumda olumlu bir imaj oluşturmasına yardımcı olmak gibi bizi ileriye götürecek adımları uygulamak mevcut. Bu kısa ve orta vadeli planlarımız ile hem mevcut müşteri memnuniyetini artırmayı hem de yeni müşteri tabanlarına ulaşarak portföyümüzü daha da genişletmeyi hedeflemekteyiz.” diye konuştu.

Devamını oku

Sektörel Gündem

MAİS A.Ş. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE LİDERLİĞİ SÜRDÜRÜYOR

Yayınlanma tarihi

-

MAİS A.Ş. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE LİDERLİĞİ SÜRDÜRÜYOR

Müşteri deneyimini en iyi yöneten markaları belirleyen Şikayetvar A.C.E Awards’ta, Renault ve Dacia kendi kategorilerinde bu yıl da lider seçildi.

Dacia kazandığı bu ödül ile son beş yılda beş kez kendi kategorisinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka olma başarısını elde ederken, Renault ise A.C.E Awards’ta beşinci kez zirvede yer aldı.  Şikayetvar tarafından gerçekleştirilen ve 1.5 milyonu aşkın müşteri memnuniyeti anketi baz alınarak hazırlanan “Müşteri Deneyim Endeksi” sonuçlarına göre verilen A.C.E. Awards, mükemmel müşteri memnuniyeti deneyimi sağlayan markalara takdim edildi. Müşteri Deneyim Endeksi araştırması sonuçlarına göre belirlenen kazananlar cevaplama hızı, şikâyet oranı, çözüm hızı, memnuniyet düzeyi, teşekkür oranı ve markayı tercih etme oranı gibi kriterler baz alınarak seçildi.

KENDİMİZİ GELİŞLTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Törende Renault adına ödülü MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş alırken, Dacia adına ise MAİS Ticari Genel Müdür Yardımcısı Lucas Bellieud teslim aldı. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş “Her zaman ifade ettiğim gibi, müşteri memnuniyeti en önemli hedeflerimizin başında geliyor. Şikayetvar A.C.E Awards’ta kendi kategorilerimizde lider seçilmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu ödül, müşterilerimize sunduğumuz deneyimin ve kaliteli hizmetlerimizin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Yaratıcı çözümlerimiz, yenilikçi iletişim kanallarımız ve müşterilere odaklı yaklaşımımızla sürekli olarak müşteri beklentilerini karşılamayı hedefliyoruz. Tüm ekibimizle birlikte, müşterilerimizi dinlemeye, onların geri bildirimlerini değerlendirmeye ve sürekli olarak kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bu ödüller, bizi daha da motive ediyor ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunma konusunda ilham veriyor” dedi.

Reklam

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN ÜST DÜZEYDE TUTULMASI HEDEFLENİYOR

MAİS A.Ş., servis süreçlerini daha pratik hale getiren Renault ve Dacia Port uygulamaları, sosyal medya platformları, Diyalog ve Whatsapp Hattı iletişim kanalları üzerinden yapılan etkileşimlerle müşteri beklentileri hızlı bir şekilde karşılıyor. Renault Dinliyor birimiyle müşteri bildirimlerini değerlendirilirken, şikayet yönetim ekibine ek olarak, sosyal medya ve dijital kanallar ekibiyle de kesintisiz hizmet sunularak müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde tutulması hedefleniyor.

Devamını oku

Sektörel Gündem

İLK BELGELİ KADİN OPJRATOR OLACAK SAYI ARTIYOR’

Yayınlanma tarihi

-

İLK BELGELİ KADİN OPERATÖR OLACAK SAYI ARTIYOR’

Aydın’da beko loder kursuna katılan Gülen Yılmaz, otomobilden önce kepçe kullanmayı öğrendi. Yılmaz, sınavı geçmesinin ardından Aydın’ın belgeli ilk kadın beko loder operatörü olacak.

Aydın’da Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatör Yetiştirme Kursu’nun belediye protokolüyle açtığı beko loder kursuna katılan 2 çocuk annesi Gülen Yılmaz, otomobilden önce kepçe kullanmayı öğrendi. En büyük destekçisinin eşi olduğunu ifade eden Yılmaz, sınavı geçmesinin ardından Aydın’ın belgeli ilk kadın beko loder operatörü olacak.

“KADINLARA CESARET OLMASINI İSTİYORUM”

Sadece kendisi için değil, hemcinslerine de cesaret vermek istediğini ifade eden 2 çocuk annesi Gülen Yılmaz; “Belediyenin böyle bir protokol imzaladığını gördüm. Ben de iş arıyordum. ‘Kendimi burada geliştireyim, gideyim’ dedim. Seçenekler arasında birçok operatörlük vardı ama beko loder tercihim oldu. İlk başta buraya iş amaçlı geldim. Bu konuda geliştireyim, bir belgem olsun, bunun üzerine iş ararım diye düşünerek gelmiştim ama buraya geldiğimde beko loder çok cazip geldi. Baktım ki benden başka hiç bayan yok. Ben beko loder ile ilerlemek istedim. Gerçekten çok zevkli ve bir sürü erkeğin içinde tek olmak da çok güzeldi. O yüzden beko loder ile devam etmek istiyorum. Aynı zamanda kadınlara da bir cesaret olmasını istiyorum” dedi.

Reklam

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ EŞİ

Araba kullanmaktan daha farklı ve zevkli. Beko loder daha çok heyecan verici. Bu kursa gelirken etrafıma, eşime sordum. Eşim de ‘Beko loderi yap’ dedi. Yapamazsam diye sorduğumda ise ‘En azından denemiş olursun ne kaybedeceksin ki?’ dedi bana. En büyük destekçim eşim. Bende de bu konuda biraz merak var. İlk geldiğimde çok korkuyordum ben de. Araca ilk çıktığımda ‘Eyvah, bu nasıl bir şey’ dedim. ‘Ne yapacağım’ dedim ama korkulduğu gibi değilmiş. İlk başta, evet çok zorlandım, hatta ‘yapamam’ dedim. Fakat şu anda çok zevkli” şeklinde konuştu.

AYDIN’DA OPERATÖRLÜK KURSUNA KATILAN KADINLARIN SAYISI ARTIYOR

Kurumun kurucularından ve eğitmenlerinden olan Yüksek Öğretmen Okan Sezgin ise operatörlük kurslarında kadınların sayısının her geçen gün daha da arttığını ifade ederek “Bir yıldır hizmet verdiğimiz firmamızda şu ana kadar yaklaşık 2 bin adayımızın hem eğitimini verdik hem belgelendirmelerini yaptık. Gülen Hanım, eğitimlerini tamamladıktan sonra Aydın’da belgeli ilk kadın beko loder operatörü olacak. Bu anlamda da kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

 

Reklam
Devamını oku

Trend olan