Takip Edin
#

Vinç Proje

200 tonluk devasa tekne limana taşındı

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

Bursa’nın Karacabey ilçesinde bir atölyede imal edilen 200 tonluk dev balıkçı teknesi karadan yürütülüp sahile taşındı. 1 vinç, 3 kepçe ve 3 traktörün yanı sıra 40 kişilik ekiple yapılan çalışma ile dev tekne, adeta santim santim itilerek balıkçı limanına çekildi.

Tekne, 33 metre uzunluğunda ve 16 metre genişliğinde olacak .Kısıtlı imkânlarla bu işi yaptıklarını belirten atölyenin kurucusu Gökmen Civelek “Bu yaptığımız tekneden sonra Ukrayna’dan siparişimiz var. Ukraynalı yetkililer diyor ki ‘gelin bizim ülkemizde üretin’. Moritanya aynı şekilde, bizi çağırıyor üretim için. Ama biz ülkemizde üretmek istiyoruz” dedi.

Kurşunlu Mahallesinde Gökmen Civelek’e ait atölyede yapılan dev balıkçı teknesi, tıpkı İstanbul’un Fethi’ndeki gibi karadan yürütülerek liman sahasına getirildi. 40 kişilik bir ekibin yanı sıra 1 vinç, 3 kepçe ile 3 traktörün 10 saatlik bir çalışmasıyla 200 tonluk tekne limana çekildi.

 

 

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vinç Proje

Makser Vinç, ZCC320000 Paletli Vinç montajını tamamladı

Yayınlanma tarihi

-

Makser Vinç, Sarılar Grubun sahasında kurulumuna başladığı ZCC32000 (2000TON)paletli vincin gövde montajı tamamladı.

Devamını oku

Vinç Proje

Makser Vinç, Zoomlion marka paletli vinç kurulumuna başladı

Yayınlanma tarihi

-

Makser Vinç, Sarılar Group’un Zoomion marka 2000 ton kaldırma kapasitesine sahip ZCC32000 paletli vinçin kurulumuna Sarılar Group’un sahasında başladı.

Devamını oku

Vinç Proje

Kule vinç operatörleri Konya’da yetişiyor

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de sadece Konya’da verilen kule vinç eğitimine değinen Aydın Ayhan, “Yaklaşık 750’ye yakın kule vinç operatörünü yetiştirerek başta ülkemiz olmak üzere yurt dışında dahi çalışan operatörlerin bulunduğunu ifade etti.

İş makinesi, sürücü kursu, SRC ve Psikoteknik Merkezleri ile Konya’da hizmet veren Beyaz Safir Operatörlük Kursu, 42 farklı iş makinesi türünde belge vererek Türkiye’nin sektöründeki en kapsamlı kurumlardan bir tanesi olma rolünü üstleniyor. Türkiye’de sadece Konya’da verilen kule vinç eğitimine değinen Aydın Ayhan, “Yaklaşık 750’ye yakın kule vinç operatörünü yetiştirerek başta ülkemiz olmak üzere yurt dışında dahi çalışan operatörlerin bulunduğunu ifade etti.

Türkiye’de 154 tane iş makinesi operatörlük kursu olduğunu aktaran Beyaz Safir Operatörlük Kursu firma sahibi Aydın Ayhan, “Genel anlamda temel makinelerde 10-15 belge arasında belgelendirmeler yapıyorlar. Ama biz diğer kurumlarda olmayan birçok makine türünde de eğitim ve belgelendirme hizmeti veriyoruz. Bunun dışında Türkiye’de sadece bizde bulunan kule vinç eğitimi var. Türkiye’nin dört bir tarafından 2 veya 3 aylık dönemlerde 10’ar kişilik gruplar oluşturuyoruz ve bu gruplar tamamen teorik ve uygulamalı olarak A’dan Z’ye bütün eğitimlerini alıyorlar. Daha önce herhangi bir iş makinesini tanıması kule vinci bilmesi hiç gerekmiyor. Yaklaşık 15 günlük bir eğitim oluyor. Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarılı olanlara da sertifikalarını da veriyoruz. Şu an piyasada birçok operatör örnek veriyorum 5 bin ile 8 bin lira arasında maaş alırken kule vinç operatörleri şu an piyasa da 10 bin liradan başlayan maaşlarla çalışıyorlar. Biz bu süreç içerisinde yaklaşık 700-750 ye yakın kule vinç operatörü yetiştirdik. Şu an birçoğu Türkiye’nin birçok ilinde kule vinçlerin üzerinde çok ciddi maaşlarla çalışıyorlar. Bizden eğitim alarak yurt dışına gönderdiğimiz birçok operatörümüz de var” diye konuştu.

Devamını oku
Advertisement hba.com.tr
Advertisement hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish