Takip Edin

Haber

Yapay Zeka’nın ‘fısıldayan ablasıyla’ kaliteyi artıracak

Çağrı merkezleri sektöründe faaliyet gösteren Mplus, işe yeni başlayacak çalışanlarını yapay zeka teknolojisiyle desteklemeye hazırlanıyor. Şirket, yapay zeka teknolojisiyle ‘fısıldayan abla’ gibi yardımcı unsurları hayata geçirecek. Böylece çalışanların güvenliğinin daha da artırılması amaçlanıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Mehtap HALICI

Yapay zeka her alanda varlığını ve etkinliğini hissettiriyor. Çağrı merkezleri sektöründe faaliyet gösteren Mplus Group da yapay zekayla hizmet ve çalışan kalitesini artıracak. Yapay zekanın sektöre yansımaları olduğunu belirten Mplus Türkiye ve Mena CEO’su Cemile Banu Hızlı, sürecin yapay zekayı insanın yerine koymak değil de yapay zeka ile müşteri temsilcisinin sürecini kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Teknolojiyi aynı zamanda müşterilerinin ihtiyacını yönetme anlamında kullandıklarını belirten Hızlı, “Burada önemli olan teknolojinin kişinin ihtiyacını doğru anlayıp çözüm üretebilmesi. Çünkü dijitalleşme arttıkça çağrı merkezi talebi de artıyor. Dijitalleşme sektörü küçültmek yerine aksine büyütüyor. Sektörümüz için tehdit sanılan bu durum, aslında fırsata dönüştü” dedi.

“Yokmuş gibi yapamayız”

Yapay zeka ile çalışanlarına destek olacak bir süreç sunmayı hedeflediklerini ifade eden Hızlı, sözlerine şöyle devam etti: “Yapay zeka yokmuş gibi davranamayız. Onunla ilgili çeşitli stratejilerimiz var. Mplus Group olarak sürekli teknolojiyi geliştirme üzerine çalışıyoruz. Birincisi yapay zekayı müşteri temsilcilerinin hizmetini mükemmelleştirmesi için kullanmak amacındayız.

Reklam

İşe yeni başlamış çalışanlarımız özelinde yapay zeka büyük önem taşıyor. Yapay zeka teknolojisiyle ‘fısıldayan abla’ gibi yardımcı unsurlarla çalışanlarımızın güvenini daha da artıracağız Müşteri temsilcilerimiz için, arka planda ‘Şunu yap, bunu söyle, şunu sordun mu, bunu söyledin mi?’ diyen bir yapay zeka teknolojisi sunacağız.”

Türkiye’yi müşteri deneyimi noktasında Avrupa’nın hub’ı haline getirme hedefinde olduklarını da söyleyen Hızlı, otomotiv, bankacılık & finans, e-ticaret, perakende, teknoloji, seyahat-konaklama, telekomunikasyon, enerji, lojistik ve sigorta sektörlerinde hizmet veren Mplus Group’un 49 lokasyonda 57’den fazla ülkeden 300’ün üzerinde müşteriye dokunduğunu sözlerine ekledi. İstanbul, Van, Şanlıurfa, Malatya, Rize, Bayburt, İzmir olmak üzere 7 lokasyonda yerleri olduğunu belirten Hızlı, teşvik bölgeleri kapsamında olan Van ve Urfa ile bu rakamı 9’a çıkaracaklarını söyledi.

Türkiye’de büyüme ile birlikte yatırımlarının devam ettiğini ifade eden Banu Hızlı, sözlerine şöyle devam etti: “6. teşvik bölgesinde Şanlıurfa ve Van ikinci lokasyonlarımız devreye giriyor. Mplus Group’la birleştikten sonra, son 2 yıl içindeki istihdamımızı bu bölgede 2 katına çıkardık. Van’ın henüz resmi açılışını yapmadık ancak bu ay faaliyete başladık. Urfa’nın ise inşaatı devam ediyor. Gelecek ay içerisinde orada da operasyon merkezini açacağız.”

Her yıl Ar-Ge’ye 3 milyon euro kaynak ayırıyor

Toplam bütçelerinin yüzde 80’inin insana yatırım olduğuna işaret eden Cemile Banu Hızlı, “Yerinde Ar-Ge” teşviki almış bir şirketiz. Bu teşvik ile Boğaziçi Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile iş birlikleri yaparak, teknoloji uzmanlığı olan hocalarla projeler geliştiriyoruz. Bu Ar-Ge çalışmaları ürüne dönüşüyor. Omnichannel teknoloji ürünü, robotik proses otomasyon robotumuz var.

Reklam

İnsanın yapabileceği, tekrar eden işleri taklit eden bir yazılım gibi düşünülebilirsiniz. ArGe geliştirmelerimiz için bu yıl minimum 1 milyon Euro harcayacağız. Bunun dışında her yıl 2-3 milyon euro Ar-Ge için ayrılıyor. Amaç, yaygın ve katma değerli istihdam sağlayabilmek” şeklinde konuştu. Cemile Banu Hızlı, Mplus Group’un Türkiye’de 8 bin 500’e yakın çalışanı bulunduğunu söyledi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku

Haber

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Yayınlanma tarihi

-

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Mersin-Adana- Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Yenice tren seferleri 2 sene boyunca durdurulacak.

Mersin-AdanaGaziantep hızlı tren hattının Tarsus Bölgesel çalışmalar nedeniyle tren seferleri 2 yıl boyunca duracak. Alınan Bilgiye göre Mersin-Adana kesiminde en büyük yapı olan Tarsus açkapa yapısı çalışmaları bölgede başta kazık makinaları olmak üzere çok sayıda ağır iş makinası çalışan tren trafiğinin yanında imalata devam etmekte, aynı güzergâhta derin kazı, dolgu ve sanat yapısı çalışmaları tren trafiğini tehlikeye sokmadan yapılmaya çalışılmakta fakat güvenlik zafiyetleri nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı olacak.

Devamını oku

Haber

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma tarihi

-

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’da iş makinesinin çarptığı işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman merkez İndire bölgesinde devam eden konut alanında çalışan Ahmet Coşkun sürücüsü ve plakası öğrenilmeyen iş makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahalesi yapılan Ahmet Coşkun Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ahmet Coşkun yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Devamını oku

Trend olan