Takip Edin

Haber

Yapay Zeka’nın ‘fısıldayan ablasıyla’ kaliteyi artıracak

Çağrı merkezleri sektöründe faaliyet gösteren Mplus, işe yeni başlayacak çalışanlarını yapay zeka teknolojisiyle desteklemeye hazırlanıyor. Şirket, yapay zeka teknolojisiyle ‘fısıldayan abla’ gibi yardımcı unsurları hayata geçirecek. Böylece çalışanların güvenliğinin daha da artırılması amaçlanıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Mehtap HALICI

Yapay zeka her alanda varlığını ve etkinliğini hissettiriyor. Çağrı merkezleri sektöründe faaliyet gösteren Mplus Group da yapay zekayla hizmet ve çalışan kalitesini artıracak. Yapay zekanın sektöre yansımaları olduğunu belirten Mplus Türkiye ve Mena CEO’su Cemile Banu Hızlı, sürecin yapay zekayı insanın yerine koymak değil de yapay zeka ile müşteri temsilcisinin sürecini kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Teknolojiyi aynı zamanda müşterilerinin ihtiyacını yönetme anlamında kullandıklarını belirten Hızlı, “Burada önemli olan teknolojinin kişinin ihtiyacını doğru anlayıp çözüm üretebilmesi. Çünkü dijitalleşme arttıkça çağrı merkezi talebi de artıyor. Dijitalleşme sektörü küçültmek yerine aksine büyütüyor. Sektörümüz için tehdit sanılan bu durum, aslında fırsata dönüştü” dedi.

“Yokmuş gibi yapamayız”

Yapay zeka ile çalışanlarına destek olacak bir süreç sunmayı hedeflediklerini ifade eden Hızlı, sözlerine şöyle devam etti: “Yapay zeka yokmuş gibi davranamayız. Onunla ilgili çeşitli stratejilerimiz var. Mplus Group olarak sürekli teknolojiyi geliştirme üzerine çalışıyoruz. Birincisi yapay zekayı müşteri temsilcilerinin hizmetini mükemmelleştirmesi için kullanmak amacındayız.

Reklam

İşe yeni başlamış çalışanlarımız özelinde yapay zeka büyük önem taşıyor. Yapay zeka teknolojisiyle ‘fısıldayan abla’ gibi yardımcı unsurlarla çalışanlarımızın güvenini daha da artıracağız Müşteri temsilcilerimiz için, arka planda ‘Şunu yap, bunu söyle, şunu sordun mu, bunu söyledin mi?’ diyen bir yapay zeka teknolojisi sunacağız.”

Türkiye’yi müşteri deneyimi noktasında Avrupa’nın hub’ı haline getirme hedefinde olduklarını da söyleyen Hızlı, otomotiv, bankacılık & finans, e-ticaret, perakende, teknoloji, seyahat-konaklama, telekomunikasyon, enerji, lojistik ve sigorta sektörlerinde hizmet veren Mplus Group’un 49 lokasyonda 57’den fazla ülkeden 300’ün üzerinde müşteriye dokunduğunu sözlerine ekledi. İstanbul, Van, Şanlıurfa, Malatya, Rize, Bayburt, İzmir olmak üzere 7 lokasyonda yerleri olduğunu belirten Hızlı, teşvik bölgeleri kapsamında olan Van ve Urfa ile bu rakamı 9’a çıkaracaklarını söyledi.

Türkiye’de büyüme ile birlikte yatırımlarının devam ettiğini ifade eden Banu Hızlı, sözlerine şöyle devam etti: “6. teşvik bölgesinde Şanlıurfa ve Van ikinci lokasyonlarımız devreye giriyor. Mplus Group’la birleştikten sonra, son 2 yıl içindeki istihdamımızı bu bölgede 2 katına çıkardık. Van’ın henüz resmi açılışını yapmadık ancak bu ay faaliyete başladık. Urfa’nın ise inşaatı devam ediyor. Gelecek ay içerisinde orada da operasyon merkezini açacağız.”

Her yıl Ar-Ge’ye 3 milyon euro kaynak ayırıyor

Toplam bütçelerinin yüzde 80’inin insana yatırım olduğuna işaret eden Cemile Banu Hızlı, “Yerinde Ar-Ge” teşviki almış bir şirketiz. Bu teşvik ile Boğaziçi Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile iş birlikleri yaparak, teknoloji uzmanlığı olan hocalarla projeler geliştiriyoruz. Bu Ar-Ge çalışmaları ürüne dönüşüyor. Omnichannel teknoloji ürünü, robotik proses otomasyon robotumuz var.

Reklam

İnsanın yapabileceği, tekrar eden işleri taklit eden bir yazılım gibi düşünülebilirsiniz. ArGe geliştirmelerimiz için bu yıl minimum 1 milyon Euro harcayacağız. Bunun dışında her yıl 2-3 milyon euro Ar-Ge için ayrılıyor. Amaç, yaygın ve katma değerli istihdam sağlayabilmek” şeklinde konuştu. Cemile Banu Hızlı, Mplus Group’un Türkiye’de 8 bin 500’e yakın çalışanı bulunduğunu söyledi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

CANİK’e 2023 Industry Choice Awards’ta iki ödül

CANiK, ABD’de ateşli silah endüstrisinin Oscarları olarak kabul edilen 2023 Industry Choice Awards’tan (ICA) bu yıl iki ödülle döndü.

Yayınlanma tarihi

-

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ABD’ye dünya genelinden en çok ihracat gerçekleştiren üç firmadan biri olan CANiK, kendi ödül rekorunu kırdı.

Şirket, 2023 Industry Choice Awards’tan bu yıl iki ödül aldı. Sektörün en prestijli ödüllerinde CANiK, SFx RIVAL-S ile 4. kez “Yılın Tabancası” seçildi.

Şirket, METE MC9 ile ise 2’nci kez “Yılın En İyi Gizli Taşıma Tabancası” ödülünün sahibi oldu. Aynı ödülü 2017’de TP9 SFx, 2019’da TP9 ELITE COMBAT ile alan CANiK, 2022 yılında da SFx RIVAL modelleri ile en iyi tabanca ödülünü almıştı.

METE serisinin özel tasarımlı üyesi

CANiK, METE serisinin 28 milimetrelik özel tasarımlı üyesi METE MC9 modeli ile de aynı etkinlikte Concealed Carry Pistol of the Year (Yılın Gizli Taşıma Tabancası) ödülünün sahibi oldu. Şirket, aynı ödülü daha önce de 2020’de TP9 ELITE SC ile elde etmişti.

Reklam

İnce tasarımı ve yüksek kapasite şarjör yapısı mikro kompakt segmentinin tanımını yeniden yapan METE MC9, ince tasarımının yanı sıra optik nişangahların (Trijicon RMRcc hariç) hepsiyle uyumlu olmasıyla dikkati çekiyor.

“Co-witness” özelliğine sahip olan METE MC9, aynı anda hem optik nişangah hem de klasik gez arpacık ile birlikte kullanılabiliyor.

“Savunma sanayimize nitelikli değer katıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, bu yıl ICA’dan iki ödülle dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“ICA, hiçbir firmanın üye ya da sponsor olarak kabul edilmediği, tabancalarla ilgili değerlendirmelerin çoğu zaman firmaların haberi olmadan yapıldığı bir organizasyon. Bu etkinlikte iki ürünümüzün farklı kategorilerde yılın tabancası seçilmiş olmasını, ateşli silahlar pazarında sürdürdüğümüz başarının simgesi olarak görüyoruz. Bu sayede savunma sanayimizin vitrinine de nitelikli bir değer kattığımıza inanıyorum.”

Reklam
Devamını oku

Haber

Telefonu gece şarjda ve yastık altında bırakmak zararlı mı? Apple’dan yeni açıklama geldi

Geceleri telefonu şarja takıp yastığın altına koymak herkes için bir alışkanlık. Apple, uzun süre şarjda kalan telefonun kullanılmaması ve gece yastık altına koyulmaması yönünde kullanıcıları uyardı.

Yayınlanma tarihi

-

ABD’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Apple, kullanıcıları, şarj olması için prize taktıkları cihazlarıyla uzun süre temastan kaçınmaları konusunda uyardı.

Apple’ın internet sitesinde, iPhone işletim sistemi iOS’un son sürümüne ilişkin “iPhone için önemli güvenlik bilgileri” başlığı altında, gece boyunca telefonunu şarj eden kişilere yönelik uyarılar yer aldı.

Telefon şarj edilirken kullanılır mı?

Apple, kullanıcılara, “Aygıt çalışır durumdayken veya güç kaynağına takılıyken cildinizin aygıtla, güç adaptörüyle veya kablosuz şarj aletiyle uzun süre temas halinde olmasını engellemek için sağduyulu davranın.” çağrısında bulundu.

Telefonu gece yastık altına koymak zararlı mı?

Reklam

Uyarılarda, cihazın güç kaynağına takılı şarj kablosu ve bağlayıcısının uzun süre ciltle temas etmesinin ve şarj edilen cihazın havalandırılmayan alanlarda bulunmasının, “rahatsızlığa veya yaralanmaya yol açabileceğine” işaret edildi.

Bilgilendirme yazısında kullanıcılara; cihazlarını, kablosuz şarj aletini ya da güç adaptörünü battaniyelerinin, yastıklarının veya vücutlarının altına koymamaları ve bu şekilde uyumamaları da tavsiye edildi.

Devamını oku

Haber

Çelik Motor’un yeni markası  ‘Carwizz’

Anadolu Grubu şirketlerinden Çelik Motor, yeni ekspertiz markası Carwizz Oto Ekspertiz’i tanıttı.

Yayınlanma tarihi

-

Şirketten yapılan açıklamada, “Carwizz, ustasından oto ekspertiz’’ sloganıyla hizmet vermeye başlayan Carwizz Oto Ekspertiz’in müşteri odaklı yapısı, tecrübeli ve hızlı hizmet anlayışıyla güvenilir ve alanında uzman ekibiyle bağımsız profesyonel ekspertiz hizmetini araç almak ya da satmak isteyen tüm tüketicilerle buluşturduğu ifade edildi.

Self Ekspertiz paketiyle kullanıcıların kendi paketini oluşturmasına da olanak sağladığı belirtilirken, mobil ekspertiz hizmeti sayesinde müşterilerin 30 dakika gibi kısa bir sürede ekspertiz hizmeti alabildiği kaydedildi. İstanbul’da Orhanlı ve Kurtköy bayileriyle hizmet veren Carwizz Oto Ekspertiz’in şu anda Konya, Kocaeli, Bursa, Denizli ve Diyarbakır olmak üzere 6 ilde 7 bayisi bulunuyor. Çok yakında Ankara, İzmir, Adana, Gaziantep ve Trabzon şehirlerinde de bayileri açılacak olan Carwizz Oto Ekspertiz, üç yıl içerisinde, Türkiye’nin dört bir yanında 100 bayiye ulaşmayı hedefliyor. Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, “2022 yılının sonlarında ilk bayisini açtığımız Carwizz Oto Ekspertiz olarak kesintisiz hizmet sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan