Takip Edin

Son Dakika

WIN EURASIA 10 KASIM’DA ENDÜSTRİ PROFESYONELLERİNİ BİR ARAYA GETİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen ve her yıl onlarca ülkeden endüstri profesyonelini bir araya getiren, Avrasya’nın lider sanayi fuarı WIN EURASIA Hybrid, aralarında 250’den fazla yabancı satın almacının olacağı alım heyetinin katılımıyla 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Türkiye’de düzenlenen ilk hibrit sanayi fuarı olan WIN EURASIA Hybrid’e rekor sayıda online ziyaretçi kaydı alındı.

 Hannover Fairs Turkey; 10-13 Kasım 2021 tarihleri arasında, İstanbul’da Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nin yanı sıra çevrimiçi ortamda da düzenleyeceği WIN EURASIA Hybrid’te, her yıl olduğu gibi bu yıl da onlarca ülkeden endüstri profesyonellerini bir araya getiriyor. Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem iki yıl aradan sonra WIN EURASIA Hybrid’te yeniden buluşacak.

Bazı ürünler Hannover Fuarı’ndan önce ilk kez WIN EURASIA Hybrid’te dünya ile paylaşılacak!

Fuar öncesinde iş ortaklarının da katılımıyla gerçekleşen dijital basın toplantısında ilk kez Hannover Fairs Turkey Eş Genel Müdürü olarak konuklara hitap eden Annika Klar yeni görevinin heyecanını paylaşırken, bu yıl “Endüstriyel Dönüşüm” teması çerçevesinde gerçekleşecek WIN EURASIA Hybrid’in hem ziyaretçiler hem de katılımcılardan yoğun talep gördüğünü belirtti. Annika Klar sözlerine şöyle devam etti: “İki yıl aradan sonra İstanbul’da yapılacak ilk büyük endüstri buluşması olacak WIN EURASIA Hybrid’te; başta Avrupa ve Kuzey Afrika’dan olmak üzere, aralarında 250’den fazla yabancı satın almacının yer aldığı Alım Heyeti katılımcı firmalarla buluşacak. Fiziksel ortamda, yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda 467 firma, dijital ortamda 80 firmanın yer alacağı WIN EURASIA Hybrid’in başlamasına sayılı günler kala rekor sayıda online ziyaretçi kaydı da alınmış durumda.”

Sektörün lider firmalarından yoğun talep!

Reklam

İki yıl aradan sonra, sektör temsilcilerinin yoğun ilgisiyle karşılanan WIN EURASIA Hybrid’e Almanya, Çin, Hırvatistan, Fransa, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, İran, Polonya, Rusya, gibi ülkelerden katılımcılar yer alıyor. Almanya ise 2. Holde bir ülke pavilyonu düzeyinde fuara katılıyor. Anadolu delegasyonu çerçevesinde ise 27 şehirden katılım bekleniyor.

Ayrıca bu yıl hem Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti Programı hem de yapılan uluslararası iş birlikleri sayesinde; ihracatta artış hedeflenen Rusya, İtalya, Cezayir, B.A.E, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan, Umman, Bahreyn, Mısır, Tunus, Libya, Ürdün, Fas gibi ülkelerden 250’den fazla satın almacı, katılımcılarla firma temsilcileriyle bir araya gelecek.

Aksa’nın çözüm ortaklığı ile Jeneratör Özel Alanı ilk kez WIN EURASIA Hybrid’te yer alacak!

Katılımcı ve ziyaretçilerine 360 derece imalat sanayiini tecrübe etmek için benzersiz bir fırsat sunmaya hazırlanan WIN EURASIA Hybrid’te bu yıl ilk kez Jeneratör Özel Alanı da yer alıyor. Aksa’nın çözüm ortaklığı ile oluşturulan ve 6. Salon’da bulunan Jeneratör Özel Alanı’nda ziyaretçiler jeneratörler ile ilgili en güncel bilgileri edinme ve yeni teknolojilerle tanışacaklar.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Dakika

TÜRK TREYLER DÜNYA ÜZERİNDE SÖZ SAHİBİ OLMAYI HEDEFLİYOR

Yayınlanma tarihi

-

TÜRK TREYLER DÜNYA ÜZERİNDE SÖZ SAHİBİ OLMAYI HEDEFLİYOR

Geleceğin treylerleri ve ülkemizdeki treyler üretimininin geleceği 6. Ağır Vasıta ve Treyler Zirvesi’nde konuşuldu. Geçtiğimiz yıl 60 bin adetlik üretimle ülkemizi Avrupa’nın ikinci büyük üretim merkezi haline taşıyan Türk treyler sektörü, dünyada söz sahibi olmayı hedefliyor.

Treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), tarafından düzenlenen Ağır Vasıta ve Treyler Zirvesi, ‘Geleceğin Treyleri, Türkiye’de Treyler Üretiminin Geleceği’ başlığıyla gerçekleşti. Zirvede, treyler üreticilerinin yanı sıra, tedarikçiler ilgili kamu, özel sektör, kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri katıldı. Zirve kapsamında 4 farklı panel yapıldı. Treyler üreticileri, tedarikçiler ve hizmet veren firmaların yetkililerinin katıldığı panellerde, sektör paydaşları en son gelişmeler ışığında sektörün geleceği hakkında görüşlerini paylaştılar.

BURADA ÜRETİM YAPAN KAZANIR

Zirvenin açılışında konuşan TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, sektörün Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’ü 60 bin adetlik üretimle tarihi rekorla kapatırken, ihracatta 25 bin adede ulaşıldığını kaydetti. Şentürk, “TREDER’i kurarken en büyük amacımız; Türkiye’yi Avrupa’nın üretim merkezi haline getirmekti. Bu yolda çok büyük aşama kaydettik. Almanya’dan sonra Avrupa’nın ikinci büyük üretim yapan ülkesiyiz.” dedi. Treyler üretimi kadar tedarikçilerin sektöre sunduğu parçaların da Türkiye’de üretildiğini aktaran Şentürk, “Burada üretim yapan kazanır” dedi.

Reklam

DAHA DA İLERİYE TAŞIMAKTA KARARLIYIZ

TREDER Başkan Yardımcısı Kaan Saltık yaptığı konuşmada, TREDER’in amacı ve hedefleri hakkında bilgi verirken, 60 bin adetlik üretim ve 800 milyon dolarlık ihracatla sektörün üretimde ve ihracatta geldiğini noktaya dikkat çekti. Saltık, “Hedefimiz ülkemizi Avrupa Birliği ve çevre ülkeler için treyler üretim merkezi haline getirmek ve ihracatımızı milyar dolarlık rakamlara çıkarmaktır. Önümüzdeki dönemde, teknolojik yeniliklerin ve sürdürülebilirlik prensiplerinin rehberliğinde, sektörümüzü daha da ileriye taşıma kararlılığındayız. Birlikte çalışarak, Türkiye’nin treyler sektörünü dünya çapında bir lider haline getirebiliriz.” diye konuştu.

ZORLUK VE FIRSATLAR KARŞI KARŞIYA

TAİD Başkanı Burak Hoşgören de Türk treyler pazarının, ticaretin ve lojistiğin omurgasını oluşturduğunun altını çizerek, “Geleceğin treyleri ve ağır ticari araçları; daha hafif ve daha dayanıklı, daha çevre dostu olacak, bağlantılı teknolojilerle donatılacak. Dolayısıyla şu anda sektörlerimiz hem zorluklarla hem de fırsatlarla karşı karşıya. Stratejik konumu, kalifiye işgücü ve canlı girişimci ruhuyla Türkiye, bu atılıma öncülük etmek için iyi bir konuma sahip.” dedi.

“Kedi değil kaplan beslemişiz”

Reklam

Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen, ülkemizin toplam ihracattaki seyri ile treyler ihracatını kıyaslayarak, “Toplam ihracattaki durumumuza göre ihracatta treylerde birçok Avrupa ülkesinden iyi durumdayız. Kedi beslememişiz içimizde kaplan beslemişiz. Rakam küçük gibi görünüyor ama katma değeri yüksek bir sektör. İyi bir üretim ve ihracat rakamı yakalandı.” ifadelerini kullandı.

PANELDE BİRÇOK KONUŞMACI KONUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Zirve kapsamında yapılan panellerde; treyler üretimindeki gelişmeler, yeni teknolojiler ve inovasyonlar konuşulurken yeni trendlerle sektörün gelecekte nasıl bir yere geleceğe noktasında görüşler aktarıldı.

Devamını oku

Son Dakika

TürkTraktör 70. Yılında 1.111.111’inci Traktörünü Üretti

Yayınlanma tarihi

-

TürkTraktör 70. Yılında 1.111.111’inci Traktörünü Üretti

 

Türkiye otomotiv sektörünün ilk üretici kuruluşu TürkTraktör, kuruluşunun 70. yılında 1.111.111’inci traktörünü banttan indirerek yeni bir eşiği daha başarıyla geçti.

Türkiye traktör pazarında yüzde 90’ın üzerinde yerlilik oranı ile üretim yapan TürkTraktör, 1 milyon barajını 67 yılda aşarken, sonraki 100 binlik üretimi yalnızca 2 yılda tamamladı. 1.111.111’inci traktörün banttan indirilişi vesilesiyle TürkTraktör Ankara ve Sakarya fabrikalarında tüm çalışanların katılımıyla özel bir tören düzenlendi.

 GURURNU YAŞIYORUZ

Reklam

Kuruluşunun 70. yılında TürkTraktör’ün ilk günkü kararlılık, azim ve heyecanla Türkiye için değer yaratmaya devam ettiğini belirten Şirket Lideri Aykut Özüner, “TürkTraktör ailesi olarak, başarılarla dolu tarihimizde önemli bir eşiği daha aşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizim için özel anlamı olan bir yılın henüz başında yeni bir dönüm noktasını geçmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi. 2023 yılının 51.423 adetlik rekor üretim ile tamamlandığının altını çizen Özüner, “Bu başarının en büyük mimari olan TürkTraktör çalışanlarına, teveccühüyle bizi yıllardır pazar lideri yapan çiftçilerimize ve bize inanarak her zaman destekleyen hissedarlarımıza en içten duygularımızla teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 ÜRETİM KAPASİTESİ DURMAKSIZIN DEVAM EDİYOR

TürkTraktör Endüstriyel Operasyonlar İş Lideri Nebi Doğan Özdöngül ise“TürkTraktör’ün köklü tarihinden miras aldığımız tecrübemiz, modern tesislerimiz ve Ar-Ge yatırımlarımız sayesinde üretim kapasitemizi durmaksızın artırıyoruz. İlk 500 bin traktörü 52 yılda, 1 milyonuncu traktörü ise takip eden 15 yılda ürettik. Şimdi 2 yıl gibi kısa bir sürede tarihimizdeki toplam üretimin yüzde 10’una ulaşmak, ortaya koyduğumuz gelişimin en somut göstergesi”. 1954 yılında faaliyetlerine başlayan TürkTraktör, ilk traktörünü 1955 yılında üretti. Şirketin 500 bininci traktörü 2007 yılında, 1 milyonuncu traktörü ise 2022 yılında banttan indirildi. Türkiye traktör üretiminin yüzde 56’sını ve ihracatının ise yüzde 79’unu tek başına karşılayan TürkTraktör, traktör pazarında 17 yıldır aralıksız olarak liderliğini sürdürüyor. 2023 yılını 51.423 adetlik rekor seviyede traktör üretimiyle tamamlayan TürkTraktör, aynı dönemde 16.016 adet traktör ihracatı gerçekleştirirken, iç pazara da 35.849 adet satış gerçekleştirdi.

Devamını oku

Son Dakika

TÜRK TRAKTÖR 2023 YILINDA CİROSUNU YÜZDE 41 ARTIRDI

Yayınlanma tarihi

-

TÜRK TRAKTÖR 2023 YILINDA CİROSUNU YÜZDE 41 ARTIRDI

Üretimde büyüme yüzde 15 Türk traktr 2023 yılında cirosunu yüzde 41 artırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre üretimde bir önceki yıla oranla yüzde 15’ilk artış yaşayan Türk Traktör. 51 bin 423 traktörü banttan İndirdi. Açıklamayagöre Türk Traktör. Türkiye’deki traktörüretiminin yüzde 56’sım. ihracatının ise yüzde 79’unu karşıladı. Türk Traktör. 2023 yılında yurt içi pazara 35 bin 849 adet traktör satışı yaparken İhracatta ise 16 bin 16 adede ulaştı.

17 YILDIR ARALISIZ SÜRÜYÖR

Türkiye traktör pazarında iki markası ile toplam yüzde 44.4 payı bulunuyor. 2023 yılı sonu finansalverilerinegörenetkârı yüzde 117 artışla 9.3 milyar TL. toplam cirosu ise yüzde 41 artışla 58.4 milyar TL seviyesine yükseldi. Şirketin faaliyet kâr marjı ve FAVÖK marjı ise sırasıyla yüzde 20.6 ve yüzde 22.6 olarak gerçekleşti. ’17 yıktır aralftsız pazar lideri’ Türk Traktör Şirket Lideri Aykut Özüner. “Türkiye traktör pazarındaki liderliğimizi 17 yıldır aralıksız sürdürüyoruz.

Reklam

İLK GÜNÜ HEYECAN VE AZİMLE

Üretim ve ihracat adetlerimizle de İstikrarımızı perçinliyoruz. 70. yaşımızı kutladığımız 2024 yılında da köklü geçmişimizden miras aldığımız tecrübemizin yanı sıra ilk günkü heyecan ve azimle yolumuzda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz. Tarımı ve şehirleri geleceğe hazarlarken, çevre dostu traktörler, ekipmanlar ve iş makinelerinin yanında. üretim süreçlerimizde de sürdürülebilirlik kriterlerini ön planda tutarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Rekorlarla geride bıraktığımız 2023 yılındaki başarılarda büyük pay sahibi olan Türk Traktör çalışanlanna. ülkemizin her köşesinde bizleri başanile temsil eden bayi ve servislerimize ve traktörlerimizi tercih eden çiftçilerimize sonsuz şükranlanmızı sunuyorum.”dedi.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan