Takip Edin

Haber

Vesa Platform İle Farkı Hisset

Yayınlanma tarihi

-

Vesa Platform Kurucu Ortağı  İbrahim Aşçı, ABD Büyükelçiliği tarafından tercih edilmelerinin kendilerini motive ettiğini söyledi.

Vesa Platform, yeni modelleri ve yaptığı başarılı teslimatlarla 2023 yılında yükseliş trendini devam ettiriyor. Konuyla ilgili Vesa Platform Genel Kurucu Ortağı İbrahim Başçı, “Araç üstü 28 metre ve 30 metre platformlarımız oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Araç üstü platformlarımız kiralama firmaları ile çelik konstrüksiyon firmaları tarafından tercih edildi. İstanbul, Edirne, Gaziantep, Afyon, Konya gibi şehirlerde platformlarımız hizmet vermeye başladı. Yeni modelimiz T25AJ, 25 metre eklemli örümcek platformumuzu da yine bu dönemde piyasaya çıkardık. Geçtiğimiz aylarda da T16AJ ve T25AJ örümcek makinelerimizi ABD Büyükelçiliği’ne teslim ederek Vesa Platform için önemli bir referans elde etmiş olduk” dedi.

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ DE VESA PLATFORM DEDİ

ABD Büyükelçiliği’nin ihtiyaç duyduğu örümcek platform modelleri için teklif verdiklerini anlatan Aşçı, “Bu alanda Avrupalı üretici rakiplerimiz de vardı ama elçiliğin seçimi yerli üretimden yana oldu. ABD Büyükelçiliği’nin tercihini Vesa Platform’dan yana kullanması, ürünlerimizin ithal ürünlerle boyutları, çalışma performansı, teknolojik özellikleri ve kalitesi bakımından kıyasıya rekabet edebileceğinin göstergesi olduğunu söyleyebiliriz” dedi. Yeni projeleri ile ilgili Aşçı, “Şu an için yeni proje olarak yüksek metraj platform projelerimiz var. 40 metre ile 60 metre arasında farklı metrajlarda kırmalı modeller üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren müşterilerimizin yüksek metraj platform ihtiyaçlarına da cevap vermiş olacağız” dedi. Aşçı piyasada tercih edilmeleri ile ilgili, “Ürünlerimizin gerek standartlara uygun olması gerek emniyetli çalışma şekli ve gerekse tatmin edici yatay uzanım mesafesine sahip olması müşterilerin bizi tercih etmesinin sebeplerden birkaçı” yorumunu kullandı.

 

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Apple, Fransa’da iPhone 12’nin yazılımını güncelleyecek

Apple, radyasyon eşiğini aştığı gerekçesiyle iPhone 12’lerin satışlarının Fransa’da durdurulmasının ardından Fransa’daki iPhone 12’lere bir yazılım güncellemesi getireceğini açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

Fransa, Apple’ın iPhone 12 modelinin yaydığı radyasyon seviyesinin eşiğin üstünde olması nedeniyle satışını durdurmuş ve bir yazılım güncellemesinin radyasyon sorununu çözmekte yeterli olacağını ifade etmişti. Apple, yaptığı açıklamada “Fransa’daki düzenleyici kurumun takip ettiği protokole uygun olarak Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi getireceğiz. iPhone 12’lerin Fransa’da kullanılmaya devam etmesini istiyoruz” diye belirtti. Apple, “Bu güncelleme Fransa’nın düzenleyici kurumunun test protokolüne uymayı amaçlıyor ve (sebep) bir güvenlik endişesi değil” diye ekledi.

Fransız hükümeti adımı olumlu karşıladı

Fransa Dijital Ekonomi Bakanı Jean-Noel Barrot, “ANFR (Fransa’nın radyasyon denetleme kurulu) bu güncellemeyi hızla test etmeye hazırlanıyor” dedi ve güncellemenin modeli Avrupa standartlarına uyumlu hale getirmesi gerektiğini ve ardından Fransa’nın satışı askıya alma kararını kaldıracağını belirtti. Belçika da Fransa’daki kararı takiben dün Apple’ın iPhone 12 modeline yönelik sağlık risklerini değerlendireceğini açıklarken, Almanya gibi diğer ülkeler Fransa’da durumun nasıl şekilleneceğini takip edeceklerini belirttiler.

Devamını oku

Haber

Teknoloji firmalarının istihdamı 300 bine dayandı

Teknoloji firmalarının sayısı son 10 yılda iki kattan fazla artarken, bu şirketlerdeki çalışan sayısı 300 bine dayandı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye İstatistik Kurumu ve Merkez Bankası’nın ‘Sektör Bilançoları 2022’ araşturmasına göre bilgi ve iletişim alanında faaliyet gösteren firma ve buralarda çalışan sayısında son 10 yılda düzenli artış gözlendi.

Sektörün firma sayısı 2013’te 15 bin 124’ken bu sayı 2015’te 17 bin 569’a, 2017’de 20 bin 387’ye ve 2019’da 24 bin 205’e yükseldi.

Sektör, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020 ve 2021 yıllarında da artışa devam etti. Firma sayısı 2021 itibarıyla 31 binin üzerine çıktı. Geçen yıl da sektördeki firma sayısı 35 bin 37 olarak kayıtlara geçti. Böylece 2013-2022 döneminde sektördeki firma sayısı yüzde 131,7 artmış oldu.

İstihdam 300 bine dayandı

Firma sayısındaki artış istihdam artışını da beraberinde getirdi. Söz konusu sektörde çalışan sayısı 2013’te 166 bin 79 iken bu sayı 2016’da 189 bin 40’a, 2019’da 212 bin 528’e ve 2022’de ise 282 bin 655’e çıktı. 2013-2022 döneminde sektörde çalışan sayısı yüzd​​​​​​​e 70,2 arttı.

Reklam

Mikro ölçekliler ilk sırada

Söz konusu sektör firmalarının ölçeklerine göre dağılımı incelendiğinde, en fazla mikro ölçekli firmaların olduğu görüldü. Geçen yıl sektörde 29 bin 373 mikro ölçekli, 4 bin 652 küçük ölçekli, 827 orta ölçekli ve 185 büyük ölçekli firma faaliyet gösterdi.

Firmaların türlerine bakıldığında ise toplamda 22 bin 663’ünün limited şirket, 12 bin 113’ünün anonim şirket, 7’sinin kooperatif ve 254’ünün diğer türlerde olduğu görüldü.

Devamını oku

Haber

Apple Store kapandı siteye erişilemiyor

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar.

Yayınlanma tarihi

-

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar. Şirketten şu an için Apple Store’u neden kapatıldığın dair bir açıklama gelmedi. Ancak iddialara göre fiyatların bir kez daha güncellendiği belirtildi. Birkaç gün önce lansmanı yapılan İphone 15 serisinin Türkiye’de ön siparişleri 22 Eylül’de başlayacak

Devamını oku

Trend olan