Takip Edin

Sektörel Gündem

Tuzu marka yaptı şimdi tesis açacak

Babasının keşfettiği tuz kaynağını markalaştırarak, dünyaya açan Sibel Gözüyukarı Eyiler, 5 yıl içinde Antalya’da butik otel modelinde spor ve detoks uygulamalarının yapıldığı bir arınma tesisi de açmayı planlıyor.

Yayınlanma tarihi

-

Mehtap HALICI

Babasının Kırıkkale-Delice bölgesinde keşfettiği tuz kaynağından elde ettiği tuzları markalaştırarak ‘herkesin sağlıklı tuza ulaşması’ için yola çıkan girişimci Sibel Gözüyukarı Eyiler, arınma merkezi kurup sağlık turizmine girmeye hazırlanıyor. Şu anda 9 ülkeye tuz ve tuz ürünleri gönderen Eyiler, ihracatın payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Arınma tesisi ile sağlık turizmine girecek

Kaynak tuzlarının, yer altından çıktığı için yüzyıllardır var olan doğallığını koruyan, sağlığa zarar veren maddeler bulundurmayan çok özel bir tuz çeşidi olduğuna dikkat çeken Mayi Tuz’un kurucu ortağı ve CEO’su Sibel Gözüyukarı Eyiler, Kırıkkale Delice’de 10 bin metrekare alan üzerine kurulu tesislerinde 35 çalışanın tamamının bölge halkından istihdam edildiğini anlattı.

Eyiler, şimdi de bu kaynağı arınma merkezi olarak sağlık turizmine açmayı hedeflediklerini açıkladı. 5 yıl sonunda bu kaynağı butik otel modelinde yoga ve meditasyon aktivitelerinin, spor ve detoks uygulamalarının yapıldığı bir arınma merkezi olarak turizme açmayı planladıklarını söyleyen Eyiler, Amerika’dan yeni ozonlu bir teknoloji sistemini getirme planlarından söz etti. Eyiler, bu teknolojiyi getirirlerse yatırımı Antalya’da düşündüklerini söyledi.

Reklam

Şirket açmak için sırada Hollanda var

Toplamda 9 ülkeye ürünlerini gönderdiklerini belirten Sibel Gözüyukarı Eyiler, Avrupa, İsviçre, Hollanda, Estonya, Almanya, Avusturya, Amerika, Çin, Kore, Rusya gibi yerlere ürün gönderdiklerini söyledi.

Amerika ve Almanya’da da şirket kurduklarına dikkat çeken Eyiler, distribütöre bağlı kalındığında pazarlama ve bütçenin kısıtlanabildiğini belirterek, “Kendi şirketiniz olduğunda daha özgür oluyorsunuz” dedi. Bu sene Hollanda’da şirket açma hedeflerinin olduğuna işaret eden Eyiler, şirket kurmadaki asıl amaçlarının ürünlerini daha rahat götürebilmek ve oradaki pazarlama çalışmalarını artırabilmek olduğunu ifade etti.

Eyiler, sözlerine şöyle devam etti: “Amerika, Almanya ve Hollanda’da ihracat hacmimizi daha çok artırmak istiyoruz. Şu anda ana hedefimiz yurtdışındaki şirketlerimizi büyütebilmek. Ayda 100 ton tuz çıkartıyoruz. Üretimimizin yüzde 80’i de şu an iç pazarda. Buradaki amacımız iyi bir yere gelerek ihracatta öyle büyümekti. Şimdi o hedeflediğimiz iyi noktaya geldik. Hem yurtiçi hem de yurtdışı büyümemizi yüzde 50-50’ye çekerek, dengelemek istiyoruz. Bunu yapmak kolay değil. İç pazardaki ciromuzu küçültmeden onun üzerine eklemek amacındayız.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan