Takip Edin

Sektörel Gündem

“Türkiye, endüstriyel su arıtma ile küresel iklim krizini fırsata çevirebilir”

ARC Su Arıtma Teknolojileri Kurucusu ve Genel Müdürü Alkan Canbay, savunma sanayisinde küresel arenada önemli bir aktör haline gelen Türkiye’nin aynı başarıyı endüstriyel su arıtma sistemlerinin geliştirilmesi ve anahtar teslimi projelerin gerçekleştirilmesi noktasında da yakalayarak küresel iklim krizini fırsata çevirebileceğini söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Recep ŞENYURT

Endüstriyel su arıtma ve çevre teknolojileri sektöründe Türkiye’nin büyük başarılara imza attığını dile getiren ARC Su Arıtma Teknolojileri Kurucu Genel Müdürü Alkan Canbay, insansız hava araçları başta olmak üzere yaptığı atımlarla savunma sanayisinde küresel arenada önemli bir aktör haline gelen Türkiye’nin aynı başarıyı endüstriyel su arıtma sistemlerinin geliştirilmesi ve anahtar teslimi projelerin gerçekleştirilmesi noktasında da yakalayarak iklim krizini fırsata çevirebileceğini söyledi.

ARC Genel Müdürü Alkan Canbay, küresel iklim değişikliği ile mücadelenin dünya gündeminde ilk sıralarda yer aldığını, karbon ayak izini azaltma, su kazanımı ve su verimliliğini artırma ve sürdürülebilir endüstriyel üretim modellerinde çevre dostu teknolojilerin geliştirilmesinde Avrupa Birliği başta olmak üzere birçok ülkenin büyük yarış içinde olduğunu vurguladı.

Endüstriyel su arıtma ve çevre teknolojilerinin projelendirilmesi, geliştirilmesi ve uygulanmasında 14 yıldır faaliyet gösteren ARC’nin de “Türk markası” olarak bu yarışta önemli bir oyuncu haline geldiğini dile getiren Canbay, tekstilden turizme, demir-çelikten petrokimyaya, cam sanayisinden kömür işletmelerine kadar birçok sektörde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarına etkin çözümler sunduklarını belirtti.

Canbay, 2005 yılında evsel su arıtma cihazı üretimiyle başladıkları maratonda 2009 yılında endüstriyel su arıtma sistemleri kulvarına geçiş yaptıklarını, günümüzde LEED Gold Yeşil Bina Sertifikası’na sahip Adana’daki üretim tesisi ve yönetim merkezinin yanı sıra İstanbul, İzmir ve Antalya’da bölge müdürlükleri ile su ve çevre çözümleri alanında en yüksek kalitede hizmet verdiklerini kaydetti.

Reklam

Su verimliliği ve enerji verimliliğini birleştirmeye yönelik “ARC Enerji” adıyla Adana’da yeni bir yatırım daha planladıklarını bildiren Canbay, ilk etapta 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak bu tesiste güneş enerjisi paneli ve elektrik panoları, elektrik otomasyon sistemleri üretiminde de etkin olmayı hedeflediklerini duyurdu.

“25 ülkeye ihracat yapıyoruz”

Günümüzde yarısından fazlası mühendis kökenli 200’e yakın kadrosuyla, uluslararası yetkinliğini ispatlamış dünyaca ünlü çözüm ortaklarıyla çevre teknolojileri uygulamalarında projeye özgü yüksek kaliteli hizmet verdiklerini dile getiren Alkan Canbay, yurt dışındaki şantiye zincirine Ürdün, Cezayir, Kazakistan ve Özbekistan’ın ardından Libya’yı da eklediklerini bildirdi.

Yılsonuna kadar kontrat tutarında 150 milyon dolara ulaşmayı hedefleyen ARC’nin ihracat yaptığı ülke sayısını 25’e çıkardıklarını belirten Alkan Canbay, Avrupa’ya olan ihracatlarını daha da artırmak için Almanya’da ofis açmaya hazırlandıklarını duyurdu. ARC’nin en stratejik yatırımlarından birinin Almanya hamlesi olacağını dile getiren Canbay, 2024 yılı için belirledikleri 200 milyon dolarlık kontrat hedefinde Almanya ofisinin önemli rol oynayacağını söyledi.

“En uygun kalitede su üretimini sağlıyoruz”

Reklam

Alkan Canbay, “ARC Su Arıtma Teknolojileri olarak, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda anahtar teslimi su tesisleri, projelendirme, mühendislik, süpervizörlük, uygulama, danışmanlık ve teknik servis konularında hizmet veriyoruz.

Su arıtma sistem ve tesisleri, mühendislerimiz tarafından suyun kaynağından kullanım noktasına kadar projelendiriliyor. Tüm kurulum ve tesisat işleri de uzman ekiplerimizce yapılıyor. Sistemlerin elektrik pano ve tesisat projelendirme işlerinin yanı sıra otomasyon yazılımları, elektrik-otomasyon departmanımızca yürütülüyor. ‘İnsan vücudunda dolaşan kan ne ise sanayide de su odur’ bilinciyle teknik servis hizmetlerini de 7- 24 vermeyi sürdürüyoruz.

İşletmelerin su tesisleri ekipmanları konusunda dünyanın en iyi markaları ile çalışan firmamızın öncelikli hedefi, minimum su ve enerji tüketimi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun kalitede su üretiminin sağlanması yoluyla döngüsel ekonomiye maksimum fayda sağlamaktır” dedi.

“Yurt dışında anahtar teslimi projeleri gerçekleştiriyoruz”

Uluslararası ölçekte ilk projeyi Ürdün’de uygulayan ARC’nin hâlihazırda yurt dışında 9 şantiyesinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Canbay, “Ürdün’de 4, Kazakistan’da 3, Cezayir ve Özbekistan’da birer şantiyemizde anahtar teslimi projeleri hayata geçiriyoruz. Yüklenicisi olduğumuz bu projelerde su arıtma sistemlerini, soğutma sistemlerini, elektrik otomasyon sistemlerini komple ARC olarak projelendiriyor ve gerçekleştiriyoruz.

Reklam

Daha önce Hollanda’da yüklenicisi olduğumuz projeleri başarıyla tamamladık. Bir yıl kadar önce Avustralya’da güçlü bir firmanın su arıtma teknolojileri tedarikçiliğini üstlendik. Yakın zamanda da Almanya’da yeni bir kontrat imzaladık” diye konuştu. Kazakistan’da “ARC Kazakistan” adıyla şirket kurarak bu ülkede yeni projeler üstlenmeye devam ettiklerini anlatan Alkan Canbay, “Kazakistan’da 4 bölgede proje yürütüyoruz. Atık su arıtma, temiz içme suyu ve deniz suyundan içme suyu elde edilmesi sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Libya üzerinden Afrika kıtasına açılıyoruz”

ARC’nin tek seferde en büyük ihracatını Libya’ya gerçekleştireceğini açıklayan Canbay, bu ülkede 100 ayrı lokasyonda projelerin yapımını üstlendiklerini belirtti. Alkan Canbay, “Libya hükümetinin suya erişemeyen köy, kasaba ve beldelere yönelik planlamalarının sonucu olarak hayata geçirdiği projelerde ARC olarak tuzlu suyu arıtıp içme ve kullanma suyu haline getireceğiz. 100 lokasyonda iki etapta çalışacağımız bu proje için 50 milyon dolarlık anlaşma imzaladık” diye konuştu.

Küresel iklim değişikliğinin gıda üretiminde yarattığı ardışık sorunlara çözüm getirmek adına çok uluslu kuruluşların Afrika’yı tahıl ambarı ilan ettiğini kaydeden Canbay, bu kıtada tarımsal sulama sistemlerinin kurulumu için ilk etapta 30 milyar dolarlık bir bütçe oluşturulduğunu, toplam yatırım tutarının 200 milyar dolara ulaşmasının öngörüldüğünü söyledi.

Tarımsal sulama yatırımlarının Afrika ülkelerinin ortak kararıyla uygulanacağını belirten Canbay, “Gıda tedarik zincirinin bozulmaması ve her geçen yıl artan dünya nüfusunun gıda ihtiyacını karşılamak için olgunlaştırılan bu dev projede etkin rol almak istiyoruz. Libya’da yüklenicisi olduğumuz projelerin Afrika’da planlanan diğer yatırımların bize referans sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Reklam

Nitelikli iş gücü için istihdam garantili ARC Akademi

Nitelikli iş gücünün karşılanması için de önemli adımlar attıklarını dile getiren Alkan Canbay, üniversitelerle iş birliği yaparak “ARC Akademi” adı altında istihdam garantili eğitim ve staj programlarını yakın zamanda hayata geçireceklerini bildirdi. Alkan Canbay, “Bugün 200’e yakın istihdam sağlayan şirketimizin gelişim projeksiyonuna göre iki yıllık süreçte kadromuz en az 500-600 kişi olacak. ARC Akademi’de üniversitelerin ilgili bölümlerinden öğrenci ve yeni mezunları dahil edeceğimiz eğitim ve staj programlarıyla ihtiyaç duyduğumuz yetkinlikteki personelleri yetiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

KOÇASLANLAR MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

Yayınlanma tarihi

-

KOÇASLANLAR MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

HDI Sigorta A.Ş.’nin Crowne Plaza Hotel Bursa’da belirli dallarda en iyi olan acentelerin belirlendiği ödül töreninde Koçaslanlar Sigorta, Plaza Acenteleri Marmara Bölge Üretim 1.‘liği ödülüne layık görüldü.

HDI Sigorta A.Ş. CEO’su Firuzan İşcan, Satıştan Sorumlu GMY. Halil Bay, Plaza Direktörü Adem Kırca, Marmara Bölge Müdürü Zekeriya Kahraman; Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, Satış Müdürü Oğuzhan Oruç; Marmara Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Bursa, Yalova, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Çanakkale illerinden sigorta acentelerinin katılım sağladığı etkinliğe ilgi büyüktü.

Almış oldukları ödül ve başarılarının sebepleri hakkında konuşan Koçaslanlar Sigorta Genel Müdürü Rasim Güngör, “Bu ödülü büyük gururla ekibimiz adına aldık. Ekibimizin verimli, sürdürülebilir ve özverili çalışmaları ile HDI Sigorta A.Ş. tarafında şirket olarak ilk ödülü almak ve bu ödülün de 1.’lik olması bizi çok mutlu etmiştir. Koçaslanlar Sigorta olarak başarımız aslında birçok etkenin bir araya gelmesiyle mümkün olmaktadır. Öncelikle çeyrek asırdır bu işi icra eden sürdürülebilir, öncü ve piyasa belirleyici bir acenteyiz. Maksimum müşteri odaklı anlayışımız, alanında uzman ve deneyimli çalışanlardan oluşan ekip, etkili iş süreçleri takibi, iyi bir takım çalışması ve yüksek risk yönetim becerimiz ile sektöre yön veren ve takip edilen bir acente olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Reklam

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ

Yeni müşterilere ulaşmak, hizmet ağlarını genişletmek ve müşteri memnuniyetini artırmak adına sürekli olarak kendilerini geliştirdiklerini vurgulayan Güngör, kısa ve orta vade gelecek planlarından bahsederek, “Kısa vadeli planlarımız arasında müşteri memnuniyetini daha üst noktalara taşımak için müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ile özelleştirilmiş çözümler sunarak sektörde öne çıkmak ve müşterilere daha etkili şekilde ulaşmak bilinirliği ve çevrim içi varlığımızı güçlendirmek. Orta vadeli planlarımızda ise lojistik ve taşımacılık alanındaki uzmanlığımızı daha da geliştirerek müşterilerimize daha da özelleşmiş ürünler sunmak, eğitim ve gelişim programları hazırlayıp planlı şekilde uygulamak; ekibimizin güncel sigorta trendleri, müşteri ilişkileri , iletişim becerilerini geliştirecek eğitim programları düzenlemek, yenilikçi teknoloji ve yazılımları sistemlerimize entegre etmek, grup şirketlerimiz ile daha fazla işbirliği yaparak ortak pazarlama stratejileri oluşturmak ,çevresel ve sosyal sorumluluk  ile topluma duyarlılık projelerine katılmak ve çevresel sorumlulukları üstlenerek acentenin toplumda olumlu bir imaj oluşturmasına yardımcı olmak gibi bizi ileriye götürecek adımları uygulamak mevcut. Bu kısa ve orta vadeli planlarımız ile hem mevcut müşteri memnuniyetini artırmayı hem de yeni müşteri tabanlarına ulaşarak portföyümüzü daha da genişletmeyi hedeflemekteyiz.” diye konuştu.

Devamını oku

Sektörel Gündem

MAİS A.Ş. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE LİDERLİĞİ SÜRDÜRÜYOR

Yayınlanma tarihi

-

MAİS A.Ş. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNDE LİDERLİĞİ SÜRDÜRÜYOR

Müşteri deneyimini en iyi yöneten markaları belirleyen Şikayetvar A.C.E Awards’ta, Renault ve Dacia kendi kategorilerinde bu yıl da lider seçildi.

Dacia kazandığı bu ödül ile son beş yılda beş kez kendi kategorisinde müşteri deneyimini en iyi yöneten marka olma başarısını elde ederken, Renault ise A.C.E Awards’ta beşinci kez zirvede yer aldı.  Şikayetvar tarafından gerçekleştirilen ve 1.5 milyonu aşkın müşteri memnuniyeti anketi baz alınarak hazırlanan “Müşteri Deneyim Endeksi” sonuçlarına göre verilen A.C.E. Awards, mükemmel müşteri memnuniyeti deneyimi sağlayan markalara takdim edildi. Müşteri Deneyim Endeksi araştırması sonuçlarına göre belirlenen kazananlar cevaplama hızı, şikâyet oranı, çözüm hızı, memnuniyet düzeyi, teşekkür oranı ve markayı tercih etme oranı gibi kriterler baz alınarak seçildi.

KENDİMİZİ GELİŞLTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ

Törende Renault adına ödülü MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş alırken, Dacia adına ise MAİS Ticari Genel Müdür Yardımcısı Lucas Bellieud teslim aldı. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş “Her zaman ifade ettiğim gibi, müşteri memnuniyeti en önemli hedeflerimizin başında geliyor. Şikayetvar A.C.E Awards’ta kendi kategorilerimizde lider seçilmekten büyük gurur duyuyoruz. Bu ödül, müşterilerimize sunduğumuz deneyimin ve kaliteli hizmetlerimizin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Yaratıcı çözümlerimiz, yenilikçi iletişim kanallarımız ve müşterilere odaklı yaklaşımımızla sürekli olarak müşteri beklentilerini karşılamayı hedefliyoruz. Tüm ekibimizle birlikte, müşterilerimizi dinlemeye, onların geri bildirimlerini değerlendirmeye ve sürekli olarak kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bu ödüller, bizi daha da motive ediyor ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunma konusunda ilham veriyor” dedi.

Reklam

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİN ÜST DÜZEYDE TUTULMASI HEDEFLENİYOR

MAİS A.Ş., servis süreçlerini daha pratik hale getiren Renault ve Dacia Port uygulamaları, sosyal medya platformları, Diyalog ve Whatsapp Hattı iletişim kanalları üzerinden yapılan etkileşimlerle müşteri beklentileri hızlı bir şekilde karşılıyor. Renault Dinliyor birimiyle müşteri bildirimlerini değerlendirilirken, şikayet yönetim ekibine ek olarak, sosyal medya ve dijital kanallar ekibiyle de kesintisiz hizmet sunularak müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde tutulması hedefleniyor.

Devamını oku

Sektörel Gündem

İLK BELGELİ KADİN OPJRATOR OLACAK SAYI ARTIYOR’

Yayınlanma tarihi

-

İLK BELGELİ KADİN OPERATÖR OLACAK SAYI ARTIYOR’

Aydın’da beko loder kursuna katılan Gülen Yılmaz, otomobilden önce kepçe kullanmayı öğrendi. Yılmaz, sınavı geçmesinin ardından Aydın’ın belgeli ilk kadın beko loder operatörü olacak.

Aydın’da Belgesem İş ve Tarım Makineleri Operatör Yetiştirme Kursu’nun belediye protokolüyle açtığı beko loder kursuna katılan 2 çocuk annesi Gülen Yılmaz, otomobilden önce kepçe kullanmayı öğrendi. En büyük destekçisinin eşi olduğunu ifade eden Yılmaz, sınavı geçmesinin ardından Aydın’ın belgeli ilk kadın beko loder operatörü olacak.

“KADINLARA CESARET OLMASINI İSTİYORUM”

Sadece kendisi için değil, hemcinslerine de cesaret vermek istediğini ifade eden 2 çocuk annesi Gülen Yılmaz; “Belediyenin böyle bir protokol imzaladığını gördüm. Ben de iş arıyordum. ‘Kendimi burada geliştireyim, gideyim’ dedim. Seçenekler arasında birçok operatörlük vardı ama beko loder tercihim oldu. İlk başta buraya iş amaçlı geldim. Bu konuda geliştireyim, bir belgem olsun, bunun üzerine iş ararım diye düşünerek gelmiştim ama buraya geldiğimde beko loder çok cazip geldi. Baktım ki benden başka hiç bayan yok. Ben beko loder ile ilerlemek istedim. Gerçekten çok zevkli ve bir sürü erkeğin içinde tek olmak da çok güzeldi. O yüzden beko loder ile devam etmek istiyorum. Aynı zamanda kadınlara da bir cesaret olmasını istiyorum” dedi.

Reklam

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ EŞİ

Araba kullanmaktan daha farklı ve zevkli. Beko loder daha çok heyecan verici. Bu kursa gelirken etrafıma, eşime sordum. Eşim de ‘Beko loderi yap’ dedi. Yapamazsam diye sorduğumda ise ‘En azından denemiş olursun ne kaybedeceksin ki?’ dedi bana. En büyük destekçim eşim. Bende de bu konuda biraz merak var. İlk geldiğimde çok korkuyordum ben de. Araca ilk çıktığımda ‘Eyvah, bu nasıl bir şey’ dedim. ‘Ne yapacağım’ dedim ama korkulduğu gibi değilmiş. İlk başta, evet çok zorlandım, hatta ‘yapamam’ dedim. Fakat şu anda çok zevkli” şeklinde konuştu.

AYDIN’DA OPERATÖRLÜK KURSUNA KATILAN KADINLARIN SAYISI ARTIYOR

Kurumun kurucularından ve eğitmenlerinden olan Yüksek Öğretmen Okan Sezgin ise operatörlük kurslarında kadınların sayısının her geçen gün daha da arttığını ifade ederek “Bir yıldır hizmet verdiğimiz firmamızda şu ana kadar yaklaşık 2 bin adayımızın hem eğitimini verdik hem belgelendirmelerini yaptık. Gülen Hanım, eğitimlerini tamamladıktan sonra Aydın’da belgeli ilk kadın beko loder operatörü olacak. Bu anlamda da kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

 

Reklam
Devamını oku

Trend olan