Takip Edin

Sektörel Gündem

Turkcell ile Bank of China’dan 30 avroluk kredi anlaşması

Turkcell, 2030’a kadar elektrik ihtiyacının yüzde 100’ünü kendi yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılama hedefi kapsamında, Bank of China ile 30 milyon avro “yeşil kredi” sözleşmesi imzaladı.

Yayınlanma tarihi

-

Elektrik tüketiminin yüzde 100’ünü 2030’a kadar kendi yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı ve 2050’ye kadar net sıfır olmayı hedefleyen Turkcell, sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerine uluslararası finansman sağlamaya devam ediyor.

Turkcell bu hedefleri doğrultusunda son olarak yenilenebilir enerji yatırımlarının finansmanı için Çin’in en köklü bankalarından Bank of China ile 30 milyon avro “yeşil kredi” sözleşmesi imzaladı.

Söz konusu anlaşmayla sağlanan kredi, uluslararası kabul görmüş “Yeşil Kredi İlkeleri” kapsamında yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı üretim tesisleri kurulumu için yapılacak ek enerji yatırımlarının finansmanında kullanılacak. Kredinin vadesi ilk yılı geri ödemesiz olmak üzere 5 yıl olacak.

Telekomünikasyon sektöründe ilk sırada

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kamil Kalyon, Türkiye’nin lider teknoloji şirketi olarak tüm iş süreçlerinde insan odaklı ve çevreye duyarlı bir kurumsal yaklaşımla hareket ettiklerini, faaliyetlerinin tamamında çevresel, sosyal ve yönetişimsel konulara odaklanarak çevreye, topluma pozitif iz bırakmayı amaçladıklarını bildirdi.

Reklam

İklim değişikliğinin işlerine, sektöre ve dünyaya getirdiği risklerin farkında olduklarını ve bu alanda çözüm ve aksiyonlar geliştirdiklerini belirten Kalyon, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda öncelikle İklimle Bağlantılı Finansal Beyan Görev Gücü/Task Force on Climate-Related Financial Disclosures (TCFD) tavsiyelerini dikkate alarak iklim değişikliğine bağlı risk ve fırsatlarımızı belirledik. Bu çalışmayla Turkcell’in iklimle ilgili eylemlerine daha geniş bir bakış açısıyla bakabiliyor, iklim değişikliğine karşı daha dayanıklı olma yolunda gelişim alanlarına da ışık tutuyoruz. Telekomünikasyon sektöründe yenilenebilir enerjiye en çok yatırım yapan şirketiz ve bu alandaki yatırımlarımızı da artırarak devam ediyoruz.

2030’a kadar elektrik ihtiyacının yüzde 100’ünü kendi yenilenebilir enerji kaynaklarımız ile karşılama hedefimiz kapsamında son adımı Bank of China ile yaptığımız 30 milyon avroluk yeni bir ‘yeşil kredi’ sözleşmesiyle attık. Yenilenebilir enerji yatırımlarımız için finansman sağlayacak benzer kredilerle karbon ayak izimizi azaltarak çevreye karşı sorumluluğumuzu yerine getirirken, finansman maliyetlerimizi de düşürüyoruz. Turkcell olarak sürdürülebilir faaliyetlerimize kaynak yaratma çalışmalarımız kapsamında yapacağımız yeni yatırımlarla ‘yeşil kredi’ kullanımını da sürdüreceğiz.”

‘Yeşil ekonomiye geçişe destek’

Bank of China Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Dalei Ding de banka olarak Turkcell’e yeşil finansman sağlamaktan memnuniyet duyduklarını aktararak, “Yeşil finansman ve sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda tahsis etmiş olduğumuz bu kredinin Türkiye’nin daha yeşil bir ekonomiye geçişine de destek olacağını düşünüyoruz. Dünyada ve Türkiye’de bankacılık sektörünün, insanları iklim değişikliğinin etkilerinden korumak ve gelecek için yeşil ekonomiye yatırım yapmak konusunda ciddi bir çaba içerisinde olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de yeşil finansman ve sürdürülebilirlik temalı finansmanlarda rol almaya devam etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan