Takip Edin

Haber

SİNAN SAYGI’DAN KAMUOYU ÜZERİNE KİTAP

Yayınlanma tarihi

-

Aylık iş ve ekonomi dergisi İŞİN DETAYI’nın Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Sinan Saygı’nın ilk kitabı ‘Tarihsel Gelişim İçinde Kamuoyu Kavramı’, Gece Kitaplığı’nca basıldı. Kamuoyu kavramının ayrıntısıyla anlatıldığı kitabın düşünsel altyapısında demokrasi kavramı yer alıyor.

Sinan Saygı’nın kaleminden ‘Tarihsel Gelişim İçinde Kamuoyu Kavramı’ kitabı, Gece Kitaplığı’nca piyasaya çıktı. ‘Tarihsel Gelişim İçinde Kamuoyu Kavramı’ kitabı, kamuoyu kavramının ortaya çıkışından itibaren hangi topluluklarda ve nasıl geliştiğini ortaya koyuyor. Kamuoyu kavramının tanımı, kamuoyunun oluşması ve kamuoyu oluşturan araçlara yer verilen kitapta, kamuoyu oluşumunda kamusal alanın önemi, siyaset kavramında kamuoyunun önemi ve propagandanın kamuoyu oluşumundaki önemi yer alıyor. Kökeni antik çağlara dayanan kamuoyu kavramının, araştırma olarak ülkemiz açısından oldukça yeni olduğuna ve bu alanda yapılan akademik çalışmaların yeterli sayıda olmadığına vurgu yapılan kitap, sadece kamuoyu kavramını tek eserde toplayan ender kuramsal çalışmalardan birisini oluşturuyor. Sinan Saygı’nın bu çalışması, bu yönüyle kitap dünyasında önemli bir açığı da dolduruyor.

Kitap, kamuoyu gerçeğine tarihsel perspektif ve kuramsal bakış açısıyla yaklaşan, demokrasilerde kamuoyunun rolü ve önemini işleyip, totaliter sistemdeki baskıcı rejimlerde propaganda ve dayatmaya dayalı kamuoyu oluşumunu göz ardı eden bir nitelik taşıyor. Kitabın düşünsel alt yapısında demokrasi kavramı yer alıyor. Demokrasilerde kamuoyu tartışılmaz derecede bir öneme sahip. Yönetme ve yönetilme süreçlerinde kamuoyunun rolü oldukça fazla. Dolayısıyla gerek siyaset gerekse iletişim bilimlerinin inceleme alanlarına giren kamuoyu kavramının hangi süreçlerde ve toplumlarda ortaya çıktığı, nasıl bir gelişim arz ettiği çok önemli. Kitabın yazılma amacını da bu düşünsel altyapı oluşturuyor.

SİNAN SAYGI KİMDİR?

  1. 08. 1975 tarihinde Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğan Sinan Saygı, ilk, orta ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladı. Üniversiteyi 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Ana Bilim Dalında bitiren Saygı, yüksek lisansını yine İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Ana Bilim Dalında yaparak, 2000 yılında uzman iletişimci unvanını kazandı. Yüksek lisansı bitirdikten sonra 2000 yılında Dünya Gazetesi’nde gazeteciliğe başlayan Saygı, burada çeşitli departmanlarda 9 yıl muhabirlik ve editörlük yaptıktan sonra gazetecilik kariyerine başka basın yayın organlarında devam etti. Çeşitli kuruluş ve ajanslarda gazetecilik yaptıktan sonra bir dönem özel bir şirkette basın danışmanlığı görevinde de bulunan Saygı, şu anda tüm Türkiye’de bayi satışı olan bir aylık iş ve ekonomi dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütüyor. 25 yıllık basın tecrübesine sahip olan Saygı, sarı basın kartı sahibi. Saygı, kariyerine basın sektöründe devam etmeyi hedefliyor.

 

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YENİLİKLERE  DAİMA AÇIK

Yayınlanma tarihi

-

 

Çetinler Sürücü, Src ve İş Makineleri kursumuz hep yeniliklere açık olmuştur.Sadece sürücü belgesi (Ehliyeti) değil, güvenli sürücülük eğitimi vermekteyiz. Kursumuz yine ilklere öncülük ederek ış makinaları Operatörlük belgesi üzerine çalışma yaparak G sınıfı sürücü belgesi vermeye başladı.

Kursumuzda hep yeniliklere açık olduk. Araç ve gereçlerimizi hep yeni teknoloji cihazları ile donattık. Şu anda sıfır km. Hundai otomobillerle, sıfır Isuzu ve Iveco otobüslerle eğitim vermekteyiz.  Aynı Forklift- Elektrikli transpalet-Mobil Vinç- Dozer- Greyder – Finişer – iş Kamyonu – Zemin Süpürme-Fore Kazık-Zemin Delik Delgi, firmalara Tavan vinci, Limanlara Liman makinaları ve Serdümen, Terminal Traktörü belgesi, bireysel olarak Eskavatör, Beko Loder, Loder makinaları ile ilgili Operatörlük belgeleri vermeye başlamıştır.

Devamını oku

Haber

HIZLI TEKNİK VE SERVİS HİZMETİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Türkiye’de “personel yükseltici platform sektöründe” bir ilke imza atan Acarlar Makine, Avrupa’nın CE ve EN 280 standartlarına uygun üretilen platformlarını iç pazarla buluşturmaktadır.

Acr Grup bünyesinde kurulan Acarlar Makine, 2003 yılından bu yana, Her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesi, Dinamik ve çözümcü yaklaşıma sahip kadrosu, Hızlı teknik servis hizmeti, Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile fark yaratmaktadır. Müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek, öğrenen, sürekli yenilenen ve ilkleri gerçekleştiren bir kurum olmak.

GELİŞİME AÇIK VE GENÇ DİNAMİK ÇALIŞAN KADROSUYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gelişime açık yönetimimiz, genç, dinamik çalışan kadromuzla pazardaki ürünleri ve rakiplerimizi yakından takip ederek, bilgileri en iyi şekilde toplamak, kurum içi koordinasyonu ve iletişimi geliştirerek toplanan bilgi üzerinde kararlar almak ve bu doğrultuda hizmet verdiğimiz müşterilerimizle etkin iletişimi ve bilgiyi paylaşarak en yüksek faydayı sağlamak. İç ve dış müşteri odaklı bir kurum olma hedefi doğrultusunda ve bu hedefe paralel olarak kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini, iş süreçlerini ve bunları uygulayan insan kaynaklarımızı geliştirerek, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmak

Reklam
Devamını oku

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan