Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Türk, Deprem Bölgesine Destek Çalışmalarını Sürdürüyor

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizi derinden sarsan 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından bölge halkının yaralarını sarmak için tüm çalışanları, bayi ve yetkili servis ağıyla birlikte seferber olan Mercedes-Benz Türk; sosyal yaşamın devamlılığı, çocukların sosyal gelişimi, gençlerin eğitimi ve desteklerin sürekliliği için çalışmaya devam ediyor. 

Mercedes-Benz Türk, depremin ilk gününden bu yana dayanışmanın gücüyle bölgenin ve bölge halkının yanında olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda; Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer SülünMercedes-Benz Türk Genel Sekreter, Hukuk ve Uygunluk Direktörü Gamze Gökçen Pilevne, Kamu ile İlişkiler Müdürü Selen Altan ve Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Miray Demirel, Hatay’ın Antakya ilçesindeki İSO Yaşam Kenti’ni ve Adana’daki Çocuk İyilik Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Deprem bölgesine yapılan yardımların ve desteklerin uzun vadeli olması gerektiğini vurgulayan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; “Depremlerin acısını ve üzüntüsünü hala derinden yaşıyoruz. Depremin ilk zamanlarında çok zorlu bir süreçten geçtik. Ancak bundan sonrası için hepimize çok daha büyük görevler düşüyor. Bölge halkının yanında olmak, onların geleceğe umutla bakmasını sağlamak, her şeyden önce insanlık vazifemiz.” dedi.

Depremden etkilenen bölge halkına destek olmak için Mercedes-Benz Türk çalışanlarının katılımıyla kısa, orta ve uzun vadeli eylem planlarını uygulamayı sürdürdüklerini belirten Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, sözlerine şöyle devam etti; “Depremlerin hemen ardından tüm çalışanlarımız, bayilerimiz ve yetkili servislerimizle adeta bir seferberlik başlattık. Halen faaliyette olan destek fonumuzu kurduk. Büyük bir birlik ve beraberlik örneği gösteren, gece gündüz yardım için çalışan tüm Mercedes-Benz Türk çalışanlarına ve tüm paydaşlarımıza yeniden en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

“Depremzede Aileler ile Bir Aradayız”

Reklam

İSO Yaşam Kenti’ndeki ailelerle bir araya gelmeyi ve ihtiyaçları anlık olarak takip etmeyi önemsediklerini belirten Süer Sülün; “İstanbul Sanayi Odası’nın öncülüğünde kurulan İSO Yaşam Kenti, depremzede ailelerin kalıcı konutlara geçmeden önce bir nebze olsun yaşamlarını kolaylaştırmak adına önemli bir rol üstleniyor. Biz de desteklerimizle, sosyal hayatın devamlılığını sağlamaya yardımcı oluyoruz.

Bölgede desteklerin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşıyor. Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle, ihtiyaçların takibini yapıyor ve gereksinimlere daha çabuk yanıt veriyoruz. Aynı zamanda tüm Mercedes-Benz Türk ailesinin onların yanında olacağı mesajını paylaşıyoruz.” dedi.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, depremden etkilenen çocukların tekrar yaşama sarılmaları için sağlanacak her türlü desteğin çok önemli olduğunun altını çizdi. Sülün, sözlerine şöyle devam etti; “Deprem sonrasında en çok zarar görenlerin başında çocuklar geliyor. Bu nedenle çocuklarımızın yeniden normal yaşamlarına dönmelerini sağlayacak her adımın büyük bir önemi var. Çocukların eğitimlerinin devamlılığı son derece önemli. Bu kapsamda öğrencilerimizin eğitimlerine yardımcı olmak için gerekli donanım desteğini sağlıyoruz. Bunun yanı sıra keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar da oluşturmaya çalışıyoruz.

Bölge ziyaretimiz kapsamında depremde uzuvlarını kaybetmiş, 21 yaşına kadar olan çocuklara ve gençlere en ileri teknoloji ile ortopedik ve psikolojik destek sağlayan Çocuk İyilik Merkezi’ni de ziyaret ettik. Hem çocuklarımızı görmek hem de merkezin ihtiyaçlarını ilk elden öğrenmek istedik. Bölgeyi ve bölge insanını tekrar ayağa kaldırmanın uzun soluklu bir süreç olduğunu biliyoruz. Ancak ülkemizin yüksek dayanışma gücüyle bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum. Mercedes-Benz Türk olarak, depremden etkilenen bölge halkının yanında olmayı sürdüreceğiz.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YENİLİKLERE  DAİMA AÇIK

Yayınlanma tarihi

-

 

Çetinler Sürücü, Src ve İş Makineleri kursumuz hep yeniliklere açık olmuştur.Sadece sürücü belgesi (Ehliyeti) değil, güvenli sürücülük eğitimi vermekteyiz. Kursumuz yine ilklere öncülük ederek ış makinaları Operatörlük belgesi üzerine çalışma yaparak G sınıfı sürücü belgesi vermeye başladı.

Kursumuzda hep yeniliklere açık olduk. Araç ve gereçlerimizi hep yeni teknoloji cihazları ile donattık. Şu anda sıfır km. Hundai otomobillerle, sıfır Isuzu ve Iveco otobüslerle eğitim vermekteyiz.  Aynı Forklift- Elektrikli transpalet-Mobil Vinç- Dozer- Greyder – Finişer – iş Kamyonu – Zemin Süpürme-Fore Kazık-Zemin Delik Delgi, firmalara Tavan vinci, Limanlara Liman makinaları ve Serdümen, Terminal Traktörü belgesi, bireysel olarak Eskavatör, Beko Loder, Loder makinaları ile ilgili Operatörlük belgeleri vermeye başlamıştır.

Devamını oku

Haber

HIZLI TEKNİK VE SERVİS HİZMETİ

Yayınlanma tarihi

-

 

Türkiye’de “personel yükseltici platform sektöründe” bir ilke imza atan Acarlar Makine, Avrupa’nın CE ve EN 280 standartlarına uygun üretilen platformlarını iç pazarla buluşturmaktadır.

Acr Grup bünyesinde kurulan Acarlar Makine, 2003 yılından bu yana, Her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazesi, Dinamik ve çözümcü yaklaşıma sahip kadrosu, Hızlı teknik servis hizmeti, Satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile fark yaratmaktadır. Müşterilerimiz ve çözüm ortaklarımız ile yaratmış olduğumuz güven çerçevesinde, dünyadaki gelişmeleri ve trendleri yakından takip ederek, öğrenen, sürekli yenilenen ve ilkleri gerçekleştiren bir kurum olmak.

GELİŞİME AÇIK VE GENÇ DİNAMİK ÇALIŞAN KADROSUYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

Gelişime açık yönetimimiz, genç, dinamik çalışan kadromuzla pazardaki ürünleri ve rakiplerimizi yakından takip ederek, bilgileri en iyi şekilde toplamak, kurum içi koordinasyonu ve iletişimi geliştirerek toplanan bilgi üzerinde kararlar almak ve bu doğrultuda hizmet verdiğimiz müşterilerimizle etkin iletişimi ve bilgiyi paylaşarak en yüksek faydayı sağlamak. İç ve dış müşteri odaklı bir kurum olma hedefi doğrultusunda ve bu hedefe paralel olarak kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini, iş süreçlerini ve bunları uygulayan insan kaynaklarımızı geliştirerek, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmak

Reklam
Devamını oku

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan