Takip Edin

Haber

Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika 2022 İnovasyon Zirvesi’nde Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilirliğin İş Dünyasını Nasıl Değiştirdiği Konuşulacak

Yayınlanma tarihi

-

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne önderlik eden ve Corporate Knights tarafından 2021 yılında Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketi seçilen Schneider Electric iş dünyası, kamu sektörü ve teknoloji alanındaki liderleri birinci çevrimiçi ve çevrimdışı Orta Doğu ve Afrika 2022 İnovasyon Zirvesi’nde bir araya getiriyor.

Sektörün geleceğini tanımlayacak olan ve 9-10 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek bu iki günlük etkinlikte sektör liderleri, teknoloji uzmanları ve kamu sektöründen karar alıcılar, işletmelerin giderek hızı artan dijital dönüşümden nasıl faydalanabileceğini ve bölgede net sıfır hedeflerine nasıl katkıda bulunabileceğini tartışacak. Orta Doğu ve Afrika bölgesinde düzenlenen, kendi alanındaki bu en büyük ve en detaylı etkinlikte 1000’in üzerinde katılımcı fiziksel olarak yer alırken, 4000 kişi de etkinliğe çevrimiçi olarak katılacak. MEA İnovasyon Zirvesi Dubai’de gerçekleştirilecek ve eş zamanlı olarak çevrimiçi yayınlanacak.

İki gün boyunca teknolojinin enerji, lojistik, imalat, perakende ve kamu hizmetleri sektörlerinde büyüme ve sürdürülebilirliği nasıl hızlandırabileceğine odaklanılacak. Etkinlikte ayrıca enerji maliyetlerinin düşürülmesini, kurumların ve operasyonların daha esnek, daha uyumlu hale getirilmesini sağlayacak EcoStruxure ile tasarlanmış, Nesnelerin İnterneti özellikli yazılım, çözüm ve hizmetlerin tanıtılacağı bir İnovasyon Merkezi yer alacak.

Teknoloji ve veri tarafından yönlendirilen bir dünyada yaşıyoruz. Dijitalleşme ve elektrik hepimiz için daha sürdürülebilir bir geleceğe şekil verecek.

MEA İnovasyon Zirvesinin açılışı Schneider Electric CEO ve Başkanı Jean-Pascal Tricoire tarafından yapılacak. Bunun ardından teknoloji ve sürdürülebilirlik alanlarında üst düzey yöneticilerin katılacağı bir dizi panel düzenlenecek.

Reklam

Schneider Electric’te Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Luc Remont şunları söyledi: “Teknoloji ve veri tarafından yönlendirilen bir dünyada yaşıyoruz. Dijitalleşme ve elektriklendirme hepimiz için daha sürdürülebilir bir geleceğe şekil verecek.

Bu değişime nasıl tepki vereceğimiz bizim tercihimiz ve teknolojiye odaklanan kuruluşlar uzaktan çalışma, daha fazla esneklik, daha yüksek verimlilik, daha düşük maliyet ve daha çevre dostu operasyonlar gibi kavramlardan faydalanacak.”

Schneider Electric, etkinlik sırasında Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki müşterilerinin geleceğin dijitalleşmesine geçişine yardımcı olacak bir dizi yeni çözüm ve teknolojinin duyurusunu yapacak.

Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika Başkanı Walid Sheta ise şöyle bir ekleme yaptı: “Zihinlerin yeniliklere odaklanmasını istiyoruz. Böylece kuruluşlar hem iş dünyası hem de sektördeki bir sonraki büyük değişime hazırlanabilir. Bunlardan biri pandemi, diğeri iklim değişikliği. MEA İnovasyon Zirvesi ile bölgedeki müşterilerimiz ve iş ortaklarımız dönüşümü nasıl gerçekleştireceklerini ve geleceğe nasıl çok daha hazır hale geleceklerini daha kolay kavrayacaklar.”

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku

Haber

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Yayınlanma tarihi

-

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Mersin-Adana- Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Yenice tren seferleri 2 sene boyunca durdurulacak.

Mersin-AdanaGaziantep hızlı tren hattının Tarsus Bölgesel çalışmalar nedeniyle tren seferleri 2 yıl boyunca duracak. Alınan Bilgiye göre Mersin-Adana kesiminde en büyük yapı olan Tarsus açkapa yapısı çalışmaları bölgede başta kazık makinaları olmak üzere çok sayıda ağır iş makinası çalışan tren trafiğinin yanında imalata devam etmekte, aynı güzergâhta derin kazı, dolgu ve sanat yapısı çalışmaları tren trafiğini tehlikeye sokmadan yapılmaya çalışılmakta fakat güvenlik zafiyetleri nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı olacak.

Devamını oku

Haber

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma tarihi

-

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’da iş makinesinin çarptığı işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman merkez İndire bölgesinde devam eden konut alanında çalışan Ahmet Coşkun sürücüsü ve plakası öğrenilmeyen iş makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahalesi yapılan Ahmet Coşkun Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ahmet Coşkun yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Devamını oku

Trend olan