Takip Edin

Sektörel Gündem

Sadıkoğlu’ndan enkaz çalışmaları için uyarı!

Ağır hasarlı binaların kontrollü yıkımında demirlerin yerinde ayrıştırılması sırasında çıkan asbest maddesinin insan ve çevre sağlığını tehlikeye attığını belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, esnaf ve vatandaşın ayrıştırma işlemleri ve günlerce süren yıkımların içerisinde yaşamını ve ticaretini sürdürmeye çalıştığını söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Sadıkoğlu, enkaz demirlerinin yerinde ayrıştırılmasına bir an önce son verilmesine ve bu işlemlerin döküm sahalarında yapılması çağrısında bulundu.

Ana caddeler üzerinde bulunan ağır hasarlı binaların yıkım çalışmalarının hızlandırılmasını ve yıkımların vatandaşın sağlığına, huzuruna ve emniyetine önem verilerek yapılması gerektiğini belirten Başkan Sadıkoğlu, “Şehrimizi yeniden eski günlerine kavuşturabilmemiz için ticareti hızla ayağa kaldırmalıyız.

Özellikle işlek caddelerimiz ve çarşılarımızdaki yıkım işlerinin acilen bitirilmesi, iş yerlerinin yapımına başlanması ve hak kaybı yaşanmadan iş insanlarımızın ticari hayatına dönmesinin önü açılmalıdır. Konteynerlerde uzun süreler kalınabilmesi mümkün değildir.

Bunun için yıkımlar hızlandırılmalı ancak bunu yaparken de vatandaşın sağlığı, huzuru ve emniyetine önem verilmeli” dedi. Sadıkoğlu, “Şehrimizdeki yıkım ve hafriyat işlerinin ağır aksak ilerlediği hepimizin malumu. Bu işlemler sırasında yaşanan sorunlar üyelerimizi, vatandaşımızı bezdirmiş durumda.

Günlerce süren bina yıkımları, çoğu yıkımda tazyikli su kullanılmaması ve en önemlisi yıkılan binanın demirinin kepçe darbeleriyle olduğu yerde ayrıştırılması kabul edilemez bir durum. Defaatle dile getirmemize rağmen yetkili merciiler adeta bu duruma kulaklarını tıkamış durumda. Binlerce insanımızın canına mal olan ihmaller şimdi de insan ve çevre sağlığını tehlikeye atıyor.

Reklam

Artık şehrimizdeki 5 yaşındaki çocuk bile asbest maddesinin kanser riskini ne derece tetiklediğini biliyor. Ancak ne hikmetse bu durum dikkate alınmak istenmiyor. Esnaflarımız ve vatandaşımız ayrıştırma işlemiyle günlerce süren çalışmaların içinde yaşamını ve ticaretini sürdürmeye çalışıyor. Enkaz demirlerinin yerinde ayrıştırılmasına son verilmelidir. Bu işlem döküm sahalarında yapılmalıdır. Ayrıştırma işlemi yıkım yerlerinde yapılmadığı takdirden yıkımlar daha da hızlanarak şehrimiz hızla toparlanacaktır” diye konuştu.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku

Trend olan