Takip Edin

Sektörel Gündem

Rekor sıcaklar klimaya talebi artırdı

Sıcak havaların rekor üzerine rekor kırmasıyla klima satışlarında talep arttı. Bazı servisle kuruluma yetişemeyince vatandaş başka yollar aramaya başladı. Önceki 2,8 milyar liralık elektrik tüketildiği tahmin ediliyor.

Yayınlanma tarihi

-

Yurt genelinde önceki gün 1 milyon 77 bin megavatsaatle (kWh) günlül elektrik tüketim rekoru kırıldı.

Milliyet’in haberine göre güncel tarifeyle hesaplandığında bu kullanım yaklaşık 2,8 milyar liralık bir faturaya denk geliyor.

Uzmanlar, kurak geçen yazda elektrik kullanımının daha da artması halinde bölgesel elektrik kesintilerinin gündeme gelebileceğini anlattı.

Kesintilerin başta İstanbul-Kocaeli-Bursa hattı ile Doğu Anadolu Bölgesi olmak üzere yoğun kullanımın olduğu bölgelerde görülebileceği ifade edildi.

‘Klima talebi son dakikaya kaldı’

Reklam

DT ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği (BEYPER) Başkanı Ali Yıldız, bu yıl temmuz ayı öncesinde havaların serin gitmesi ve fiyatlardaki artışlar nedeniyle klima talebinin son dakikaya bırakıldığını belirterek “Talep beklediğimizden çok yüksek” dedi.

Çok geç randevu veriliyor

Son günlerde çok yüksek talep olduğunu değerlendirdiği klima alanında servis eksikliği nedeniyle talebin vantilatör, soğutucu gibi alanlara da kaydığını vurgulayan Ali Yıldız, “Günübirlik kurulum isteyenler servislerden çok ileri tarihlere kurulum randevusu bulabildiği için klima alımından vazgeçebiliyor. Diğer taraftan havaların sıcak gideceği öngörüsüyle alım talebini somutlaştıranların da sayısı fazla” dedi.

Yıldız, beyaz eşya mağazalarına giren her 10 kişiden 7’sinin klima ve benzeri soğutucu için geldiğini kaydetti.

Satışlar üçte bir arttı

Reklam

Sektör yetkilileri, üretici ve satıcılar açısından 1 Temmuz – 15 Ağustos aralığının split klima satışlarının en yoğun olduğu döneme işaret ettiğini söyledi. Sıcakların artmasıyla satışlarda önceki haftalara göre yüzde 20-30 bandında bir artış yaşandı.

En çok tercih edilen Split klima fiyatları 35-40 bin lira bandında seyrederken; 2023 yılında Türkiye klima pazarının 5 milyar lirayı aşması bekleniyor.

Satış 1 milyonu bulabilir

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) Başkanı Ayk Serdar Didonyan, aşırı sıcaklar ve iklim değişikliğiyle uzayan yaz sezonlarının klimalara olan ilgiyi artırdığını, klima pazarını büyüttüğünü söyledi.

Bu yıl klimada yurt içi satışların 1 milyon adedi aşacağı öngörülüyor. Türkiye’de duvar tipi split klima üretimi 2 milyon adete ulaştı. Üretimin yarısı ihracata gidiyor.

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sektörel Gündem

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Yayınlanma tarihi

-

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Sektördeki firmaları çatısı altında toplayan İMDER, 12. Olağan Genel Kurul Toplantısını 01 Nisan 2024 tarihinde, İMDER Dernek Merkezinde gerçekleştirdi.

1 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, 20. yılını dolduran Ascendum, ASKO Glob All, Borusan, Çukurova Ziraat, ENKA Pazarlama, HİDROMEK, Marubeni Dağıtım ve Servis ile SİF İş Makinaları üye firmalarının temsilcilerine plaketleri takdim edildi. Birlikte 10. yılını dolduran Betonstar, Ceren Makina, Tünelmak ve TürkTraktör firmalarının temsilcilerine ve aynı zamanda 15. yılını dolduran Çukurova Makina, KARYER-TATMAK ve Uygunlar firmalarının temsilcilerine de üyelik plaketleri takdim edildi. Plaket takdiminin ardından İMDER’e yeni katılan İnan Makina temsilcisine de üyelik sertifikası verildi.

YENİDEN BAŞKAN NADİR AKGÜN

İMDER’in 12. Olağan Genel Kurul Toplantsının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. 2024- 2025 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldı. Yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına, 2022- 2023 dönemini başarılı bir şekilde tamamlayan Nadir Akgün seçilerek yeniden başkan oldu.

Reklam
Devamını oku

Sektörel Gündem

HER TÜRLÜ VİNÇ İHTİYACI KARŞILANIYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Can Lojistik Vinç İşletmeciliği Yarım asırdır kiralama sektörünün lokomotif firması olarak vinç, Vinç Kiralama hizmeti veriyor. Can Vinç, her türlü vinç ihtiyacınız için geniş bir yelpazede kiralama hizmeti sunuyor.

Can Lojistik Vinç Eskişehir ve çevre iller için önde gelen vinç kiralama ve ağır nakliyat firmalarındandır. Kurulduğumuz günden bugüne sürekli gelişim prensibimizle araç filomuzu ve hizmet kalitemizi arttırmaya devam eden Can lojistik vinç kiralama sektöründe en önde gelen firmalar arasında yer alıyor. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Can lojistikte her türlü vinç kiralama yapabilirsiniz.

TEKNOLOJİK GELİŞMEYE AÇIK

Can Lojistik Vinç olarak yaptığımız her işin büyük bir sorumluluk taşıdığının bilincinde olarak; müşterilerimize en hızlı ve problemsiz şekilde çözümler üretiliyor. Sektörümüzle ilgili gelişmelere ayak uydurarak, her türlü teknolojik gelişmeye açık, kalitede muhafazakâr, sistemle ilgili iyileştirme faaliyetlerine açık, çözümlerde rasyonel, çalışmada esnek bir anlayışı ilke edinmek, köklü ve güvenilir firma imajını sürdürmek en büyük gayretimizdir.

Reklam

 

Devamını oku

Sektörel Gündem

SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLEYEN

Yayınlanma tarihi

-

 

Müşteri memnuniyetini misyon edinerek sektörün yaşadığı iletişim ve hızlı müdahale sorunlarını ortadan kaldırmayı hedef edinen karaca vinç geniş makine yelpazesi ve Deneyimli Personel Kadrosu ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaca Vinç nakliyat olarak Araç Üstü Vinç, Sepetli Platform, Manlift ve Forklift makine grupları ve Kamyon, Tırlarımız ile Kiralama, Taşıma, Yükleme ve Kaldırma hizmetleri vermektedir.  Firmamız aynı zamanda Ofis, Ev ve Şantiye alanlarında kullanılan Konteyner ürünlerinde Satış, Kiralama ve Nakliye hizmetleri de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak isteyen Karaca Vinç Çok yakında hizmetinizde olacak olan 50 tonluk teleskopik makinemiz hanemize hayırlı olsun

Devamını oku

Trend olan