Takip Edin

Haber

PLATFORMDER yeniden Saruhan Günaydın dedi

Yayınlanma tarihi

-

Platformder 4. Olağan genel Kurul Toplantısı 16 Mayıs 2023 Salı günü The Kailyn Hotels & Suites Ataşehir’de gerçekleştirildi. Genel Kurula Tek Liste ile giren Saruhan Günaydına emanet. Genel Kurul açılış konuşması Platformder Yönetim Kurulu Başkanı Saruhan Günaydın tarafından gerçekleştirildi. 4.Olağan Genel kurul konuşmasında, Pandemi sonrası, 2021 yılı haziran ayı dönemin ’de Servet Ayhan’dan almış olduğumuz bayrağı daha ileriye götürmek için yoğun bir çalışma sürdürmeye gayret gösterdiklerini belirten, Günaydın “Derneğimiz kurulduğundan bugüne kadar bazı başarılar kolay elde edilmedi. Bunları hiç kimse bize altın tepsi içinde sunmadı “dedi.

Konuşmasına devam eden Günaydın, “PLATFORMDER, temsil ettiği sektöre çeşitli şekillerde fayda sağlamak, sektörel problemleri üyeleri vasıtasıyla tespit ederek çözüm önerileri geliştirip bu doğrultuda faaliyetler yürütmek, istihdama katkı sağlamak, sektör paydaşlarını ekonomik olarak güçlendirmek ve haklarımızı bilmemize katkı sunmak için çalışmalarına devam etmeye devam edecektir. Dernek bir toprağa benzer. Toprağın başında durup size bir şey vermesini beklerseniz, göreceğiniz tek şey yabani otlar, taşlar ve kayalar olacaktır. Eğer o toprak ile ilgilenmezseniz, çöle döner ufak bir rüzgârda her yöne savrulur. Ve bir gün gelir hiçbir işe yaramaz hale gelir. Ama siz o toprağa sahip çıkarsanız, size verebileceği her şeyi verir. Yeri gelir size bir sığınak olur, yeri gelir size bir mola yeri olur ve yeri gelir size nefes alabileceğiniz bir yer. Umarım derneğin bana ne faydası oldu sorusunu sormadan önce, kendimizin derneğe sektör adına ne kattığını sorgulamamız daha faydalı olacaktır” dedi.

PLATFORMDER 4 Olağanüstü Genel kurul toplantısının sponsorluğunu “Sader Akü” ile AT Leasing üstlendi.

 

PLATFORMDER’in 4. Olağan Genel Kurul Toplantısında oy birliği ile seçilen Yönetim Listesi ise aşağıdaki şekilde oluştu.

Reklam

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

 1. SARUHAN GÜNAYDIN
 2. KENAN AYDIN
 3. FATİH AYDIN
 4. KEREM BAYRAK
 5. SİBEL AYGÜL
 6. KEMAL İÇER
 7. MEVLUT FAİK TEKİN

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

 1. GÖKHAN GÜLTEKİN
 2. SAMET ADIGÜZEL
 3. MUSTAFA KİLİT
 4. NECİP AYHAN
 5. HALİL İBRAHİM ŞURGUN

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

 1. BEKİR ERDEMLİ
 2. BİRKAN KORKMAZ
 3. İSMAİL ÇİÇEK

DENETLEME KURULU YEDEK ÜYELER

 1. ERKAN KALECİ
 2. HASAN HİLMİ ELLİALTIOĞLU
 3. YASİN YAMAN

MESLEKİ ETİK KURULU VE HAKEM HEYETİ ÜYELERİ

 1. SERVET AYHAN
 2. EYÜP PARLAK
 3. TAYFUN KOÇ

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

Yayınlanma tarihi

-

BAYRAM ÖNCESİ İŞ MAKİNALARI DERE TEMİZLİĞİ YAPIYOR

İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri Ramazan Bayramı öncesi İzmir Konak’ta bulunan Meles Çayı Deltası ve Arap Deresi’nde temizlik seferberliği başlattığını bildirdi

İZMİR Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü ekipleri, dere yataklarında kırsal alanlarda oluşan rusubat ve dere yataklarına ulaşırken bir taraftan da yerleşim ve sanayi alanlarında biriken farklı türİerde atıkların oluşturacağı koku problemi için teyakkuza geçti. Konak, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçe sınırlarından geçen Emrez, Kozağaç, Uzundere, Çitlembik gibi birçok dere sisteminin bağlandığı Meles Çayı ve Arap Deresi Halkapınar mevkinde birleşerek yağış sel sularını izmir Körfez’ine ulaştırıyor. Yağış sel sularının getirdiği rusubat ve çevresel atiklar ise dere yataklarında birikiyor.

34 ADET KAMYON VE 60 PERSONEL ÇALIŞIYOR

Rusubat ve belirtilen aüklar dere yatağının denize bağlandığı Liman ve Halkapınar bölgesinde çökelerek, bir taraftan da dere hidrolik kapasitesini düşürüyor. Diğer taraftan da havaların ısınması ile bölgede koku sorununa yol açıyor. İZSU ekipleri, bayram öncesi dere yataklarında yapüğı temizlik çalışması ile koku sorunu başİamadan müdahale etti. Halkapınar’da bulunan Meles Çayı ve Arap Deresi birleşiminde yapılan temizlik çalışması, dere yatağı ile deniz bağlantısı kesilerek bölgede bulunan suyun tahliyesi ile başladı. Tahliyenin ardmdan iş makineleri ile dere yatağında yer alan kokuya neden olan malzeme toplanarak bölgeden uzaklaştırıldı. Devam eden temizlik çalışmasında 28 adet farklı amaçlı iş makinesi, 34 adet kamyon ve 60 personel çalışıyor. Her yıl düzenli olarak yapılan temizİik çalışmaları titizlikle sürdürülüyor. Vatandaşların sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilememesi için çalışmalarını yürüten ÎZSU ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına devam edecek.

Reklam
Devamını oku

Haber

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Yayınlanma tarihi

-

TREN SEFERLERİ 2 YIL BOYUNCA HİZMET VERMEYECEK

Mersin-Adana- Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Yenice tren seferleri 2 sene boyunca durdurulacak.

Mersin-AdanaGaziantep hızlı tren hattının Tarsus Bölgesel çalışmalar nedeniyle tren seferleri 2 yıl boyunca duracak. Alınan Bilgiye göre Mersin-Adana kesiminde en büyük yapı olan Tarsus açkapa yapısı çalışmaları bölgede başta kazık makinaları olmak üzere çok sayıda ağır iş makinası çalışan tren trafiğinin yanında imalata devam etmekte, aynı güzergâhta derin kazı, dolgu ve sanat yapısı çalışmaları tren trafiğini tehlikeye sokmadan yapılmaya çalışılmakta fakat güvenlik zafiyetleri nedeniyle 2 yıl boyunca kapalı olacak.

Devamını oku

Haber

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Yayınlanma tarihi

-

İŞ MAKİNASININ ÇARPTIĞI İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Adıyaman’da iş makinesinin çarptığı işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Adıyaman merkez İndire bölgesinde devam eden konut alanında çalışan Ahmet Coşkun sürücüsü ve plakası öğrenilmeyen iş makinanın çarpması sonucu ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından müdahalesi yapılan Ahmet Coşkun Adıyaman Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Ahmet Coşkun yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtulamayarak hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Devamını oku
Reklam hba.com.tr
Reklam hba.com.tr
Bumerang - Yazarkafe

Trend olan