Takip Edin
#

Haber

PLATFORMDER 2. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI’NI GERÇEKLERŞTİRDİ

Abone Ol 

Yayınlanma tarihi

-

PLATFORMDER 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü üyelerinin yoğun katılımı ile Park Inn Radisson Istanbul Asia Kavacık’ta gerçekleştirdi. Genel Kurul Toplantısı sonucunda 2016 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Servet Ayhan yeniden başkan seçildi.

Programın ilk kısmında Fidancılar Sigorta adına Orhan Fidancı ve Corpus Sigorta adına Sertem Demir bir sunum gerçekleştirdiler. Özellikle personel yükseltici platform sektörüne yönelik geliştirdikleri sigorta uygulamaları hakkında üyeleri aydınlattılar. Orhan Fidancı yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi: ” Sigorta konusunda sektörümüzün 10 yıl önce yaşadığı en büyük sorun sigorta konusuydu. Sigorta şirketleri sektörün birkaç büyük firmalarının dışında sektörün geneline poliçe yapmıyorlardı yapanlarda hasar sonrası tazminatlarını alamıyorlardı. Sorunun çözümüne dair toplantılar yaparken ilk önce sektörü tanımamızın gerektiğini gördük; vinç işletmecileri ve operatörler ile çalışmaya başladık. Makinalar, bom, radüs, göbek, bar, kanca, halat vs.  nedir?  Bunları öğrendik. Kayseri, Konya, Ankara, Bursa, Mersin, İzmir  ve İstanbul’da toplantılar yaptık . Sorunları dinledik, neler istediklerini  öğrendik. Bu çalışma tam 2 yıl sürdü. Bu çalışmanın ardından artık bir yol haritasına sahip olduk;

  • Sektörün ihtiyacı olan poliçeyi oluşturmak ve bu poliçeyi sigorta şirketlerine yaptırmak.
  • Bu poliçeyi  prim olarak alınabilir hale getirmek
  • Ve bu poliçenin devamlılığını sağlamak.

Bir süre çok düşük teminatlar ile poliçeyi yapmaya başladık fakat hala istediğimiz noktaya gelemiyorduk. Bunun üzerine yurtdışına çıktık ve ihtiyacımızı % 80 karşılayan  poliçe yapmaya başladık fakat Euro bazında teminat veriliyor primler ise Euro bazında alınmaktaydı. Bir süre dövizin kurunun ani yükselişi poliçeyi alınır halden  çıkarmış oldu. Bunun üzerine daha önce bir süre beraber çalıştığımız, sektörü iyi bilen Corpus Sigorta Genel Müdürü Sayın Sertem Demir ile  beraber  anlaşma  yaparak poliçelerimizi Corpus Sigorta üzerinde yenilikler yaparak yeni klozlar ilave ederek düzenlemeye  başladık.” 

Fidancı’dan sonra Yiğit Akü Endüstriyel Akü Genel Müdürü Eyyüp Erdem, firma ve personel yükseltici platformlara yönelik üretmiş oldukları ürünleri katılımcılara tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Erdem FFP Aküleri konulu konuşmasında bu akülerin uzun ömürlü, derin deşarja dayanıklı, özel ızgara alaşımlı ve minimum iç dirençli olduğunu, spesifik hamur formülü ile çevrim yeteneği yüksek plakaya sahip olduğuna işaret etti. Erdem bu ürünlerin kullanım alanlarına dair ise şu başlıkları sundu: “Kaldırma platformları, endüstriyel kaldırma araçları, golf araçları, temizlik makinaları, yer destek ekipmanları, eğlence trenleri, otomatik yönlendirilen araçlar (AGV).

Programın ikinci kısmı, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı ve ardından genel kurul toplantısına geçildi.

Genel Kurul’daki konuşmasında Servet Ayhan ise, geçmiş dönem faaliyetlerini üyelerine anlatarak “Temellerini 2012 yıllarda attığımız PLATFORMDER’ in, bugün 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yüksek bir katılımla gerçekleştirmenin mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Geriye dönüp baktığımızda, sektörümüz adına birçok önemli çalışmayı yaptığımız görmek bizleri fevkalade memnun etmiştir. PLATFORMDER olarak ilk dönemimizde, ilgili kanunların sivil toplum kuruluşlarına izin verdiği ölçüde sektörü bir noktaya getirmeye çalıştık.  Ancak, bu işler dünden bugüne hemen olmamaktadır. Bu işler için;  zaman gerekiyor, sabır gerekiyor, takip gerekiyor ve en önemlisi üyelerin derneğe aidiyet duygusunun en üst seviyede olması gerekiyor. Bizler, sizlerden 1. Olağan Genel Kurulu’nda aldığımız yetki ile çalışmalara başladığımızda, demokratik bir şekilde, bireyselcilikten uzak bir dernek yönetimi içerisinde çalışmaya gayret gösterdik. Önemli konuları yönetim kurulunun da dışına taşıyarak, genişletilmiş yönetim kurulu toplantılarında müzakere ettik ve çıkan kararları uyguladık. Bu kararlardan en önemlisi, imalatçı, distribütör, tedarikçi ve hizmet sağlayıcı firmaları dernek üyeliğine almamız oldu. Bu sayede, PLATFORMDER, bir ihtisas derneği olma adına çok önemli bir adım attı” ifadelerini kullandı.

Personel yükseltici platform ve kiralama sektörlerinin ayrılmaz bir bütünlük içerisinde, dernek çatısı altında hak ettiği yere emin adımlarla ilerlemeye başladığını kaydeden Ayhan konuşmasına şöyle devam etti: “PLATFORMDER;  gerek işletmeci, gerek imalatçı, gerekse distribütör ve tedarikçi ve hizmet sağlayan firmaları ile, merkezinde insanın güvenli biçimde çalışmasını sağlayan bir sektörün derneğidir. Biz ancak hep beraber güçlü olabiliriz ve ayrıca başka yapılarda, bir komite olarak varlığını sürdürmemesi gerektiğini de düşünüyoruz. Derneğimiz ilk döneminde, yoğun bir şekilde kamu kurum ve kuruluşlarında sektörü tanıtma ve problemlerini çözme adına faaliyetler yürütmüştür. Bunların en başında Mesleki Eğitim, İş Sağılığı ve Güvenliği, Standartlar, İthalat ve Mali konular gibi başlıklar gelmiştir. Ziyaretlerimiz esnasında şunu gördük ki, birçok kamu kurum ve kuruluşunda sektörümüz ve hizmet dalları hakkında; yeterli ve doğru bilgiye kimse sahip değil. Hâlâ bizi insan kaynakları firması olarak görenler var. Bu sektörün, yüksekte çalışma gerektiren işlerde güvenle çalışma imkânı sağlayan ekipmanlar olduğunu bilmeyenler mevcut. Katıldığımız seminer ve konferanslarda iş sağlığı ve güvenliği açısından problem olan çalışma ortamlarının, aslında personel yükseltici platform kullanımı ile ortadan kalkabileceğini bilmeyenler olduğunu gördük. Çünkü örgütlenmemiş bir yapı, bireysel olarak pek fazla mesafe kat edemez. Onu anladık. PLATFORMDER, işte bu noktada üzerine düşen misyonu hakkıyla yerine getirmiştir ve getirmeye de devam edecektir. Kuruluşunun üzerinden kısa süre geçmesine rağmen derneğimiz; dergisini çıkarmaya başlamış, fuarını gerçekleştirmiş, TSE’de Ayna Komite Başkanlığı’na getirilmiş, Milli Eğitim Bakanlığı ve Marmara Üniversitesi ile işbirliği protokolleri imzalayarak, temsil ettiği sektör adına önemli adımlar atmıştır. Ve son olarak; geçen hafta itibariyle; kısa Adı İSGUM olan, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı, personel yükseltici platformların kullanımının yaygınlaştırılması, güvenli kullanım, periyodik kontrol vs. konularında derneğimizle işbirliği yapmak istediklerini belirtmişlerdir.”

Genel Kurul’da tek liste ile seçime gidildi. 2016 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Servet Ayhan yeniden başkan seçildi.

PLATFORMDER’in 2. Olağan Genel Kurul Toplantısında Oy Birliği ile Seçilen Yönetim Kurulu:
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYE LİSTESİ
1. Servet AYHAN – Biglift Makine
2. Kenan AYDIN – Fatih Vinç
3. Saruhan GÜNAYDIN – Toro Makine
4. Fatih AYDIN – AVK Aydın Vinç
5. Kemal İÇER – İstanbul Vinç
6. Kerem BAYRAK – ELS Lift
7. Buhan Okan ACAR – Genie Lift
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE LİSTESİ
1. Ali Murat ULUS – Melek Platform
2. Erkan DİLEK – Mas Platform
3. Seddar Sacit GÜRSU – Renth İş Makinaları
4. Fatih Mehmet AYDIN – Masif Makina
5. Mahir POLAT – Mak-Ser Platform

PLATFORMDER 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrası Başkan Servet Ayhan teşekkür konuşmasında şunları dile getirdi: “ Yönetim Kurulu olarak elimizden geldiğince derneğimizi ulusal ve uluslararası alanda yüceltecek, sektörü daha ileriye taşıyacak, ülkemiz için iyi değerler üretmek için çalışacağız ve zamanı geldiğinde de bayrağı devredeceğiz. Hepimiz biliyoruz ki, bizleri buraya seçerken bir amacınız vardı! Bu amaç, sektörü daha ileriye taşımak, ulusal ve uluslararası alanda, bizler ve ülkemiz adına bir şeyler ortaya koymak ve üretmek. Şahsım ve yönetim kurulumuzun sizlerin bu talepleri doğrultusunda elimizden gelen tüm gayret ve çabayı sarf edeceğimizden şüpheniz olmasın. Sektörümüzü ilgilendiren tüm mevzuat çalışmalarının içinde bulunduk ve bundan sonra da bulunmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda; ilgili mevzuatların takibi, üyelerimize duyurulması, sektör adına görüş sunma adına da teknik ve mevzuat komite çalışmalarımız devam edecektir. Konuşmama son verirken, birkaç hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Çoğu zaman derneğimize şu taleple geliniyor. Dernek bir fiyat belirlesin. 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun, bu durumu yasaklamıştır. Ne bir dernek ne de federasyon fiyat belirleyemez. Tacir ve Sanayiciler Tarafından Üretilen Mal ve Hizmetlerin Azami Fiyat Tarifelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik ile Esnaf ve Sanatkârlarca Üretilen Mal ve Hizmetlerin Fiyat Tarifeleri Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, il veya ilçelerde esnaflar için ilgili esnaf ve sanatkârlar odaları, tacirler için ise ticaret odaları tarafından yaptıkları işler ile ilgili fiyatlar belirlenir. Bu kurala uymayan yapıların almış oldukları cezaları rekabet kurumunun web sitesine ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Biz dernek olarak böyle bir çalışmanın içinde olmadık ve de olmayacağız. Bunun böyle bilinmesini istiyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum herkesin malumudur. Bilinçsizce yapılan günü kurtarma çabaları yüzünden, sektör kan kaybetmeye başlamıştır. Bu sektöre değer katmak veya değersiz hale getirmek bizim elimizdedir. Rekabetin verilen hizmetle değil de, fiyatla belirlendiği bir dönemi sektör olarak yaşamak, eminim ki birçok firmayı derinden etkilemiştir. Etkilenmeyenler için zaten söylenecek bir söz de yoktur. Onları vicdanları ile baş başa bırakıyoruz. PLATFORMDER olarak, ilgili kanunların sivil toplum kuruluşlarına izin verdiği ölçüde sektörü bir noktaya getirmeye çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Ancak, bu işler dünden bugüne hemen olmuyor. Zaman gerekiyor, sabır gerekiyor, takip gerekiyor ve en önemlisi üyelerin derneğe aidiyet duygusunun en üst seviyede olması gerekiyor.”

Devamını oku
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haber

PLAT’TA KONUŞAN PROF.DR. ÖZGÜR DEMİRTAŞ KÜSEREL ENFLASYON RAKAMLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Yayınlanma tarihi

-

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren mayıs ayı enflasyon rakamları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilere göre yıllık tüketici enflasyonu yüzde 73,50 ile 1998 yılı ekim ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Üretici enflasyonu ise yüzde 132,16 ile 1995’ten bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Son veriler sonrasında piyasalarda yaşanacak gelişmeleri ve ekonomik verileri ele almak amacıyla PLAT Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile birlikte PLAT Talks etkinliği kapsamında buluşma düzenledi.

8 Haziran Çarşamba günü İstanbul-Kurtköy’de bulunan Crowne Plaza’da düzenlenen PLAT Talks etkinliğine dernek üyeleri ve sektörün çok sayıda önde gelen ismi katıldı. Ekonomi gündeminin nabzını tutmak ve katılımcılar arasında yeni ilişkiler geliştirme imkânı sunmak amacıyla düzenlenen etkinliğin açılışında konuşan PLAT Derneği Başkanı M. İmer Özer, alanında uzman ekonomistlerle buluşmalar organize etmeye devam edeceklerini, güncel piyasanın analizini yapmanın geleceğe yön vermek adına herkese faydalı olacağını belirtti. 

“KÜRESEL ÇAPTA ENFLASYON YÜKSELMEYE DEVAM EDERSE HAM MADDE FİYATLARI DAHA DA ARTACAK”

Etkinliğin ilk konuşmacısı olma ayrıcalığı Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın oldu. Küresel ekonomiye dair tüm merak edilenleri PLAT Üyeleri ile paylaşan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, küresel çapta enflasyon oranın yükselmeye devam etmesi durumunda mevcut durumdaki ham madde ve enerji fiyatlarının da artacağını söyledi.

ABD ve Avrupa başta olmak üzere küresel olarak enflasyonda artış yaşandığını söyleyen Prof. Dr. Demirtaş,  “Dünyada yaşanan gelişmeler, Rusya-Ukrayna Savaşı ve daha birçok etmen ham madde fiyatlarında artışa neden oldu. Üreticiler, pazar araştırmasını, üretimi doğru yapsa, ham maddeyi etkin şekilde doğru kullansa dahi bu durum üreticilerin girdi maliyetlerini etkiledi. Dolayısıyla ürün fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

“ÖZEL MARKALI ÜRÜNLER TÜM GELİR GRUPLARI TARAFINDAN TERCİH EDİLİYOR”

Enflasyon oranının yükselmesiyle private label ürünlere ilgilinin daha da artacağını belirten Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Ürün fiyatlarındaki bu yukarı yönlü hareket, tüm gelir gruplarından tüketicilerin tercihini özel markalı ürünlerine yönelik sergilemesiyle sonuçlandı. İlerleyen süreçte bu ürünlere yönelik ilginin daha da artacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’a konuşmasından dolayı teşekkür eden PLAT Derneği Başkanı M. İmer ÖZER, günün anısına yönelik olarak tüm katılımcıları sahneye davet etti, program aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

TKUMAGAZİN

Devamını oku

Enerji Projeleri

RESMEN YÜRÜLÜĞE GİRDİ! ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİ İLGİLENDİREN PROJELERE 20 MİLYON TL’LİK DEVLET DESTEĞİ

Yayınlanma tarihi

-

Son satış verilerinde de göze çarpan elektrikli otomobillerdeki artış talebinin TOGG ile ilerleyen süreçte zirveye çıkması bekleniyor. 3 bin 500 elektrikli araç şarj istasyonuna sahip olan ülkemiz, artan bu talebi karşılamada yeterli sayıya ulaşabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Resmi gazetede yayımlanan yönetmelik ile dolum istasyonlarına yönelik projelerdeki harcamaların yüzde 75’ine geri ödemesiz destek sağlanacağı ifade ediliyor. Dolum noktalarını yeterli seviyeye çıkarmada satış ve servis hizmet verecek olan Üçay Grup ise bir yeniliğe daha imza attı. Mart ayında 1 milyon doları aşan bir yatırımla araç filolarını %100 elektrikli araçlara dönüştürmeye başladığını duyuran Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, “Bu yatırımı devam ettirerek araç filomuzun tamamını elektrikli şarj istasyonlarından oluşacak şekilde değiştirmeyi ve karbon izimizi sıfırlamayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Dünya genelinde elektrikli araç satışları her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor. Ülkemizde de kur hareketleri ve uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi nedeniyle akaryakıt fiyatlarında oluşan yukarı yönlü seyrediş tüketicilerin satın alma tercihlerinin elektrikli araçlara yöneltmesine neden oluyor. Dünyaca ünlü çok sayıda otomotiv markası tarafından yapılan açıklamalarda da 2030 yılına kadar tamamen elektrikli otomobil üretimine geçileceği ifade edildi. Bu ihtiyaç ve gelecek vizyonuyla yola çıkılarak, Türkiye’nin Otomotiv Girişimi Grubu (TOGG) tarafından tasarlanan ve 2023 yılında yerli ve milli olarak yollarda olması hedeflenen elektrikli araçlar ise tüketiciler tarafından merakla bekleniyor. Ülkemizde milli elektrikli araç projesi kadar önem arz eden bir diğer önemli konu olan elektrikli şarj istasyonlarının kurulumu hususunda da çalışmalarını sürdüren ve alanında lider olma hedefinde olan Üçay Grup’tan ise dikkat çeken bir inovasyon hamlesi geldi.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN SİSTEMLERİ TÜRKİYE’YE GETİRECEKLER

Ülkemizde elektrikli araçlara rağbetin hızla artmasına rağmen şarj istasyonlarının yeterliliği konusu kullanıcıların en merak ettiği soruların arasında yer alıyor. Bu soruna çözüm amaçlı olarak harekete geçen Üçay Grup, geçtiğimiz Ekim ayında güç yönetim firması EATON ile partnerlik anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya göre elektrikli araçlar için hayati değer taşıyan AC ve DC şarj istasyonları, yük dengeleme üniteleri, network şarj yönetim yazılımı (CNM) ve RFID ödeme sistemleri gibi çözümleri Türkiye’ye getirerek, satış ve satış sonrası temsilciliğini de üstlenecek olan Üçay Grup, araç filolarının tamamını elektrikli araç şarj istasyonu oluşacak şekilde yenilemeyi amaçladıklarını duyurdu.

ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJ İSTASYONLARINDA DESTEK VE TEŞVİKLER BAŞLIYOR

Benzinli ve dizel otomobillerden kaçışın sürdüğü Türkiye’de, yatırımların odağında elektrikli araçların gerek duyduğu altyapı sistemleri yer aldı. Resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle, birden çok sektörde gelişimi hızlandırma potansiyeline sahip mobilite alanında hızlı şarj istasyonlarına yönelik yatırımların desteklenmesi kararlaştırıldı.

Projelerdeki harcamaların yüzde 75’ine geri ödemesiz destek sağlanacağı belirtilirken, söz konusu yardımların tutarının ise 20 milyon TL ile sınırlandırılacağı açıklandı. Hali hazırda 3 bin 500 dolum istasyonun bulunduğu ülkemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın bu programıyla geleceğe yönelik adımlarını hızlandırdı.

“TOGG’UN ÇIKIŞIYLA PAZARDAKİ TALEP DAHA DA ARTACAK”

Türkiye ve dünyada elektrikli araç pazarı ile ilgili çok önemli gelişmelerin yaşandığını aktaran Üçay Grup CEO’su Turan Şakacı, yaptığı değerlendirmede, elektrikli araçların önümüzdeki süreçte tüketicilerin tercihlerinde önemli bir yer alacağını vurguladı. Şakacı, yerli ve milli araç projesi TOGG’un da yollara çıkışıyla birlikte elektrikli araç pazarındaki talebin daha da artacağına inandığını belirtti.

YAKLAŞIK 15 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Yenilenebilir enerji kaynaklarına verdikleri önemin bu süreçte daha da önem kazandığını belirten ve araç filolarını tamamen elektrikli araçlardan oluşacak şekilde güncelleyeceklerini açıklayan Şakacı, “Üçay Mühendislik olarak karbon izimizi sıfırlamanın yanı sıra sürekli artan yakıt maliyetleri karşısında da yenilenebilir enerji kaynaklarına verdiğimiz önem daha da artıyor. Bu kapsamda araç filomuzun tamamını elektrikli otomobillerden oluşacak şekilde yenileyeceğiz. Aldığımız karar doğrultusunda, 1 milyon doları aşan bir yatırımla, 25 adet yüzde 100 elektrikli otomobili araç filomuza kattık. Kısa ve orta vadede bu yatırımı devam ettirerek ve önce filomuzun yüzde 50’sini, daha sonra ise tamamını elektrikli otomobillerden oluşacak şekilde değiştirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SATIŞLARI KATLANDI

Ülkemizdeki elektrikli araçlara olan ilgi satış rakamlarındaki artışla da dikkat çekiyor. Türkiye’de Ocak ayı verilerine göre elektrikli otomobil satışları geçen yıla oranla 237,2 artışla 2 bin 846’ya yükselirken, hibrid otomobil satışları ise yüzde 105,1 artışla 49 bin 493’e ulaştı. Elektrikli otomobillerin toplam satıştaki payı bir önceki yıla göre yüzde 0,1’den yüzde 0,5’e; hibrid otomobillerin payı ise yüzde 4’ten yüzde 8,8’e çıktı. Dünya genelinde artık üretimi yavaş yavaş azaltılan dizel motorlu araç satışlarında ise geçen yıl yüzde 39,5 olan oran yüzde 19,7’ye kadar geriledi. Veriler elektrikli araç satışlarındaki artış trendinin ve pazardan alınan payın ilerleyen dönemlerde otomotiv sektöründeki gelecek planlaması doğrultusunda daha da artacağı tahmin ediliyor.

2030 YILINA KADAR ÇOK SAYIDA MARKA TAMAMEN ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİNE GEÇECEK

Küresel ısınma ile mücadele kapsamında sektörün önde gelen çok sayıda otomotiv markası gelecek planlamalarının temelini elektrikli modellere geçiş doğrultusunda oluşturuyor. Dünyaca ünlü çok sayıda marka 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araç üretimine geçeceklerini duyururken bu plan çerçevesinde milyarlarca dolarlık yatırımlar gerçekleştiriyor.

TKUMAGAZİN

Devamını oku

Haber

ÜÇAY MÜHENDİSLİK UYARIYOR: DOĞALGAZDA İLK KURULUMUN UZMAN MÜHENDİS KADROLARLA YAPILMASI GEREKİYOR

Yayınlanma tarihi

-

Ülkemizdeki bireysel doğalgaz dönüşümü artarak devam ediyor. Doğalgazın güvenilir, temiz ve çevreci olması bu dönüşümdeki belirleyici etkenlerin başında geliyor. Türkiye’nin öncü firması Üçay Mühendislik, doğalgaz konusunda kesintisiz hizmet sunarak farkını ortaya koyuyor.

İLK KURULUM UZMAN PERSONEL VE MÜHENDİS KADROLARCA YAPILMALI

 Türkiye çapındaki 65 şube ile yaygın hizmet ağına sahip olduklarını ve bu şubelerin tamamının mühendislik hizmeti veren yapılar olduğunu söyleyen Üçay Mühendislik Genel Koordinatörü Özgür Şahin, “Doğalgaz kullanımı kolay ve aynı zamanda kurallara uygun kurgulanıp işletildiğine oldukça güvenlidir. Bu sebep ile ilk kurulumun uzman personel ve mühendis kadroları ile yapılması gerekmektedir. Türkiye geneli şubelerimizde doğalgazı olmayan konutlarda ana kolon doğalgaz tesisatı, daire içi gaz tesisatı, kombi montajı, radyatör montajı ve kalorifer tesisatı uygulamalarını gerçekleştirmekteyiz” dedi.

TASARRUF VE VERİMLİLİĞİN MAKSİMUM OLMASI İÇİN ÇALIŞMAKTAYIZ

 Üçay Mühendislik olarak tüketicilere bireysel doğalgaz dönüşümü konusunda önemli avantaj sağladıklarını belirten Şahin, “Yaptığımız işin ve kullandığımız her ekipmanın kalitesine güveniyoruz bu güveni müşterilerimize verdiğimiz 6 yıl tesisat ve işçilik garantisi ile de sunuyoruz. Aynı zamanda müşterilerimize 1 günde iş teslimi ve 7/24 çağrı merkezi desteği ile avantaj sunmaktayız. Tabii ki asıl bilinmesi gereken kısa vadede ölçülmesi güç olan faydalardır. Doğru mühendislik yaklaşımı ile kurgulanmış olan bir sistem yıllar içerisinde sağladığı tasarruf ve verimlilik ile müşterilerimize asıl faydayı sağlamaktadır. Biz Üçay mühendislik ile yaptığımız en ufak sistemde bile tasarruf ve verimliliğin maksimum olması için çalışmaktayız” ifadesini kullandı.

HEDEFİMİZ TÜRKİYE’DE DOĞALGAZIN ULAŞTIĞI HER NOKTADA HİZMET VEREBİLMEK

Doğalgaz sistemlerinin katı yakıtlı (kömür, odun vb) veya sıvı yakıtlı (fuel-oil,mazot vb) sistemlerine göre oldukça düşük karbon emisyonuna sahip sistemler olduğunu bu sebeple daha çevreci bir yakıt türü olarak ortaya çıktığını ifade eden Şahin son olarak şu bilgileri verdi:

“Şubelerimiz ile müşterilerimize yaptığımız sözlü veya yazılı tanıtımlarda bunu detaylı olarak anlatmaktayız. Doğalgazın ulaştığı her noktada hızlı dönüşümü hedefliyor, yaptığımız dijital reklam çalışmalarında bu konuları anlatmaya çalışıyoruz.

Üçay Mühendislik olarak hedefimiz Türkiye’de doğalgazın ulaştığı her noktada hizmet verebilmektir. Tabi bunun yapılabilmesi işinde uzman mühendis kadrolara sahip olmayı gerektirmektedir. Üçay Mühendislik her şubesi bir okul gibi teknik personel yetiştirmekte ve bu personeller hem şubelere hem de sektöre deneyimleri ile hizmet vermektedirler. Aynı zamanda tüm platformlarda müşterilerimize dönüşüm noktasında bilgilendirmeler yaparak çevreci bir yapı oluşturma hedefindeyiz.”

TKUMAGAZİN

Devamını oku
Advertisement hba.com.tr
Advertisement hba.com.tr

Trend olan

EnglishTurkish