Takip Edin

Haber

Karbon nötr üretim tesisine onay çıktı

Yayınlanma tarihi

-

BRİDGESTONE’un ilk karbon nötr lastik üretim tesisi onaylandı. Tüm paydaşlarıyla karbon ayak izini azaltmayı sürdürülebilirlik vizyonu olarak belirleyen Brisa’nın öncü markası Bridgestone’nun Hindistan’ın Pune kentinde bulunan Chakan fabrikası. LRQA tarafından uluslararası standart PAS 2060’a göre karbon nötr olarak onaylandı. Yılda 4 milyondan fazla lastik ürcten tesis, karbon ayak izinde etkileyici bir şekilde yüzde 94 azalma sağladı.

Lastik ve sürdürülebilir mobilite çözümlerinde küresel bir lider olan Bridgestone, Hindistan’ın Pune şehrinde bulunan üretim tesisi içiıı karbon nötr (Kapsam 1 ve 2) sertifikası alarak bu kapsamda onaylanan ilk lastik üretim tesisi oldu. Sertifika, lider küresel güvence ortağı LRQA tarafından onaylandı. Yılda 4 milyondan fazla lastik üreten tesis, karbon ayak izinde etkileyici bir şekilde yüzde 94 azalma sağladı. Bridgestone Hindistan Genel Müdürü Stefano Sanchini. PAS 2060 onayının bir parçası olarak önümüzdeki iiç yıl için daha fazla karbon emisyonu azaltma taahhüdünde bulundukları söyledi.

HEDEF DOĞRULTUSUNDA Bridgestone’un küresel karbon nötr hedefleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Sanchini. “Güneş enerjisi santrali ve karbon nötr kazanın yanı sıra. üretim bölümü düzeyinde de çeşitli önlemler aldık. Dizel tabanlı tbrkliftleri elektrikle çalışanlarla değiştirmeye ve LPG yerine elektrik eneıjisi kullanmaya devam ediyoruz. Gelecek planlanınız arasında yeşil enerji kullanımını daha da artırmak, tüm operasyonlarımızda karbon emisyonlarını azaltmak ve kapsam 3 emisyonlannı takip etmek yer alıyor” dedi. NET SIFIRA DOĞRU 2050’ye kadar karbon nötr olmayı hedefleyen Bridgestone, 2011 referans noktasına göre 2030 yılına kadar operasyonel faaliyetlerden kaynaklanan karbon emisyonlannı yüzde 50 oranında azaltmayı amaçlıyor. Bridgestone EMİA Sürdürülebilirlikten Sorumlu Genel Müdür Yardnncısı Koji Takagi ise “Küresel olarak Bridgestone, karbon nötr bir mobilite toplumunu gerçeğe dönüştürmeye kararlı. Hindistan’daki iki lastik fabrikamızdan birinin karbon nötr scrtifıkasyonu, şirketin sürdürülebilirliğe olan bağlılığı açısından tarihi bir dönüm noktasıdır. Çünkü Bridgestone. Paris iklim anlaşmasına uygun olarak 2050 yılına kadar karbon nötr ol m a hedefi n i beli rlem i ştir. B ridgestoııe’uıı Paris İklim Anlaşması’ııa uygun olarak 2050 yılına kadar karbon nötr olma hedefini belirlediği göz öniine alındığında, şirketin sürdürülebilirlik taahhüdünde tarihi bir döııtim noktasıdır” diye konuştu. Sürdürülebilirlikte öncü hedefleriyle lastik sektörünün mobilite lideri Brisa da ortaklan Bridgestone ve Sabancı Holding’in vizyonuyla iklim değişikliğiyle mücadelede kararlı bir şekilde sorumluluk almaya devam ediyor. Brisa, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında düşük karbon ekonomisine geçiş için 2030’da doğrudan emisyonlarını yüzde 56 azaltmayı, 2050’de ise net sıfıra ulaşmayı hedefliyor.

TKU MAGAZİN

Reklam
Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan