Takip Edin

Haber

Ford Trucks’tan Geleceğin Lojistik Endüstrisini Şekillendirecek Öncü Proje: NextETRUCK

Yayınlanma tarihi

-

Geleceğin sıfır emisyonlu elektrikli taşımacılık çözümlerine öncülük etmek üzere Ar-Ge çalışmalarına hız veren Ford Otosan’ın global ağır ticari markası Ford Trucks, NextETRUCK projesi kapsamında yeni nesil elektrikli kamyonlar ile verimli ve düşük maliyetli lojistiğe katkı sağlıyor. 

Avrupa Birliği Ar-Ge fonu olan Horizon Europe’dan aldığı 2 milyon avro ile sektörün en yüksek destek alan projelerinden biri olan NextETRUCK, Ford Trucks’ın ve Türkiye’nin elektrikli ağır ticari araç çalışmalarına yön vererek lojistik endüstrisini yeniden şekillendirecek.

Mühendislik ve Ar-Ge uzmanlığı ile yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler geliştiren Ford Otosan’ın global ağır ticari markası Ford Trucks, sıfır emisyonlu taşımacılığın geleceğine öncülük etmek amacıyla NextETRUCK projesi çalışmalarını hızlandırıyor. Ford Trucks sınıfının en yüksek yük taşıma kapasitesine sahip, ağırlığı önemli ölçüde hafifletilmiş, sıfır emisyonlu elektrikli kamyonunu geliştirecek.

Ford Trucks’ın NextETRUCK projesine aktif katılımı, elektrikli araç teknolojisi alanında inovasyon ve AR-Ge çalışmalarında geldiği son noktayı vurgularken ürün portföyünü gelişmiş, verimli ve sürdürülebilir ulaşım çözümleriyle genişletmesine katkı sağlıyor.

Büyük ölçüde fosil yakıtlara bağımlı olan ve karbondioksit emisyonlarının %37’sini oluşturan ticari taşımacılık sektörünün önümüzdeki yıllarda daha da büyümesi bekleniyor. Küresel ısınmaya karşı sürdürülebilir politikaları destekleyen Avrupa Birliği, 2050 yılına kadar sıfır emisyonlu bir ekonomiye sahip olmayı hedefliyor. Araçların ve filoların elektrifikasyonu, sektörün karbonsuzlaştırılması için kritik bir strateji olarak öne çıkıyor. Avrupa Birliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedefleri kapsamında, Horizon Innovations Actions programının bir parçası olan NextETRUCK projesini destekliyor.

Reklam

Hafif şasi teknolojisiyle fark yaratacak proje kapsamında Ford Trucks tarafından inşa edilecek 16 tonluk hafif elektrikli kamyon platformu, gerçek dünya koşullarında altı ay süresince Ford Otosan fabrikaları arasında git-gel yaparak test edilecek ve performansı hakkında lojistik endüstrisine yön verecek bilgiler sunacak. Ford Trucks elektrikli kamyonun ağırlık verimliliğini artırmak ve genel araç performansını yükseltmek için hafif şasi teknolojilerini titizlikle inceleyecek.

NextETRUCK projesi yapılan testlerle lojistik endüstrisine yön verecek bilgiler de sunacak. NextETRUCK; azaltılmış ağırlığı, gelişmiş termal yönetimi ve Akustik Araç Uyarı Sistemi (AVAS) entegrasyonu ile öne çıkan bir elektrikli kamyon yaratmaya odaklanıyor. Proje buna ek olarak filo operasyonlarını geliştirmek, şarjı etkin bir şekilde yönetmek ve optimum rotaları tahmin etmek için Hizmet Odaklı Mimari (SOA) araçlarında uzmanlık kazanmayı içeriyor. NextETRUCK projesi, EPE parçalarının güncellenmesi, yenilikçi bir termal yönetim sistemi oluşturulması, şasinin yeniden tasarlanması, yeni braketler, yazılım geliştirmeleri ve kabin modifikasyonları gibi önemli değişiklikleri de kapsıyor.

Ford Otosan’ın İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde düzenlenen NextETRUCK konsorsiyumunda 9 farklı ülkeden 18 firma ve toplam 32 katılımcı bir araya geldi. Konsorsiyum toplantısında projenin mevcut aşamalarının yanı sıra gelecekte yapılacak çalışmalar için de proje ekibi bilgilendirildi ve süreç gözden geçirildi. Aktif olarak devam eden çalışmaların her biri ilerlemeye devam ederken; araç telematiği, termal yönetim, araç analiz araçları ve sosyal yardımla ilgili pilot planlar ve ana hatlar konularında da ilerleme kaydedildi. Konsorsiyumun bir sonraki orta vadeli değerlendirme toplantısı ise Şubat 2024’te Brüksel’de düzenlenecek.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan