Takip Edin

Haber

FIAT Üst Üste Beş Yıldır Zirvede FIAT, Türkiye’nin Beş Yıl Üst Üste Lider Olan İlk Otomotiv Markası Oldu*

Yayınlanma tarihi

-

2023 yılı Türkiye otomotiv sektörü satış sonuçları, ODMD (Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği) tarafından açıklandı. FIAT markası, 2023 yılında Türkiye toplam otomotiv ve otomobil kategorilerinde en çok tercih edilen marka olurken, toplam pazarda 2019 yılından bu yana sürdürdüğü liderliğini devam ettirdi.

Egea, piyasaya sunulduğu yıldan itibaren 8. kez Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olmayı sürdürdü. FIAT markasının minivan sınıfında yer alan güçlü oyuncusu Fiorino ise Hafif Ticari Araç pazarının en çok tercih edilen modeli oldu. FIAT, yıl boyunca sürdürdüğü istikrarlı pazar liderliğinin yanı sıra, ülkemizde ilkleri temsil eden Fiat Connect, Abonelik modeli ve Akıllı Servis gibi müşteri dostu yenilikçi mobilite çözümleriyle de öne çıktı.

FIAT, Türkiye toplam otomotiv satışlarında 2023 yılında da zirvedeki yerini korudu. 2019 yılından bu yana liderliği bırakmayan ve üst üste 5 yıldır lider olan ilk marka unvanını alan FIAT, otomotiv pazarında 1 milyon 232 bin 635 adetle rekor satış rakamına ulaşılan 2023 yılında, 193 bin 622 adetlik toplam satış adedi ile yüzde 15,7 pazar payı elde etti.  Hem otomobil hem toplam otomotiv pazarında en çok tercih edilen marka olan FIAT, otomobil pazarında 125 bin 346 adetle yüzde 13 Pazar payı, hafif ticari araç pazarında 68 bin 276 satış adedi ile yüzde 25,7 Pazar payı elde etti. Egea modeli, 8’inci kez, binek otomobil pazarında liderliği elde ederken, hafif ticari araçlar ürün gamının minivan sınıfında yer alan güçlü oyuncusu Fiorino da 42 bin 250 adetlik performansıyla, segmentinde en çok tercih edilen model oldu.

FIAT 5 kategoride ödül aldı
FIAT, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen; markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendiren ODMD Satış ve İletişim Ödülleri, 2023 Gladyatörleri’nde toplam 5 kategoride ödüllendirildi. Marka, “En Çok Tercih Edilen Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası”, “En Çok Tercih Edilen Hafif Ticari Araç Modeli” ve “En Çok Tercih Edilen Otomobil Modeli” ödüllerinin yanı sıra; “Yılın TV Uygulaması” Kategorisi’nde “Fiat 500e Reklam Filmi” ile ödüle layık görüldü. FIAT Marka Direktörü Altan Aytaç, “Rekor satış adedine ulaşılan 2023 yılında 193 bin adetlik satış adedimizle üst üste gelen beşinci pazar liderliğimizin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Toplam pazar liderliğinin yanı sıra otomobil pazarında da “Türkiye’nin en çok tercih edilen markası” olmaya devam etmemiz, Egea modelimizin tam 8 yıldır “Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili” ve
Fiorino modelimizin de “Türkiye’nin en çok tercih edilen hafifi ticari araç modeli” olması mutluluğumuzu bir kat daha arttırıyor. FIAT markasının her yıl artarak devam eden başarı hikayesinin kahramanları olan tüm ekip arkadaşlarımızı ve Fiat Bayi Teşkilatı’ımızı gönülden tebrik ediyor, markamızı ve ürünlerimizi tercih
eden tüm müşterilerimize bize bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.


2019 yılından beri devam eden pazar liderliğinin getirdiği sorumluluk ile ürün
gamını ve hizmet yelpazesini sürekli geliştirmeye çalıştıklarını ifade eden Aytaç;
“Ürünlerimizi 2023 yılında da müşteri beklentileri doğrultusunda yenilemeye
devam ettik. 2015 yılından günümüze her sene yenilenen Egea ailesinde, 2023
yılında Sedan ve Cross gövde tiplerinde sunulan özel seri, şık ve sportif “Limited”
versiyonumuz büyük beğeni topladı. Müşteri ihtiyaçları paralelinde yenilenen Egea ailesinin önümüzdeki yıl da getireceğimiz yeniliklerle yine zirvede yer alacağına inanıyorum. Egea’nın yanı sıra Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel olarak tasarladığımız “Fiorino 100. Yıl” versiyonu da büyük ilgi gördü. 2023’ün ilk çeyreğinde satışa sunduğumuz markamızın en özel modeli elektrikli 500e kısa zamanda büyük ilgi gördü. Yine 500 ailesinde yer alan 500X modelimizin de gelişmiş hibrit teknolojisiyle donatılmış versiyonunu pazara sunarak yeniliklerimize devam ettik.” diye konuştu. “Otomotiv markası olmanın ötesinde hayatın içinde çözümler sunuyoruz”
Aytaç, otomotiv sektörünün her anlamda bir değişim sürecinden geçtiğini de
kaydederek şunları söyledi; “Bu değişim süreci bizleri çok yönlü araştırma ve
geliştirmeye yönlendiriyor. Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran, onlara
katma değerli hizmetler sunan yeni mobilite hizmetlerini devreye almayı çok
önemsiyoruz. Hayata geçirdiğimiz mobilite hizmetlerimizin, müşterilerimize
katma değer sağlayarak markamızı zirveye taşıdığını düşünüyorum. Çünkü FIAT
bir otomotiv markası olmaktan ziyade hayatın içinde çözümler sunan bir marka
olarak konumlanıyor.” diyerek sözlerine son verdi.

Müşteri dostu yenilikçi mobilite hizmetleri devrede

Reklam

FIAT, hayatı kolaylaştıran ve iyi tasarlanmış mobiliteye erişimini sağlamak
hedefiyle çalıştı ve hayata geçirdiği yenilikçi hizmetlerle otomotiv sektörüne yeni
soluklar getirmeye 2023 yılında da devam etti. Kullanıcılarına bir otomobilden
fazlasını sunarak yolculukları daha keyifli hale getirmeyi sürdüren marka,
Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı bağlanabilirlik uygulaması olan Connect’i
güncellemeye devam etti. Marka 2023 yılında, Connect'i giyilebilir teknolojinin en
yaygın örneği olan akıllı saatler üzerinden kullanıma sundu. Kullandığın kadar öde
sigorta hizmeti ve kaza riski yüksek noktaları önceden uyaran güvenlik
hizmetlerine ilaveten “Geleceğin Satış Sonrası” mottosuyla devreye alınan Akıllı
Servis uygulaması ile FIAT sahipleri “aracını kullandıkça öde" modeliyle servis
ihtiyaçlarını modern bir anlayışa taşıdı ve servis işlemlerinden abonelik
yöntemiyle tam kapsamlı şekilde faydalanma imkânı sunmaya başladı. Türkiye
otomotiv sektöründe bir ilk olan ve “Kullandıkça öde” iş modelini temel alan
sistem, satış sonrası hizmetlerde yeni bir sayfa açtı.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

GÜVENLE VE BAŞARIYLA ÇALIŞMMAKTADIR

Yayınlanma tarihi

-

 

15 yılı aşkın tecrübemiz ve kalitemiz sayesinde sektörümüzde 1000’den fazla Uzmanlar Platform makineleri güvenle ve başarıyla çalışmaktadır.

uzmanlar platform olarak araç üstü teleskobik sepetli platform, hidrolik makaslı platform, çekilebilir ve kendinden yürüyüşlü eklemli teleskobik platform ve çekilebilir teleskobik platform üretimlerini yapmaktayız. 2006 yılında kurulan ve 2013 yılından bu yana Kocaeli-Kartepe’de 10.000 m2 alan üzerinde inşa edilmiş ve 3000 m2 kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam etmekteyiz. Ayrıca Uzmanlar Plartform 20’den fazla ülkeye yapılan ihracatımızla ülkemize her konuda katma değer sağlıyoruz. 30 ile 45 metre yükseklik aralığında üretim/satış adedinde Türkiye’de lider olan firmamız bu alanda Türkiye ihracatının %37’lik kısmını gerçekleştirerek ihracatta lider konuma gelmiştir.

OPERATÖR KURSU 1 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Operatörlük Belgesi, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Ehliyeti, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Crane, İş Makinesi Sertifikası, Kule Vinç, İnşaat Vinci, TopLink Vinç, Tepeli Vinç, TopLess Vinç Tepesiz Vinç, T Vinç, Kuyruklu Vinç, Self Erecting Tower Cranes, Luffing Cran Uzmanlar Operatörlük Kursu

Reklam

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Uzmanlar plartform operatör kursunun yapıllacağı adres Aşağı Dudullu Mah. Alemdağ Cad. No:481 Kat:3 ÜMRANİYE/İstanbul. 02166100611-05526100611 telefon numaralından uzmanlar plartforma ulaşabilirsiniz. www.uzmanlaroperatorluk.com adresini ziyaret edebilir veya info@uzmanlaroperatorluk.com  mail adresinden sorularınızı sorabilirsiniz. İş Makinesi Eğitimi İçin Uzmanlar Operatörlük Kursu. “Güvenilir Çözüm Ortağınız”

Devamını oku

Haber

YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Hasel Grup kurulduğundan beri müşterilerine sürdürülebilir rekabet avantajları kazandıran yüksek performanslı çözümler geliştirmektedir.

40 yıla yaklaşan endüstri deneyimi göz önüne alınırsa 7 global marka, 500’den fazla çalışan, 14 farklı konumda hizmet veren kaliteli bir firma.  KOBELCO SK520LC, yüksek performans ve verimlilik için güçlü bir motor ile donatılmıştır. Konforlu ve ergonomik tasarlanmış operatör kabini, uzun çalışma saatlerinde bile rahat bir kullanım sağlar.

EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

Bunu başarmak için HASEL, 2 farklı sektörde, 6 küresel marka ve 100’den fazla değişik ürün serisi ile Türkiye’de gerek istif gerekse iş makineleri sektöründe en geniş ürün yelpazesini sunar. İhtiyaçlarınıza göre özel olarak tasarlanmış çok sayıda özel ekipmanımız daima sizin özel gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir ekipmana ihtiyacınız olduğunda uzman satış ekibimiz sizi yerinizde ziyaret ederek, uygulamalarınızı bilfiil görerek, size en uygun ekipmanı, hizmeti, yenilikçi çözüm ve danışmanlığı sunarak diğer firmalara göre rekabet avantajı elde etmenizi sağlar.

Reklam
Devamını oku

Haber

SÜREÇLER SON ANA KADAR DEVAM EDİYOR

Yayınlanma tarihi

-

 

Son derece yüksek teknoloji kullanılan üretim tesisinde kalite süreçleri ürünlerin hammaddesinden, son kullanıcı ile buluşma aşamasına kadar devam etmektedir.

SANICA yeni nesil elektrikli ve yerli üretim forkliftlerimiz PUMA, LEON, PANTER ve TİGER modelleri ile Manisa’nın Akhisar ilçesinde kurulu bulunan fabrikamızda, son teknolojiyi kullanarak, yüksek eğitim ve deneyime sahip teknisyenlerce üretilmektedir. Elektrikli forklitlerimiz uzun ömürlü ve ekonomiktir. Yüksek yatırım geri dönüş oranı sunan forkliftlerimiz, aynı zamanda fosil yakıtlara oranla çok daha az enerji harcar. İşletme giderleri incelendiğinde ödenen ilk alış maliyetini tek vardiyada 2 yıl içerisinde geri ödeyebilmektedir. Ayrıca 80V seçeneği ile güçlü bir kullanım sağlamaktadır.

YENİ ELEKTİRİKLİ YERLİ ÜRETİM FORKLİFT

SANICA yeni nesil elektrikli yerli üretim forkliftlerimiz ile, mekanik bakım onarımından, elektronik/elektrik onarımına, lastik, akü satışına, sıfır forklift satışından, 2.el forklift satışına, filo forklift kiralamaya, kasko hizmetlerine, alternatif ekonomik çözümler ile hizmet sunabilmenin Forkliftlerimiz joystick kontrol sistemine sahip olup 1.6 – 4 tona kapasiteli, 3 veya 4 tekerli, 80V seçeneği, güvenlik sensörleri (operatör koltuğu emniyet/algılama, yük tartma/terazi, yük güvenlik, dönüş güvenlik, kabin kaza sistemi, yükleme uyarı, yükseklik ve eğim) ile donatılmış.

Reklam
Devamını oku

Trend olan