Takip Edin

Haber

Mercedes-Benz Kamyon, 2023 yılındaki yaratıcı projeleriyle Kristal Elma ve Felis ödülü almaya hak kazandı 

Yayınlanma tarihi

-

Mercedes-Benz Kamyon, 2023 yılında hayata geçirdiği yaratıcı projelerle reklam ve pazarlama alanında ödülleri topladı. Hislere Tercüman Şarkılar, Anlamlı Numaralar ve Uzun Yol kampanyaları Mercedes-Benz Kamyon’a 2 Felis, 5 Başarı, 3 Gümüş Elma, 1  Bronz & Kristal Elma ödülü getiren projeler oldu.

Mercedes-Benz Kamyon, 2023 yılında sosyal medya, pazarlama ve dijital alanda yaptığı çalışmalarla ödülleri topladı. Sektörde ses getiren projelerden biri olan Sağlık Bakım Tırı, uzun yol şoförlerinin sağlık ve bakım ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bir inisiyatif olarak hayata geçirildi ve “Hislere Tercüman Şarkılar” kampanyası önemli başarılara imza atarak bir çok kategoride ödül kazandı.

“Anlamlı Numaralar”projesi Kristal Elma’ya hak kazandı 

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde 6284 sayılı kanuna atıfta bulunarak değiştirilen yeni çağrı merkezi numarası ile 6284 hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan “Anlamlı Numaralar” kampanyası Kristal Elma’dan 3 ödülle döndü. “Anlamlı Numaralar” Kampanyalar /Özel Günler kategorisinde Kristal, Radyo Ses Sektörel Kategoriler Özel Günler kapsamında Bronz, Sosyal- Özel Günler alanında ise Gümüş ödülün sahibi oldu.

“Yenilikçi projelerimize devam edeceğiz”

Reklam

Mercedes-Benz Kamyon’a bu yıl Felis ödülü getiren projelerden biri de aktif sürüş asistanı özelliğini anlatan  “Uzun Yol- Sizin Zamanınızdaki Gibi” projesi oldu. Bu proje markalı film içeriği kategorisinde “Uzun Yol – Tufan Frene Basma!”, otomotiv ve otomotiv ürünleri kategorisinde “Uzun Yol – Sen Bu İşi Bilmiyorsun!” kampanyalarıyla başarı ödülünün sahibi oldu.

Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt bu yıl boyunca aldıkları ödüllerle ilgili olarak “Mercedes-Benz Kamyon olarak aktif sürüş asistanı özelliği, şoförlerimizin sağlık ve bakımı, kadına şiddetle mücadele  gibi farklı alanlarda hayata geçirdiğimiz farkındalık projeleri ve etkileyici kampanyalarla sektöre öncülük ettik. Bu doğrultuda başarılarımızı reklam ve pazarlama alanında aldığımız ödüllerle taçlandırdık. Önümüzdeki süreçte de yenilikçi projelere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Devamını oku
Reklam
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

Apple, Fransa’da iPhone 12’nin yazılımını güncelleyecek

Apple, radyasyon eşiğini aştığı gerekçesiyle iPhone 12’lerin satışlarının Fransa’da durdurulmasının ardından Fransa’daki iPhone 12’lere bir yazılım güncellemesi getireceğini açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

Fransa, Apple’ın iPhone 12 modelinin yaydığı radyasyon seviyesinin eşiğin üstünde olması nedeniyle satışını durdurmuş ve bir yazılım güncellemesinin radyasyon sorununu çözmekte yeterli olacağını ifade etmişti. Apple, yaptığı açıklamada “Fransa’daki düzenleyici kurumun takip ettiği protokole uygun olarak Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi getireceğiz. iPhone 12’lerin Fransa’da kullanılmaya devam etmesini istiyoruz” diye belirtti. Apple, “Bu güncelleme Fransa’nın düzenleyici kurumunun test protokolüne uymayı amaçlıyor ve (sebep) bir güvenlik endişesi değil” diye ekledi.

Fransız hükümeti adımı olumlu karşıladı

Fransa Dijital Ekonomi Bakanı Jean-Noel Barrot, “ANFR (Fransa’nın radyasyon denetleme kurulu) bu güncellemeyi hızla test etmeye hazırlanıyor” dedi ve güncellemenin modeli Avrupa standartlarına uyumlu hale getirmesi gerektiğini ve ardından Fransa’nın satışı askıya alma kararını kaldıracağını belirtti. Belçika da Fransa’daki kararı takiben dün Apple’ın iPhone 12 modeline yönelik sağlık risklerini değerlendireceğini açıklarken, Almanya gibi diğer ülkeler Fransa’da durumun nasıl şekilleneceğini takip edeceklerini belirttiler.

Devamını oku

Haber

Teknoloji firmalarının istihdamı 300 bine dayandı

Teknoloji firmalarının sayısı son 10 yılda iki kattan fazla artarken, bu şirketlerdeki çalışan sayısı 300 bine dayandı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye İstatistik Kurumu ve Merkez Bankası’nın ‘Sektör Bilançoları 2022’ araşturmasına göre bilgi ve iletişim alanında faaliyet gösteren firma ve buralarda çalışan sayısında son 10 yılda düzenli artış gözlendi.

Sektörün firma sayısı 2013’te 15 bin 124’ken bu sayı 2015’te 17 bin 569’a, 2017’de 20 bin 387’ye ve 2019’da 24 bin 205’e yükseldi.

Sektör, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu 2020 ve 2021 yıllarında da artışa devam etti. Firma sayısı 2021 itibarıyla 31 binin üzerine çıktı. Geçen yıl da sektördeki firma sayısı 35 bin 37 olarak kayıtlara geçti. Böylece 2013-2022 döneminde sektördeki firma sayısı yüzde 131,7 artmış oldu.

İstihdam 300 bine dayandı

Firma sayısındaki artış istihdam artışını da beraberinde getirdi. Söz konusu sektörde çalışan sayısı 2013’te 166 bin 79 iken bu sayı 2016’da 189 bin 40’a, 2019’da 212 bin 528’e ve 2022’de ise 282 bin 655’e çıktı. 2013-2022 döneminde sektörde çalışan sayısı yüzd​​​​​​​e 70,2 arttı.

Reklam

Mikro ölçekliler ilk sırada

Söz konusu sektör firmalarının ölçeklerine göre dağılımı incelendiğinde, en fazla mikro ölçekli firmaların olduğu görüldü. Geçen yıl sektörde 29 bin 373 mikro ölçekli, 4 bin 652 küçük ölçekli, 827 orta ölçekli ve 185 büyük ölçekli firma faaliyet gösterdi.

Firmaların türlerine bakıldığında ise toplamda 22 bin 663’ünün limited şirket, 12 bin 113’ünün anonim şirket, 7’sinin kooperatif ve 254’ünün diğer türlerde olduğu görüldü.

Devamını oku

Haber

Apple Store kapandı siteye erişilemiyor

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar.

Yayınlanma tarihi

-

Apple, Apple Store’u kısmen erişime kapattı. Apple Store’dan bir ürün satın almak için siteye girenler ”Hemen döneceğiz, Şu anda Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar. Şirketten şu an için Apple Store’u neden kapatıldığın dair bir açıklama gelmedi. Ancak iddialara göre fiyatların bir kez daha güncellendiği belirtildi. Birkaç gün önce lansmanı yapılan İphone 15 serisinin Türkiye’de ön siparişleri 22 Eylül’de başlayacak

Devamını oku

Trend olan